Raňajky pred škôlkou

katarina_04
24. mar 2014

Ahojte maminy, dcérka mi chodí do škôlky 3. týždeň a neviem čo jej mám pripravovať na raňajky. V škôlke už o 9. majú desiatu a to vždy pečivo alebo chlebík. Tak nechcem jej dávať tiež. Dávam jej zatiaľ guličky s mliečkom alebo jogurtíky s piškótkami - len neviem či je to na lačno dobré. A tie guličky sú čokoládové.
Poraďte mi, budem vďačná.

m.i.r.i
24. mar 2014

ahoj..my jedavame rano ovocie...pretoze presne tak ako u vas v skolke maju potom vzdy chlebik...takze my rano spapame jablcko, bananik, kiwi, cez sezonu hrozno atd..proste ovocie..uplne mu to staci...a ja jedavam tiez na rano ovocie, takze uplne v pohode..

raffaella
24. mar 2014

@katarina_04 my nedavame doma nic pred skolkou - mala vypije flasku kakaa, to je take syte dost, lebo ho ma z umeleho mlieka a Ovomaltine, takze v tom ma aj vlákninu. Myslim, že ak rano das gulicky s mlieckom al.jogurt a v skolke maju chlebik, tak to ma pekne vyvazene.

suzi81
24. mar 2014

ja davam kasu z ovsenych a pohankoych vlociek bud s obycajnym mliekom, alebo so sojovym, taku mensiu porciu-asi tak polovica kompotovej mysticky

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
given
24. mar 2014

u nas jednoznacne vyhrava krupicova kasa

jasminet
24. mar 2014

@katarina_04 moja chodi na 7 do skolky, o 9 maju ranajko/desiatu vacsinou chleba, pecivo, vianocku... obcas jogurt. doma ranajkuje tiez tie gulicky s mliekom, malokedy sa mi do nej podari dostat kusok rohlika, alebo domaceho kolaca. zatial jej to tak vyhovuje.

eeffka
24. mar 2014

@katarina_04 a kedy vstavate? v skolke to jedlo o 9,00 je desiata
nasa vstala o 7,30 o 8,00 bola natlacena v aute,dobiehali sme do skolky na 8,15, "ranajkovala" 2deci kakaa, neskor jogurt ked bola velka a vtavela mi ze je hladna a desiatovala ten chlieb
ale ak vstavate o 6, v skolke je o 7 a desiatu ma o 9, dala by som jej chlieb alebo proste nieco syte

ivett1
24. mar 2014

@katarina_04 presne tak, ako to robíš ty...čiže niečo ľahké na raňajky- sem tam aj jogurt, kostíkov...niekedy naozaj stačí ovocie, lebo tú desiatu v MŠ majú v čase akoby "neskorých raňajok" 🙂 ...

adulla2
24. mar 2014

moja malá nejedáva nič doma, nechce max. jej dám do ruky trochu syra alebo si do auta zoberie jabĺčko, raňajkuje až v škôlke

hajajanka
24. mar 2014

@katarina_04 My máme klasické raňajky (pečivo a niečo na ňom), keď sa mi chce, tak aj palacinky, praženicu, párky. Syn raňajkuje už o 6:30, pretože vstáva veľmi skoro a do deviatej je ešte ďaleko. Ja som zástanca sýtych raňajok.

mirka0703
24. mar 2014

moj maly ma 2r.... on zje len nejaku kasu na ranajky...obcas ju len vypije z flase lebo obcas nechce nic....ale v skolke pekne papa vsetko.... takze staci len nieco lahsie.... 😉

katarina_04
autor
24. mar 2014

@mirka0703; @fidka79; @m.i.r.i; @eeffka
jaj veľmi pekne ďakujem, aj ste ma ukľudnili. Lebo malá nie je veľký papkáč, tak som rada, že dá do seba buď tie guličky s mliečkom alebo jogurt. Ale skúsim aj tú ovsenú kašu alebo čerstvé ovocie - to môže. 🙂
No a malá vstáva tak okolo 6,30 ale pokiaľ si sadne k stolu a začne jesť tak je niečo po 7mej. A tak na 8mu sme už v škôlke.

katkavv
24. mar 2014

ahojte, mne maly vstava pred 6h, na ranajky si vacsinou sam vypita termix, monte, actimel a pod. Tiez chodi do skolky o 7h, a do 9 h daleko 🙂

winka99
24. mar 2014

@katarina_04 gulicky a kakavko moj ranajkoval pred skolkou a stale to ranajkuje...ine ani nechce
ale obmiename, niekedy cini minies, niekedy zas nejake ine, ale kakavko musi byt
nedavam mu vela, aby potom zjedol tu desiatu
jogurt ak, tak nie priamo vybraty z chladnicky...aspon mne sa zda ze je to studene na rano, na prazdny zaludok

katarina_04
autor
24. mar 2014

@winka99 no to je jasné, že nie priamo s chladničky...ja vždy vstávam skôr a chystám všetko takže to má už všetko nachystané 🙂

michalag
24. mar 2014

U nas sa ranajkuje okolo 6:40 takze davam obidvom vacsinou jogurt, termix, puding hlavne nieco rychle. Obcas nechcu nic tak len pohar caju alebo vody

andrejka10
24. mar 2014

Ja som zástanca raňajok, takže moja skôlkárka pekne ráno doma papká a som dohodnutá, že v škôlke desiatu nemusí spapať. Snažím sa vytvoriť návyk a potrebu raňajok, nakoľko o rok nastupuje do školy a nechcem aby si zvykla ísť do školy alebo škôlky bez raňajok. Viem o čom píšem, pretože staršia má dodnes problém niečo ráno spapať. 😉

evulienka26
24. mar 2014

nasa vstava 7:15h,do skolky ideme na8.nedavam jej rano nic lebo by potom nejedla nic v skolke a bola by hladna az do obeda.velmi malo papa tak chcem aby radsej jedla spolu s detmi v skolke,snad sa od nich nauci ze treba papat poriadne🙂predtym som jej davala mliecko ale ucitelka povedala ze na ranajky nic v skolke neje.tak som jej uz nedavala.

bosoriak
24. mar 2014

Ja si myslim, ze ranajky su najdolezitejsie jedlo dna. Bohuzial moje deti si to nemyslia 😀 Ale vzdy ich donutim zjest na ranajky aspon nieco. Skor mi ide o to, aby sme mali pokojne a pekne rano, takze im dam to, co si pytaju - krupicovu kasu, gulicky s mliekom, lupienky s mliekom a pod. A tiez mi ide o to, aby sa naucili ranajkovat. To, co sa dava v skolke o 9:00 je podla mna desiata, nie ranajky, takze to tak aj beriem.

lalinko2010
24. mar 2014

môj drobec vstáva ráno o 6tej, vypije fľašu kakao a o 7mej je v škôlke, potom majú raňajky, ale jeho treba nútiť, ale spapá všetko, aj obed, aj olovrant, ale záleží čo majú. ak nejedol tak potom doma sa naje podvečer.

horana
24. mar 2014

Nic, nasej trva par hodin kym jej po zobudeni nastartuje travenie, co poznam, aj ja to tak mam.
V skolke maju desiatu skoro, to ma ako ranajky.
Doma jednak nema chut este jest a keby som ju aj dotlacila do toho potom jej nebude chutit v skolke tak skoro...

zuzka1.
24. mar 2014

pokedy maly pil kakao z flase,tak pil rano len flasu kakaa. Teraz gulicky s mliekom, briosky, jogurty, niekdy roztek - podla toho co si vypyta.

tarra6
25. mar 2014

Moja vstáva o 6:30 a o 7:05 už odchádzame do škôlky. Každé ráno raňajky sú, podľa toho ako sa mne podarí vstať. Ak mám menej času, tak dostane tiež guličky v mlieku alebo lodičky (to ako chocapic). Keď stíham, tak vajíčko uvarené na mäkko (to je to najlepšie lebo jej ho vždy pokreslím - oči, ústa, nos) k tomu jedno koliesko z bagety a pol hrnčeka kakao, alebo štvrťka rožka s maslom a lekvárom, alebo malý chlebík s maslom a salámou a paradajkou alebo malý chlebík s nutelou. Malá to vždy zje je už od mala zvyknutá a zje aj desiatu v škôlke. Našťastie mi zje väčšinu, čo dostane.

heni79
25. mar 2014

@katarina_04
Naša malá vždy "raňajkuje" poriadnu šálku mlieka, niekedy si vypýta aj repete. Bez ohľadu na to, či ide do škôlky, alebo nie. Spočiatku som sa jej snažila dať doma ešte aj jogurt, alebo termix, alebo výživu - no tým pádom v škôlke vôbec nezjedla desiatu. Bola príliš sýta z domu. Teraz to nechávam na ňu. Najčastejšie je to tak, že si dá mlieko a po chvíli nejaké čerstvé ovocie - banán, jablko. Jablko pokojne aj cestou do škôlky. Na desiatu mávajú takmer výlučne chlieb s niečím, tak sa mi iný začiatok dňa doma zdá vhodnejší. 🙂
Inak, keď je doma, tak tiež začne mliekom a o hodinku si dá jogurt - buď čistý, alebo s ovsenými vločkami, termix, prípadne výživu, alebo čerstvé ovocie.

stanislavao
25. mar 2014

@katarina_04 nasi maju v skolke desiatu asi o pol 9. cize skor ranajky. rano doma zje jeden rozok s medom, alebo dzem, alebo pasteku, sunku. v skolke neviem, ci to zje, lebo mavaju vacsinou divne natierky {cicerova, drozdova, syrova, tvarohova, cviklova - no ja by som ich asi nejedla a viem, ze ani vela deti to neje}. cerealie rano mozete dat aj nie cokoladove. ved su medove zrna, kukuricne lupienky - corn flakes, alebo skoricove stvorceky a pod. a gulicky su tiez aj biele. dlhodobe jedenie tychto cerealii rano nieje podla mna dobre, lebo nas starsi syn bol na tom "zavysli" a teraz ma dost problemy so zaludkom atd. cize radsej chlieb alebo rozok, ako to balene cokolvek na jedenie. a ked jej date rano pol krajicka chleba, tak sa z toho moc nenaje a v skolke, ked vidi, ze jedia ostatne deti, tak tam funguje davova psychoza na 100% a jedia vsetci, alebo neje nikto. ako citam niektore prispevky, ze briosky, alebo nic. mamicky, to je velmi zle, verte mi. dieta sa musi rano najest. a riadne nieco, nie tie balene blbosti. casom sa vam to vypomsti, verte mi.

nice202
25. mar 2014

@katarina_04 Ako kedy. Moja zje rano niekedy jogurt, niekedy kusok chlebika, inokedy nic, lebo nechce a nie je hladna a nasilu do nej nepcham. Inokedy vypije iba kakao...Cize neda sa to jednoznacne povedat, ze rano nieco jedava. Dnes to bol napr. spominany jogurt a vcera rozok s kakaom. Kusla si tri krat a nechcela.

ivinka77
25. mar 2014

my nejedavame nic... len vypije 3dcl mlieka, kedze vstavame o 7.30 o 8.00 ideme do skolky a o 8.45 uz jedia, tak mala prestala hned od zaciatku jest doma, lebo mi vravela, ze ked sa doma naje, tak potom uz nevladze a nepapa v skolke a pani ucitelka na nu stale krici :(

zuzkat1
25. mar 2014

Moja doma neje nic,max.si da hlt vody🙂 cela mamina...ak by som rano jedla tak mi je cely den zle...radsej nech si dlhsie pospi... V skolke jedia uz o 8:30.
@katarina_04

zuzkat1
25. mar 2014

@stanislavao cim sa to vypomsti? Ja som rano nikdy nejedla,mama mohla robit co chcela... Rano keby jem tak mi je cely den zle😝