Marcipánové torty - recepty na korpusy, krémy, poťahové hmoty

dadka212
23. jún 2012

ahojte, zakladám novú tému, aby to bolo prehladnejšie, takže ak má niekto zaujímavé recepty sem s nimi, ja skopírujem tie, čo mám zozbierané 🙂

moncyh
15. sep 2015

zienky, prosim, poradte overeny vyborny recept na cupcakes, pre deticky aj na svadbu.... dakujem 🙂

moncyh
15. sep 2015

@dzejnus ahoj, prosim ta, ako si robila to 3Dsrdiecko na torte? cela torta je nadherna... 😉

zuziq
16. sep 2015

baby poradite mi prosim recept na jogurtovu plnku ktorou mozem naplnit tortu a potiahnut? aby bola plnka tuha.... dakujem

orygynal
27. okt 2015

@mysiatkoo Ahoj. Mozem sa opytat aka dávka ganache mi bude stacit na tortu v tvare kvadra cca 35x25x10? Nikdy som s tym nerobila... natieram ako s klasickým krémom? Nechám potom vytuhnut cez noc tortu a potahujem na ďalší deň? Dakujem

blancagon
27. okt 2015

@orygynal daj tuto otazku do inej časti /Marcipánové torty. Rady a postupy/ tuto ti nik neodpovie.Oganachovanú možeš poťahovať v ten den.

mysiatkoo
29. okt 2015

@orygynal na to odpoved nepoznam takto narychlo... sla by som na to matematicky... povrch kvadra a v porovnani s napr. povrch valca (23cm priemer 10cm vyska si robievam 500g coko a 250ml slahacky - vzdy nieco ostane)... staci ked stuhne cca hodku, dve

orygynal
30. okt 2015

@mysiatkoo Ďakujem veľmi pekne 🙂

kasiopeja01
14. nov 2015

Ahoj zienky, prosim o rychlu radu. Neviete, ci sa da dat pod potah aj ganache, v ktorej su zamiesane maliny? Budem este primiesavat maslo.

jakelina
14. nov 2015

@kasiopeja01 jako přímo v ganache máš maliny??

kasiopeja01
15. nov 2015

No, je to vlaste parizska slahacka, chcela som zbytok zmiesat s maslom a dat pod potah, ale zabudla som oddelit a zamiesala som maliny do celeho.

lucyn77
17. nov 2015

@mishulle skusali ste tento red velvet? Je osvedčený?

dodkamatus
22. nov 2015

@akzuzs nadherna ta gast.torta co pre mamicku mi prosim ta porad ako ju tak krasne poliat dohladka cokoladou

ksenyia
2. dec 2015

Ahojte neviete mi poradit recept na korpus na klasicku velkost plechu?ale taký aby som ho nemusela prerezavat napoly.Chcem upiect take tri.Dakujem.Budem robit cokoladovo bananovu plnku.Dakujem

dicaa
14. dec 2015

Žienky, idem robiť svoju prvú tortu mojej malej, ale neviem, akú plnku . Myslíte , že by sa hodila pribináčiková a čoko? Čím by som mala pokropiť korpus, aby nebol suchy? Ďakujem

pipka
14. dec 2015

@dicaa pribinacikova je fajn 😉 skombinuj s ovocim a potri korpusy dzemom, urcite nebude sucha 😉

martina092012
14. dec 2015

@dadka212 Dadka, prosim ta ten jogurtovy krem (na 1. strane) sa iba vyslaha a necha stuhnut na torte? da sa potom dat na neho maslovy mantinel a potahovka? pripadne mas nejaky iny tip na dobry jogurtovy krem? dakujem krasne 🙂

dicaa
14. dec 2015

@jper daš mi recept na plnku aj korpus prosím?

atlaska25
29. jan 2016

@dadka212 Na ten Pribináčikový krém idú 2 Ole pudingy a to sa robia presne podľa návodu čiže 600ml mlieka na 2 pudingy to potom nebude ten krém riedky???? 😅

lehah
9. feb 2016

ahojte, robila niektorá z vás oreo krém do torty?

kasiopeja01
9. feb 2016

@atlaska25 Ja robim pribinacikovy 2 slahacky, trosku vymiesam, nie uplne, pridam dva pudingy ole, vymiesam kym nestuhne a potom postupne pridavam pol kila tvarohu. Najradsej mam tvaroh z lidla vo vedierku. Ten ole puding je uz sladeny, takze cukor mozes pridat podla chuti az ked skoncis. Ale ja davam este jeden vanilkovy cukor a lyzicu praskoveho. Inac u nas oblubene je ked do tejto plnky nastruham este koru z celeho citrona a poukladam broskyne 🙂,

atlaska25
9. feb 2016

@kasiopeja01 No tak krém som už robila do torty a bol výborný!!!! 😝

kvetinka0099
14. jún 2016

@dadka212 Dobry vecer, idem robyt marcipanovu tortu pre synceka a chcela by som sa opitat ci ten rafaelo krem bude dobry do torty ci sa nebude topit marcipan.dakujem za skoru odpoved 🙂

nika1985
14. jún 2016

@kvetinka0099 pod marcipan musi ist len krem bez mlieka cize najlepsie maslo cukor odrobinky z korpusov pripadne cokolada co uz len Ta napadne len nie mlieko puding bude sa topit do torty moze ist hoc aky krem ale obmaz by mal byt takyto a toto je tema na recepty skus sa v pripade otazok nasmeroat https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/marcipanove-torty-rady-a-postupy/

majkalevice
23. jún 2016

Ahojte 🙂 Už ste uvažovali o vyzdobení torty štrasovými dekoráciami od www.crystalway.sk ? Máte s tým nejaké skúsenosti? Mali by vyrábať aj na mieru. Chcela by som dať dcérke vyrobiť k 5. narodeninám. Ďakujem za názor 🙂

jakelina
23. jún 2016

Kočky zase po dlouhé době jeden dortík pro vnoučka mé švagrové. Má tři měsíce, proto čtvrtina dortu, za další tři měsíce dělám půlku 😀 😀

lucula73
23. jún 2016

@jakelina ahojky..si sa asi pomýlila...nechcela si dať tortičku do tej druhej temičky? 😉

kvetinka0099
24. jún 2016

Baby a este by som chcela opitat kolko dni dopredu mozem robyt ten marcipan nez budem potahovat tortu aby som to stihala na kolko mam male dieta a prinom sa neda stihat nic 😀

jakelina
24. jún 2016

@lucula73 no vidíš, já už jak tu nechodím ani nečtu kam to vkládám. Děkuji za upozornění

zhadvigova
13. júl 2016

@dadka212 ahoj.prášok do pečiva tam nedavas?

zhadvigova
13. júl 2016

@dadka212 pytala som sa na tvoj puncovy koláč z druhej strany 🙂