VBAC - skúsenosti

21. dec 2023

Prosím o skúsenosti s VBAC. Aký ste mali rozostup medzi pôrodmi? Ako to dopadlo? Je normálne že jazva bolí celé tehotenstvo aj počas kontrakcií? Ďakujem!

majlo1234
21. dec 2023

Ja som tehotna druhy krat a tiez by som chcela vaginalny porod, tak sa tu pripnem. Rozostup medzi porodmi bude skoro tri roky, a co sa tyka jazvy, odkedy sa zahojila, vonec ju necitim. Akurat mam ale nizko placentu, co moze byt prekazka v normalnom porode

martyzpp
21. dec 2023

Je tu aj skupina, vela pribehov najdes tam….ja som mala prirodzeny porod po dvoch rokoch od sekcie a vsetko v poriadku. Porod bol celkom rychly a bezbolestny a krasny zazitok. Drzim palce…jazva ma nebolela.

autor
21. dec 2023

@martyzpp gratulujem, jazva ta kedy asi prestala boliest? Ja som skoro rok po sekcii a stale ma boli...

autor
21. dec 2023

@majlo1234 drzim palce! a jazva ak sa mozem spytat ta boli? ja som skoro rok od sekcie a boli ma stale a nvm ci uz mam skusat otehotniet

maryetta
21. dec 2023

Ja mam. Prva bola akutna sekcia. A dalsie dva prirodzene-vyvolane.
Teraz cakam stvrte uvidime snad sa podari prirodzene.
Je tu ak skupina. Tam su rozne skusenosti mamiciek.
Pytas sa na jazvu. Citim ju aj po 9 rokoch. Aj pocas tehu. Aj mimo. Pri zmene pocasia… pri zatazi a podobne. Nie je to ale nic silne ani extremne. Len proste citim akoby “štipanie”.

autor
21. dec 2023

@maryetta dakujem za skusenost. A medzi sekciou a 1. VBAC si mala aky rozostup prosim?

maryetta
21. dec 2023

Necele 3roky.
Kamaratku co som mala na izbe mala rozdiel rok. Bola aj otvorena vsetko len babo nezostupilo ☹ tak mala sekciu. Ale ze aj s kratkym odstupom sa pokusaju mnohe porodnice-lekari o vbac

kikulienkadd
21. dec 2023

Ahoj,osobnú skúsenosť žiaľ nemám (rodila som 3×sekciou), ale skús si prečítať toto https://www.dulalucia.sk/about-me-8
Všetko dobré prajem 🍀

evka258
21. dec 2023

Ja mam prve dieta sekciou. O 2 roky VBAC, pomohol mi Anniball. Mozem len odporucit. A to mi porodne asistentky hned navrhovali cisarsky, ale chcela som skusit normalne. 3 dieta tiez prirodzene.

majlo1234
21. dec 2023

Mne odporucala gynekologicka rozostup aspon dva roky, ale minimalne jeden, samozrejme cele tehotenstvo sa to poriadne sleduje. Jazva ma vobec neboli, necitim ju ani nic. A nebudem cvicit toto tehotenstvo s aniballom, pokazilo mi to posledne tyzdne prveho a absolutne zbytocne vzhladom na sekciu. Uz si to uzijem uplne prirodzene

nwnw
21. dec 2023

2,5r a trosku pobolievali zrasty pocas tehu ale nic zavazne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre