Čo si mám zbaliť do pôrodnice?

karinka1986
27. júl 2020

Ahojte. Prosim vas co si treba zbalit do porodnice?lebo co citam clanky na nete tak vela veci sa tam opakuje ale su tam aj rozdielne veci. Tak sa chcem opytat radsej skusenych 😎😉

diana999
27. júl 2020

@karinka1986 záleží kde.. Ja tiež riešim túto vec.. Každá pôrodnica ma svoj zoznam, ale čítala som napr ze veľa vecí v pôrodnici aj dostaneš aj napriek tomu ze su na zozname toho co si máš priniesť
... Ja som si čítala veľa článkov na tomto fóre 😀😋 a cca už by som. To. Mala.. Ale určite sa vieš opýtať aj v pôrodnici konkrétnej kde budeš rodiť 😁

smejko25
27. júl 2020

@karinka1986 aj tu ti poradi kazda zena nieco ine 😁 najprv si zisti ci tvoja porodnica nema zoznam na svojej stranke 🙂
Nebudem ti tu rozpisovat uplne
ale jednu kozmeticku tasticku pre seba : sprchovy gel, zubna pasta + kefka, hreben, toaletny papier, vlhcene obrusky, masticka na poranene bradavky (najlepsia bez lanolinu nakolko lanolin rany moze uzavriet ale nezahoja sa tym padom vznikaju problemy) , gumky do vlasov
Oblecenie : ja osobne nocne kosene neznasam ale mala som zbalene 3x keby nahodou bol cisarky inak som mala tielka a leginy, vlozky aj nohavicky som mala od Molicare zamna obrovska spokojnost 🙂 nohavicky pratelne v rukach prijemne, netlacili 🙂 vlozky su sice inkontinecne ale fajne velke ani som ich lepit do nohaviciek nemusela krasne drzali 🙂
To je co sa tyka hygieny a take 🙂 + uteraky a podobne

gabsisi
27. júl 2020

@karinka1986 mne tam chýbali stuple do uši ( keď som mala babo u sestričiek lebo som mala teploty) aby som sa mohla vyspať ( maminke vedľa vkuuuse plackalo babo)🙂

A niečo sladké... sušienky,...

bavlnka92
27. júl 2020

2 košele alebo tričká na kojenie. v tom som mala vložené bavlnené plienky aby som nemala vrch stále mokrý. popôrodné nohavičky, ja som si vzala aj podložku (čo je na prebaľovanie) pod seba lebo tie popôrodné vložky cestujú kam sa im zachce :D vlastný pohárik, príbor, kávu, soľ, (cukor mali) hygienu pre seba. šľapky -> univerzálne aj na chodbu aj do sprchy 🙂 uterák, fén. gumičku na vlasy aby nezavadzali pri pôrode/kojení.
pre drobca plienky, krém na riťku, 3 body s voľným výstrihom keď sa často vyzliekajú aby nebol problém. ponožky a hlavne jemné rukavičky = je nemožné ostrihať nechty a ako rozhadzujú rukami tak som bola celá doškriabaná. vlhčené + mydlo na kúpanie.
ešte odporučím masku na oči aby si sa vyspala, my sme mali nonstop zažaté svetlo 🙈 (až keď sa pri mne vymenila spolubývajúca tak tá vedela aj stlmiť svetlo)
pitie a sladkosti mi priniesla rodila po pôrode. pred pôrodom sa mi zišiel hroznový cukor lebo jesť som nemohla ani piť, už to trvalo strašne dlho a nemala som ani energiu už.

marusia674
1. aug 2020

Ahoj ... ja som sla podľa tohto zoznamu.. mozno pomoze

karinka1986
autor
2. aug 2020

Dakujem

lauriema
2. aug 2020

Čokoládu 😉😉😉

ross13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre