Predčasný pôrod

nikusa317
6. okt 2013

Cavte dievcata...od 25.tt lezim v nemocnici koli hroziacemu predcasnemu porodu,momentalne mi bezi 33.tyzden ....hrdlo na 50percent 2 az 1.5cm,presiakle,vonkajsia brsnka pre spic prsta..lezim dolu hlavou uz treti mesiaf pomaly...kortikoidy uz mame davno pichnute...neviete mi iekto poradit kto ma skusenost s predcasnym porodom alebo niekoho poznate kto mal predcasnh porod ake to bolo??malo bh babetko sancu prezit? Dakujem

nikusa317
autor
7. okt 2013

@mery73 dakujem za podporu....aspon tu ma vedia ludia podporit....kedze mojs mamka pracovala na novorodeneckom tak ma dost stresujd bo stale mi hovori katastroficke scenare.....mam strach ale tak verim ze vydrzime aspon do konca 34tt

zeta
7. okt 2013

@nikusa317 ja pisem ze mala sa narodila v 34tyzdni, ale presne to bolo tusim 33+4 🙂
inak, omylom som dala "like" na tvoj posledny prispevok - namiesto toho som ti chcela odpovedat. urcite som nechcela like-nut to ze ta mamina stresuje 🤐
ked na teba dolahnu zasa take obrovske obavy, napis nam, zlepsime ti naladu 😉
opatruj sa!!

nikusa317
autor
7. okt 2013

@zeta snazim sa byt v pohode ale uz to nejako nezvladam.dnes ked odchadzal domou moj priatel,tak som to uz nezvladla a rozplakala sa..moja psychika to uz nejako nezvlada..snazim sa citat knihu,vtipy;pocuvat radio alebo lustit krizovku no vydrzim to len chvilu a zas myslim na maleho....

nikusa317
autor
7. okt 2013

@zeta a ake to bolo kdd si tak skoro porodila....bolo vsetko ok???ci???aku ste mali vahu po porode.....

zeta
7. okt 2013

@nikusa317 ja som nestihala stresovat 🙂 . poobede som isla na prijem - z poradne ma poslali kvoli skratenemu krcku, dali mi na brusko pasy na monitorovanie babetka - a sestricka hovori, ze budem rodit.. pozeram na nu ci je sisi, citila som mierne tvrdnutie, ziadne kontrakcie.. v noci mi potom zacali pravidelne - ale nie silne potom prestali. Znovu monitorovali babo do rana - a rano mi robili sekciu, to uz som bola otvorena, s miernymi a nepravidelnymi kontrakciami (sekcia lebo aj prve dieta som mala sekciou..). Porodu som sa nebala, skor o malu - ale ked ju vytiahli, plakala, zobrali ju a doniesli mi ju dokonca aj naspat ukazat uz zabalenu 🙂. Dali ju do inkubatora (aj kvoli dychaniu ak by bolo treba pomoct, aj kvoli tomu, ze predcasniatka si nevedia regulovat teplotu, este nemaju dostatok podkozneho tuku - ci ako sa vola to co sa uklada pod kozou a zohrieva nas 😝 , to sa tvori v poslednych tyzdnoch - 35tyzden a viac..) - po dvoch dnoch mi ju dali. Mala 2110g a 45cm. Potom este dost pochudla, tusim niekde nad 1800g bola (uz si nepamatam presne) a ked mala nad 2kg, isli sme domov. Cele toto - od prijatia po prepustenie trvalo presne 2 tyzdne.

Inak, mas dalsi den za sebou 🙂 , verim ze este par dalsich budes takto 2v1 😉

nikusa317
autor
8. okt 2013

@zeta tak to islo ako voda...ja som v nemocnici uz dlhsie...zatiap to udrziavaju a ja strewujem.....ale musim sa ukludnit lebo stres mi nepomoze....vcera mi dali tabletku na spanie ci na ukludnenie ci co to bolo lebo som dve noci pred tym nespala a co to spravilo...dnesnu noc som spala len do 1.00 a od vtedy som hore a mam pocit ze som spala 2 dni....neviem co sa to dejem..a ked idem na vc taha ma strasne v medzinozi....

nikusa317
autor
8. okt 2013

Dievcata mam hrozne bolesti ale monitor neukazuje kontrskcie...ukazal len dve kontrakcie a ja sa nevem jak ulozit.....strasna bolest..dali mi hned infuzku a injekciu nospu.....otvorens som na jeden palec a hrdlo ma 1 cm......dufam ze estd vydrzkme ,ze sa to ukludni.....dnes som presne 32/4.......bude maly ok ak by nieco????mam strach...

zeta
9. okt 2013

@nikusa317 dobre ranko, predpokladam ze stale 2v1🙂 . tak rozmyslam, ze aj ten stres ti moze sposobit bolesti, mozno az porod.. skus byt co najviac v pohode.. si v nemocnici kde maju vybavenie pre predcasne narodene babetka, neboj - Adamko bude v poriadku.. Este ma napadlo, poznam aj jednu babu, ktorej sa narodila dcerka tusim v 28.tyzdni (nepamatam uplne presne), mala 490g!!! dobre citas 490g. A je zdrava, dnes uz skolacka.. Mysli pozitivne, tes sa na malinkeho.

nikusa317
autor
9. okt 2013

@zeta ahojik..no ano zatial sme 2v1 ..... dnes alebo zajtra by som mala ist na kontrolny ultrazvuk....ale uz mi infuzie ani lieky nerobia dobre....je mi z nich dost zle.....tak dnes som 32/5 pomaly sa posuvame vyssje a vyssie...ale uz druhy den mam bolesti.....tak som zvedava co bude...dnes mi nasadili naspet ginipral ktory mi robil totalne zle a zakazal mi ho aj neurolog....tak som trosku nervozna..bojim sa aby mi to neurobilo zle....

nikusa317
autor
9. okt 2013

@zeta ahojik...tak bola som na kontrolnom ultrazvuku....malinky ma okolo 2030g a vraj okolo 45cm.....vraj ma vsetko pekne vyvinute..... zatial sme 2v1....zajtra som 32/6 a piatok zaciname 34tt....takze pomaly to ide.....dalsi den za mnou......maly sice nalieha hlavickou na vnutornu branku,ale neotvaram sa...cervikometria 25mm.....a normalne vysetrenie :vonkajsia branka pre prst a hrdlo 1 az 1.5cm.....takze poctivo lezim a oddychujem.... myslite ze uz by bol ok aj keby musel von??.

nikusa317
autor
9. okt 2013

@zeta ahoj..tak zatial sme 2 v 1 a dalsi dnik za nami...dnes som bola na kontrolnom ultrazvuku....maly ma okolo 2030g a okolo 45cm.. hlavickou sice vydno ako nalieha na vnutornu branku ale neotvaram sa...cervikometria 25mm...... normalne vysetrenie: vonkajsia branka pre prst a hrdlo 1 cm maximalne 1.5cm....a maly ma vraj vsetko vyvinute zajtra koncim 33tt a piatok zacinam 34tt..myslis ze ak by niefo bol by ok??? Pekne poctivo lezim a tesim sa na maleho....

zuzi0110
9. okt 2013

@nikusa317 ja som bola v 34. otvorená na prst a potom som sa otvorila na 2 a rodila som presne na termín 🙂 nebola som hospitalizovaná a od 36. som už nebrala ani horčík v tabletkách 🙂 Hlavne treba ležať a byť v kľude. Ak chceš vedieť ako je na tom drobec tak táto stránka je dobrý pomocník http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=43

nikusa317
autor
9. okt 2013

@zuzi0110 poznam tu stranku.....tak mne uz boli pichnute kortikoidy....lekarka vravela ze uz vraj ma vsetko pemne vyvinute..tak tesim sa z jazdeho dna.....tak ja piatok zacinam 34tt....

zuzanka7834
9. okt 2013

@nikusa317 moja sesternica ma termin 30.10. a len v piatok ju pustili domov po piatich tyzdnoch v nemocnici. Krcek uz mala na 0, ale este sa neotvara. Snad to da aj na termin, a to na zaciatku hospitalizacie vsetci strasili recami, ze budeme radi, ak vydrzi tyzden. Neboj sa, aj Vy vydrzite a ak nie, poznam xy dospelych ludi, o ktorych viem, ze sa narodili predcasne (a v dobe, ked nebola medicina na takej urovni ako teraz) a nikdy v zivote by si to na nich nepovedala, studuju po svete a su uplne ale uplne normalni 😉 . Drzte sa 😵

nikusa317
autor
9. okt 2013

@zuzanka7834 dakujem za povzbudzujuce slova.....dufam ze vsetko bude v poriadku a onedlho sa budem tesit z drobceka.....pisem ze budem lebo mam pocit ze sa nanho tesim viac ako jeho tatik...tK snad bude v poriadku..zivy a zdravy a bude mi robit radost zo zivota....

nikusa317
autor
10. okt 2013

Tak a dalsi den prednami.... dnes som 32/6 takze koncim 33tt a od polnoci mi zacina pomaly bezat 34tt.....tesim sa s kazdeho dna co je za mnou.... dufam ze aj ak by nieco tak maly by uz bol v poriadku...konecne som sa vyspala a stres trosku opadol ked viem ze vazime 2030g....

nikusa317
autor
11. okt 2013

Dobree raannnkkooo dievcata..tak a dnes som presne 33+ a zacina mi bezat 34tt....a dalsi den predomnou...dufam ze dnesny den zbehne rychlo....ale v noci som mala hnusny sen...snivalo sa mi ze to prislo na mna skor a babetko nedychalo..mam hrozny strach...dievcata co ked to pride skor...bude to v poriadku?bojim sa... bude zit bude ok??? Bojim sa toho sna...

willy_wonka
11. okt 2013

@nikusa317 neboj sa, aj keby sa ti drobcek teraz narodil teraz bude v poriadku🙂 vahu ma peknu, plucka dozrete...upokoj sa a oddychuj aby si si tym stresom neuskodila. Tiez som si polku tehotenstva odlezala,nakoniec som mala planovany porod 4 dni pred TP,a skoncil cisarskym, lebo mi maly nechcel zostupit do porodnych ciest. 🙂

nikusa317
autor
11. okt 2013

@willy_wonka dakujem za ukludnujuce slova....no dnes som 33+ a maly mal v stredu vecer podla ultrazvuki 2030g..teraz mozno zass peibral par gramov..kortikoidy mi boli pichnute sste v 25tt...tak sna d by bolo setko ok.....no ja mam maleho od zaciatku nizsie uchyteneho a tlaci sa ku porodnemu kanaliku...tak snad este vydrzime aspo do konca 34tt

astonka
11. okt 2013

@nikusa317 ahoj ukludni sa prostim ta, čoho sastale bojiš ved si pod dohladom dr. tak si len škodiš zbytočným stresom...
ja som pri prvej dcere ležala tiež pred porodom v nemocnici vyše mesiaca narodila sa sice predčasne v 34tt ale všetko je ok -vobec som sa nebala a nemala zle myšlienky...aj najmladši sa narodil predčasne kvoli akutnej preklampsii(problem s tlakom ) v 35tt všetko bolo ok...
no inak ta tvoja mamka by som jej na zadok dala ti načo rozprava čo komu sa kde stalo...
mysli pozitvne všetko bude dobre-vela sil ti prajem 🙂

nikusa317
autor
11. okt 2013

@astonka tak staoe uz ked som aj psychycky na tom dobre mi nlpovie nieco mamka a uz som znovu mimo..... tak dnes este len zacinam 34tt...ale.kortikoidy uz mame v sebe...tak snad bude vsetko v poriadku a onedlho sa budem tesit zo zdraveho syna....pekny dnik prajem 😉

astonka
11. okt 2013

@nikusa317 tak jej normalne povedz že nech ti to nerozprava že ti to nerobi dobre...držim palce...

nikusa317
autor
11. okt 2013

@astonka dakujem...vies co vravela som jej...tak mi povedala ze este neviem co ma caka.... ze sa mam p4ipravit na najhorsie...ze kyslik vrsj nerobi dobre detom a podobne veci..... dalej mi vravela ze lietam v oblakoch ked myslim pozitivne a ze ona robila na novorodeneckom a ze ona vie..... tak mne take vravi ale jek znama porodila v 32tt a jej nepovedala ani pol slova....vraj vsetko okik....ze to uz mala dobry tyzden...a ja co som vysssi tt yak nedobre.....ja tomu nechapem...preto mam neskurocny strach

bocianka123
11. okt 2013

@nikusa317 ahoj, môžem ťa povzbudiť... ja mám dva predčasné pôrody za sebou... obidva boli rýchle, teda ten prvý po týždňovom boji v nemocke s predčaasnými kontrakciami skončil predčasne.. ukončený 31+0 tt... to už máte s bábetkom dávno za sebou.. a práve dnes je ten deň , ked sa môj starší syn narodil , pred 13-timi rokmi 🙂 . a všetko vyzerá byť na dobrej ceste po tých rokoch. Neboj sa, dieťatko je už veľmi dobre pripravené, kedže máš za sebou už aj kortikoidy , tak je to na dobrej ceste, ja verím, že vydržíte ešte nejaký čas 🙂. Drž sa 🙂 .

bocianka123
11. okt 2013

@nikusa317 a váhu má veľmi peknú 🙂 . a druhýi syn - mladší - sa narodil 33+1 tt, mal 2250 gr, takže vy ste na tom dobre 🙂 ale pri ňom mi nestihli pichnúť kortikoidy na pľúcka, lebo to išlo veľmi rýchlo u neho - ráno mi odtiekla plodová voda a na obed bol vonku.
A tie reči nepočúvaj, veľmi dobre viem, čo prežívaš, mám to za sebou , psychika je ako na hojdačke aj vdaka tehu hormonom, ale neboj sa, všetko dobre dopadne, mysli poztivíne - viem, že toto počúvaš z každej strany, ale naozaj je to veľmi dôležité. Ešte raz Ti prajem všetko len to najlepšie a uvidíš, všetko dobre dopadne, len musíš veriť aj synčekovi v brušku, že to všetko zvládne a dobré to bude 🙂 .

nikusa317
autor
11. okt 2013

@bocianka123 takze maly ma narodeniny..tak prajem vela zdravicka mu...no ano z kazdej strany nieco pocuvam...prave mi dotiekla infuzia s magneziom....taka som ospala....nooo dufam ze este zopar dni vydrzime...ja som dnes 33/00 cize som zacala 34tt...tak sa tesim z kazdeho preziteho dna...dufam ze sa budem moct tesit z maleho a zdraveho syna.....ale kedze vidim ze aj ty si si zazila svoje tak vidim ze sa to sa a som kludnejsia...dakuejm za mile slova. A kolko mali vasi po narodeni???

nikusa317
autor
11. okt 2013

Cavte baby..... dnes mi prvy krat dovolili ist na veceru a uz nedobre.... mala som trosku krvavy vytok...teraz to preslo a prichzdzaju na mna zvlastne bolesti akonpri menzese a navaly tepla....bojim sa baby..bude maly ok ak by nieco.....dnes som 33/00

nikusa317
autor
14. okt 2013

Tak a dnes som 33/3 pomaly ale isto sa presuvame ku koncu 34tt a budeme zacinat 35tt...snad este co to vydrzime.....bo vcera som myslela ze uz sa ide nato jak zle mi bolo.... 😉

nikusa317
autor
14. okt 2013

Cavtw babya...prave ma pozeral primar a netvaril sa dvakrat nadsene ked hovoril o krcku....vonkajsia branka pre volny palec;vnutorrna branka pre spic prsta,krcok 1 cm aj to nevedel naisto....a citil hlavicku..... a akoby nestacilo chytila som v nemocnici nejake bakterie ako staphilococus a e-coli...takze dostanem antibiotika a vag.tabletky macmiror.....len mam strach ci to nemoze ublizit aj babetku...lebo uvazoval ci to liecit alebo..... nepovedal dalej.... taze tak..dufam ze sa nic nemoze dostat k malemu???

nikusa317
autor
16. okt 2013

mne piatok zacina bezat 35tt a lekarka vravela ze uz som za vodou..takze som uz kludnejsia..maly ma okolo 2100 az 2200g .....tento tyzden menej pribral lebo mi uz zacins prezierst placenta.....typ 2 az 3... tak dufam ze este aspon do konca 35tt vydrzime...a tvarila sa nejak zvlastne tak dufam ze vsetko v poriadku...plus dnes mi robili peedoperacne a interne vysetrenie..dost som sa dnes nastala a tak teraz uz poctivo lezim na izbe.... verim ze mi to statie neposkodilo..bo mam take zvlastne bolesti...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre