Čo varíte a ako to zvládate?

23. júl 2022

Zeny prosim poradte co varit.
Mna to uz ubija varit 2x denne,vkuse sa motam okolo hrncov,potom je kopec riadu,domacnost uz ma to nebavi...
Ako to zvladate ?

elizabet173
23. júl 2022

Ked si sa pasovala do role kucharky, co uz

slniecko66
23. júl 2022

Tak potom var jedla co mas rada.. ked ta este takto provokuje 😂

petamich
23. júl 2022

boze a ten moj muz vdacny za cestoviny na 3 dni 😁 tusim by som si viac mala vazit, co mam doma, ked tak citam tieto temy na MK

mamelka
23. júl 2022

Ja neviem, asi som divná, ale sme 5clenna rodina,som doma a aj keď mi decká niečo odudrú tak bud zjedia alebo prosím môžu si dat to tretie co mam pripravene-teda nič. Manžel napríklad nejak nemá rád mliekovu polievku, baby ju milujú, on si proste nedá polievku ale otoci mäso 2x. To,ze som doma neznamená,že im budem fungovať 15h denne 😂 milujem ich, ale môj deň začínal 5:40-6:00 (dnes vynimocne neskor) ale určite nebudem zo seba robiť dajakú vyvarovnu

autor
23. júl 2022

@petamich ano,urcite vaz ❤

snezienkaaa82
23. júl 2022

Som na rodičaku ešte 3 mesiace.

didi2102
23. júl 2022

Ja mám dve deti 2 a 4, manžel homeoffice , varím kvôli deťom polievku + druhé, polievky na 2 a niekedy aj na 3dni, druhé 1-2dni , podľa toho čo , večere deti polievku/druhé,dospelí jeme len suché, varím také rýchlovky že 30min

mamelka
23. júl 2022

@petamich ja si veru už dávno vážim. V štvrtok som zaspala s malou a uvarila chilli con carne. Áno je teraz na rodičovskej dovolenke,ale aj keď som bola tehotná a som len zachodovu misu objímala nikdy mi nevytkol, ze príde a musí uvarit. Ešte sa mňa opýtal co ma uvarit,ze co nevygrcam ....

simca06022011
23. júl 2022

No kto chce kam, pomôžme mu tam. Ked ta to bavi tak to rob, ja aj ked som doma 2x denne nevarim. A teraz duplom. Dokonca dnes sa voooobec nevarilo. Jedli sme šalát s pecivom, vecer bude asi nejaka somarina spenat alebo daco. Ked varim, lebo dcera je doma, na viac dni, viac jedal, v ppdstate viac druhov je.v chladnicke, vecere nemusia byt varene. Polievka sa da jest 2-3dni, na 3-4d z vyvaru viem urobiť hocijaku kremovu polievku ak mame dost. Druhé, nachystam viac, robim napr sote s nievim, v chladničke nechsm na marinované maso na prírodno alebo peciem maso a lptom bude rizoto z toho... Ked je horuco nikomu ani nechuti a najlepšie hodit všetko na jeden plech a upiect. Alebo sa spravi gulas a je sa ten atd.
Umyva riad umyvacka. Kuchynu utriem za 3 minuty. No problemo. Môžeš varit vever, skoro ráno... Potom ohrejes na berieš a odlozis... V ppdstste jedine co robim na cerstvo je cestovina a ryza, to neohrievame.

taga
23. júl 2022

Pozri, ty si sa pasovala do role domacej gazdinej? Alebo on ta do toho vmanipuloval?
Bolo to:
A: drahy, mne sa tak nechce pracovat, radsej ti budem 2x denne varit teple jedlo ak ma budes zivit...
Alebo B: ja budem zarabat, kludne bud doma, ale chcem aby si sa o vsetko starala a varila mi 2x denne...

Ak to bolo B, nebol to tvoj vyber, najdi si pracu a svoju poziciu v rodine si proste vydup
Ak to bolo A, tak sa nestazuj a velmi sa ti cudujem

snezienkaaa82
23. júl 2022

@elizabet173 cez víkend vari svokra, lebo staviame dom, čiže sa maka nonstop. Rozmaznany? Hahaaaaaa, To teda nie je. 😂😂😂Nbeviem, možno más chlapa, ktorý sedí za PC v kancli a nie takého, ktoiry sa, fyzicky narobi.
A tak zas nevyvaram už večer 3 hodinové recepty. Jednoduché a rýchle, výživovo vyvážené. Aby dodali energiu a nebioli ťažké na trávenie. Na nete je kopec receptov. 😀

snezienkaaa82
23. júl 2022

@elizabet173 na nete je kopec receptov na ľahkú, rýchlu kuchynu. Kukni aj tu na MK.

selest
23. júl 2022

Varim 2x tyzdenne, chlap velakrat vari tiez. Max navarim detom nieco rychle aby mali obden cerstve. Keby muz chcel 2x denne cerstvo navarene musel by si navarit sam. Nie som kucharka, som mama a manzelka.

alex49
23. júl 2022

Nechápem nikoho kto vari častejšie ako raz do dňa, najlepšie je variť na dva dni. Na obed mávame varené a na večeru co chladnička dala.

jaskolka
23. júl 2022

@horalka1986 má rád tetris 😆😆😆👌👌 tak pri umývačke to veru využije

janulik2008
23. júl 2022

ako moja kolegyňa ona tiež varí 2x denne každý deň. Každý deň počúvame čo má variť. Keď jej povieme že nech varí na 2 dni tak jej to doma nezjedia tak sú naučení že každý deň čerstvé

heidy222
23. júl 2022

Mila autorka, ja som Si vyskusala rolu zeny v domacnosti aj rolu zarabajucej- ked som robila 50 Hod tyzdenne a manzel robil full servis a neda sa to z hladiska unavy Porovnat! Manzelikovia sa nemaju co stahovat ze Kolko robia a Ako Si zasluzia 2 teple jedla

elizabet173
23. júl 2022

@snezienkaaa82 teraz mam chlapa, ktory nemaka fyzicky, aj ked tazko povedat, ci na bicykli, pri sporte nevyda tolko energie ako na tej stavbe. Ale moj ex fyzicky makal, tiez sme stavali dom, no dva krat denne som varila len vynimocne. Nepotrebujem si pozerat recepty, dokazem uvarit aj rychlovku aj sa hrat so svieckovou a knedlou. Ale ak robim tu svieckovu, tak ma ani nenapadne varit vecer nieco ine. Ja ani neviem, ako sa da navarit vzdy uplne presne, aby nic nezostalo.Varim raz, mozno dva krat tyzdenne, lebo sa stravujeme casto vonku, vari aj partner a varil aj exmanzel, lebo ho to bavilo. A ked nevaril, nikdy nepozadoval ine teple jedlo na veceru, ako bolo na obed. Polievka vacsinou bola od obeda a kludne si dal parky, natierku a pod. Ked to vyhovuje tebe, ok, ja povazujem za strateny cas a zbytocne minanie energie a vody vyvarat dva krat denne.

sisaka
23. júl 2022

Autor - sama si sa napasovala do role gazdinky, tak teraz vyvaraj, ak si myslíš, že je to tvoja povinnosť 🤦‍♀️

@snezienkaaa82 väčšiu výhovorku som ešte nepočula… to ti manžel povedal a ty mu bezbreho veríš? Tak ťa šokujem, môj muž ma dávno po 40ke cely život fyzicky pracuje a nie 8 hodin denne, ale casto krat aj viac a často aj soboty a neje 2 druhy teplého jedla denne. Jedno mu úplne stačí a to varím zväčša na dva dni, takže dokonca je dva dni to isté. 🤪

gertrudaosem
23. júl 2022

@hermiona12 nie každý manžel vari...

hermiona12
23. júl 2022

@gertrudaosem ja viem ale ani nemusí variť keď nevie, stačí ho zapojiť do procesu aspoň , aj keby len cez víkend už je pomoc.

elizabet173
23. júl 2022

@gertrudaosem samozrejme, ze nie kazdy manzel vari a tiez nie kazdy manzel ma potrebu vyzadovat od zeny dva krat denne varene jedlo a to este ine na obed s ine na veceru. Ani zena sa nenarodila so schopnostou varit

marianarem
23. júl 2022

Ak ti manzel nezje dvakrat po sebe to iste (co by ale ozaj mohol), tak mozes navarit aj tak viac a dat do mraznicky. Za tyzden-dva vytiahnes a v ten den budes mat menej varenia. Vela jedal sa da vyborne zanrazit.
Ja varim tiez velmi vela, mam histaminovu intoleranciu, takze najlepsie jest vsetko cerstve. Tymto mrazenim si ale pomaham.

nikha2809
23. júl 2022

Tak ja varím aj na dva-tri dni a keď navarim tak je to obed a nieže do večera sa zje a ďalší deň variť zas.Nejeme na večeru to isté čo na obed, aby som na ďalší deň nemusela variť.Veceru ak varím tak len cestoviny s nejakou omáčkou, alebo krupicovu kašu inak máme večere kto si čo nájde.

sisaka
23. júl 2022

@hermiona12 ďalšia z blbych výhovoriek, že neviem variť…. Lebo ženy sa s touto schopnosťou narodili 🤦‍♀️ U mna by neobstálo, že neviem, každý dospely človek s primeranou mentalnou kapacitou a bez vážneho telesného postihnutia sa vie naučiť variť.

snezienkaaa82
23. júl 2022

@sisaka prečo výhovorka....??? Realita. A prečo by som nevaríla. Baví na to, je to celkom rýchlo, najradšej mame fresh jedla a žiadne paštéty a salámy. Radšej kvalitné mäsko, zelenina, strukoviny, polievky, prívarky. Chce to len trocha cviku a ide to. Mame obaja 40, čiže metabizmuscuz nepracuje ako v 20-ke, no nemáme faldiky a ani kila navyše..

snezienkaaa82
23. júl 2022

@sisaka presne tak, hlavne v dnešnej dobe, jed mame milión surovín, videí, kníh, návodov a pomocníkov v kuchyni

elizabet173
23. júl 2022

@snezienkaaa82 budes asi velmi prekvapena, aj mna varenie a pecenie velmi bavi. Pisala som vcera v inej diskusii, ze nemam problem varit na chate v ramci dovolenky pre vsetkych. Len nevidim dovod pocas pracovneho tyzdna varit denne a to dva krat. Ty si zrejme doma, u mna to vlastne ani nie je mozne, lebo som zamestnana. Okrem toho mam dalsiu pracu, ktora mi zaberie niekedy viac, inokedy menej casu. Ci je jedlo varene alebo nie, nie je podstatne, dolezita je jeho vyzivova hodnota. A este je jedna dost podstatna vec, ty varis dva krat denne preto, ze chces, bavi ta to, mas na to cas, nie preto, lebo to pozaduje tvoj muz

renab
23. júl 2022

U nas tiez byva vacsinou tepla vecera, ale nie kvoli muzovi, ale kvoli synovi. Staci, ze ma suche ranajky a vyrabuje celu chladnicku. Ale varim vacsinou na dva dni. A najvacsi problem je vymysliet co.

zmrzlinka2021
24. júl 2022

@autorka

Manzel si ta proste vycvicil a zneuziva ta. Ja varim len cez vikend, asi v sobotu a aj to mame na nedelu, polievky minimalne, cca 1 polievku za mesiac. Cez tyzden NEVARIM, iba skor vynimocne a ak teplu veceru, tak prazenicu, omeletu, nieco od vajicka uvarim.

@snezienkaaa82
Lenze v dnesnej dobe zeny chodia do prace, v dnesnej dobe neodpalis decko na cele letne prazdniny k babke, v dnesnej dobe nemas 5 deti, kde sa ti 2 najstrarsie staraju o tri mladsie... v dnesnej dobe musis v praci podavat kvalitne vykony, nie "regenerovat"...
A hlavne, v dnesnej dobe ked su jedla "rychle a chutne a lahke" si ich ma vediet pripravit aj muz.