Prídavky v Luxe

mpseno
17. mar 2018

Dobrý deň prajem. Prepáčte že otravujem, ale potrebujem poradiť. Začínam pracovať v Luxe a chcem si vybaviť rodinné prídavky na deti. Niečo som pochopil z príspevkov ale aj tak by som sa Vás rád spýtal:

- rodné listy detí aj naše s manželkou treba overiť a úradne preložiť + sobášny list - to mi je jasné

- tlačivá E401 a E411 potvrdiť na našich úradoch, ale musia byť v nemčine alebo stačia aj v slovenskom jazyku?

- potvrdenie o návšteve školy stačí také čo vystavila v škole alebo je na to tlačivo? Musí byť tiež overené a úradne overené?

- keď to budem odosielať do Luxu treba k tomu aj nejakú oficiálnu žiadosť, ale sprievodný list? Ak žiadosť, tak ako sa to volá a kde sa to dá stiahnuť.

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď a váš čas. Prajem pekný deň. Milan

0silvia0
18. mar 2018

@mpseno manžel pracuje v DE, potvrdenie o návšteve školy sme odovzdávali E402: http://www.eu-info.de/static/common/files/3158/...
My sme tlačivá odovzdávali v nemčine a manžel to osobne (všetky doklady) odovzdal na personálnom odd. vo firme, v ktorej pracuje a pracovníčka to poslala na príslušný úrad.

mpseno
autor
18. mar 2018

Ďakujem za info.

zuzinkazuzu
18. apr 2018

Rodné listy,sobasny vsetko uradne overit a prelozit,
Tlaciva E401 a E411 musia byt prelozene, vsetko co posielas nech je prelozene
Ja som posielala len v skolke vystavene potvrdenie a samozrejme som dala potom prelozit