Taška do pôrodnice

9. jún 2021

Baby asi hlúpa otázka ale mám v pláne do pôrodnice bábo zbaliť zvlášť do tašky, seba do kufra ideálne máleho aspoň takúto som mala predstavu. No všade v zoznamoch je čo je potrebné na sálu to ako vážne mám prísť s troma “taškami”? 🙈

eskop
9. jún 2021

Ahoj, rodila som v marci a mala som kufor a tasku a ruksak. V kufri zupan, osusky,papuce,uteraky a v taske veci pre malu a v ruksaku veci na salu. Rodila som v Ds, kde nebolo absolutne nic k dispozicii, max toaletak na wc. Takze ber si vsetkeho dost..mne este podlozky a vlozky musel priniest manzel..aj nejake sladkosti a vodu.

qetka
9. jún 2021

ja som mala teraz v zime dve tasky. Jednu na salu, kde som mala aj veci, ktore boli v podstate nutne na izbu hned po porode (cista nocna kosela, uterak, dzus, pribor, nutna kozmetika...) a potom v druhej veci pre babo a mne zvysok, ktory mi stacil neskor (dalsie nocne kosele, uterak, sampon, odsavacka...) Jedno bol maly kufrik a druhe nie velmi velka cestovna taska. Ale teda vybalila som zavinovacku, ta sa nezmestila, Le mala som zbytocne zupan - bolo teplo a kvoli korone sa nechodilo nikam. A teda vlozky a podlozky boli k dispozicii atale (vzdy som si vlozky zobrala do zasoby, aby som nemusela po ne casto. Teoreticky ak ide muz k porodu, tak jednu tasku ti moze rovno zobrat prec a mas vybavene 🙂

autor
9. jún 2021

@eskop počúvam viac o tom ako treba brať všetko a je absolútne jedno aké mesto 🤷🏽‍♀️ Ale niekto tu niekoho potrebuje zosmiešňovať, že si zoberie skriňu a osobe príde normálne že niekto si nedonesie ani len nočnú košeľu ako teda neviem si predstaviť byť v jednom oblečení 4 dni ani v zime nie to ešte v lete. A vždy je lepšie mať svoje ako tie ich veci, ktorých je koľkokrát žalostne málo. A teda nemám v pláne sa báť celý čas či nebudem potrebovať ísť pýtať veci pre bábo.

autor
9. jún 2021

@qetka ďakujem za info

veronikajancokova
9. jún 2021

Ja som mala dve kufor plus jednu tašku. Hlavne si vezmi vložky, podložky pod seba, plienky a vlhčené obrúsky. Maly mal svoju deku, ponožky a čiapky ostatne musel mat nemocničné. Košele som mala 4, uteráky 2. Využila som všetko ☺️

petamich
9. jún 2021

ja sa chystam do porodnice tiez tak akoby mi nemali nic dat - nebudem potom stresovat seba a/alebo manzela - zbalila som si veci do kufra a mensiu tasku na salu, kde dam veci, co sa mozu zist pri porode a po porode pocas bondingu - a tak mi to aj bolo odporucene, aby som sa ja alebo sestricka nemusela hrabat v kufri 🙂

idem rodit v BA a stalo sa v tej istej porodnici, ze dali vsetko alebo aj napr. im dosli zasoby a strihali podlozky pod mamicky, lebo neboli - dakujem neprosim - vezmem si co nam radili na porodnej priprave a co je napisane v zozname do porodnice (ak ma zverejneny) a nech si kazdy mysli co che - som rada pripravena a radsej vezmem domov ako mi ma nieco chybat

ono sa to nezda ale moze to trvat dlho - takze do tej prirucnej aj voda aj nejake snacky pre manzela, ze sa na to zabuda a ten chlap tam potom "trpi" a castokrat je hladny/smadny

gbgb
9. jún 2021

Ja som mala 2x ten isty kufor natlaceny a to este chodil muz a nosil mi dalsie veci ako odsavacku, plienky, vlozky, podlozky, jedlo 😀

autor
9. jún 2021

@petamich tiež som názoru radšej mať svoje a byť nachystaná.

babullka1
9. jún 2021

Ahoj ja si budem baliť 2tasky jednu malú na pôrod (košeľa,vlozky,voda,šľapky ,podložka a dokumenty )a jeden taký kufor na oddelenie už po pôrode...v tej prvej chcem mať len také príručnej veci k pôrodu a ostatok zabalím so kufra...ja som zástanca radšej viac ako by mi malo chýbať 🙈veď kufor odvezie....🙂

evaachesa
9. jún 2021

Ja som mala jeden M-kový kufor na kolieskach s mojimi vecami a plienkami, kozmetika, zopár vecí pre malého keby niečo, ale mala som ho v nemocničnom. Potom jednu menšiu tašku k pôrodu, kde som mala na prezlečenie košeľu, šľapky, prezuvky pre muža, neperlivu vodu a hroznovy cukor pre mňa, pre muža mineralka, keksy a suché pečivo nech nie je o hlade. Tiež som mala balzam na pery a sprej do nosa, kvapky do očí (u mňa nutné). Jeden menší uterák a samozrejme doklady a anamnesticky dotazník nech nerozmýšľam počas kontrakcií nad diagnózami a liekmi (tiež veľmi pomohlo, na príjme si odtiaľ všetko prepísali čo bolo treba). Tašku so všetkými vecami potom rovno zobral muž. Inak župan mi zabral pol kufra a aj tak som ho nevytiahla (rodila som koncom októbra). Už by som ho nebrala,veď na oddelení musí byť teplo kvôli bábätkám ☺️...stačil tenký svetrík keď som išla mimo izbu. Inak odsávačku som mala a veru nenapadlo mi použiť ju na rozbehnutie mlieka ...ani sestričky neporadili...spustilo sa mi až na 5ty deň 🙄. Za mňa zbytočné boli aj dojčenské podprsenky... Aj tak sme všetky behali len tak na voľno 😃

ukulela
9. jún 2021

Neber všetko. Každý deň nech ti prinesú, co bude treba. Ja som takto len napísala, že potrebujem vlozky/plienky/uterák... mal to doma poukladané v stolíku a na všetkom nálepku, co to je. Na utieranie podvozku neber uterák, ale mäkké kuchynské papierové utierky. Osusiš, vyhodis.bola som pripravená, že na stále pýtali podlozku, ošetrovanie gatky,... Tak som to mala pobalené po ruke. Veci s tebou budú zrejme putovat, ta si to pobal do "modulov". Všetko trebárs divadelného kufra, ale tam tri vrecká.pre bábo, na sestonedelie a na pôrodnicu. Povieš sestričke, že v žltom vrecku máš poporodné gatky a ona najde...
@zuzanka.zuzu niekde musíš mať svoje vložky, podlozky, hajzlak,... ozaj všetko. Veď len malý balík plienok koľko miesta zaberie.

jarnajar
9. jún 2021

Pre dieťa pobaľ k sebe, sú to malé vecičky. Nejako ich oddeľ v rámci kufra. Ja sa tentokrát budem baliť opatrne, lebo v mojej pôrodnici nebolo miesto na kufor a to som bola na nadštandarde, dve na izbe, ale tie tvrdé kolieskové kufre nám zavadzali a pred každou vizitou sestrička udržiavala paniku, že to treba odložiť. Super, keby bolo kam. Teraz rodím inde, ale nerobím si ilúzie o veľkosti izieb.

zuziiiii
10. jún 2021

Ešte som zabudla U nás V nemocky aj toaletak som musela brať.brala som jeden reku stačiť bude.no prdlajs aj to mi požičala spolubývajúca na izbe....

zuzanka.zuzu
10. jún 2021

@ukulela prave preto som napisala, ze som rodila v ruzinove kde je vloziek veeeela tak tie som ja nebrala... ale autorka anonymna hrdinka sa mi tu vysmieva ze som tyzden chodila v jednych gatkach a 4 dni mala oblecene to iste, takze viac nemam chut prispievat do diskusie 👎 vsak nech si zbali kto chce kolko chce, ked ju zdrbu na vizite ze sa tam neda hybat, bude sa stresovat ona, nie ja

qetka
10. jún 2021

@zuzanka.zuzu inak mimo temy, nie su trosku prdli, ked sa idu posr... z tej vizity? U nas raz isiel nejaky starsi profesor na vizitu a vsetci tam behali ako splaseni. Nemozete mat nic na nocnom stoliku, babatko musi byt zabalene, úozene, prebalene, nic pri nom v postielke, ziadne veci nikde... Pohar schovat, flasu schovat do stolika, Co sme v skole prirode a idu nam davat body za uprarovanie? Ako ok, nemusi mat clovek bordel ako v tanku, ale aby ma cvicili jak v skolke. Ved nech oni maju upratane svoje. Toto mi prislo ako daky trapny pozostatok zo starych cias

amelie2017
10. jún 2021

@qetka uplne im sibe z tych vizit. Sice nie v porodnici, ale mala som 17, operovali mi prsnik, nemohla som ani rukou pohnut, celu noc som z narkozy prevracala a rano zacala po mne hukat sestricka, ze to ako vyzeram, ze sa mam okamzite ucesat, lebo o 5 min je vizita 🤦‍♀️🤦‍♀️ (kucerave vlasy, ktore sa suche ucesat nedaju).

ukulela
10. jún 2021

@zuzanka.zuzu pozri, tiež ma zaskočil tvoj koment. Stačilo napísať, aby si zistila podmienky vo vybranej pôrodnici, že ty si nepotrebovala vobec nic. A nie riešiť, že bozeeee 4 uteraky. 2 stačia a ak treba, o 2 dní muž donesie na výmenu.

majuska3636
30. júl 2021

@leona_mum Prosím Ťa čo všetko si mala nabalené v tej taške k pôrodu? Aby som vedela, ktoré veci nahádzať do kufra a ktoré je lepšie mať hneď po ruke v taške.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre