Pozdrav od exekútora

jarkac23
28. mar 2013

Dievčatá poradte mi. Moja kamarátka verila "kamartke"
Známa mojeje kamošky, ktorá pracuje v nemenovanej firme s ktorou uzatvorila zmluvu na nejaký tovar na jej meno, zrejme to aj podpísala. Tovar pravdepodobne nesplácala, no mojej kamoške prišiel list od advokatskej kancelarie, zrejme exekútora, že má zaplatiť 400 Eur + ešte nejakých cca 40 ako trovy, či odmenu pre exekútora.Spojila sa s "kamarátkou" a ona sa jej priznala, že áno, že to urobila, a že to porieši. Najskor jej vraj chodili upomienky a upovedomila o tom tú dotýčnú, nech to da doporiadku, ale pravdepodobne nedala
Čo by bolo najlepšie? Zaplatiť za tovar, ktorý ani nema? Potopiť "kamaratku" že urobila podvod? ( ja jej radím aby presne to spravila! ) alebo co? Zrušiť zmluvu? Podať odvolanie?

wized
28. mar 2013

"Kamaratka" potopila ju ona ide na nu brat ohlad? Ja mám to iste s mojim ex ,splacam za neho laptop ktorý on stihol už predat samozrejme sa neplatil tak tiež my nabehli dlhy koli nemu . Bola som aj na policíí ale oni neporiešia vôbec nič takže splácam vec ktorú nemám. A tvojej kamoške asi tiež nič iné neostane len to zaplatiť skôr ako jej príde domou exekucia.

anjelicek26
28. mar 2013

@jarkac23 - vypytat od exekutora zmluvu, na ktorej je sfalsovany podpis a ist s tym na policiu. Je to podvod, co jej "kamoska" spravila. Az po podani zaloby sa aspon ciastocne dostane z povinnosti platieb.

Firma ten tovar predala, tovar niekto pouziva, zaplatit ho niekto musi. Teda musi ho zaplatit ten, co ho kupil a uziva. A to je vyssie spomenuta podvodnicka.

wized
28. mar 2013

@anjelicek26 Ja som to pochopila zase tak že jej to podpísala dotyčná sama . Vzala jej vec nejakú vec (nazvime to napr. práčka) :D na svoje meno lebo jéj kamarátke to na splátky dať nemohli.

anjelicek26
28. mar 2013

@wized - no tak to bude splacat sama, ak to brala ona a vec mala splacat jej kamoska, za naivitu sa plati, tu si nepomoze :( Asi dobre vedeli, preco tej jej kamoske vec na uver predat nechceli, asi tam uz ma nejaku minulost s neplatenim :( Pri peniazoch priatelstvo konci, nerucit, nepoziciavat, nedovolit zneuzivat vlastne dobre meno :(

majcaalexko
28. mar 2013

jaaaj toto mi nieco pripomina ja som tak podpisovala pozicky pri byvalom tiez to islo podvodom len ja som mu tp podpisovala zo strachu vsrtky dlhy sa vysplhali na nejakych 3000euro ale uz tp bude za chvilku zamnou a dufam ze uz bude len dobre 🙂 teraz si nemozem dovolit mau ani kupit veci na jar co by potrebpval aj na leto ale tak co uz moz si zato sa ☹

vefi89
29. mar 2013

@jarkac23 odvolanie sa nepíše pri exekúciach, to je za prvé. píšu sa námietky, a musela by ich vyjadriť už pri prvom pozdrave od exekútora. pokiaľ dala ona sama podpis, tak môže splácať. pokiaľ si to slovo zrejme vysvetlujem správne, tak už to mala dávno riešiť. každým dňom nabiehajú vyššie trovy, tak nechápem ako dlho sa na to len pozerala?

sisaha
29. mar 2013

@jarkac23 nerozumiem ako mohla dostat tovar na splatky na meno inej osoby. To jej ukradla obciansky? Odporucam ist na policiu a podat trestne oznamenie na kamaratku za podvod...

sissy27
29. mar 2013

@jarkac23 ak ona dobrovoľne zobrala na seba úver / pôžičku za kamošku a podpísala sa pod to, tak jej neostáva nič iné ako to aj zaplatiť - nikoho nezaujíma, že ona tú vec neužíva, to je jej problém...
ak tá druhá uzavrela pôžičku podvodom, ukradla kamoške doklady a podpísala sa jej menom, tak sa obrátiť na políciu...

jarkac23
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jarkac23
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
29. mar 2013

@jarkac23 neverim tomu ze "ta dotycna" zmluvu zrusi, ja by som to zaplatila, uz len z toho titulu ze pri exekuciach idu uroky a sankcie velmi rychlo hore, a za chvilu je z nejakych 400eur par tisic, zial za dobrotu na zobrotu al. za hlupost sa plati....a potom by som peniaze vymahala od "tej dotycnej"

jarkac23
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sissy27
29. mar 2013

@jarkac23 no ak to správne chápem, tak tá podvedená kamoška poskytla svoje údaje a podpis dobrovoľne, áno? tak potom len toľko - za blbosť sa platí, často aj v peniazoch...
a teda aj keby zmluvu zrušila, tak myslím, že za tú vec bude musieť zaplatiť doterajšie splátky, keďže ju využívala (predajcu nezaujíma,že reálne nie, podpísala zmuvu = užívala vec) a neviem, či budú ochotní používanú vec zobrať späť, skôr nie ako áno... (neviem, o akú vec sa jedná)

jarkac23
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jarkac23
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
daniela_4
29. mar 2013

znama to ma podobne.niekto ju podpisal a zobral si na jej meno peniaze.taha sa to po policii. a myslim ze v tomto state sa spravodlivosti tazko dovolat.preto by som odporucila to vyplatit a bude mat pokoj.aj so sudmi.vela rokov sa to moze tahat a nemusi vyhrat najhorsie na tom ze ta suma sa bude zavratnym sposobom navysovat....preto vyplatit vsetko co najskor a mat pokoj.aj ked najspravodlivejsie by bolo to daj na policiu udat.ale nieje to jednoduche. :( drzim palce su to neprijemne veci. :(

daniela_4
29. mar 2013

@jarkac23 nemyslim si ze sa bude dat zrusit zmluva ked ta vec je uz na exekucii....

jarkac23
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sissy27
29. mar 2013

@jarkac23 no tak ak o tom nevedela a na zmluve nie je jej podpis, treba sa obrátiť na políciu...ale teda až je naozaj tak blbá, že nechce podvodníčke narobiť problémy, tak vyplatiť hneď všetko naraz aj dlhy aj exekútora, splatiť postupne aj zvyšok a potom sa tešiť z toho "zázraku", čo jej "kamoška" dopriala...snáď je to niečo, bez čoho sa ozaj človek nezaobíde... inak rozmýšľam, čo je to za druh splácania, že najprv musíš všetko splatiť a potom dostaneš tovar - veď štandardne sa to robí tak, že zaplatíš prvú splátku a vec si berieš domov...

irriss
29. mar 2013

@jarkac23
sla bych na Policii a sepsala tzv. Oznameni jako zainteresovana osoba..s tim, ze bych vysvetlila veskera PROC..proc jsem neupozorrnila drive, proc jsem ji chranila, proc proc proc.. 😎
Sla bych jeste mezi svatky a v utery, v den - na posledni termin exekutora bych se dostavila osobne u exekutora s timto Trestnim oznamenim v ruce..a pozadala o pozastaveni...do prezkoumani situace..
Proc proc proc??
odpoved Policii..:
Protoze jsem se snazila s "kamaradkou" domluvit o splatkach..
Po teto akci,ktera se stala neuskutecnitelnou jsem se rozhodla jeste pred Naplnenim exekutora informovat Policii, ktere duveruju a zadam o pomoc... 😉
P:S: Pises: Potopit "kamaradku"..?? Nezlob se na mne, ja zadnou kamaradku v teto situaci nevidim... 😉 podle meho je i dost mozne, ze existuje vice stiznosti v podobnem stylu a maji stejne jmeno podvodnice 😉
Pokud se Ti "nechce" z jakychkoliv duvodu na Policii, sepis vse doma a nech zarchivovat na dane pobocce Policie a vezmi si kopiii pro Exekutora 😉 a pozadej o Pozastaveni exekuce z techto zavaznych pricin..a trvej na Prezkoumani...

jarkac23
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hanulienka82
29. mar 2013

@wized ja som to tiež tak pochopila

ivankadd
5. apr 2013

@jarkac23 Nechápem, prečo tvoja kamarátka okamžite nevyhľadala právnu pomoc u advokáta. Ono, advokát v rannom štádiu exekučného konania dokáže spraviť kroky na oddialenie, alebo pozdržanie bez toho aby musela platiť. Následne mala podať trestné oznámenie (na kamarátku, alebo na neznámeho páchateľa) za zneužitie osobných údajov. Chápem, že keď tú pani považovala za kamarátku, je to príliš silné kafé 😖 Pravdou je však to, že s ničím takým akože "Ja za teba niečo podpíšem" nemala nikdy súhlasiť. Advokátovi by mala opísať všetky skutočnosti, samozrejme aj to, že či pri tomto podvode spolupracovala. Ak áno, obávam sa, že potom veľa nezmôže. No ale každopádne baby, ak máte akýkoľvek právny problém, treba fičať za právnikom a nie lamentovať. Prvá konzultácia u advokáta býva bežne ZADARMO a nie je to žiadna hanba, keď sa obrátite na odborníka. Ak je to dobrý advokát, potom vám na začiatku povie svoj názor a či by do toho prípadu vôbec šiel, akú má šancu uspieť alebo nájde iné, menej bolestivé riešenie.

ivankadd
5. apr 2013

@irriss Neviem, či by som to riešila cez exekútora ako píše Iris, ten drží stranu poškodenej firme. Radšej nech si nájde svojho právnika.

jarkac23
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz