Potrebujem recept na korpus a výbornú plnku do torty

love232
18. mar 2013

Ahoooj maminky chcem upiect drahemu a nasmu drobcovi torty chcem dat na vrch marcipan len netusim aky korpus a plnku...dakujem velmi pekne za rady 😀

nikita308
2. dec 2015

Ahojte, prosím Vás dievčatá idem po radu, dcéra bude mať 4 roky a chcem jej urobiť tortu... problém je však v tom, že jej zistili nedávno alergiu na mlieko a mliečnu bielkovinu, nemáte nejaký recept na plnku???

jumama
2. dec 2015

Skus hladat aj RAW torty, byvaju zaujimave, ine a urcite bez mlieka.

nikita308
2. dec 2015

@mizu89
@jumama Ďakujem... 🙂

dicaa
14. dec 2015

Žienky, idem robiť svoju prvú tortu mojej malej, ale neviem, akú plnku . Myslíte , že by sa hodila pribináčiková a čoko? Čím by som mala pokropiť korpus, aby nebol suchy? Ďakujem

hoblinka13
18. jan 2016

Podla coho sa riadite mi farebnosti korpusu a plnky? Ked mam tvarohovu plnku,mozem spravit bledy korpus? Nemate recept na dobre piskotove cesto,ktore nebude vysusene? Zvykla som robit bohusov,ale v poslednej dobe s nim nie som spokojna

mojmacik
24. jan 2016

@hoblinka13 podla toho kto aky chce alebo moze...myslim,ze nebudem robit orechovy,ked orechy nema oslavenec rad...a k tvarohovemu ide akykolvek ...kokosovy a makovy som neskusala .-)

alenapiestany
29. mar 2016

Najlepší piškótový korpus na svete: 200g múky (ja používam špaldovú), 150g cukru (ja používam trstínový tmavý), 4 vajíčka, 2dcl oleja, 4 PL vody a 1ks kypr. prášok do pečiva. Pečieme pri 185 stup. do zlatista.

A krém milujem takýto: 1horká čoko rozpustíme vo vodnom kúpeli a zmiešame s kyslou smotanou a tvarohom a troškou cukru (ja dávam 1 vanilkový). Pomer je asi 2malé smotanky, 1 malý tvaroh a 1čoko 100g. Množstvo podľa potreby a chuti. Na krém ukladám aj ovocie, najlepšie nejaké svieže. Korpusy potieram kyslastým džemom. Niečo na štýl pribináčik :D

Torta je ľahučká, nadýchana a veľmi chutná!

Robievam to na takýto sposob, posielam aj výsledný produkt 🙂

bianca512
29. mar 2016

Toto je úžasný receptik na korpus :-P

alenapiestany
29. mar 2016

bez PDP ?

bianca512
29. mar 2016

@alenapiestany ano krasne naarastie teraz predvcerom som ho robila.. naozajj skus

bianca512
29. mar 2016

Moja torticka z toho korpusu

tulipanikdiddlina
29. mar 2016

@alenapiestany krasna torticka 👍

aduskatt
29. mar 2016

aj v mojom blogu sú nejaké recepty na korpusy a plnky🙂

bublinka28
16. júl 2016

Ahojte babenky, tak aj ja sa chcem tento týždeň odvážiť a upiect drobcovi k piatim narodeninám moju prvú tortu, strašne moc vás poprosim potrebujem recept na skvelý nie suchý hnedy korpus do klasickej okrúhlej formy a tiez vás ešte poprosim plnku dám jednu z osvedčeného koláča len aké množstvo tam mam použiť či myslíte že bude stačiť aj to množstvo čo je v recepte ako plnka na velky plech koláča? Zajtra dám recept na plnku aby ste mi vedeli poradiť 🙂

6mia6
16. júl 2016

@bublinka28
Striedat nemusíš zafarbi vsetko kakaom

bublinka28
20. júl 2016

@6mia6 prosím ťa to je na akú veľkú formu priemer lebo ako som zistila máme aj menšiu aj väčšiu 😀

6mia6
20. júl 2016

@bublinka28 ja mam 26

bublinka28
21. júl 2016

@6mia6 no už sa pečie dufam ze da vydarí lebo to cesto sa mi zdalo akési tuhšie

bublinka28
21. júl 2016

@6mia6 ďakujem za recept ale keby ste videla čo z toho je 😂😞

6mia6
21. júl 2016

No to neviem kde sa stala chyba, vzdy sa mi podaril. Sneh sa vmiesava varechou to je jedine kde by mohla byt chyba ale to urcite vieš.

marylinmary
21. júl 2016

@bublinka28 prvykrat to tak byva. Na druhykrat uz vyjde 🙂 neboj nic

pepina001
18. aug 2016

ahojte dievcence,aký krém mozem dat pod potahovku???

andrea92
10. sep 2016

Prosim neporadite mi nejaku jahodovu plnku ??

cukroska
12. sep 2016

Nemáte prosím recept niekto na tú tortu čo sa robia také rolády a dávajú sa medzi korpusy.

buvadlo13
17. jan 2017

@alenapiestany na aký priemer formy je tvoj recept na piškótový korpus so špaldovou múkou? A používaš špaldovú celozrnnú múku, či obyčajnú? ďakujem

alenapiestany
17. jan 2017

@buvadlo13 používam celozrnnú špaldovú priemer tuším 30cm a to rozrežem na pol, alebo mám taký mini asi 20cm priemer a tam to dám na tri krát upiecť (čiže dávku rozdelím na trojo a postupne pečiem každé zvlášť).

buvadlo13
17. jan 2017

@alenapiestany ďakujem, vyskúšam ;)

mercedes12
4. feb 2017

Ahojte. Chcela bysom upiect svoju prvu tortu malemu k prvemu rôciku. Mate nejake fajn tipy na plnky? Dakujem.

liv1
4. feb 2017

@mercedes12 ked precitas spravy dozadu su tu skvele tipy 🙂. Ja robievam tuto plnku a je nenormalne dobra 🙂 http://www.mimibazar.sk/recept/24824/cokoladova...