Stmavnutý predný zubček štvorročnej dcérky

bianocka
24. nov 2013

Moja 4rocna dcerka sa asi pred mesiacom buchla - kolenom si narazila do zubceka, ked sa salila. Potom sa stazovala, ze nemoze hryzt tvrdsie veci, lebo ju to boli. A teraz po mesiaci sme si vsimli, ze zubcek jej stmavol, ma ho taky sedy. Ma niekto skusenost, co to znamena?

drzubok
24. nov 2013

znamena to to že zub odumrel. pri náraze sa porušil nervovocievny zvazok. došlo ku zakrvacaniu do širokeho kanalika a z toho dovodu zub stmavol. z hladiska toho že dieta ma 4 roky to z praktického hladiska neznamená takmer nič. korienok zubu prestane resorbovat, a tak vypadne trochu neskor ako jeho sused

gabika2206
24. nov 2013

@drzubok vyuzijem tuto temu a chcem sa opytat...nas maly ma 20 mesiacov ,taktiez odbil kusok zo zubka a scernal mu ,no aj bez odbitia sa mu stalo ,ze predne,vrchne 4 zubky tak zosiveli ,akoby mu zisla sklovina...co s tym robit ,alebo moze mu nieco hrozit? taketo zubky som mala ja ked som bola mala ,napriek tomu mam teraz zuby krasne ,zdrave

bianocka
autor
24. nov 2013

@drzubok Velmi pekne dakujem za odpoved.

srdiecko9
25. nov 2013

@bianocka nedávno som riešila podobný problém u dvojročnej dcéry. Spadla na predné zuby, kývali sa tie predné dva. Boli sme na tekutej/ kašovitej strave, hýbať sa prestali, ale jeden z nich stmavol, zosivel. Už som sa zmierovala, že odumrel a bude este tmavnúť viac. No stále sme tie dva zuby dosť šetrili a po necelých troch týždňoch ten zub naspäť obeliel. Nám zubarka povedala, že tam mala krvnú zrazeninu v ňom , preto bol šedý a keď sa vstrebala tá zrazenina, znovu " ožil" . Povedala, že sme mali šťastie, lebo väčšinou to končí opačne.. Tak možno aj vy ešte máte nádej !!

bianocka
autor
25. nov 2013

@srdiecko9 Juj dakujem, dala si mi nadej 🙂 Mrzi ma, ze sa jej to stalo, lebo inac ma pekne biele a zdrave zubky. Budem dufat, ze to dopadne rovnako, ako u Tvojej dcerky 🙂

swanqueen
2. jún 2014

@bianocka ahoj, prosim ta, ako to s tym vasim zubkom dopadlo?

bianocka
autor
2. jún 2014

@swanqueen Chvalabohu to samo zmizlo, zas ich ma pekne biele 🙂

swanqueen
2. jún 2014

@bianocka vazne? a po akej dobe? my sme na tom rovnako, moja dcerka 2,5-ročná spadla na zubky pred necelým mesiacom a teraz pred par dnami jej zacal predny zubok tmavnut. je taky sivy. som z toho nestastna ☹

bianocka
autor
2. jún 2014

@swanqueen Aj ja som bola velmi nestastna, lebo inac ma pekne zubky. Presne si uz nepamatm, po akej dobe, ale stmavlo jej to tiez cca po mesiaci od spanutia a mozno 2-3 tyzdne ho mala taky... ono to postupne zas zbelelo, takze presne sme si ani nevsimli, kedy to odislo. Tak drzim palce, urcite to bude aj Vas pripad, nestresuj sa 🙂

alex137
2. jún 2014

ahoj, máme podobnú skúsenosť ako srdiecko9 a už máme opäť biele perličky, u nás to trvalo cca 3-4 týždne

swanqueen
2. jún 2014

@bianocka jeeej si ma potesila, dufam ze aj u nas to tak bude, si mi dodala nadej 🙂 dakujeeem

swanqueen
2. jún 2014

@alex137 dufam ze aj u nas to tak bude, nam este len pred par dnami stmavol, vydrzim, hlavne nech je opat biely!

janula17
3. jún 2014

@bianocka
@swanqueen
@alex137 dievcata, u nas rovnaky problem. Asi 3 tyzdne dozadu dcerka spadla na zubky a teraz som si vsimla ze jej akosi osivel ☹ boli ste s malymi u zubarky hned? co vam povedala, da sa s tym vobec nieco robit?? lebo nas objednala az 10dni, bojim sa aby uz nebolo neskoro na nieco...

swanqueen
3. jún 2014

@janula17 ja som s tym nesla,priatel je zubar, pozrel sa ze sa nekyve, neboli ju, takze nic s tym.. ja len dufam ze naspat obelie! ☹

janula17
3. jún 2014

@swanqueen ani moju neboli, nekyve sa, tak len cakat? nic sa s tym neda robit teda... ☹ nestastna som z toho, moja nema este ani 3roky, to by strasne vyzerala 😔 ach tak ma to mrzi

swanqueen
4. jún 2014

@janula17 no mne daco hovor. ja som uplne zufala z toho. nastastie mi tu baby dodali nadej, ze sa moze este vratit do porovneho stavu. moja ma len 2,5 roka. ☹ ale stale si vravim ze lepsie ako keby jej ten zub mal vypadnut. ja som sa toho najviac bala ze vypadne! ale chod k zubarovi, tak neda sa davat rady cez internet, nech sa zubar na to pozrie a budes kludnejsia.. joooj dufam ze naspat obelie ten zubcek, v septembri do skolky ideme a toto sa stane ☹

alex137
4. jún 2014

ahoj janula17, naša tiež ešte nemá 3 roky a vyzeralo to fakt blbo, všetky zúbky krásne rovne a biele a predný zub sivý, k zubnej som šla asi až po dvoch týždňoch, lebo som to skôr považovala za zafarbenie z jedla, vôbec som to nespájala s pádom, lebo padáme často. Samozrejme že najprv som pozerala či tam nie je kaz.

bianocka
autor
4. jún 2014

@janula17 My sme vobec k zubarke nesli, na nete som si precitala, ze bud odumrie alebo treba pockat a zmizne to. Zubar by s tym asi nic nespravil. Samozrejme, keby ju bolel, treba ist.

janula17
24. jún 2014

@swanqueen ako ste na tom? u nas bohuzial ta horsia alternativa, zubok ostal sivy ☹

swanqueen
25. jún 2014

@janula17 ahoj, no akurat kazdy den sa chystam napisat ako ste vy na tom. lebo my tak isto, zubok stale sivy ☹ ☹ a boli ste u zubara? my nie,stale dufam ze obelie ☹

janula17
25. jún 2014

@swanqueen boli sme, povedala ze jednoznacne narazeny, a este sme dobre dopadli, lebo vela krat sa stane ze sa zubok az vrazi dovnutra... no a zrazenina sa moze vstrebat a nemusi, ale ze skorej nie 😒
No co sa da robit, som z toho nestastna ale nastastie to nie je na cely zivot...

swanqueen
25. jún 2014

@janula17 a povedala ze taky tmavy moze ostat az kym nevypadne, cize do 5-6 rokov? ja som tiez nestastna.. ☹ ale zas lepsie sivy ako ziadny si myslim. ja som sa bala ze nam vypadne.. ☹

janula17
25. jún 2014

nevypadne neboj, to je len nevstrebana krvna zrazenina pod zubkom a ta presvita, teda aspon moja tak ma

janula17
15. júl 2014

@swanqueen mame dobre spravy, vstrebalo sa jej to, znova ma zubok biely 🙂 pozeram ze aj 2mesiace to trvalo...

swanqueen
15. júl 2014

@janula17 jeej tak to mate super, ved aj u nas je to uz dost dlha doba, uz to budu aj u nas onedlho dva mesiace, ale zatial nic.. 😒 mne sa uz niekedy aj zda ze je akoby belsi ten zubok,ale potom sa mi uz zase zda ze nie.. ale uz som si na to aj zvykla, nie je to take hrozne, nikto si to ani nevsimne, az ked ja poviem.. on je taky sivasty. a inak medzitym uz spadla znovu na druhu stranu, takze cakam ze nam zosivie aj druhy, aspon budu dva 😀 uz sa z toho smejem, lebo stretla som dievcatko stare ako nasa a zuby vybite, tak som rada ze ich nevybila 🙂 a ked obeleju bude uplne happy 🙂

wonderwall
19. nov 2014

@swanqueen Ahoj, ak ste dopadli? Obelel zúbok? Máme to isté, predné dva pomaly siveju. 😣😣

swanqueen
19. nov 2014

@wonderwall ahoj, nie neobelel.. ☹ takze uz som sa s tym zmierila.. lepsi sivy ako ziadny 🙂

christian2
3. feb 2015

Ahojte mamičky super ze je tu taka téma. Ja sa k vám tiež pridávam zo sivý zúbkom môjho 4 ročného syna. Dnes som si všimla že ho má nejaký sivý predný horný. Som z toho uplne nešťastná. Nepamätám si ze by padol alebo sa buchol, možno že sa v škôlke neviem. Skúšala som mu s ním pohybat vôbec ho neboli ani sa mu neknise len je sivsi ☹ nechcem ísť tu v uk sním k zubárke lebo tu stačí že ukážem na zub a trhajú. ☹ tak pevne verím že sa mu to but vstrebe ale nech mu hlavne nevypadne. dúfam že mu nescerna úplne ☹ sa mi až plakať chce

janka3007
1. aug 2015

Ahojte,my to iste.narazeny zubok-horny rezak.uplne o nicom pad a vysledok,že sa trosku kyval,ale nastastie nevypadol.zafixoval sa,aj ked trosku smerom dozadu.skor ma trapi,ze po dvoch tyzdnoch od padu tiez zosivel ☹ chcela som sa opytat,moj maly 3rocny,ma aj dasno okolo toho zubka take akoby trošku sive ☹ vy ste si dasno nevsimli,Alebo ho maju deti normalne ruzove?v pondelok ideme na rontgen.som z toho vystresovana jak pred maturitou :-/