Je to pleseň?

idemo
30. dec 2023

Ženy som zúfalá. Mám v spálni takéto bodky po stene. Nechapem čotoje. Už som to niekoľkokrát aj savovala a stále to tam je. Je to pleseň? Alebo čo to je? Stretli ste sa s niečim takým doma? Spí s nami v izbe aj malé dieťa a mňa ide poraziť že čo sa mi to robí po stene.
Ďakujem

pribinak
30. dec 2023

Je

alisaela
30. dec 2023

Áno, vystriekar poriadne savo proti plesní, a veľa veľa vetrať, pripadne tableta na odvlhcenie.

idemo
autor
30. dec 2023

@alisaela praveže som to striekalala so savom a stale to tam je preto neviem čotoje😩

alisaela
30. dec 2023

@idemo poriadne ? Vyzerá to ako pleseň, ale ťažko z fotky. Pleseň vyčnieva nad povrch keď sa pozrieš zboku, vidno stetinky väčšinou. Netreba ale sprtat do toho veľmi, nech sa nevytrusia spóry.

sella38
30. dec 2023

Plesen. Savo ju na chvilu vybieli (niekedy ani to nie), ale neznici, casom sa zjavi na tom istom mieste zas.

dzescebuly
30. dec 2023

@alisaela my máme tiež také isté ,vyzerá to skôr ako fľaky a vôbec nevyčnieva nad povrch. A máme to v každej izbe,máme aj elektrický odvlhčovač a podľa toho viem že ani vlhko nemáme 🤷

idemo
autor
30. dec 2023

@dzescebuly a nebojite sa ze to je pleseň? Alebo patrali ste potom cotoje?

sofia1979
30. dec 2023

@idemo určite

egonsk
30. dec 2023

ak to po save nevybledlo, tak to moze byt nejaka farba, alebo spina (olejova), ktora prerazila na povrch. Robosi su schopni v bytovke curat do rohu miestnosti a ludia maju po nastahovani smrad a nevedia z coho... rovnako som videl padnut mazivo a roztreknut na stenu novu, pricom to dalsi den bolo iba utrete a omietnute - hadaj ako to muselo o par mesiacov vyzerat....

viestta
30. dec 2023

@idemo savo sa nema pouzivat na steny. Na steny sa pouzivaju ezchlorove fungicidy, ktore plesne likviduju, nielen bielia povrch. Okrem toho treba odstranit pricinu. Znizit vlhkost a zistit ci tam nemate tepelne mosty

alisaela
31. dec 2023

@idemo netušila som, ďakujem za informáciu. Máš aj typ, aký konkrétne?

erikavesela
31. dec 2023

Ano, je to plesen...niekde pod povrchom..kludne aj pod farbou...