Čo varíte a ako to zvládate?

23. júl 2022

Zeny prosim poradte co varit.
Mna to uz ubija varit 2x denne,vkuse sa motam okolo hrncov,potom je kopec riadu,domacnost uz ma to nebavi...
Ako to zvladate ?

marca12
24. júl 2022

V ktorom storoci si sa zabudla,ze spravit vsetko povoli muzovi? Takze muz si z teba spravil sluzticku a zaobalil to do toho,ze ty budes zena v domacnosti. A nie vibec to u nas doma takto nefunguje. Aj keby som bola zenou v domacnosti,nestratila by som svoju hodnotu. Snazila by som sa ulahcit si vsetko. Zena v domacnosti neznamena sluzka. Varit 2x denne je blbost. Na veceru sa da vymysliet kopa jedal,pri ktorych nepotrebujes zapnut sporak. Hlavne teraz v lete.

lenka1993
24. júl 2022

Až mi zle prišlo teraz. Že povinnosť splnit všetko mužovi. Varím na dva dni stále. Ak má milosť pán potrebu papať teplu veceru ktorá má byt iná ako obed, nech sa lubi má dve zdravé ruky. A tiež som doma žena v domácnosti. Ale otroka robiť nebudem.

snezienkaaa82
24. júl 2022

@zmrzlinka2021 áno, máš pravdu, ja som doma na rd ešte 3 mesiace. Potom nastúpim do prace, kde som pracovala aj predtým. Pracovná doba od 8 do 14.00-15.00. Ver mi, nesedela som ani predtym na zadku a nbehladam výhovorky, ako sa to nedá. Vstanem o 5.00 rýchlo dačo do hrnca, do 7.00 mam uvarené, staršie dieta vozí do školy manžel. Cez deň robím bežné veci, ideme s mladším von, k babke, vybavíme veci okolo stavby. A tak. No a večer dačo rýchle, ľahké urobím. Zatiaľ sa to dá.

snezienkaaa82
24. júl 2022

@marca12 no ale aké jedla varíte, sú vyvážené?

zmrzlinka2021
24. júl 2022

@snezienkaaa82
no urcite vstavat o piatej!!!!!!!!!!! v zivote, ani ked mi budes davat za to 20 eur denne... Vstavam do prace okolo 06:50 a som rada, ze som rada. Kebyze vstanem o piatej rano, tam mi za par dni skolabuje organizmus, pretoze v praci si proste nemozem dovolit poobede hodinu zdriemnut.

Vacsina zien pracuje od 08:00 do 16:30, teda vacsina z nas nema manzelov milionarov a v praci mam svoje terminy, svoju zodpovednost.
A poviem ti takto - velmi som v zivote prehodnotila svoje priority a to, co je nevyhnutne, co by malo byt, a co je len socialny konstrukt a ockaavania spolocnosti. A hlavne ak my mame teple obedy v praci, v instituciach, nam vecer staci nieco uplne lajtove, celozrnny rozok s drozdovou pomazankou...proste niečo taketo stylu. Nikto tu nechce jest "obedove jedla"

Ja tiez som v prvom rade clovek, a tiez nie som stroj. Vidim to u zien, ktore si nastavili byt pomaly full gazdinky, este aj zavaraju, vypekaju, zaroven chodia do prace - 90 % z nich su vyhorete, frustrovane, vycerpane... a ono sa to prenasa do vztahov, do rodiny, do zdravia.

Drzim ti palce, aby si to davala aj ked budes pracovat a aby si hlavne bola spokojna.

snezienkaaa82
24. júl 2022

@zmrzlinka2021 ale ved to je všetko v poriadku, čo píšeš. Neznamená, že keď som doma na rd, tak nič nerobím. Pri prvom som si urobila vysokú.
Ano, teraz varím 2x, lebo stíham. Keď budem chodiť do práce, tak logicky variť nebudem, pretože stíhať nebudem. Otázka autorky bola, kto vari 2x denne tak som odpovedala. Je mi jasné, že v budúcnosti sa to zmení. 😀

snezienkaaa82
24. júl 2022

@zmrzlinka2021 frustrovaný, vyhorene, áno, aj také poznám.

snezienkaaa82
24. júl 2022

@zmrzlinka2021 tak lenže u nás sa nezavara a nevypeka, to zas babky radi pomôžu.

renab
24. júl 2022

@zmrzlinka2021 u nas sa aj zavara a od isteho veku syna aj vypeka. Nie je ina cesta. Ale to obdobie, kym prestane vlci hlad, hadam vydrzim. Ked synator nie je doma, ako tento vikend, mame v nedelu rezance s makom 😊

zmrzlinka2021
24. júl 2022

@renab
Vies, ja nemam rada alebo skor neuznavam postoje - nie je ina cesta. Ako vysokoskolacka som bola 2x po sebe au pair a prve co ma prekvapilo, bolo to, ako zeny funguju v zahranici - a to kamoska bola v druhej rodine, + navstevy inych rodin... a v zivote som tam nevidela za ten cas, zeby tam zeny zavarali, vypekali. Ked chceli zakusok, kupili nejaky fajnovy - ziadne "cely plech a vsetko zozereme". A tie rodiny normalne fungovali, cize u mna uz neplati "nie je ina cesta". Vzdy je ina cesta a to ze v danej spolocnosti je nieco "normou" a praktizuje to vacsina ludi neznamena, ze to je jedina a iba ta spravna cesta.
V slovenskej spolocnosti je to castokrat o tom "vyhoviet vsetkym" - pravdaze tu sa zena nepocita - ona tu je na to, aby vyhovela a obetovavala sa. Ale aj zena je rovnocena clenka rodiny a ma byt samozrejmostou brat na nu ohlad. Cize pokial to ona sama nechce, lebo to robi rada a aj pri tom relaxuje, nemali by byt na nu kladene taketo ocakavania, lebo "ina cesta nie je" .

renab
24. júl 2022

@zmrzlinka2021 mas pravdu, ale keby si mala dieta, co je schopne zjest na veceru celu chladnicku, radsej by si varila aj ty. Takze momentalne je varit vecere u mna lepsia cesta. Staci, ze vyje chladnicku na ranajky 😁

autor
24. júl 2022

@zmrzlinka2021 toto si velmi pekne napisala a uplne s tebou suhlasim vo vsetkom...zial, ked ma manzel zivi asi nemam uz inu sancu

zmrzlinka2021
24. júl 2022

@autorka
Cize ty si nezamestnana? Lebo ak si na RD, tak pracujes normalne. KOlko by manzela vysla opatrovatelka na cely mesiac? 800-900 EUR? Toto realne usetri.

Bacha - ty normalne pracujes, manzel ta nezivi, tvoj prijem je 800 eur, ktore nemusi on minut

autor
24. júl 2022

@zmrzlinka2021 nie,som nezamestnana a nemame deti

tomikejt
24. júl 2022

Píšeš že si si vybrala život gazdinej a je tvoja povinnosť starať sa o muža a zároveň píšeš že ta to ubíja a nebaví? Ja by som nechcela žiť život ktorý ma nebaví. Nechceš to zmeniť? Máš len jeden život.

zmrzlinka2021
24. júl 2022

tak uvar jedno jedlo a bude aj na obed aj na veceru

ndrag
24. júl 2022

a co sa stane, ked mu proste oznamis, ze sa ti v dany den nechce varit? 🧐

autor
24. júl 2022

@ndrag on ma zivi a ja som leniva

hermiona12
24. júl 2022

@sisaka no presne ženy nie sú povinné a s takou schopnosťou sa nenarodili ako píšeš. No osobné ja veľa jedál naučila variť môjho manžela a teraz to robí sám , tak môže aj autorka len musí to chcieť sám muž. Pokiaľ sám nemá záujem pomôcť manželke tak "nebude vedieť" ani zemiaky ošúpať.

elizabet173
24. júl 2022

si nezamestnaná celý čas, čo ste spolu, alebo si prišla o prácu a máš podporu v nezamestnanosti? Keby to bolo akokoľvek, nemá právo od teba žiadať, aby si mu vyvárala dva krát denne, veľmi rýchlo sa situácia môže otočiť, ty sa zamestnáš a on ostane doma. Partnerstvo je predsa o tom, že raz potiahne jeden, raz druhý. Prácu si hľadáš?

katika85
24. júl 2022

zaujimalo by ma ze ak ta zivi aj ti plati dochodkove poistenie do socialnej? lebo teraz mas “vsetko” oblecenie stravu kde byvat dovolenky zdravotnu starostlivost aj nieco navyse…. mojej znamej sa stalo to ze bola zena v domacnosti dlllhe roky pomahala mu v podnikani a vychovala 3 deti- sama mi to povedala, ze to bola ich dohoda ze bude zena v domacnosti a na dochodok sa postara o nu. co cert nechcel ….muz ju kopol do riti 5rokov pred jej dochodkom. ostal jej velky dom o ktory ma problem sa starat. a o slusnom dochodku moze snivat. Slubi sa slubuju….
alebo otazka ak by si si dochramáa nohu a ostala pol roka PN tak co? jest ti da? operie ozehli? zabezpeci nejaku pomoc keby si bola o dvoch barlach? navari 2 teple jedla denne? nakupi potraviny? bude ta umyvat? odnesie na zachod???

katika85
24. júl 2022

cize plati seky poisky jedlo kozmetiku zabavu hobby tebe dochodkove aj nemocenske a on ukazuje prstom toto sprav hento sprav lebo co? vyhodi ta na ulici? nekupi vlozky? vysava doma? utrie prach??? ci len lezi na gauci a presunie sa z neho k stolu len ked ho vyzves aby sa dostavil na obed/veceru.

malinovka333
27. júl 2022

Stale nechapem preco varis 2x denne pises dost zvlastne neodpovedas normalne na otazky a ides si len svoje.

simonah73
28. júl 2022

dnes (štvrtok) som uvarila plnenu papriku a dufam, ze bude este aj v sobotu na obed. mensia dcera ju pochvalila, muz dnes obeduje mimo domu ale mozno si da ked pride a starsia vcera uvarila viac parkov tak tie si dala dnes na obed este.

breznica
28. júl 2022

Variť dvakrát denne?🤦🤣 Toto bol jeden z hlavných dôvodov rozchodu,ja nie som závodná jedáleň, obzvlášť keď mal v robote normálny obed