Kam ísť rodiť? Trnava, Galanta, Nitra?

bea97
29. okt 2019

Ahojte baby som ešte len na začiatku tehotenstva ale ajtak by som rada už začala uvažovať kam by som išla do pôrodnice a kde by som sa zverila ľuďom do rúk a aj svoje bábo ja sa rozhodujem medzi Trnavou, Galantou a Nitrou to mam najbližšie tak by som vás chcela poprosiť o radu ze kde. ja mam Dr. Janička zo Serede ale neviem ci on bude ochotný a ci vôbec chodí ku pôrodom.. 🙂

maccmacc
29. okt 2019

@bea97 je dobre mat prehľad, ale celkom skoro riešiš pôrodnicu... Este sa toho kopec môže zmeniť a budeš mozno potrebovat špeciálnejsi prístup ako ponúkajú v týchto pôrodniciach... (co ti teda neprajem)
Mas čas s pôrodnicou zatiaľ... 🙂

bea97
autor
29. okt 2019

@maccmacc dobre ďakujem ti za tvoju odpoveď no ved áno ja si tiež myslím ze je to skoro len ja som taka ze radšej mám všetko dopredu naplánované ale ďakujem ti 🙂

maccmacc
29. okt 2019

@bea97 ja som tiež taka 🙂 ale nejak doteraz neviem kde pôjdem rodiť 😁🤷🏼‍♀️ som 37.tyzden...tolko som preberala...
Vsade sa nájde rôzny personál... Niekto si chváli a niekto nie... Záleží aké požiadavky mas na pôrodnicu... Ja do tt 100% nejdem kvôli lekárom ale iné pacientky si ich chvália... Ja s nimi mam zle skúsenosti po každej návšteve... Galantu som zvažovala ale najlepšie je, ak ešte počkáš a keď to budeš mať trošku aktuálnejsie, pôjdeš na obhliadky pôrodnice... A dáš na svoje pocity...
Vraj vybavenosťou v prípade komplikácií je dobra tt a nz a potom až bratislavské pôrodnice 🙂

alexandra2468
29. okt 2019

@maccmacc ja tiez 36tt a stale nie
Som rozhodnuta 😃🤦🏻‍♀️

maccmacc
29. okt 2019

@alexandra2468 😁🤭 som rada, že v tom nie som sama....

777januska777
29. okt 2019

Baby keď porovnávate pôrodnicu, tak nezabudnite porovnať aj novorodenecké oddelenia 🤔 to je väčšinou kameň úrazu. Ja som bola v dobrej pôrodnici, ale teda novorodenecké je katastrofa.

bea97
autor
29. okt 2019

Ďakujem vám baby za vaše odpovede 🙂

nikpa
29. okt 2019

@bea97 Za pôrodnicu v TT ti môžem zhrnúť takto, rizikové oddelenie a oddelenie šestonedelia sú čo sa týka wc a kúpeľni na tom veľmi zle, staré, hnusné, aj keď to udržiavali v čistote, má to svoje roky a to neumyjes. Keď som sa tam po pôrode mala rozrezana umývať, bolo mi do plaču. No ale chvilu sa to vydržať dá. Doktora ak chces si vyberieš, ja som mala Dr. Hlaveka a staral sa o nás príkladne, inak mám dobrú skúsenosť so všetkými a tiež sestričky boli milé. Novorodenecke odd.je pripravené aj na mierne predčasne narodené deti. Môj bol v 34tt a nebol problém. Ale viem že tam boli aj horšie prípady a neposielali ich preč, zostávali v ich starostlivosti. Ležala som tam vyše mesiaca, celkovo sa to dalo a pokiaľ ti ide hlavne o vaše zdravie tak určite nech budeš rodiť kdekoľvek, vybav si doktora lebo nikdy nevies aký ,,študent,, ti príde k pôrodu 😁

bea97
autor
29. okt 2019

@nikpa ďakujem za tvoju skúsenosť a všade sú také WC máš tam možnosť aj nadštandard izbu?

mira2222
29. okt 2019

Ahoj ja mam tiez janicka aj ja som ho chcela k porodu no nechodi uz... 🙈 Bola som rodit v ga ako prvorodicka 20 rocna 4mesiace do zadu niektoré sestricky pohode dobre ale doktorky mlade co ma vysetrovali žiadny ohlad nic.. Bol ma vys. Primar šťastný aj s takou mladou robili si tam zomna pokusneho kralika asi keďže ja bolesti o pol9rano mi praskla voda a porodila som az o pol9 večer. Najprv ona skúsila na koľko som otvorena potom on.. Striedali sa no katastrofa... 🙈 🙈 Nakoniec ma ta mladá aj odrodila za asistencie primára a malemu zlomila pei porode klucnu kost

nikpa
29. okt 2019

@bea97 Áno ale na tie som sa za mesiac na rizikovom nedostala 😀 práve tam ležali dlhodobé pacientky. A na šestonedelí bol doslova poradovník na nadštandardné izby, takže ani tam sa nám neušlo. Neviem či to tam je vždy tak alebo som mala akurat smolu.

mira2222
29. okt 2019

A co sa tyka oddelenia šestonedelia starostlivosť je dobra aj wc a sprchy su v pohode.. Nieje to tam zle akurat keby si mala nejakeho dobreho lekara pri porode no

bea97
autor
29. okt 2019

@mira2222 Ježiš maria to mi je ľúto :(

mira2222
29. okt 2019

@bea97 no hej povedali mi ze to sa stane

bea97
autor
29. okt 2019

@nikpa no super tak to ma mrzí ale hlavne máš to za sebou

nikpa
29. okt 2019

@mira2222 Nie že by som to chcela zľahčovať a dúfam že maličký je už v poriadku len chcem povedať, že sestranica rodila na Antolskej v Ba, malemu tiež zlomili kľúčnu kosť a vraj sa to stáva aj skúseným lekárom, jednoducho ho treba vytiahnuť ak sa počas pôrodu zakliesni a aj za cenu zlomeniny, horšie by bolo ak by tam zostal a pridusil sa.

bea97
autor
29. okt 2019

@nikpa no ved áno to je jasne tak to neviem ale ja najskôr asi tiež do tej Galanty pôjdem. Je to najbližšie a podla mňa je zle keď mam ísť dakde ďaleko keď prídu na mňa bolesti vtedy mi bude podľa mňa jedno kde budem rodiť :D

mira2222
29. okt 2019

@nikpa ved jasne to chapem preto som im nic ani nepovedala no ospravedlniť sa aspon mohla prísť. Ale tak porod prebehol dobre 👌 a nato ze mu ju zlomili prisli az o dva dni a ja som mu veselo 2dni manipulovala s rukou ako keby nic kedze som nevedela otom

bea97
autor
29. okt 2019

@mira2222 chudáčik malý :(

mira2222
29. okt 2019

@bea97 takze moja skúsenosť s ga je takato.. A naposledny co viem s tv noviny tak tam zomrelo babetko pretoze sa tak isto dorvca neotvaralo dlho (ako ja az po 12hod.) ju nechali tak aj krvacala 2dni a nechceli jej spraviť cisarsky a babo zomrelo. Neviem ci si to pozerala v tv. Nemocnicu aj zaluju zato sa mi zda. Takže ja by som tam rodit asi neisla uz.

mira2222
29. okt 2019

*dievča

mira2222
29. okt 2019
bea97
autor
29. okt 2019

@mira2222 áno sa mi zdá ze som to pozerala to sa kedy stalo?

mira2222
29. okt 2019

3mesiace do zadu cca.

bea97
autor
29. okt 2019

@mira2222 ach bože tak teda galantu vylučujem určite

mira2222
29. okt 2019

@bea97 ani mne nechceli spravit cisarsky nechceli pocut ani otom.. Radcej ma nechali 12hod. V bolestiach a maly bol fialovy ked sa narodil..

bea97
autor
29. okt 2019

@mira2222 Ježiš môj :( chudáčik a už je to vporiadku s klučnou kosťou?

mira2222
29. okt 2019

Hej po mesiaci sa to zahojilo 🙂 teraz uz šermuje s rukami ale hrcku tam ma stále to mu uz ostane navzdy

bea97
autor
29. okt 2019

@mira2222 joj malé :( a aký bol veľký koľko mal cm? Nastrihli ta veľmi?

mira2222
29. okt 2019

@bea97 nastrihli ma na jeden cm. Ja mam len 160cm. A maly mal 50cm a 3600g

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre