Marcipánové torty - recepty na korpusy, krémy, poťahové hmoty

dadka212
23. jún 2012

ahojte, zakladám novú tému, aby to bolo prehladnejšie, takže ak má niekto zaujímavé recepty sem s nimi, ja skopírujem tie, čo mám zozbierané 🙂

lokalistin
7. sep 2016

@pipka Ahoj, matne sa pamätam, ze si mala nejaky vynikajuci recept na babovku. neviem, ci s tvarohom, alebo vajecnym likerom. mozem poprosit recept? Dakujem

pipka
8. sep 2016

@lokalistin ano ano moja, tvoja matna pamat nesklamala 😀 mam recept na babovku s vajecnym likerom....ulozim deti a hned ti tu recept dam 😉

pipka
8. sep 2016

@lokalistin zlatik toto je ono, presne to, co mam doma v debilniku...u nas je top 😎 😉 po upeceni nie je citit alkohol, decka ju miluju, lebo nie je sucha, na jedny ranajky na posedenie je v tahu 😀 😅 😉
http://www.mimibazar.sk/recept/2261/eno-nuno-ba...

lokalistin
9. sep 2016

@pipka 😘😘😘😘 dakujem

laurinka239
12. okt 2016

Ahojte, ak by som vas mohla poprosit poradit.. chcem robit dvojposchodovu tortu ale neviem ake plnky.. take co su fakt dobre a nic nimi nepokazim..dakujem krasne,za kazdy napad poslem srdiecka <3

dzejnus
14. okt 2016

@laurinka239 ahoj, u mna boli vzdy top plnky parizsky krem a z mascarpone vanilkova... ci uz das do jedneho srdca parizsku a do druheho van. je na tebe ale nepokazis nic aj kombinaciu tychto plniek a ovocie tiez ak maju zaujem neuberie na chuti 🙂

laurinka239
15. okt 2016

@dzejnus dakuejm krasne,presne tie som pouzila 🙂 posielam <3

dzejnus
16. okt 2016

@laurinka239 na paradu 🙂 😉 za maalo ,,dakujem 😀

zuzu7899
30. okt 2016

Ahojte poprosim Vas o radu. Cim mam poliat korpus aby nebol taky suchy?Nechce mi dzemy ci lekvar tak by som ho niecim poliala,dakujem za rady 🙂 🙂 🙂

ciernatko
29. nov 2016

ahojte chcem sa opýtať tortu idem robiť druhý krát v živote.Na prvej strane je višňový krém atd.píše sa tam že pridať maslo,Pomoc aké? rama flora,alebo palmarín? dakujem

jachin
29. nov 2016

@ciernatko klasické maslo 82 %...

ciernatko
29. nov 2016

@jachin dakujem

margarita
27. feb 2017

ahojte sikovne zienky,

ja chcem robit dcerke k narodkam jej najoblubenejsiu klasicku nepecenu piskotovo smotanovo ovocnu torticku, akurat netusim, co by ste mi poradili na tie okraje, nechcem tam len naplacat piskoty dlhe alebo mandlove lupienky, proste ak mate nejake tipy ako pekne chutne a originalne urobit obvod z niecoho, nie krem poleva...a pod.

vdaka

tansulinka
28. feb 2017

@dzejnus ahoj, poslala by si prosim recepik na vanilkovu plnku z mascarpone? 🙂

dzejnus
2. mar 2017

@tansulinka ahoj , mascarpone 250 g, slahacka 33% 2 ks, creme ole vanilkovy 1 ks, van. aroma (tu davam tak do vrchnacika na toto mnozstvo kremu), pr. cukor podla chuti, ten davam od oka uz :D ... a vyslahas slahacky s creme ole,van. aromou dotuha a pridas mascarpone a cukor a premiesat 🙂
dufam, ze sa vysomaris z postupu :D 😅

katrin21
2. mar 2017

baby, moze ist pod potahovku plnka pudingova s maslom, ze?
@dzejnus @jachin @pipka

tansulinka
2. mar 2017

@dzejnus dakujem krasne 🙂

jachin
3. mar 2017

@katrin21 s väčším podielom masla áno

coryex
7. apr 2017

Ahojte, viete mi, prosim, poradit? Chcem dcerke na tok upiect takuto tortu. Mam tie kvietky robit z plnky, ktora bude v torte, alebo???? Neobschne mi to? Dakujeeeeeem za vsetky rady 😊

miska12356
12. apr 2017

Neviete mi poradit plnku kinder bueno?Dakujem

medulienka9
24. apr 2017

@dadka212 Ahoj, do toho pribináčikového krému .. to je 1 smotana - kyslá? Ďakujem.

jachin
24. apr 2017

@medulienka9 áno kyslá

1angelika
27. jún 2017

@dadka212 Dobrý deň, prosím Vás chcela by som tortu poliať bielou čokoládou ( na marcipánový poťah si netrúfam) no neviem ako to urobiť aby to bolo pekné a zároveň nepriehľadné....viete mi poradiť koľko čokolády a cery dať,? torta bude 24 cm, taká normálna výška. asi z 3 korpusov. Ďakujem 🙂)

zab37
7. sep 2017

@dadka212 bublanina od babičky recept z 2str. pridaný ešte v roku 2012, je neskutočný, rýchly a chutný už som ho robila niekoľkokrát....
stále chodí na inšpiráciu receptov sem ❤

lubicky
12. sep 2017

@dadka212 aka idr slahacka

krpcok
31. jan 2018

Ahojte nemáte niekto overený recept na tortu z kinder cokoladok? Ďakujem

dakota50
12. nov 2018

@dadka212 aku smotanu tam ešte pridavate do pribinaka

andula09
12. nov 2018

@dakota50 Do pribináčika si myslím, že jedine sladkú na šľahanie 🙂

abriela
12. nov 2018

@dakota50 ak daš aj kyslu smotanu, chut je jemnejsia a lepsia. Samozrejme základ je sladka slahackova smotana. Mám odskane, pečiem 5 rokov.

dakota50
24. mar 2019

@dadka212 môžem ním aj obzrieť tortu?