Odvolanie na strednú školu

marylinnnn
14. máj 2024

Ahoj baby, chcem sa vás opýtať - brata nezobrali na školu kam chcel ísť. Podali sme odvolanie už včera.Ale či neviete viac o tom, ako to prebieha. Bol za čiarou asi 15ty, berú 30 ľudí. Neviete, či budú posudzovať prednostne toho, kto si podá odvolanie skôr alebo je to podľa toho, koľký je v poradí pod čiarou? Lebo si nie som istá, či má vôbec šancu sa dostať takto a ako prioretizujú v tom, komu prijmú odvolanie. Prepáčte ak je to hlúpa otázka, sme veľmi na nervy 🙂 Ďakujem za odpovede.

sorciera24
14. máj 2024

@marylinnnn bude sa postupovať podla poradia pod ciarou (tí, kt. si podali ovdolanie)...nezaleží na tom, kto skor.....neboj sa, kazdy rok sa posuva poradie, niektore deti prijali na 4 školy a musia si vybrat len 1, logicky na 3 sa miesto uvolni a posuva....niekedy som rpekvapena o kolko deistok meist sa to dokáže posunuť.....ale ťažko povedať....musíte len čakať ako všetci

maxalla
14. máj 2024

Brat nech si odvolanie urcite poda. Nic tym nestrati a moze len ziskat.

macekovam
14. máj 2024

tí 15 mozno stratili zaujem o studium na tamtej skole...

viera
14. máj 2024

Niekto poda odvolanie pod ciarou, niekto nie....Cize budu brat tych kt.podali odvolanie pod ciarou a moze sa tak stat, ze sa dostane....Lebo pred nim to odvolanie dat nemuseli.....Cize sa to poposuva...

luxus10
14. máj 2024

@sorciera24 deti mozu robit prijimacky na 4 skoly?

bcrow1307
14. máj 2024

@luxus10 keď majú talentové skúšky, môžu 2 , napr. Konzervatória, bilingválne školy a k tomu dve normálne školy

toso2007
14. máj 2024

@luxus10 áno, dve školy kde musia robiť talentovky a dve bežné, gympel alebo stredná odborná škola. Môj syn mal prihlášky na dve bilingválne gymnáziá a dve štvorročné.

januska12323
14. máj 2024

Máš zoznam prijatých a neprijatých. Prijatí potvrdia nástup alebo nie podľa toho sa v zozname prijatých uvoľní miesto. Povedzme prijmú 20, 15 potvrdia a 5 nie tak máš 5 miest voľných. Neprijatí sú v druhom zozname a každý z nich buď podá odvolanie alebo nie. Tí, ktorí podajú sa posunú vyššie na tie voľné miesta. V mojom príklade ak prví 5 pod čiarou podajú odvolanie tak budú všetci 5 prijatý a zvyšok nie bez ohľadu na to kedy podali odvolanie. Zrozumiteľné?

sorciera24
14. máj 2024

@luxus10 ano, rpesne ako píšu, 2 talentové a 2 netalentové

luxus10
14. máj 2024

@toso2007 aha, a ako vam to dopadlo-zo 4 skol?

toso2007
14. máj 2024

@luxus10 Tak to bol starší syn , rok 2017, talentovky sa robili už v marci, skúšal francúzsky bilingval, prijali ho, takže na ďalšie prijímačky ani nešiel, no aj tak musel absolvovať monitor, ten mal na 100 a 90 percent, takže ho prijali všade, vtedy to mali deti ešte náročnejšie

sintra
14. máj 2024

Syna takto pred dvoma rokmi neprijali na skolu, kde velmi chcel ist. Skoncil asi 30-ty pod ciarou. Hned sme podali odvolanie. Sucasne som tam zavolala, aby som sa akoze informovala na postup a popritom velmi zdoraznovala, aky je sklamany a ze ma velky zaujem tam studovat...vzali ho.

luxus10
14. máj 2024

este mozno stoji za zamyslenie, ze pod ciarou moze mat aj 15 ludi rovnaky pocet bodov, a su zoradeni podla abecedy...

lujza123
15. máj 2024

Myslím ze idú poporade kto ma aký počet bodov. Je to celkom stres lebo tie čísla vyzerajú hrozivo 30 berú 150 sa hlási, ale tie poradia sa veľmi menia.
Každe dieťa si dá prihlášku na 4 skoly a tie sikovnejsie/s lepšími známkami sa dostanú na všetky skoly potom si len vyberajú a takých je tam dosť.
Moja tiez skončila nejaká 12 pod ciarou a prijali ju na odvolanie. Nakoniec sa dostal aj jej spolužiak ktorý bol nejaký 30, tomu ale volali až o nejaké 2 týždne neskôr ako nam.
Lebo kľudne sa môže stať ze nejaké dieťa sa dostane na odvolanie na 2-3 skoly a opäť si vyberá …

Kamosky dcéra sa dostala na odvolanie na jedno z BA gymnázií a bola až niekde 50 ta pod čiarou, tam to vyzeralo úplne šialene tie čísla, ale nakoniec sa to dosť utriaslo

kacenocka2
15. máj 2024

Môj synovec urobil skúšku,bol 153.v poradí, vziať majú 90.. myslíte že má šancu na odvolanie?

sorciera24
15. máj 2024

@kacenocka2 ano, može sa to aj tolko posunuť....vzdy treba dat odvolanie

walentina7
15. máj 2024

Moja dcera caka vysledky z dvoch gymnazii. Na 1. chcela ist, to 2.hé má len do zálohy. Ak podám odvolanie na obidva a zavolajú skôr z toho druhého na ktoré nechce ísť az tak veľmi, tak čo mám povedať, že ešte čakáme ci sa neozvu z toho prvého? myslim,ze z toho 2heho čakať nebudú a miesto ponúknu dalsiemu? Ako to chodi? Nerada by som aby jej miesto prepadlo,lebo čaká ze sa ozvu z prvého. Mozno sa neozvu vobec a bude lutovat ze nesla na to druhé. Dilema.

luxus10
15. máj 2024

@walentina7 prijmi to co pride ako prve, nech mas istotu, a ak vyjde to co si chcela, zrusis to prve...

luxus10
15. máj 2024

@walentina7 a cistee teoreticky, ak dieta neprijmu ani na jednu z tychto 2 skol co potom, ako by ste to riesili, ake maju deti potom moznosti?

sorciera24
15. máj 2024

@luxus10 2.kolo prijímaciek....to robia už len školy, kt. nenaplnia počet miest a ostanú im volne....to sa ale dozvieme az do 6.6. ktoré to sú

kaktusik007
15. máj 2024

@walentina7 ak zverejnia poradie a bude pod ciarou, ty sa odvolas - - prijmi vzdy to prve ze nastup. Pretoze tam sa rovno pise - ak ta prijmu na druhe /kde si podas odvolanie/ tak mas moznost este zmenit svoju volbu a potvrdit to. Potom uz sa to ale spatne zmenit neda.
my mame vysledok iba z jednej skoly, druha je ticho, ze este nerozhodla... tak neviem nic, minule mladsiemu jedny vysledky pipli vecer pred povinnym zverejnenim az... na palicu to je... ale proste ja som este nastup nepotvrdila, cakam na 17teho a oficialne zverejnenie vsetkych vysledkov

katesynka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
walentina7
15. máj 2024

@kaktusik007 a co ak na prvé ju neprijmu a podam odvolanie,ale na druhe ju prijmu hned aj bez odvolania. Mam do 22.5 potvrdit nastup, lebo ked nie miesto prepadne. Kym budem cakat na rozhodnutie z prveho a nepotvrdim to druhé, jej to druhé automaticky prepadne. Uz na to druhé ani nikdy odvolanie neposlem. Mám z toho miš maš. 🙈

noname12345789
16. máj 2024

@marylinnnn ak má niekto skúsenosť, syn skoncil 160 pod ciarou, beru 60.. je tam aspon mimimálna sanca?

walentina7
16. máj 2024

@luxus10 ak neprijmu na ziadnu skolu netusim. Asi pockat na druhé kolo skúšok nejakej skoly.

kacenocka2
16. máj 2024

@luxus10 dnes som sa informovala..treba sledovať stránku školy o ktoru by malo dieťa záujem, či vyhlásia 2.kolo prijímačiek v juni..do 22.5 vacsinou majú školy termin do kedy sa majú rodičia vyjadriť, či odvolať..po 22.5 bude zverejnené či sa uvolnili miesta.ak áno, treba dať prihlášku ako pri 1 kole

uhnakova
16. máj 2024

@luxus10 musia ísť na druhé kolo prijímačiek vypísaných v júni. Je ovšem jasné, že zostanú už len nie veľmi chcené odbory na slabších školách, často bez maturity (apoň v BA), prípadne drahé súkromné školy. Ak dieťa nezoberú nikam ani v druhom kole prijímačiek, pridelí mu krajský úrad miesto na strednej škole hocikde v kraji. Takto môže dieťa nervák, ktoré pokazilo prvé kolo prijímačiek, skončiť na veľmi zlej škole a nevyužiť naplno svoj potenciál. Bohuziaľ.

luxus10
16. máj 2024

a teoreticky, ak si niekto vyberie 2 gym, urobi prijimacky, ale nevezmu ani na jedno, tak potom co? kam pojde ake skoly potom detom zostavaju na vyber? a ako to potom deti znasaju, zvladaju, ked chodia na uciliste a nie na vybranu ss?

luxus10
16. máj 2024

@uhnakova ved to, a ako to potom tie deti znasaju?

uhnakova
16. máj 2024

@luxus10 čítala som aj príbeh, kedy dievča neprijali ani na jedno gymnázium v BA, tak rodičia dali v druhom kole prihlášku na gymnázium v Brezne, pretože nechceli, aby dieta skončilo na učňovke. V Brezne bolo záujemcov o gymnázium málo už v prvom kole a prakticky žiadni v druhom kole. Dievča prijali a celá rodina sa presťahovala do Bystrice, aby dcérka mohla denne dochádzať do Brezna. Toto sa asi nedá kaźdému urobiť, ale teoreticky sa dá asi vybaviť nejaký internát.