Rodili ste niekto v Ružinove?

annie321
21. feb 2012

Rada by som poznala skúsenosti mamičiek, ktoré rodili v nemocnici v Ružinove. Uvažujem o tejto pôrodnici, ale počula som na ňu veľmi rozdielne referencie.
Aký je tam personál? Aké je tam prostredie? Ako ste boli spokojné so starostlivosťou na oddelenia šestonedelia? Šli by ste tam rodiť znovu? Ďakujem 🙂

myska_lili
7. jún 2013

aj ja sa chystam ist do Ruzinova, tak snad vychytam dobrý personal 🙂

lujziiik2205
6. dec 2013

rodila som v ruzinove, nenavidim nemocnice ale musim povedat ze som bola prekvapena, pristup lekarov a sestriciek bol super, aj novorodenecke poradili... jedine tie sprchy a wecka katastrofa, aj jedlo nic moc, ale tych par dni sa da vydrzat...

viktoria007
10. dec 2013

ja som rodila pred mesiacom...a bola som spokojna..pristup sestriciek bol uzasny ci rano ci poobede ci v noci ked som potrebovala pomoct s malinkou..klobuk dolu teda pred vsetkymi .jedlo -no ako v nemocnici ...co sa tyka izieb bola som na nadstandarte a odporucam..len kvoli sprche a wc na izbe! takze ja by som sla rodit aj 2x.....

rony185
7. jan 2014

Ahoj rodila som v novembri. A v skratke velka spokojinost.Na porodnici boli sestri velmi mile mala som tam sestricku Martinku co bolo uzasne.Chodila som k nej cvicit tak sme sa aj poznali co bolo super.A akniekedy pojdem znova rodit urcite znova ruzinov.Zazmluvneneho som mala MUDr.Redechu-uzasny lekar.A na oddeleni tiez super.Ked sme sa zo sestrickami rozpravali tak je to tak ze ti nevedia citat myslienky tak sa treba pytat a informovat.No pomahali s kojenim v noci ked maly plakal prisli sa vzdy pozriet co sa deje.Povedala by som ze krd si mila ty su aj sestry.Vrelo odporucam aj epi.Anesteziologickysu uzasne.Ak by si sa este nieco chcela opytat kludne pis spravu.

ewicac
7. jan 2014

Ahoj, ja som mala asi stastie, ale ku mne boli vsetci mili, aj sestry na sestonedeli, dokonca aj detske, pomohli mi a poradili, nadstandard je naozaj o sprche na izbe, ale uprimne, najlepsia telka bol vtedy aj tak maly.....jedine, co mi vadilo boli nepohodlne postele, boli velmi vysoko, takze som stale hompalala nohami az mi opuchli....je to nemocnica, nie hotel, par dni sa to da vydrzat v pohode, ja tam pojdem rodit znovu.

ladkacmar
28. jan 2014

Ahojte 🙂
ked si citam kto-co aku ma skusenost s porodom v Ruzinove - mam zmiesane pocity. Nemam ziadne idealisticke ocakavania, len strach z porodu - priebehu. Caka ma to 7.3 (prvorodicka)
Nepoznam ziadnu nemocnicu, tak mi je asi jedno, kt. si vybrat, ale porodnika mam v Ruzinove, tak automaticky som sa naladila na Ruzinov. Buduc. tyz. mam 1x poradnu v nemocnici, tak som zvedava, lebo prvy kontakt bol celkom ,,mily,, ked som sa objednavala na poradnu. Sestra, kt. dvihla telefon vyhrkla rychlo co chcete mam vela roboty 🙂 chapem, vsetci maju vela roboty. Priznam sa, ze ma to zaskocilo a ten styl komunikacie. Snad budem milo prekvapena s pristupom osobne, snad nie. Mate nejaku radu ? 🙂
Prajem prijemny den.

nevesta12
15. feb 2014

Ahojte 🙂 Ja som rodila v Ruzinove minuly tyzden, a bola som spokojna. Rodila som u Dr. Krizka - super pristup, mily, ustretovy, bol ma po porode 2x pozriet na oddeleni, kym prisiel (mala som ho zazmluvneneho) tak sa o mna starala Dr. Bartova - tiez super, nevahala by som ani pri jednom z nich. Epiduralka tiez OK, pichli mi ju na prvy krat. Je pravda ze niektore sestricky boli dost odveci, a to ci pri porode ako aj zial na novonarodeneckom, ale tomu sa clovek nijako podla mna nevyhne, ani v sukromnych klinikach. Ja za seba mozem Ruzinov len odporucit. Dokonca mi nevadili ani tie nastevne hodiny, bola som rada ze som rada (a to som mala skvely porod), tak mi len vyhovovalo ze som na chvilku len vysla von a potom sups sups k babatku 🙂 Samozrejme, je treba brat do uvahy aj to kolko porodov tam maju denne - okrem mna tam bolo 8 inych rodiciek, takze babatko mi nechali po porode "len" hodinu, co mi spominala spolubyvajuca jej uz zial vobec nestihli lebo mali dalsie baby na cakacke na salu....

cica869
16. feb 2014

ja som rodila pred necelym rokom a bola som spokojna tiez som pocula plno negativ na Ruzinov ale osobne som ziadny problem nemala vsetci boli v pohode 🙂

zuzkka1zuzkka
13. apr 2014

Potrebujem poradiť, je možné rodiť aj inde ako navštevujem poradňu? -do poradne chodím na Kramáre, ale rozmýšľam, že som chcela ísť rodiť nakoniec do Ružinova, som už v 39tt..neviem či sa to dá, ale musím rodiť už na Kramároch, keďže tam navštevujem aj poradňu.

vinyan
14. apr 2014

zuzkka1zuzkka, ale da sa urcite aj inde. Nemas podpisanu nejaku zmluvu alebo co. Moze Ta to aj barskde chytit a dobehnes, kde to mas najblizsie...🙂 napr....

aisha107
22. máj 2014

ja som rodila pred 9. mesiacmi v Ružinove a maximalna spokojnost, nemozem povedat ani jedno krive slovo, mala som epi, aj moj doktor prisiel k porodu, aj ked nemusel... sestricky boli mile a ustretove... pred aj pocas porodu mi bolo vsetko vysvetlene, dokonca so mnou aj dychali :D nadstandard som nemala, ani som ho v podstate nepotrebovala, lebo sestricky boli vzdy velmi mile a ochotne... ak sa budem mat zas rozhodnut, kde rodit, tak jedine tam 🙂

tinkaronko0710
1. sep 2014

Ja som tam rodila pred skoro 4 rokmi,ale uz nikdy viac. Bordel na oddelení a sestričky odmerané a este s vás spravili, že máte deky a že ste precitlivelý. No a tie wcka hrôza a aj sprchy špina,špina,špina. Opr tešila som sa domov. A ked budem mat druhé, tak určite koch alebo antolska.

kofina333
1. sep 2014

ja som tam rodila 2 krát (3 deti), naposledy pred rokom dvojičky, a musím povedať, že všetko tam klapalo ako má a bolo tam super. Naposledy som tam strávila mesiac, 3 týždne na 10. poschodí, kde personál bol úžasný, dokonca ma sestričky prišli pozrieť aj do pôrodnice, keď som porodila, lekári tiež super, rozprávali sa s nami, vysvetlili, keď sme mali nejaké obavy, dokonca sa s nami aj pozabávali. Na pôrodnici tiež super, sestry ochotné, a sestričky na novorodeneckom, to už ani nehovorím. Sami od seba chodili, či niečo nepotrebujem - ale musím dodať, že nebolo full oddelenie, takže asi mali viac času a priestoru pre mňa, nakoľko som bola po sekcii, dosť zle som ju zvládala, necítila som sa dobre, tak chodili a nosili mi mliečko, brali mi ich na váženie, aby som nemusela ja, a dokonca aj detská primárka im nakázala, že ak mi nebude moc dobre, tak mi majú drobcov na noc zobrať, aby som sa trošku vyspala, aj keď boli veľmi poslušný a spinkali krásne. Nebola som na nadštandarde a keďže som mala dvojičky, tak sa sestričky snažili, keďže nebolo narvané - z piatich dní som bola 4 dni sama na izbe 🙂 (a nedostali žiadne úplatky), samozrejme až ku koncu nejaké sladkosti, takže to bolo z ich iniciatívy a ochoty. Strava nič moc, ale z nadšenia z malého drobčeka ti toto prekážať vôbec nebude, dokonca raňajky boli fajn a niektoré obedy/večere tiež. Čo sa týka zariadenia, izby boli vždy čisté, kúpelňa a WC sa zlepšili, nebol to luxus, ale dalo sa! Tie 4 dni prinajlepšom sa to zvládnuť dá! Ale personál TOP 1!!! TAKŽE z mojej strany maximálna spokojnosť!!!

dollynkaa
1. sep 2014

Rodila som v ruzinove pred 5mesiacmi. Tym ze som mala planovany cisarak tak v nedelu prisla,pondelok rano prva na salu. Moj gynek (Oros) chvalim mala som zazmluvneneho,personal na operacke super kedze som mala len spinal tak vsetko viem;) nadstandart som mala takze citila som sa tam dobre.pomohlo po cisarskom ze bolo wc a sprcha na izbe a ze tam nosili jest. Kedze som mala dost bolesti tak som im tam stale vyzvanala a v pohode. Ano niektore sestricky stali za prd ale take sa najdu vsade ci laktacne alebo gynekologicke. Isla by som znova tam rodit

jana_eyre
1. sep 2014

vidim, ze to je stara otazka, ale musim napisat, ze bola zalozena prave v den, ked som v ruzinove prvy krat rodila :D bolo to celkom OK, aj ked s chybami.. druhy krat to uz bolo o mnoho lepsie.. to bolo o rok neskor..

trnkalka
20. apr 2015

Ahojte, musíte si v Ružinove nadštandard vybavovať nejako dopredu? Lebo ja idem plánovanou sekciou a nechcela by som to vybavovať na poslednú chvíľu v nemocnici keďže nemusí byť voľný, ďakujem za odpoveď

biancaadamko
1. jún 2015

trnkalka, vopred sa to neda... uvidis ci maju volne asi tak...

rebecca16
16. jún 2015

Ahojte kocky, viete mi prosím povedať, ktory z porodnikov je v Ruzinove nakloneny opakovanym sekciam? Teda ked som mala prvy pôrod sekciou nebude má v prípade druhého nútiť do prirodzeneho ale rozhodne sa pre sekciu. Je tam niekto taky? A na poradnu sa objednáva kedy cca pred pôrodom?

mimusskaa
2. sep 2015

Ahojte, mala by som aj ja otazocku mam 3 tyzdne pred terminom a do poradne sa chystam 1x ,viete mi poradit kam sa chodi? (c.dveri) podla ich stranky som nasla 2 oddelenia ktore by to mohli byt ,moja sukromna mi to neako neoznamila a ja to teraz hladam

evickasc
15. mar 2016

ahojte ja som tiez rodila v ruzinove v roku 2009 je to uz davnejsie a bola som velmi spokojna samozrejme ze sa medzi sestrickami nasla aj taka neochotna ale nic som si stoho nerobila teraz cakam zas babetko a vyber je zasa Ružinov 😊

lily311
24. mar 2017

Baby Prosím su v Ružinove povolene navstevy priamo na izbe ak ste na nad štandardnej izbe . Zajtra mam ist na nadštandard a jedna sestrička tvrdit ze ano a druha nie. Však je to nadštandard

siska53
24. mar 2017

@lily311 v 2012 nemohli,pekne vonku ako vsetky.
Nadstandard spocival v tom,ze su tam len dve postele, telka (zbytocna a aj tak nesla), nosia to stravu a aj si mozes vybrat z "ponuky", sprcha a wc na izbe,nzmusis behat po chodbe.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre