Sestričky, v ktorom mesiaci ste išli na PN a materskú?

24. máj 2022

Sestričky, v ktorom mesiaci ste išli na MD, PN alebo podobne? Dokedy ste pracovali v nemocnici/ambulancii? Hneď po potvrdení tehotenstva lekárom?

mer12
24. máj 2022

Ja som bola prvý trimester na PN aj to len preto lebo začal Covid a Dr mi to odporučila, po 13tt som nastúpila späť do práce a makala až do nástupu na md 6 týždňov pred pôrodom

autor
24. máj 2022

@mer12 a ste sestrička?

ildiko36
24. máj 2022

Ja sice pracujem v nemecku ale podla zákona je tam zakazane pracovať keď je zena tehotna, ja som pri oboch chlapcov ťahala do februara, rodiť som isla 6. a 10.maja..zo zamestnavatelom som sa dohodla ze nedam oficialne potvrdenie o tehotenstva.Ja som chcela ťahať do kedy sa dá kvoli výške materskej.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kubkovamama
24. máj 2022

My máme ťažké stavy,tak ma vrchná hneď cca v 9tt poslala domov a od druhého dňa som bola PN.A išla by som aj sama.U nás s týmto nie je problém.Uz raz som na konci 12tky po ťažkom dni potratila.Dohodni sa ako sa ty cítiš a čo ti odporúča gynekológ

trgypadl
24. máj 2022

Po 20 t.t. Ale kvoli rizikovemu tehu, ak by nebolo rizikove mozno by som potiahla aj viac

laura164
24. máj 2022

Ja som šla na PN od 6 tt. Lebo predtým 3 mesiace som potratila po 10 službách, 12tky, kde som nemala ani 1 deň voľna, stále deň, noc, deň, noc atď. Už som to nechcela riskovať

ivanaempe
24. máj 2022

ja som pracovala na OAIM a išla som v 7 tt. ponukli mi ambulanciu ale to by mi znížilo MD nakoľko by som mala nízky základ za tie mesiace. na to si daj pozor 🙂

mer12
24. máj 2022

Som dentálna hygienicka,.pracujem v zubnej ambulancii

natalia38
25. máj 2022

Ja hned ako som zistila ze som tehotna, bola som rizikova, predtym som tahala sluzby a potratila.

queeninthenorth
25. máj 2022

Hneď ako som zistila, že som tehu som odišla na PN aj s odporúčaním od vrchnej, pracovala som vo vysokoinfekčnom prostredí a na jis čiže nebolo čo riešiť 🙂