16 ročný vekový rozdiel medzi partnermi

noemkanikoletka
21. okt 2014

Ahojte myslíte si , že je zlé ak je medzi partnermi 16 rokov rozdiel ? 🙂

maminuska
22. okt 2014

tak ja som čerstvá 40 tnička a neviem si ani v zlom sne predstaviť mat vedľa seba 56 ročného muža . No proste neviem , ja som veľmi aktívny človek a to vo všetkých smeroch a 56 ročný muž často zlyháva na mnohých frontoch . Môj manžel má 38 a ja som rada že som si vybrala v podstate rovesníka.

ciriklora
22. okt 2014

Mám kamaráta, možno poznáte - Kája Gott a medzi nimi je 37 rokov. Nabudúce sa ho spýtam, či sa majú radi a či este chcu byt spolu dlho. ja som inak za - 16 rockov z pohladu spriaznenia dusi je nic🙂

sue
23. okt 2014

Toto je tak hrozne individuálne 🙂 podľa mňa je to najviac o predstavách a očakávaniach.... Ak vnímame vzťah a manželstvo slobodne, zo dňa na deň, môžme byť šťastní aj v manželstve s generačným rozdielom... Musíme byť pripravení na to,že taký typický vzťah bude trvať max do 50ky toho staršieho....potom sa už bude spoločne strávený čas skracovať alebo sa ten mladší bude musieť prispôsobovať,lebo ten starší už nebude môcť ani keby chcel...ale dá sa byť aj takto šťastný a veľmi 🙂 len to chce viac tolerancie,empatie a zároveň schopnosti nájsť hranicu keď viem povedať,že sa musím a chcem venovať aj sám sebe,pretože aj ja mám svoje potreby 🙂 (toto nie je o diskotékach,to je o spôsobe víkendovania,o dovolenkách,o športoch,o tom,že priatelia staršieho partnera už majú dospelé deti a tým aj iný spôsob trávenia voľného času a pod....) Myslím,že pri takomto vekovom rozdiely je nutné užívať si každý deň,lebo tých spoločných nebude tak veľa....

palovic
17. júl 2019

@margarita
My máme v rodine dva harmonické vzťahy 16 a dokonca 21 rokov . Z pohĺadu ženy jednej aj druhej perfektne všetko klape a z mužov ešte lepšie
Poznali sme sa v rokoch 27 manžel 43. Bez lásky nič nespojí nikto. Ostatné je vždy na partneroch ,ja tvrdím ,že nikdy by som nemenila . Nikdy sa nebojte ,pokjiaĺ ste obaja rozumní ,stačí spojiť lásku dieťaťom a a ostané bude vždy radosťou a každodenné starosti a radosti budete spoločne znášať vo zväzku vždy lepšie ako samostatne. Vek nieje veličina radosti a starosti ,lásku neovplyvňuje . Keď je vek rozdielny ,netreba iba posudzovať rozdiel ako taký ,pretože skutočná láska netrvá iba pri mladom veku ,je to závázok na celý život ,preto sa volá láska a nie flirt. Nebojte sa ísť do rozdielneho vzťahu ,myslím vek ,kĺudne treba skúsiť . Ja vrelo doporučujem a aj nielen v rodine ďalší vzťah ,ale aj viacej známych ,mi toto potbrdia. Držím všetkým palce a prajem krásny zvyšok života .

palovic
17. júl 2019

@maminuska
Nemáte pravdu .. Vybrať si rovestnika nieje dôležité .Ja tvrdím ,že dôležitá je láska a nie vek. Poznám minimálne 10 šťastných párov vo vzťahu rozdiel 11-21 rokov.. Všetci sú spokojní.Ja mám 16 rokov rozdiel ,sme spolu už 18 rohov a všetko krásne ide ,máme dve deti vek 17 a 11 a nádhera . Sme šťastní .

maminuska
17. júl 2019

@palovic za mňa nie, ja by som si muža o 16 rokov staršieho nezobrala. Mám 44 a nechcem manžela 60 tnika. Nechcem byt 50 tnička s manželom na dôchodku, a byť živiteľom rodiny. Dnes som absolvovala túru ktoŕu dá priemerný 45 ročný muž bez väčších ťažkosti , priemerný 60 tnik už nie. Rada by som v mojom veku mala ešte partnera v posteli bez viagry a netriasla sa strachom kedy ho trafí šľak. Ak sa tebe dobre žije s starším mužom je to v poriadku , ale ja chcem ešte z toho života aj niečo mať a nie prejsť zo starostlivosti o deti do starostlivosti o starého manžela.

evinaz
17. júl 2019

Môj manžel je odo mňa starší o 14 rokov (ja 34 r., on 48 r)
Sme spolu 12 rokov, mame tri deti a v živote by som no za nikoho iného nevymenila.
Mame x spoločných záujmov, sme nielen manzelia, ale aj najlepší priatelia, zdielame spolu svoje názory, radosti, starosti. Veľa sa spolu smejeme a ešte viac sa spolu rozprávame. O všetkom. Lebo chceme. Lebo si to proste užívame.
Vzťah nie je o veku. Vzťah je o porozumení, tolerancii a láske 💞

palovic
18. júl 2019

@evinaz Ano ,úplne presne čo rvrdím ja.porozumenie ,tolerancia a láska ,nie vek je podstata vzťahu a šťastia v živote🙂🙂

palovic
18. júl 2019

@maminuska tvoj názor nieje férový ,ty si ty ,my sme my ,nekaz ostatným nádej . Mnohým to funguje,ty znepríjemňuješ svojim názorom mnohým začínajuci vzťah. Nech sa Ti darí .

maminuska
18. júl 2019

@palovic môj názor je môj a napísala som za mňa. Neviem čo by na ňom nemalo byt férové, každý nech si vyberie takého partnera na akého sa cíti ale nech si uvedomuje aj čo mu to prinesie. Ten kto si to uvedomí a napriek tomu do toho vzťahu ide tak so všetkým týmto musí ŕatať a v čase svojho dôchodku sa vzdať svojich snov , cestovania atd a prispôsobiť sa staršiemu partnerovi. Ak to tebe vyhovuje v poriadku , mne a mnohym ženám nie.

evinaz
18. júl 2019

@maminuska nerozumiem, prečo by sa niekto mal vzdávať svojich snov, cestovania ci čohokoľvek iného kvôli veku 🤔
Môj o 14 rokov starší muž je omnoho energickejsi a plnsi života ako ja. To on je motorom nášho vzťahu celé roky, čo sme spolu.
Jeho mama mala pred mesiacom 70 rokov, aktívne lyžuje, bicykluje a cestuje viac, ako si my dokážeme co i len predstaviť. Nemyslím len dovolenky, chodi na poznavacky, kde 5 dní vkuse kráča krížom krážom. Splavuje rieky, občas si zapáli marišku, minulý rok (69 ročná!) vyšla na Kriváň.
Čiže človek je taky starý, ako sa cíti.
Ja sa pri mojom starom 😂 mužovi cítim niekedy ako unavená stará ženská a bojím sa, čo zase vymysli 😂😂
Mame tri deti a neskutočne akčný život. A aj preto ho tak ľúbim. Pri ňom sa nenudime. Nikdy.

maminuska
18. júl 2019

@evinaz tak to je super, ale to si jedna z mala. Len zas človek starne, všetci štárneme a po 70 sa to značne urýchľuje. Je keby som mala 60 a 76 ročného muža zrejme bežne s ním ten Kriváň nevyjdem, neujdem na bicykli 50-70 km , ak budem vo veku tvojej svokry tak môj manžel bude mat 86 rokov a asi ťažko budem cestovať aj s manželom pokiaľ to nebude nejaký Superman. Čiže ak tvoja svokra by mala tak starého manžela , v tomto veku tak to s vysokou pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou nedá. Dnes som bola na obyčajných Prachovskych skalách , okruh 3,5 km , strmé stúpanie. Chlap vo veku 60 rokov bol vyslovene ojedinelý exemplár. A ja takto žiť nechcem, chcem aby sme s manželom dlho viedli aktívny život po všetkých stránkach a to spolu a nie jeden v papučiach doma a druhý sam niekde preč a to je tá lepšia verzia . Zvyčajne ten starší partner uviaže mladšieho doma.

evinaz
18. júl 2019

@maminuska lenže ty si sa vpasovala ako mladšia do tej role aktívnejšieho v pare.
A ja som hovorila o opaku, čiže si ma vôbec nepochopila.
Ja - mladšia - som ta menej aktívna.
Môj starší muž - je ten omnoho viac aktívny.
Moja svokra ma mladšieho partnera, lebo práveže ona je ta superaktivna, potrebuje silného aktívneho partnera, ktorý jej bude stíhať. Čiže ona si samozrejme nenarazi partnera o 10 a viac rokov staršieho, všakže?!
Každý si hľadá to, čo mu vyhovuje.
Ale ty hľadáš samé negatíva. Musíš mat smutný život s takýmto prístupom. Ale hold - každý sme si strojcom svojho šťastia a je na každom z nás, či sa na pohár s vodou do polovice dívame ako na poloplny alebo poloprazdny 😉
Opätovne opakujem, a platí to na každý jeden vzťah úplne univerzalne - NIE JE TO O VEKU, ALE O POROZUMENÍ, KOMUNIKÁCII, LÁSKE. Určite k tomu môžem dodať aj o prioritách a životnej energii
Takze kľud, bud šťastná s človekom v tvojom veku alebo mladším, keď ti to vyhovuje.
Ja naďalej ostávam šťastná a šialene zamilovaná do môjho starúšika 😂

maminuska
18. júl 2019

@evinaz neviem prečo si myslíš že mám smutný život, ja sa dívam na veci racionálne. Každý starne a každému raz sily dôjdu. Tvoja svokra má mladšieho partnera, neviem či úplne od začiatku a teda či je to otec tvojho manžela . Ale ak by si v 22 zobrala o 16 rokov staršieho mužamalby 38 , chlap v plnej sile , aktívny plny života , problém by nebol. Problém by zrejme pociťovala teraz keby mal 86 , aj keby akokoľvek chcel už to ňou jednoduchí nedá. Ono keď je žena mladá a muž v najlepších rokoch plny sily a aktívny problém sa nevidí, to nastane zvyčajne potom. Ja negatíva vidím a vidím ich dosť, ale ak to tebe vyhovuje to je predsa fajn, mne jednoducho nie.

evinaz
18. júl 2019

@maminuska človek je však odmlada s nejakou životnou energiou.
Môjho muža poznám 22 rokov, odjakživa bol energický a aktívny. Človek prirodzene starne a určite sa tomu prispôsobuje a čiastočne sa aj mení, avšak z energického človeka plného entuziazmu nikdy nebude lenivý domased a zase z komótneho domaseda nikdy nebude aktívny športovec. Česť výnimkám... To je snáď jasne, nie?
Čiže ak viem, že som človek s tulavymi topánkami, ktorý miluje dobrodružstvo, nenájdem si partnera, ktoreho prioritou je ísť v nedeľu do kina a na zmrzlinu do vedľajšej ulice, všakže?
Ci ma človek 20, 30 ci 70, kým ho neprekvapí choroba, je buď rovnako aktívny a chtivy po živote alebo rovnako domasediaci, ktorému stačí pohľad na peknú záhradku a káva na terase s partnerkou.

evinaz
18. júl 2019

@maminuska
Predstav si, priamo v mojej blízkej rodine mam príklad obrovského vekoveho rozdielu medzi partnermi. Obrovského rozumej vyše 30 rokov.
Po 15 rokoch vztahu sa ti dvaja vzali, teraz sú spolu už 20 rokov. Chlap daaaavno dôchodca, žena čerstvá 40-tnicka. Láska ako hrom. Obaja zamilovaní do svojej nádhernej záhradky. Nikto z nich necíti potrebu behať po horách alebo vyvíjať akúkoľvek aktivitu. Je im dobre proste spolu. Doma. Chodia si po kultúrnych akciách a užívajú si jeden druhého.
Nikdy nevieme ci starší z páru odide (zomrie) prvý. Raz niekto zomrieť prvý musí. Taky je život.
Treba si užívať s radosťou a láskou to, čo sme si vybrali. Väčšinou si vyberáme srdcom. Naschvál som tam napísala to "väčšinou"....

maminuska
18. júl 2019

@evinaz v tomto s tebou nesúhlasím , človek prirodzene spomaľuje a to aj ten najaktívnejší. Zväčša sa ti aktívni stretnú na nejakých podujatiach , športových aktivitách , tam sa sa stretne aktívna 22 ročná baba s aktívnym 38 ročným chlapom , všetko je super , vedu fajn život až do momentu zlomu a to kľudne môže byt 60-70 rokov ženy. Logicky nastáva situácia že tá žena začne pociťovať obmedzenie, nemôže ďalej žiť život aký by chcela.... jednoducho to nejde. Tento model môže fungovať pri komotnejšej žene a aktivnom chlapovi , ktorí sa veKom skludni. A to sa nebavíme ani o sexuálnom živote kde postavenie mužov proti ženám je podstatne ńaročnejšie.

evinaz
18. júl 2019

@maminuska och, s tebou musí byť v živote veľmi ťažká komunikácia 🙈
Na jednej strane hovoríš, že so mnou nesúhlasíš a na strane druhej cituješ to, čo som napísala 🙄
Môj text "Človek prirodzene starne a určite sa tomu prispôsobuje a čiastočne sa aj mení"
Tvoj text "človek prirodzene spomaľuje a to aj ten najaktívnejší"
Číťaš s porozumením to, čo píšem....?
Alebo možno kvôli pokročilej hodine už nedokážem moje myšlienky podať tak, aby boli ľahko vstrebateľné... to bude tým. Prepáč, moja chyba.
Už sa vyjadrím len k tomu sexuálnemu životu a koniec, už ťa nejdem o ničom presviedčať. Ani som to vlastne nemala v úmysle, len ma úplne trhá, keď niekto robí závery o druhých ľuďoch len na základe veku, to je - pardon, neuraz sa, CHORÉ.
OK, ale vráťme sa k tomu sexu. Môj muž je pomaly 50-tnik. Jeho aktivita je nieže veľká, ale ja mu doslovne občas nestíham. Tvrdí mi, že je to kvôli mne (dosť som schudla po poslednom pôrode, športujem, starám sa o seba najlepšie, ako viem), ale ja si myslím, že sa len blíži k svojej neviem koľkej puberte a kým iní v jeho veku hľadajú frajerky, aby si oddýchli od svojich negatívnych uhundraných depresívnych polovičiek, môj sa venuje doma svojej mladej čertici 😈
Keď však prídeme v jeho 84-tke do stavu, že sa mu už nepostaví, resp. nedokáže sa nabudiť tak, aby som sa ja ako 70-ročná tigrica dostatočne uspokojila, je na trhu množstvo preparátov, ktoré mu tento jeho problém hravo vyriešia. A možno budem ooomnoho skôr práve JA potrebovať nejaký lubrikačný gél 😅
Dobrá nôcku prajem 😉

evinaz
18. júl 2019

@noemkanikoletka vôbec to nie je zlé. Do ničoho sa hrnúť nemusíš, ale nič nemusíš ani zatracovať len kvôli veku. Zrelý 40-tnik je niekedy omnoho lepší ako maminkin maznáčik 20-tnik. Záleží od toho, čo hľadáš a čo ti vyhovuje. Aká si ty a čo od života čakáš.

maminuska
18. júl 2019

@evinaz neviem prečo máš stále potrebu hodnotiť môj život , moje myslenie , označovať môj náhľad za smutný , hodnotenie cudzích životov za choré. Ja druhých životy nehodnotim , mne je to úplne jedno. Ja som jasne napísala že za mna nie , napísala som prečo nie a kde vidím negatíva a prečo tak žiť nechcem a preto by som si nikdy nevzala manžela o toľko staršieho. Ja a mnoho iných žien. No a k tomu sexu, muži normálnw prechádzajú .andropuzou ako ženy menopauzou. Znižuje sa hladina testorenu , klesá libido a 50 tnik je ešte mladý chlap na taketo problémy. V 60 to zas bude niekde inde,v 70 zas niekde .... skôr už nikde. A ja od 54 nemam źaujem používať pomôcky, ja chcem ešte viest norm´alny život aj v tej 70 tke ako tvoja svokra s mladším partnerom. Ja ti prajem pekný pohodový život s mužom , nech sa ti darí, všetko čo som mala som popisala.

evinaz
18. júl 2019

@maminuska nedalo mi letmo nespomenúť túto kvetnatú debatu v takúto pokročilú hodinu tomu môjmu šedivému starcovi ležiacemu vedľa mňa a jeho reakcia ma veľmi pobavila, takže ti ju odovzdávam.:
Pýtal sa, či Tvoj mladší muž je tiež taký spokojný vo vzťahu so staršou ženou, aká si spokojná ty? Či nezávidí kamošovi, ktorý si našiel mladšiu babu, lebo že tomu môjmu všetci jeho kamoši závidia.
A že či bude ten tvoj stále spokojný, aj keď bude mať o 10 rokov viac, a teda bude už vo veku toho môjho. Lebo tvoj bude mať vtedy 48, ale ženu už bude mať čerstvú 50-tničku. Môj má 48, a ženu má 34 ročnú. Rozdiel, že? Že ti mám odkázať, že ženy starnú rýchlejšie fyzicky aj psychicky. A že nič nie je horšie, ako životom unavená stará žena vedľa mladistvo vyzerajúceho a ešte mladšie sa cítiaceho chlapa 😂😂😂 Joj, ale som sa zase na tom mojom narcisovi zasmiala 😍
A že sa ťa mám opýtať, aká je pravdepodobnosť, že bude tvoj utekať za inou alebo ten môj, ktorý má doma mladú ženu?
Že sa na celý ten vzťah máš pozrieť mužskými očami. A že môj by nemenil za žiadnu jeho rovesníčku (nebodaj staršiu, to ho až striaslo) nikdy v živote, lebo on svoju manželku, matku jeho detí aj milenku v jednom našiel.
Mal pred mesiacom stretnutie z gymnázia po 30 rokoch... pýtala som sa ho, keď prišiel domov na spolužiakov a spolužiačky. Vieš, čo mi povedal ako prvé? "Tie ženy boli hrozne staré....."
Tak len toľko k našej debate. Bože, ale som sa zasmiala 😂😂 To sa ide dobre spať 😂

maminuska
19. júl 2019

@evinaz fajn som rada že si sa pobavila. Ja takymiti kravinami muža neotravujem, a ani nerozoberam tliachanie dvoch žien. Nie je to pre nás dvoch podstatné pre teba asi ano. No a tvojmu narcisovi prajem nech dlho vydrží v plnom zdraví, bude to potrebovať . Jeho mame gratulujem k výberu partnera , len zo strany jej mladšieho partnera je to fakt nafigu nabrnknut si 70 tničku. Prajem pekný život.

daniell_ka
19. júl 2019

Medzi mnou a mojím mužom je rozdiel 13 rokov.A rozumieme si perfektne 🙂 Dôležité je aby to vyhovovalo Vám obom.

daniell_ka
19. júl 2019

@evinaz Krásne napísané ❤

daniell_ka
19. júl 2019

@evinaz Minule 70 ročný dedko odplával 200m motýlika na pretekoch takže nechápem čo tu ženy miešajú vek a životný štýl.Môjmu tipujú 25 a má 36 pomaly o tom, že bude starý nechce ani počuť.Cvičí stará sa o seba.Neustále niečo majstruje, robí a mladé žabky a rozvedené matky mi ho balia v obchode 😂.Proste tieto ženy asi len nemali šťastie na zrelého muža ktorý sa o seba stará a má koníčky.Nemôžeme ich odcudzovať keď to nezažili... proste možno raz pochopia, že láska sa nemeria vekom.Taký 20tnik je pre mňa nezrelé dieťa ktoré sa potrebuje ešte vybúriť.Ja som už inde a potrebujem pri sebe muža ktorý už chce stabilitu a rodinu.Muža ktorý vie čo chce a ktorý ma ľúbi.

daniell_ka
19. júl 2019

@nela1916 Môj má 36 a je bezdetný.A všetci sú šokovaní keď prídu na to koľko má reálne rokov.Ľudia mu nevykajú lebo si myslia, že má max 25 rokov a nemal 10 partneriek.Bol tichý a hanblivý.Športuje závodne a vyzerá dobre.Je zdravý a aktívny viac než ja.To len na margo toho, že nie je staroba ako staroba.Niekto už v 40tke leží doma na gauči a niekto v 70tke vyhráva poháre na pretekoch v plávaní.Osobne takú ženu poznám.

evinaz
19. júl 2019

@daniell_ka presne tak. Si moja krvná skupina.
Ale kto nechce chápať, tomu nevysvetlis.
Ako si napísala, niekto v 40-tke leží na gauči a iný v 70-tke vyhráva poháre.
Pre mňa môj rovesník je nevyzrety nevybureny životom nevybity mlaďas. Ja potrebujem muža, o ktorého sa opriem za každých okolností. Muža, ktorý má čo-to odžite....

daniell_ka
20. júl 2019

@evinaz Vyskúšala som aj aj.Mala som šťastie dokonca aj na 30tnika ktorý bol ako 15 ročný pubertiak.Rovesník ma psychicky zničil a utrápil a nečakalo by ma s ním nič dobré.Nesadli sme si.Nevravím, že je to zlý človek...dozrel ale jeho správanie mi už neprišlo sympatické skôr som sa cítila trápne, že jeho názorom nerozumiem.Boli také detské.Môj sa dnes smial, že som ho odfotila a vyzerá tam ako 20 ročný chlapec ale chválabohu rozum má na 36.Ja som s ním veľmi šťastná a aj keby náhodou nevládal v 60tke o čom pochybujem pri jeho životnom štýle nevymením ho! Ja ajtak nie som zvyknutá na párty do rána.Ja mám rada kľud a náš štýl života a to som mladá baba.Moje rovesníčky ešte vymetajú bary a nemajú poňatia čo je to život.Žijú u rodičov a nevedia ani čo to je sa starať o domácnosť.Nevedia ani cestoviny uvariť.Takže ja som rada, že aj môj občiansky klame a rozum je už niekde inde.🙂 Milujem svojho muža a potrebujem pri sebe chlapa ktorý ma aj uzemní kedže má viac skúseností keď ja niekedy jednám urýchlene a bez rozmýšľania.A som mu za to vďačná, že má hodnoty ako sú (byť šťastný, rodina, a neriešiť hlúposti) Ja sa necítim byť stavaná na život na diskotèkach bohužiaľ táto etapa dospievania mňa obišla oblúkom.

palovic
21. júl 2019

Pekná debata tu vznikla. Ja znova tvrdím ,opakujem sa ..je jedno aký vek ,podstata je v prtneroch ,v ich láske a v tom čo chcú a dokážu zvládnuť spoločným úsilím.Medzi mojimi známimi sa nájde mnoho vekovo rovnakých párov,aj pekné vzťahy ,no je mi ľúto povedať to,že viac smutných príbehov. My sme si sadli ,sme si na porúdzi deň čo deň a budeme až do smrti .Nám vek nenadelil starosti ,ale práve opak .Vniesol nám do života veľa poznania ,mňa mladšiu veľa priučil a jeho veľmi posunul vpred do ďalšieho života ,máme spolu deti a sme šťastní ako nikdy pred tým a aj zostaneme.Deti nám rastú ,my sa tešíme a máme radosť z nich aj zo seba a ,roky išli ďaleko veľkým oblúkom od nás.16 nieje veľa ,veľa je s niekym aj rok ,keď sa trápi neistotou ,neporozumením ,neochotou a falošnou láskou.

g666s
21. júl 2019

@dionyzka plne suhlasim s vyssie uvedenym nazorom a to z vlastnej skusenosti...mame 10 rocny rozdiel a moj chlap mi uz pride ako dochodca..ale samozrejme je to clovek od cloveka..ale problemy tohto typu urcite pridu takze radsej nie ako ano