Čo treba pri zmene pri poberaní rodičovského príspevku?

alenka7780
18. jan 2014

Nastúpila som do práce, nakoľko manžel je na ÚP. Čo treba vybaviť, aby mohol nastúpiť na materskú dovolenku a poberať rodičovský príspevok namiesto mňa? Malá má dva roky. Aké doklady na odhlásenie mňa a prihlásenie manžela potrebujeme? Poprosím vzory. Dakujem

luba28
18. jan 2014

@alenka7780 ist na UPSVAR a vypisat ziadost nanovo a ostatne ti povedia tam,...

karolinocka
18. jan 2014

Nič extra (prekvapujúco to ide "hladko") - len sme zašli na sociálne - oddelenie rodičovského príspevku a tam sme to prehlásili zo mňa na manžela - na úrade práce môže byť naďalej evidovaný, ale nemusí - ako sa rozhodne. Pred 2 rokmi to bolo tak, snáď sa to nezmenilo.

alenka7780
autor
18. jan 2014

Ďakujem.

havana_frost
19. jan 2014

@alenka7780 Ak má nárok, nech žiada o materské. Ale keďže je na ÚP, asi nemá, že. Aj tak myslím bude potrebovať rozhodnutie SP, že nemá nárok na materské. Ak by mal, tak by mu to povedali 🙂 Dúfam, že som zrozumiteľná 😀

alenka7780
autor
19. jan 2014

Nie, z ÚP by sa odhlásil a bol by na materskej. Na ÚP nedostáva nič, takto by dostával aspoň materskú....

dena1973
19. jan 2014

@alenka7780 Zrejme si chcela napísať, že by poberal rodičovský príspevok, ktorý vypláca ÚP. Materské vypláca SP, ak je zamestnancom resp. v ochr. lehote a spĺňa podmienku 270 dní nem. poistenia.

alenka7780
autor
20. jan 2014

Áno, myslela som rodičovský príspevok a rodičovskú dovolenku.