Partner pri pôrode. Ano či nie?

ewwa666
19. máj 2013

Ahojte baby. 🙂
Som v deviatom mesiaci tehotenstva takze uz sa mi to blizi . 🙂 A velmi by som chcela aby moj priatzel bol pri mne ked to pride. Samozrejme sme sa o tom porozpravali a nieje proti. Ale pocula som vela negativnych nazorov na temu partner pri porode... co si myslite vy ? Ake mate skusenosti ? Dakujem za kazdu radu 🙂 😉

andelok
19. máj 2013

Ja hovorim, ze manzel pri porode mi pomohol viac ako epiduralka 🙂 Je to uzasna psychicka podpora, dychal so mnou kazdu jednu kontrakciu a ked uz som mala pocit, ze nevladzem, tak ma podporoval dalej. Trosku bol sice z toho predychavania hyperventilovany, ale ustal to. Takze jednoznacne ano 🙂

luciferkax
19. máj 2013

Ja by som zas toho svojho manžela nebrala.. nebol ani pri jednom mojom pôrode a čuduj sa svete, ani mi tam vôbec nechýbal 🙂 som rada, že tam nebol 🙂 neviem, pripadal by mi tam len ako tretie koleso na voze .) ked trpím, tak radšej sama :D

bbarboraa
19. máj 2013

u mna bol ale nakoniec som musela ist akutnym cisarkym a poviem super opora v tejto tazkej chvilke uistoval mna ze bude vsetko ok a neviem si predstavit ze by tam nebol... pri dalsom cisarskom (uz planovanom) bude na 100%

fra
19. máj 2013

ten moj bol pri porode 4 x ... nemal s tym žiadne problemy a citila som ho ako velku oporu- nie teda že by človeku pomahal pri bolestiach (hoci aj také objatie neskutočne pomože), ale už len tým že tam bol, sa personál správal slušnejšie a vedela som že tam nie som sama, tiež všetky deti videl prvý a má k nim úžasný vzťah ... ak by však s tym mal problemy, asi by som ho tam neťahala
.
každopadne odporučam aby si nešla rodiť sama- ak nepojde on, vezmi sestru, kamošku alebo dulu- podla mna tam žena určite potrebuje nejakú osobnú podporu "z jej strany" , zdravotnícky personál je predsa len personál a nie psychická podpora

nikuska265
19. máj 2013

Z mojej skúsenosti, to môžem len a len odporúčiť. Od začiatku som mala jasno v tom, že manžela chcem pri seba mať celý čas,ako to len bude možné, vedela som, že ma podporí, a že mi to pomôže, a aj sa mi to potvrdilo. Boli sme na samostatnej pôrodnej izbe, takže bol so mnou hneď od začiatku, podporil ma, stál pri mne, keď som potrebovala podať vodu - bol tam, držal ma za ruku, mala som s kým hovoriť keď som chcela a potrebovala, nebola som v tom sama a hneď som sa cítila silnejšie,lepšie, pokojnejšie, aj personál sa správal lepšie,úctivejšie a milšie,keď bol tam muž. Mne to veľmi pomohlo, že bol pri mne,úžasná psychická podpora a to samozrejme vplývala aj na to, že som to fyzicky dobre zvládala. Muž bol na seba pyšný, že tam bol, že videl dcérku hneď prvé sekundy života, svoju radosť a dojmy sme zdieľali spolu hneď po pôrode, tešili sme sa a rozprávali...... myslím, že nás to spojilo ešte viac a má krásny vzťah k malej hneď od začiatku. a potom, ako videl, že čo naozaj pôrod je, že videl ako sa trápim,že to nie len tak,ako by len čakal na chodbe a oznámia mu, už ste otec, si ma veľmi váži, ako som to zvládla 🙂 (samozrejme ako každá žena)

terina25
19. máj 2013

pri 1.porode som chcela,aby bol manžel pri porode,ale on nechcel.no keď prišlo na ,,lámanie,,chleba,tak on chcel ostať,ale ja som ho poslala domov.a neľutujem.porod mi trval cca 7 hodín(keď počítam len bolesti v porodnici) a nakoniec mi dávali aj kyslík,čo som už nevládala.takže som rada,že tam nebol.
pri 2.porode bol celý čas pri mne a bolo to super.porodila som za 2 hodiny.celý čas ma držal za ruku.keď som už chcela tlačiť,tak šiel po lekára-lebo ma nechali samú.keď sa bojíš toho,že bude tvoj priateľ všetko vidieť,tak moj nič nevidel,lebo stál za mojou hlavou.Syna videl ako prvý.hneď ako sa narodil a umývali ho.

takže ja mám obe skúsenosti .všetko to závisí od porodu.uvidíš,ako to budeš cítiť ty v danej situácii.možno teraz chceš,aby tam bol,ale potom si to rozmyslíš.držím palce.

lejlla
19. máj 2013

Pri mne manzel nebol lebo mu to nerobi dobre a urcite by mali robotu naviac aj s nim.. 🙂

sorciera24
19. máj 2013

to je velmi subjektivne, v prvom rade sa musite rozhodnut vy dvaja a obaja chciet, ci ano, ci nie......my sme sa velmi jednoducho zhodli, ze nie 😉 ja osobne nepoznam muzov, kt. skacu radsotou a utekaju k porodu (netrdim, ze nie su, isto ano)......moj je tiez z tych, ze ako videla som na nom, ze sa do toho nehrnie (keby som moc cchela, siel by), ale nebudem ho predsa nutit a popravde, tento zensky okamih som si chchela vychutnat ako zena sama.....a stalo to za to🙂 aj ked som rodila dlho (15h), celu noc na por. sale, mala som pokoj, konecne som si utreidila myslienky a uplne sa pripravila na prichod dietatka🙂 pre mna to bolo vyhovujuce..... (muz o nic neprisiel, cakal na chodbe a maeho tiez videl hned, lebo mu sli uakzat....).....obaja sme takto spokojni, ziadnu traumu sme neutrpeli a naozaj nam to takto obom vyhovovalo🙂

wena
19. máj 2013

Za mňa nie, nechcela by som aby tam bol a ani on by nechcel, máme to rovnako.
Pred pôrodom a po pôrode áno, počas určite nie.

katka1981
19. máj 2013

Ja som za, manzel mi bol velkou oporou, samozrejme vela robila epiduralka aj porodnik aj PA, ale smiala som sa len s manzelom 🙂 Pre nas oboch bol porod krasnym zazitkom, pravda je, ze som netrpela a mala som porod bez komplikacii a velkych bolesti, nas vztah sa nijak nezmenil (pocula som kadeco, jeho pohlad sa na mna nezmenil, ani nic podobne). Bol pri mne od zaciatku bolesti, nebyt ho, tak mi ani epiduralku nepichnu, lebo som sa uhla, potom som ho prosila aby ma silno drzal, nech sa ani nepohnem a to som este ziadne bolesti ani nemala, ked mi ju zavadzali, velmi mi to pomohlo. A tiez aj cesta na porod stol bola zaujimava, lebo som myslela, ze uz porodim na chodbe 🙂, a pri tlaceni ma drzal za ruku, hladkal, povzbudzoval... Ak by som rodila zas, tak samozrejme by som chcela mat manzela opat pri sebe. Mala som totiz pocit, ze ak bude so mnou, zvladnem vsetko.

dankapap
19. máj 2013

urcite ano moj bol pri vsetkych troch-no sam to chcel-aj sme sa na to pripravovali a mne to ohromne pomohlo-to cakanie som mala vyplnene a ten najkrajsi zazitok sme prezivali spolu mame na to nadhrene spomienky-medzi nohy ti kukat nebude....a dieta nie je zakrvavene ako vo filme...max.podpora a aj personal je ochotnejsi...vsetko dobre prajem - 🙂

lubike
19. máj 2013

ano, a bolo to dobre. oba pôrody sa trochu naťahovali (časovo) a keby tam nebol mohlo sa stať, že by deti neboli ok. On to tak trochu manažoval a všetko dopadlo dobre. Myslím, že aj personál je "iný" milší. Ale vedela som, že s tým nebude mať problém a zvládne to.

wewe22
19. máj 2013

urcite ano ta podpora robi vela rodila som aj s MM aj bez keby mohol bol by pri oboch

hori
19. máj 2013

ja som manzela pri porode nemala, moc sa k tomu nemal, netlacila som nanho a poviem len jedno - skoda...
urcite ho k porodu zober, ak to nahodou nebude zvladat, normalne si pojde sadnut na chodbu alebo do inej miestnosti, nic sa nedeje... vsetko zvladnes aj sama, zavolaju ho, ked uz bude po vsetkom, ziadna hanba, nie je na to kazdy...
ja to nebudem brat z tej emocionalnej stranky, ako ze spolocne prezivame najkrajsi zazitok v zivote a podobne brepty, akurat mam taku skusenost, ze ked som na tej sale bola sama, tak tam doslova ani pes po mne nestekol... prisla som dost zavcasu, keby ma mal na vzdycharni kto postavit na nohy, podopierat, prechadzat sa so mnou, ist so mnou do sprchy atd. - tak by tie bolesti boli ovela znesitelnejsie - sama som nevladala a teda klobuk dolu pred personalom, ktory by toto robil, v mojom pripade nehrozilo - lahnut, priviazali ma na pasy a babo trap sa ako vies, ziadna volnost pocas prvej porodnej doby... takze ked aj nie partner, tak niekto iny blizky urcite... praca sa tam pre doprovod urcite najde... 😉

klodyka76
19. máj 2013

Určite áno 🙂 .....môj sa veľmi bál že tam odpadne ...a ako to zvládne, ale chcel byť......no a napokon aj bol, všetko zvládol úplne v pohode a bolo to super......mne dobre padlo, že som mala koho držať za ruku a mačkať 🙂 a pre neho bol tiež zážitok vidieť malého hneď po narodení....ten šťastný výraz bol nezabudnuteľný.

janka191
19. máj 2013

jednoznačne ano je to predsa aj jeho dieta...

lucikaa
19. máj 2013

Ja som rodila s epiduralkou aj s manzelom a jednoznacne odporucam oboje. 🙂) Manzel ma z toho velky zazitok a podla neho kazdy muz by mal toto absolvovat - inak by sa pozeral na svoju manzelku a zeny vseobecne. Moj manzel dokaze pred znamymi rozpravat o nasom porode hotove romany 🙂) Proste, zanechalo to v nom silny pocit. 🙂

nana
19. máj 2013

môj bol pri oboch a ak náhodou bude niekedy tretie, určite by som ho tam chcela mať pri sebe zasa 🙂 bol mi veľkou oporou i keď som mu skoro rozpučila ruku pri poslednej kontrakcii 🙂 🙂 🙂

cerez
19. máj 2013

Ak tvoj partner nie je proti, tak to využi. Iné by bolo, keby nechcel alebo si nebol istý. Ale tvoj chce. Názor môjho manžela po pôrode: "Obdivujem každú maminu, ktorá si pôrodom prešla. Zaslúžite si obdiv"!

katieg85
19. máj 2013

je to najkrajsi okamih na svete a este krajsi ked ta manzel drzi za ruku.urcite ano.

tea333
20. máj 2013

Urcite ano!

trish31
20. máj 2013

Urcite chcem,aby bol moj manzel so mnou pri porode,za prve koli podpore a za druhe,aby videl,ze to nie je prechadzka ruzovou zahradou,aj on sam chce vidiet svojho synceka odzaciatku a chce byt so mnou,takze u nas urcite ano,ak stihne doletiet

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre