Vyvolanie pôrodu

ci
14. jún 2022

Ahojte vie mi niekto povedať ako prebieha vyvolanie pôrodu? Ráno som prišla na príjem vyšetrili, zaviedli balónik nejaký 🤷‍♀️ ja som si myslela že hned podajú tabletku,alebo napichnu a nič a neviem kedy a čo sa po Tom zavedení balonika robí 🤣🤣 sem tam mám bolesti nepravidelné jak mi ho dali inak nič

dame2
14. jún 2022

U mňa tiež prvý deň balónik, druhý deň dvakrát tabletka a tretí deň ráno akútna sekcia lebo sa nič nedialo a dieťatku už klesali ozvy 🤦

queen_el
14. jún 2022

No je to velmi individualne, komu čo dajú...aj ja som mala najprv balónik, potom pichli vodu...a tiež nakoniec akútna SC. Tabletky sú asi častejšie, ale tie ti dajú až po balóniku - ten vyberajú zvyčajne na druhý deň, ak sa pôrod nespustí.

katka0987654321
14. jún 2022

@ci Mne zaviedli balónik a po 24 h som sa bezbolestné otvorila na 6cm ,ďalšie ráno praskla voda a to sa začali mierne kontrakcie a o 16:00 dali oxitocin či sa to viac nepohne 16,50 bol malý na svete.dtzim palce

mima172
14. jún 2022

Vyvolanie pôrodu môže vyzerať rôzne. Mne vyvolávali tabletkami (do úst) v 37tt, lebo odišla voda, no žiadne bolesti ani nič. Balónikom sa snažia "roztiahnuť" pôrodné cesty, vyvolať kontrakcie 🙂 Neboj, vedia čo robia. Ak už nastúpili bolesti, tak by sa teraz mali zintenzívniť a hlavne menit na pravidelné a čoskoro budeš mat drobca v náručí 😊

tamvtme
14. jún 2022

zalezi aj od nalezu, v akom stave je krcok....ja som bola uplne zavreta, mne vecer zavadzali nejake tycinky (dilapany), aby sa otvoril troska a az rano zaviedli do krcka tabletu, o 2 hodiny dalsiu a kontrakcie nastali takmer hned ale aj tak som sa neotvarala....po x hodinach mi aj vodu pichli, potom aj oxitocin....nakoniec aj tak sekcia (po 26h intenzivnych kontrakcii som bola sotva na 7cm a dieta ani poriadne nenaliehalo hlavickou)

gerfinka
14. jún 2022

@ci mne dávali balónik ráno, na obed vymenili, lebo mi vypadol. Večer začali kontrakcie a ráno o 6:30 bola dcérka na svete, bez ďalších zasahov. Ale bol to môj druhý pôrod. Prvý bol tiež vyvolávany, ale ten vaginálnou tabletkou a plus mi aj vodu pichli. Je to individuálne, ako sa ti to rozbehne.

ci
autor
14. jún 2022

@gerfinka tiež je to môj druhý pôrod a bola by som najradšej keby to mám už dnes za sebou ale tak asi nie keď musím mat ten balón do zajtra 🤣

gerfinka
14. jún 2022

@ci uvidíš, mne vypadol na oobed preto, že som sa už začala otvárať a potom vlastne mi ho večer už nakomplet tuším vybrali a v noci teda už kontracie. Tak snáď sa ti to rozbehne ;)

ci
autor
14. jún 2022

@gerfinka aha takže ten balónik vlastne slúži na otváranie sa? 🤣 Lebo čo mi ho dali,mám bolesti ale zatiaľ nepravidelné len

jasminkaj
14. jún 2022

Poobede o 15h mi dali balónik. Ráno o 7h som bola na 7 cm otvorená tak mi ho vybrali. Kontrakcie prišli až po podaní oxytocínu o 11:30 a o 14:33 sa malý narodil. Tiež to bol môj druhý pôrod.

fobula
14. jún 2022

Ahoj. Ja som mala s balonikom 14h nepravidelne kontrakcie, potom mi odišiel hlien a mi ho vytiahli (ľahko) ale kontrakcie uz boli každé 2min dalsich 12h.. bohužiaľ malo otvorená len 3.5cm.. až po epi som sa otvorila na 8.. ale aj tak sekcia (5kg dieťa)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre