Nástrih pri pôrode

misulik.uk
28. okt 2012

Ake velke boli vase deti, ked vas museli nastrihnut, popripade ste sa natrhli same? Ja sa ani nebojim samotneho porodu ako toho hojenia a bolesti pri nastrihu. Momentalne sa spolieham na to, ze nebude nic z toho potrebne, pretoze nasa babika ma cca 2,5 kg, aj ked moja mama vravela, ze ked ja som mala iba 2,3 kg, tak sa so mnou natrapila viac ako pri surodencoch ktori mali cez 3,5 kg. Dakujem za vase skusenosti.

katren
28. okt 2012

@misulik.uk ja som rodila pred tyzdnom, mala mala 2830g a nemala som nastrih...len malinky natrh, ktory dr. ani nesil...
Michal mal 2550g a tiez som nemala nic....Dominicka 2900g a pri nej som mala 4 stehy

kate1616
28. okt 2012

Dnes už nastrihujú či treba alebo netreba. Moja prvá mala 2 750g a aj tak ma nastrihli ale ako sa vravieva každý porod je iný a dr. určuje či nastrihne alebo nie podla potreby.

kate1616
28. okt 2012

ja som mala 3 alebo 4 stehy a vyliečilo sa mo to rýchlo vdaka šťave z aloe vera ktorou som si ten nastrih potierala

alyze
29. okt 2012

@ludka140281 fuuuha, tak to ta teda lutujem, dufam ze u mna to nebude take hrozne 😒

alyze
29. okt 2012

@katren Gratulujem 🙂

gabuci
29. okt 2012

1.dieťa -mala som nástrih,necítila som kedy mi to spravili,rodila som nadránom a ranu som cítila intenzívne až na druhý den.
(3950g a 50 cm)
2.dieťa-nemala som nástrih(3400g a 50cm)
Záleží od situácie,od doktora,prvé mi veľmi rýchlo išlo von,chvíľku som prestala tlačiť a rýchlo ma nastrihli(podľa pokynov doktora),druhý pôrod som mala tiež rýchly,no doktorka ináč viedla pôrod,postupne pomalšie išla hlavička von,tak nebolo treba strihať,ani som sa netrhala.

asocial
30. okt 2012

tyzden po porode som..nastrihli ma, ani neviem kedy, sitie som citila, ale nic strasne...
ja viem, ze je to len tyzden, no boli to ak o slak, nemozem poriadne sediet, snazimsa byt doma aj bez nohaviciek, len tak, lebo ked si dam blozku sa to lepi na ranu...
chodenie tiez nie je jednoduche...zatial nebadam velke zlepsenie..repik mam, aj dubovu koru...
a ta rana smrdi neskutocne...teda neviem ci rana, alebo ta krv spolu s tym vsetkym...sprchujem ako drak, aj v nemocnici, no mam pocit, ze po vode to este viac stipe...

keby nebol tento problem, starostlivost o susna by bola jedodnuchsia...

nefertitka
31. okt 2012

@asocial ahoj ja som tiez mala dojem, ze to smrdi ....dodnes si to pamatam a bolelo ma to hrozne asi mesiac intenzivne a potom sa to zacalo postupne lepsit
Neviem, kolko som mala stichov, ale vela, mala mala iba 2300g a aj tam ma nastrihli, porod bol hrozny, takze tlacit som uz nevladala, nastrihli ma, skocili na brucho a cela som sa potrhala aj napriek nastrihu, takze neplati vzdy ze radsej nastrih aby ste sa nepotrhali. Sili ma asi hodinu a to tiez strasne bolelo;(
roztrhana som bola az po konecnik....:( hroza
nemohla som chodit, sediet, ked som sa pretacala pri spanku, tak z jedneho boku na druhy asi 5 minut ako ma to tahalo a bolelo a to vobec neprehanam:(
teraz planujeme druhe dieta a bojim sa ako porodu tak aj sitia 😕
Citala som clanok a pribehy zien a ked to najdem, dam link, u nas sa robi nastrih vraj preto, lebo len lekari si to potrebuju ulahcit. Vraj to zena moze odmietnut a vtedy sa velmi zriedkavo stane ze sa potrha a vzdy je to mene potrhane ako ked vas nastrihnu. Inde vo svete sa to robi len malokedy a ked to je naozaj uz akutne nutne.

misulik.uk
autor
1. nov 2012

@nefertitka ahoj, dakujem za tvoj prispevok a dufam, ze to nebudem mat az tak hrozne 😒

veriiii
1. nov 2012

@nefertitka neviem,ale ak mas epidutal, tak by si to sitie nemala citit, neviem nemam skusenost/este/ale v to dufam...

fra
1. nov 2012

@misulik.uk moja mladšia mala 3,98 kg,nestihli ma nastrihnut a vobec sa mi nič neroztrhlo, ani jeden steh... myslim že to až tak nemusí suvisieť s hmotnosťou babetka

nefertitka
1. nov 2012

@misulik.uk nechcela som ta urcite vystrasit a urcite nebudes taky extrem ako ja, to len ja som taka, vsetko mam komplikovane, od tehotenstva cez porod az po dotrhanie sa a este aj kojenie som mala dost problemove...
@veriiii ja som nemala epidural

sijust
5. nov 2012

@misulik.uk mna nastrihli len trosku,par stehov...a to mala dcerka 4280g...prve dni to bolelo,ako kazda rana...ale nic strasne...hlavne,ked som si mala sadnut,na okraj postele v nemocke,ked som isla kojit...ach...odporucam prve dni cikat do sprchy,ja som prve tyzdne chodila po kazdom zachode do sprchy,nedavala som ani repik ani ziadne maste,len som vyplachovala cistou vodou...a pomaha vetrat 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre