Musím oznámiť úradu práce návrat do zamestnania počas rodičovskej?

ninka1991
19. dec 2022

Ahojte. Nastupujem spat do zamestnania pocas poberania rodicovskeho prispevku (pred dovrsenim 3 rokov dietata). Je potrebne oznamit to UPSVaR? Dakujem za odpovede

veronikaszabova
19. dec 2022
ludovit11
20. dec 2022

Choď na personálne v zamestnaní pracovníčka ti všetko visvetlí.

ludovit11
20. dec 2022

Tak to to funguje u nás.Lebo minimálne potrebuješ potvrdenie zo zamestnania.

veronikaszabova
20. dec 2022

@ludovit11 naco jej akoze bude potvrdenie zamestnavatela o tom, ze sa vracia do prace?? A komu to akoze ma dat na UPSVAR, ked tam nie je evidovana??

Ona sa pyta na nieco uplne ine - ohlasovacia povinnost, kde sa dieta nachadza po dovrseni 3r dietata.

ludovit11
20. dec 2022

Práve pre to aby úrad práce ju vedel vyradiť.Iba že teraz bol postup iný.Ja viem po pol roku to úrad urobý ale v evodencii stále ostáva.Preto to potvrdenie.Chápeme?

veronikaszabova
20. dec 2022

@ludovit11 a ty citas, co ona pise?? Ona nastupuje naspat do zamestnania (z ktoreho cerpala MD a nasledne je na RD) - takze z akeho UPSVAR JU MAJU VYRADIT??

veronika0310
20. dec 2022

@ludovit11 ale ona je na rodičáku nie na podpore, za takých okolnosti nepotrebuje nikomu nič oznamovať. Popri rodičaku môže normálne nastúpiť do Práce.

ludovit11
20. dec 2022

Á pardóóón potom treba ísť na personálne ostatné urobí zamestnávateľ. Sociálka a pod.

veronikaszabova
20. dec 2022

@veronika0310 on si ide svoje, absolutne nechape, co sa pyta zadavatelka

veronika0310
20. dec 2022

@veronikaszabova no všimla som si. Keby som nič o tomto nevedela a henten sa ozve a začne niečo take mne vypisovať asi by som sa neovládla

veronika0310
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ludovit11
20. dec 2022

Vážená Veronika vráť sa k otázke pisateľky.Veď sa jasne pýta musím oznámiť úradu práce......Z toho jasne plynie že je bez práce a teda pretp je na úrade práce.Tak že platí to čo som napísal prv

ludovit11
20. dec 2022

Čítaj s POROZUMENÍM.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petik22
20. dec 2022

@ludovit11 rodicovsky prispevok vyplaca Urad prace,zrejme preto sa pani pytala ci ma nahlasit navrat do prace

veronikaszabova
20. dec 2022

@ludovit11 omg - OZNAMIT NA UPSVAR, KDE SA NACHADZA DIETA, KTORE TREBA PRIST PODPISAT NA UPSVAR, KED DOVRSI 3 ROKY!! LENZE ONA NASTUPUJE DO PRACE SKOREJ, AKO MA DIETA 3 ROKY, TAK NIC NENAHLASUJE!! AZ KED BUDE MAT 3 ROKY. DETTO RP - ANI VTEDY NIC NERIESI

ludovit11
22. dec 2022

Robte si čo chcete nakoniec aj tak v práci na personálnom sa dozviete potrebné.

ludovit11
27. dec 2022

Ešte raz a naposledy .Všetko sa dozvieš na personálnom odd. U zamestnavateľa.

luliu
27. dec 2022

@ludovit11 ona nebola evidovaná na UP, len bola na RD, takže nič nemusí nahlasovať, nie je co

ludovit11
28. dec 2022

Ja neviem či píšem potaliansky.Opíš čo som napísal naposledy.

ludovit11
28. dec 2022

luliu si hotentót?

veronikaszabova
28. dec 2022

@luliu zbytocne mu nieco pises

ludovit11
28. dec 2022

Nepísal som čo bola kde bola napísal som len to že pravdivé info dostane v zamestnaní.Či niektorá nepíšete že bola zamestnaná resp.nebola vedená na úrade práce.Neviem ale baby ste ako vigumované.A vôbec sye spadli z mesisca že sa tu pýtate na veci ktoré si môžte zistiť v práci?

kris_tin257
28. dec 2022

Netreba nikde nič riešiť, vrátiš sa do práce a zamestnávateľ ťa už všade prihlási. Ja som rok chodila do práce počas rodicaku nemusela som nikde nič ohlasovať, v robote to urobili za mňa

veronikaszabova
28. dec 2022

@ludovit11 🤦🤦🤦
Ty sa radsej odhlas zo zenskeho fora a nepis tu hluposti.

ludovit11
28. dec 2022

@veronikaszabova a vám drahá som neoponoval,len som napísal to že určite presnejšie a odborne by to dotyčnej povedali v práci.Iste materskú môže ukončiť kedy chce.

veronikaszabova
28. dec 2022

@ludovit11 btw ona nie je na materskej, ale rodicovskej dovolenke - ked uz chces radit, aspon pouzivaj spravnu terminologiu.

ludovit11
28. dec 2022

Nezadus sa keď ti došli argumenty oháňaš sa termínmi.

ludovit11
28. dec 2022

Ozaj nevidím v tom rozdiel.

veronikaszabova
28. dec 2022

@ludovit11 mne dosli argumenty? 😂 Ty jej tu radis, ze potrebuje papier z prace, aby ju vyradili z UPSVAR. A pritom sa pyta na nieco uplne ine.