Opatrovateľský príspevok počas zamestnania.

emja0823
14. jan 2020

Zdravím, aké povinnosti mám pri poberaní opatrovateľského príspevku a zároveň zamestnaní. Mám povinnosť oznámiť zamestnávateľovi, že poberám opatrovateľský príspevok? Aké mám Ďalšie povinnosti voči sociálnej poisťovni,keď som skončila rodičovskú dovolenku a poberám opatrovateľský príspevok a nastupujem do zamestnania, čerpám dovolenku, ktora mi ostala počas rodičovskej dovolenky. Ďakujem za rady.

adusa1987
14. jan 2020

Porodne ti dojde okolo 15 - 16 januar...

emja0823
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adusa1987
14. jan 2020

Prepac to nebolo tebe mi asi zle kliklo 🤣

andrejka1974
14. jan 2020

Treba nahlásiť na sociálnu že si zamestnaná a nesmieš zarobiť viacej ako 410 eur a musíš každý mesiac nosiť výplatnú pásku a opatrovateľský budeš mat nižší o 100 eur

orchidea123
30. jún 2020

Kazdy mesiac musis dokladat kolko si zarobila v zamestnani ak prekrocis co len 1 euro opatrovatelsky prispevok ti beru ..

sheila2004
31. júl 2020

Dievčatá prosím radu.
Včera mi prišlo zamietnutie kvôli príjmu. Som na Rd a pracujem. Zarobím 140€
Ako môžu Rd rátať ako príjem ? Je to dávka . Volala som tam a povedali mi, že je to správne . Ale že napríklad dávka v nezamestnanosti už nieje ako príjem 🤷‍♀️ To fakt ako sa im hodi ? Raz je Rd príjem a raz dávka ?

orchidea123
1. aug 2020

@emja0823 musite kazdy mesiac zdokladovat kolko ste zarobili na UPSVaR ak by vam presiahol prijem len o jedno euro opatrovatelsky prispevok vam automaticky zoberu na to pozor co sa tyka soc.poistovne pravdepodobne treba nahlasit lebo odvody vam pojdu z prace nie z opat.prispevku .

kikundela
10. máj 2021

Prosím vás neviete mi povedať ci môže živnostník a člen Rodíny Ktory poberá invalidný dôchodok poberať príspevok na opatrovanie? Aká je výška životného minima.? Ďakujem