Trojročný syn ma odmieta

jissel
2. dec 2014

Ahoj maminky ... mam problem s ktoreho som dostala silnu depresiu plus navaly uzkosti a uz druhy den len placem... MOJ SYN MA ODMIETA :( ide o to ze ked sa buchne uz nejde za mnou ale za ocom alebo inymi clenmi rodiny... uz sa ku mne tak neutieka ... som prisnejsia nakolko moj syn je strasne nervny a nepocuva.. obcas dostane po zadku ved jasna vec ale jednoducho teraz nedokazem na neho kricat ani nic vsetko mu dovolujem len aby bol taky ako predtym :( ja neviem co dalej syncek ma 3 roky... som zufala pomoc :( mate podobne skusenosti?

nezabijes
2. dec 2014

@jissel Ahoj. To ho prejde neboj sa 🙂 moja dcérka tiež mala také obdobie asi mesiac úplne má odmietala stále utekala za otcom 🙂 .neber si to tak osobne.ako dlho to trvá?

blahowoman
2. dec 2014

To si tak neber!!! Mam tiez skoro 3r syna a ten odmieta otca! A manzel z toho nerobi ziadnu vedu. Je to milujuci starostlivy otec ,ale bohuzial syn si nenecha od neho ani ruky umyt,ani podat caj. Syn musi mat ,,naladu,,aby sa mu mohol ocino venovat. Taktiez mam a ma 10r sestru a tu tiez. Urcite ta syncek lubi! A nedovoluj mu vsetko len aby siel k tebe! Mozno si bola len viac nervna na neho ked neposluchal. Syncek nechodi do skolky? Nemozes si najst nejaku brigadu aby si nebola cely den doma?

simaha
2. dec 2014

To robia aj moje deti. Ked ich vyhresim hned utekaju za manzelom a zase ked ich vyhresi manzel uz su pri mne. My s manzelom sa natom u len zabavame. Zo zaciatku som ale aj ja bola s toho smutna ked maly za mnou nechcel ist ale radsej isiel za manzelom.

atrami
2. dec 2014

Ahoj, je to úplne bežné. Do 3. rokov deti si na tatina nespomenuli, teraz to je naopak. Mňa si všimnú len keď sú hladní. Vôbec sa nad tým nezamýšlaj. Ak je manžel dobrým vzorom, je to v poriadku. Môj najmenší má radšej keď ide s ocinom do škôlky. Keď idem ja s ním, vymýšlam mu program - pozeráme rybičky v potoku, občas stretneme veveričku....to sa mu páči. Skús nájsť činnosť, ktorá bude len vaša - napr. spolu varte, pečte, vyrábajte výzdobu do izbičky......

jissel
autor
2. dec 2014

@nezabijes cca 3 dni

jissel
autor
2. dec 2014

@blahowoman chodi do skolky od septembra no len posledne 2-3 dni je taky a nie nemam kde syn v skolke nechce spat tak musim po neho chodit do skolky o 12 pretoze ucitelky mi ho tam nechcu nechat inak davno by som tam robila ohanaju sa tym ze som na materskej aa bla bla... no od januara kedy ma sny 3 roky budu musiet si dat rady.. dovtedy bohuzial nemam moznost kam ist :( som vydata uplne daleko od domova a nikoho tu nepoznam a to som tu 3 rok su tu namysleny ludia.. s manzelovou rodinou nevychadzam jednoducho nemam s kym podebatovat a to mi lezie na hlavu:(

jissel
autor
2. dec 2014

@atrami ked on je taky ze sa s nicim nezabavi viac ako 3 minutky.. :((( a do dna mu vymysliet 50 aktivit je pre mna namahave :(

katarina644
2. dec 2014

@jissel ahoj, koli tomu, aby ma malo decko rado, by som nedovolovala vsetko. vsak bude rozmaznany. vsak to su tie trojrocne deti normalne. ide ku otcovi, lebo ho cely den nevidi. teda u nas je to, ze obidvaja chodia ku nam obidvom a ked je maly pri tatinkovi a tulkaju sa a mojkaju, mne to neprekaza, vsak ma aj ocina. moj muz, ked si maly ublizi, tak si ho berie ku sebe a mojka... a mne to vobec nevadi. vsak normalne.

jissel
autor
2. dec 2014

@katarina644 ale nejde o to ja som rada ze ide k ockovi.. moj manzel je skvely otec ale ide o to ze hlada utechu u vsetkych okrem mna... :(((( hlavne moje hnusne prostivne svagrine mu vsetko dovolia aj svokra a k nim ide... ja pokricim a uz ma o nic neprosi dokonca aj cikat pyta vsetkych okrem mna.. v minule sa buchol ja som sedela vedla neho a on utekal k nim ukazat ze sa buchol :((( toto ma zdrvilo :(

barbora59
2. dec 2014

@jissel inak zvlastne ze musis prenho prist za to ze nespi(?)

blahowoman
2. dec 2014

a ty byvas zo svokrovcami a svagrinami? a tí mu dovolia vsetko? NO tak potom v tom je problem. Lebo oni ho rozmanavaju a vy ste potom ta zla. Ja by som asi ak sa da, nejak obmedzila styk s nimi. lebo ak vy mu nieco endate a on ide za nimi a oni mu to daju, tak je jasne, ze sa uchýli potom k nim ked daco...

mihula
2. dec 2014

dieta ta odmieta 3 dni,a ty to riesis tu?Po zadku potrebujes asi ty a poriadne

jissel
autor
2. dec 2014

@barbora59 nie on ma postel v nasej izbe pretoze mame jednu izbu byvame so svokrovcami..

jissel
autor
2. dec 2014

@mihula som mlada mamina a na syna som naviazana dost a preto ma to trapi..... vies ja som vyrastala s depresiami pretoze som bola zakriknute dieta nikto ma nechapal v skole ma sikanovali... mam problemy s recou a tikovu poruchu :( nedokazes si predstavit a konecne som nasla lasku manzela a lasku syna ktory ma odmieta

jissel
autor
2. dec 2014

@blahowoman byvame na kope... nemame este financie na oddstahovanie sa.... my mame jednu malu izbicku.... ja upratujem niesom pri nich a akonahle pride od nich uz vystraja nedokazem to ustrazit

monicm
2. dec 2014

@jissel vieš,deti sú "vychcané" a vedia,kto všetko dovolí a kto vychováva.aj u nás to tak bolo a vlastne aj je,ja som tá prísna "zlá" a ostatní sú tí dobrí,ale už sa tým netrápim.prejde to a ustáli sa to.neboj,bude utekať aj za tebou.najlepšie by bolo pohovoriť si s ostatnými členmi rodiny,aby boli síce tí dobrí,ale zároveň aby nerozmaznávali.u nás to zabralo,pochopili,že občas musia aj zakázať,najmä vtedy,ked videli,že deti ohrozujú seba,či iných. a určite nechod cestou rozmaznávania,vypomstí sa ti to,radšej tým,že síce budeš prísna,ale zároveň ukážeš milé gestá,ako sama ponúkneš sladkosť aj vtedy,kedy ju normálne nemáva,občas pohladíš,prečítaš knižku a pritúliš (ale len ked bude mať náladu) pozrieš si s ním rozprávku,budete spolu niečo tvoriť (idú vianoce,ideálny čas na výtvory).najlepšie to bude robiť,ked bude mať dobrú náladu,či ked budeš s ním sama.a skús byť viac trpezlivé a vynechaj fyzické tresty,nahrad ich niečím iným ( u nás zaberajú čierne body a následne za ich malé množstvo odmena)

jissel
autor
2. dec 2014

@monicm ja ho nebijem.... obcas taka mensia po zadocku to nieje nic zle.... nebudem mlatit dieta... same sme boli mlatene nasim otcom :(

exupery
2. dec 2014

To prejde,neries,a netrap sa-moja dcera ma zacala odmietat v cca 2,5roka...vymenila ma za susedu-mojkala sa s nou,oplasovali sa,stazovala sa jej,a mne to tiez prislo strasne luto---ale ver,ci never-preslo to a zase som jej Mama---a vzdy som bola,len akosi my Mamy si tazko zvykame,ze moze byt aj niekto dolezitejsi pre nase deti,ale ver,ze ked im bude najhorsie,pridu vzdy len a len za namiDDDD

monicm
2. dec 2014

@jissel nemyslela som,že ho mlátiš a priznám sa,že aj mne občas uletí ruka,ale nemá to ten efekt,ktorý by to malo mať,vlastne len vtedy,ak dostal totálne záchvat a iné na "upokojenie" nepomáhalo.ale čierne body sú horší trest,ako výchovná po zadku,aspoň u nás a v tomto období 😉 uvidíme postupne

mihula
2. dec 2014

@jissel ano,chapem,ale nesmies byt taka stresovana,len preto,že dieta teraz 3 dni ta odmieta.Neries,nechaj ho tak.Same sa to urovna.Ver,že teba nezastupi nik na tomto svete.Si proste jeho mama

cerez
2. dec 2014

Tiež som prísna a zásadová mamina. To nie je na škodu. Môj syn keď sa buchne, zas nechce nikoho. Akoby svoju bolesť chcel vytrpieť sám. Aj keď ma odháňa, tak mu poviem, keď budeš chcieť pomojkať a pofúkať, som tu. Chvíľku sa trápi sám, no nakoniec príde. A ešte aj k tomu, že ťa odmieta. Môže to byť tým, že svokrovci alias starí rodičia sú tí, ktorý skôr rozmaznávajú. Deti nie sú hlúpe a vedia si to dobre zrátať. Už ako maličké vedia plávať pomedzi rodičov a starých rodičov. To sú tie rozdielne výchovné vplyvy. A ešte jedno som chcela napísať. Chlapci ako maličký sú viac naviazaný na mamini a dievčatá zas na oteckov. Okolo štvrtého roku sa to u mojej dcéry otočilo a začala viac vyhľadávať mňa. A vidím to aj u syna. Už si začína viac všímať ocka a viac ho ťahá k hre. Asi to tak má byť. Takže hlavu hore, netráp sa. Syn bude mať vždy len jednu mamu a to budeš ty, v dobrých a aj v zlých chvíľkach. 🙂

jissel
autor
2. dec 2014

boze baby dakujem viete ako ste mi pomohli??? citim sa lepsie

siska53
2. dec 2014

@jissel aj moj mal obdobie,kedy mu bobo mohol len tato pofukat.. Dcerka sa zas stale utieka ku mne a nas to trapi,ze muza odmieta... :( ale verim,ze to prejde,lebo synovi bolacku mozem pofukat uz aj ja a dcerka sa postupne uci aj na tatina.

katinam
3. dec 2014

@jissel netrap sa, ja mam doma maznacika a je stale na mne nalepeny, ale v lete, ked sme boli na dovolenke so svokrou a svagrinou, si ma tiez vobec nevsimal. A prijemne mi to najskor nebolo, ale potom som si uvedomila, ze aspon mam nejaky cas len pre seba a pre manzela. A ked som mala pocit, ze to uz vsetci s rozmaznavanim prehanaju, isli sme na cely den prec len my traja, spravili sme si krasny den a potom to uz bolo v pohode. Co by vam mohlo pomoct, je kvalitny cas straveny len vy dvaja spolu, chod s nim na nejaky vyletik, nieco zaujimave, nech si zase uvedomi, aku ma uzasnu maminku a kto je cislo 1 a este vela rokov bude 😀