Máte recept na tiramisu?

crystal333
23. aug 2013

Ahojte, potrebujem poradit co mozem dat do tiramisu namiesto Amaretta,pripadne ci to tam vobec musi byt?? Pripadne mi mozete sem hodit nejaky jednocduchy recept nan 🙂

minnie55
23. aug 2013

kľudne daj silnejšiu čiernu kávu 🙂

hexena
23. aug 2013

mna by zase zaujimal recept bez kavy, lebo kavu neznasam, dakujem

girlie_konik
23. aug 2013

bez Amaretta a kavy to nie je tiramisu..este tam bozechran dajte lucinu namiesto mascarpone a specialita je na svete 😲

erika_rika
23. aug 2013

tiramisu, je podla man len jedno, ziadne ,,bez,, alebo ,,namiesto,, ..taketo varenie a menenie receptov je o nicom (vynimka, ked niekto nieco nemoze jest). Takze je to silno jednoduche. Mascarpone, slahacka, dlhe piskoty, amaretto, a jedno espresso, cukor. 🙂

louvre
23. aug 2013

Ja mam doma obal z original taliankeho Mascarpone. Odlozila som si ho, lebo na vnutornej strane vrchnacika je " adentro, la receta original del tiramisu italiano 😉 500g mascarpone, 4 extracerstve vajcia, 400g dlhych piskot, 120 g cukru , kakaovy prasok na posyponie, 600 ml de espresso italiano.

Musim sa vsak z hanbou priznat ze vajcia nedavam ☹ Kedze nemam vlastne sliepky 😀

maca_p
23. aug 2013

ja tiramisu robim iba z 500 g tvarohu, vanilky, hnedeho cukru a 2 33% smotan. + teda dlhe piskoty, kava.
mascarpone sa mi zda priliz tazke a mastne a tak davam taky ten kyblickovy tvaroh z lidla, no a vajcia ani amareto nedavam kvoli detom.
cize pribinacikovy krem na sposob tiramisu.
vzdy sa do 24h pojedol.

linda20111
24. aug 2013

Ja mam takyto najjednoduchsi recept, kde netreba nic specialne :
2 bal. detské piškoty
150 ml kávy
Amareto /alebo rum,pripadne nieco ine aromaticke/
1 bal 25Og maskarpone
2 bal smotana na šľahanie
5-6 lyžíc kryštálového cukru

Piškoty namočíme do kávy s amaretom a poukladáme do misky, na to dáme vyšľahaný tuhý krém /maskarpone, smotany, cukor/ znova piškoty /viackrát/ na vrch posypeme grankom alebo kakaom
Dáme do chladničky zatuhnúť.

miskamaj
24. aug 2013

baby, navrhujem namiesto mascarpone dat ricottu. Chuti to uplne rovnako, ale nie je to take tucne a tazke.

tatinka
24. aug 2013

ahojte ja mam tento recept ingrediencie -3 baliky podlovas,piskot ( da sa kupit aj jedno balenie take velke tam su tiez tusim tri alebo 4 rady tych piskot ),, kava, 8 pl rumu, na krem treba toto vsetko vymiesat mierom - miesto mascarpone ja davam dve banovecke natierky klassik smotanove,4 pl praskoveho cukru, 10 pl vajecneho likeru, 500 ml slahackovej smotany, 2 stuzovace do slahacky, na vrch tiramisu uz len posypes napriklad kakaom alebo skoricou, grankom, struhanou cokoladou.. skratka cimkolvek co mate radi...do tohoto receptu mozes pridat aj ovocie podla vlastnej chuti
postup je ako na kazde tiramisu-uvaris si kavu do ktorej das rum, v tom namocis piskoty a naukladas na dno nadobky, potom das polku kremu, znova naukaldas piskoty namocene v kave s rumom ( ak chces mozes dat aj ovocie ), znova das krem, no a vrch posypes kakaom, skoricou alebo cim budes chciet,

domin85
24. aug 2013

Robievam falosne tiramisu, lebo tam nedavam mascarpone, ale mne to tak viac chuti: dve slahacky s dvoma smotanovymi natierkami a balickom vanilinoveho cukru vzslaham na hladku hmotu, do okruhlej tortovej formy ukladam piskoty, polejem trochou silnej kavy, trochou rumu (len tak, aby mi nasiakli piskoty) a na to rozotriem tu hmotu. Vzjde mi to na tri vyrstvy, treba dva male baliky piskotov, poslednu vrstvu posypem kakaom a sup do chladnicky stuhnut 😵

ivanka18
25. aug 2013

Ahoj baby :D ja robim tiramisu takto: 3 kysle smotany min.14%, idealne je 16%,3 vanielkove cukre, 1balik piskot, ,silna kava, do nej dam amareto alebo konak a macam piskoty, vsetko navrstvime a posipem kakaou a dam do chladnicky. pripravujem to den vopred :D mne to takto chuti a ked nedate kavu tak mozte spravit aj s ovocim (maliny, jahody, broskyne ale zavarane, ananas) mne to takto velmi chuti. dufam ze vyskusate, lebo ja jednu taku tiramisku prave mam v chladnicke. mnam :D peknu nedelu prajem a este mozte si tak to spravit aj pohar. :D

evapavla
25. aug 2013

tak pridávam aj ja náš, na ktorý nedáme dopustiť: 450 g syra lučina (bez príchutí, skúšali sme aj orginál mascarpone, s lučinou nám to chutí viac), 75 g preosiateho práškového cukru, 100 g postrúhanej horkej čokolády , 450 ml smotany na šľahanie, cukrárske piškóty, silná čierna káva a rum (najlepšie originálny), lučinu vymiešame s cukrom a 2/3 čokolády, pridáme troška rumu a vychladenej kávy, podľa chuti, pridáme vyšlahanú šlahačku, dáme schladiť na pol hodinku, potom namáčame piškóty do zvyšku kávy s rumom, ale len veľmi jemne, vrstvíme, piškóty a zmes, na vrch posypeme zvyškom postrúhanej čokolády a dáme do chladničky odstáť, najlepší je tak o 5-6 hodín, dobrú chuť 😉

pivonka8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz