Balenie do pôrodnice

veron2811
11. nov 2022

Dobrý deň, maminy, prosím vás, ako ste sa balili do pôrodnice? Veci mám po kúpené, len neviem, čo s čím, čítala som, že nepriklad stačí oblečenie pre babo s vajíčkom až keď muž príde, zobrať čo iné veci? Co do kufra ci na sálu a podobne, ďakujem, budem mat prvé baby a tak neviem ako to chodí. ❤️

zooeynka
11. nov 2022

Je tu o tom milion tem. Pohladaj

54tinka54
11. nov 2022

@veron2811 myslím že záleží aj od pôrodnice. Ja som napr primárne balila len veci pre seba, čiže župan, 2 nočné košele, ponožky, papuče, kefka, pasta, u nás aj toaletak si treba zobrať 😅 poporodne vložky, sietkovane nohavičky, uterák osuška sprcháč šampón… pre babo som mala len cumlík kdyby neco 😀 tiež som mala čistú vodu, hroznový cukor ale môžeš si zbaliť aj niečo na zahryznutie, ak by si bola potom hladná alebo by ti nechutila ich strava.

lienockamalicka
11. nov 2022

@veron2811 tiez ma to teraz caka. Nasa martinska nemocnica ma na stranke rozpis veci, co potrebujes. Ja mam tasky dve. Jednu na porodnu salu a kufor potom na izbu. Na salu si beriem, okrem dokladov, nocnu koselu, ponozky, slapky do sprchy aj na prezutie, jednorazove podlozky, porodnicke vlozky 1bal, vodu, keksy, hroznovy cukor, uterak, gumicku do vlasov…
Na izbu dalsie dve kosele, podprsenky na kojenie, vlozky do podprsenky, jednorazove podlozky, porodnicke vlozky 2bal, hyg. potreby, osusku a uterak, poporodnu sprsku, jednorazove nohavicky, cicatridinu, krem na bradavky.
U nas pre babatko pisu len 10ks plienok na den, 2ks vlhcene obrusky, detska lyzicka a oblecenie doniest az pri prepustani z nemocnice 🙂

antonka
11. nov 2022

Ja ešte doplním, určite príbor a balzam na pery, v nemocniciach je príšerne suchý vzduch, košieľky radšej aj zo tri (v jednej budeš rodiť a je pravdepodobné že bude od krvi/vody atď) určite odporúčam tiež nepremokavé podložky na posteľ, keď budú vychádzať očistky a zašpinia bielizeň na posteli no ..nie je isté, že ti to vymenia 🙄
Vložky do podprsenky, mne mlieko napr vždy z druhého prsníka vytekalo kým chlapci z jedného pili...
Pre bábätko som si ja vždy zobrala svoje oblečenie, často krát ich košieľky boli tvrdé a otáčali mi decká, určite čiapočku, ponožky pre bábo a nejaké plienky/utierky na riťku/kremik. Už si presne nepamätám ako to bolo s kremikom a utierkami či som dostala ale plienky sme mali 3 na deň 🙈

vkatush
11. nov 2022

@veron2811 veľa nemocníc má aj napísané na stránke, čo si určite doniesť (niektoré poskytujú napr erarnu košeľu, plienky, podložky,... Ale väčšina nie).

Ja mám svoje 2 tašky už pripravené, zbalené, jedna na pôrod/sálu a druhá na šestonedelie. Spísala som si zoznam a tak sa balila, podľa toho, kde čo bude treba.

Všetko to, čo bolo vyššie spomenuté babami mám a k zvyšku už len spomeniem asi:
*Ku pôrodu fľašu s vodou s dudkom, nech sa ti lepšie pije a odporúčajú aj niečo sladké, napr v takej malej krabičke jablkový džús (ako deťom do školy) a hroznový cukor na energiu
*Taška alebo sáčok na špinavé veci, nech ti to manžel môže v pohode zobrať domov vyprať, keď príde
*Ja mám malý vankúš pod hlavu, lebo keď som ležala v nemocnici, jeden veľký vankúš mi bol málo alebo nepohodlné
*Príbor, hrnček na čaj/vodu (po pôrode budeš chcieť piť veľa vody kvôli mlieku)
*Nabíjačka na mobil
*Sobášny list (stačí kópia pokiaľ viem) + ostatné doklady a ak máš nejaké vážne, tak zdravotné záznamy, predoperačné kvôli epiduralu (ak nemáš kartu v pôrodnici)
*Pre bejby by som si zistila v pôrodnici, čo ponúkajú a čo treba doniesť, tiež to zväčša majú zverejnené

lucylliana
11. nov 2022

@veron2811 väčšina pôrodníc ma na svojej stránke napísané čo by si si mala zvaliť aj v akom počte.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre