Rodičovský príspevok a práca na dohodu. Ako to je?

mesiacik2
20. okt 2011

chcem vas poprosit aby ste mi poradili-nestihla som si kupit noviny vcerajsie. Teda otazka: mozem popri poberani rodicovskeho prisp. pracovat na dohodu? treba to niekde hlasit? je aj nejaky limit aby mi nesiahli na prispevok? velka vdaka vsetkym co mi poradia!

evita68
18. sep 2016

@luciana1977 áno, máš nárok

evittam
19. sep 2016

@luciana1977 Samozrejme,ze ano. RP nema nic spolocnr s PN a OCR. Ta dotycna neme co robit na svojom prac.mieste ak neovlada taketo zakladne veci.

bohuslava8
25. sep 2016

@evita68 nepravidelný príjem je iná sranda, z hľadiska zdravotného poistenia ak poistenec odpracuje 5 po sebe pracovných dní v mesiaci, tak je to už príjem pravidelný.
ak to má rôzne počas mesiaca tak je to príjem nepravidelný
ak odpracuje 5 dní po sebe či neposebe v mesiaci mesiace po sebe počas roka v kalendárnom roku je to príjem pravidelný v soc.poist
ak odpracuje 5 dní po sebe či neposebe v mesiaci len jeden mesiac a už nikdy počas roka tak je to príjem nepravidelný v soc.poist.
tak a takto si kontrolné orgány zarábajú na svoju existenciu.

monikastana
2. feb 2018

caute vsetci....chcem sa spytat tiez ohladom dohody alebo polovicneho uvazku popri rodicaku.
mam moznost privyrobit si popri rodicaku...
ale chceli by sme dalsie babatko. ak by som isla na matersku do 3 rokov od prvého dietata viem ze zaklad pre vypocet mateřského zostava ten isty.
bol by taky isty aj keby medzitym pracujem na dohodu niekde? alebo by ta dohoda mala vplyv na vypocet materskej davky.dakujem

evittam
2. feb 2018

@monikastana Ak splnis podmienky nároku na MD aj z dohody tak môžeš žiadať o MD aj z nej.