Kristeller - tlačenie na brucho počas pôrodu

mia_z
4. nov 2021

Dobrý deň, milé ženy,

som Michaela Žureková, novinárka z denníka SME. Venujem sa okrem iného aj témam spojeným s pôrodníctvom. Mám v pláne napísať článok o tom, ako sa v slovenských pôrodniciach stále vykonávajú nevhodné či škodlivé praktiky, v tomto prípadne konkrétne Kristellerova expresia, teda tlačenie na brucho počas pôrodu. Hľadám ženy, ktoré by sa chceli do článku podeliť o takúto skúsenosť, ak majú. (Preferujem ženy, ktoré sa odhodlajú hovoriť neanonymne, ale podľa prípadu sa vieme dohodnúť). Samozrejme, malo by ísť o skúsenosť z posledných rokov, nie neaktuálnu. Ak by sa tu niekto taký našiel, pošlite mi prosím správu alebo sa mi ozvite na e-mail michaela.zurekova@sme.sk a povieme si k tomu viac.
Ďakujem! 🙂

ajka0207
6. nov 2021

@lienka.7 "mala taky porod ze vseho vsudy trval 20 min.aj s kontrakciami" a tri riadky nad tým "Ja som mala aj klistir, aj nastrih aj oxytocin"

lienka.7
6. nov 2021

@ajka0207 paneboze vsak postupne.... najskor klistir, potom ostatne, vratane epi a pod... trosku rozmyslania by asi nezaskodilo... 👌👌👌

ajka0207
6. nov 2021

@lienka.7 tak ja neviem, ja keď vravím koľko trval pôrod tak to vravím odkedy praskla voda alebo začali kontrakcie. Tak ma to prekvapilo, že ako si to stihla, ale už chápem že ty si myslela tých 20 minut tlačenie.

lienka.7
6. nov 2021

@ajka0207 vodu mi tiez museli prasknut 😁 a potom stale nic. Cize mi davali oxytocin. 1x nic, az na 2x potom to uz slo ako z kopca.
A ako mi zacali kontrakcie tak to bolo tych 20 min. 👌 klystir mi davali asi okolo 9.00. Mala sa narodila 12:30.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre