Ako pochopiť muža alebo včas odhaliť, čo sa deje

bulik30
10. feb 2012

Ahoj , ani neviem ako začať ale k veci ...
S mm sme rok a pol manželia a 4 roky spolu , od zaciatku vztahu sme spolu bývali , síce boli hádky ale kde niesu ...
No k veci asi po pol roku mazelstva , sme sa budovali a mm mi začal vyhadzovať na oči že nič nerobím , samozrejme že to nebola pravda makala som tam ako debil , varila , vyvazala majstrov atd.. ale on sem tam si vela krat vzal niečo do hlavy a držal sa toho aj ked to nebola pravda ... to mi dost ublizovalo , boli hadky ale sli sme dalej ... potom som prišla na jeho neveru ... neviem k comu všetkemu doslo ale prichytila som ho ako omakáva jednu známu a vraj to nebolo prvy krát .. dobre aj to sa dalo nejak dokopy aj ked na to veĺa krát myslim a je ťažké zabudnuť ... no a teraz naposledy to prislo k tomu že sa sem tam aj vulgarne chova - nadava mi...
Nebudem ho tu osočovať , nie je zly človek .. vie byť pozorný , snaží sa , nechodí po krcmách aj ke´d si rád vypije ....
Len by som chcela pochopiť prečo je to tak , prečo vám človek ktorý tvrdí že vás miluje , vám tak ubližuje... co sa deje ako to mám chápať ... je ho rekcia na moje otázky po hádkach je tá , že ja som začala ( prisahám nie je to pravda ) , že je to reakcia na to ako sa chovám.. ked sa opýtak ako sa chovám čo mu vadí tak mi nevie odpoovedať ... Preto poprosím vás skúsenejšie poradťe mi alebo mi otvorte oci a povedzte čo sa deje ... čo robiť aby sa nad sebou zamyslel a pokusil sa zmeniť..

yvetulka
10. feb 2012

@bulik30 no moja, chlap sa nezmeni, urcite ho milujes, ale vies si toto predstavit do konca zivota? nechcem ta strasit, ale aby to nebolo este horsie. ja na tvojom mieste, berem nohy na plecia a utekam prec, kym nie je neskoro. alebo si ho pekne posadit oproti sebe a do duse mu prehovorit. uvidis, aka bude reakcia. musis sa riadit svojim srdcom, ale predovsetkym zdravym rozumom a usudkom. ci ten vztah ma perspektivu, ci naozaj chces mat deti prave s nim, ci si s nim vies predstavit spoluzitie az do skonania, amen, atd...chlapov nepochopis, tak ako oni nas.

wrok
10. feb 2012

v prvom rade je to debil... nevera sa tazko da odpustit... ked to raz spravil, moze to kedykolvek zopakovat... nevera je podla mna jasny dokaz toho, ze is ta nevazi ako rovnocenneho partnera. urcite by som s tym navstivil poradnu a mozno aj psychologa, dajte is vypracovat obaja posudok a nech vam ho ona pred druhym povie, aby st eobaja vedeli na com ste, co sa da a co sa neda zmenit, aby ste vedeli upozornit partnera ked nebude mat pravdu a aby si to najme on bol schopny uznat na zaklade toho, ze mu to povie odornik...
ak ta lubi nebude vahat a spravi cokolvek, ak nie tak nemas dovod to dalej riesit...

sonika1901
10. feb 2012

@bulik30 Slova milujem ta nestačia.Musi ti to dokazať.A nechcem ta strašiť,ale myslim si že ta nemiluje,ked ti po takom kratkom čase(myslim tym manželstva)nadava.A spomenula si,že si rad vypije,nie je k tebe agresivnejši vtedy ked ma niečo v sebe?a ako často pije?tak ako ti napisala yvetulka,zamysli sa,či ti stoji za to s nim ostať a mať rodinu,ked už teraz vam to neklape.Potom ked pridu deti,pridu dalšie problemy a hadky a potom s tym budu trpieť tvoje deti.Nechapem ako sa može k tebe chovať tak hrubo po tak kratkom čase.A čo bude o 10 rokov?Streli ti jednu??,

sisaha
10. feb 2012

@bulik30 tvoj muz dosiel do stadia, ze si je tebou taky isty, ze moze urobit cokolvek. Ako prva vec - ze mu presla "nevera". Schvalne ju davam do uvodzoviek, lebo nemas istotu, ze medzi tymi dvoma bolo nieco viac. Ale na druhej strane, vliezt do postele s inou by mu zjavne nerobil ziaden problem. Mate spolu nehnutelnost, cize si je isty, ze len tak neodides. Vulgarne ti nadava..tu konci vsetka ucta k tebe. Neviem ci ta uz aj udrel. Mozno nie je daleko od toho. Ja by som odporucila manzelsku poradnu, vytycit nejake hranice, ak sa budu porusovat, nezotrvavat v niecom, kde sa necitis dobre. Pises, ze si lubi vypit - oci, usi maj otvorene - to je krôčik k alkoholizmu. Chlap, ktory sa snazi nieco zakryvat, tak pri kazdej hadke sa snazi vinu zvalit na zenu a chyta sa aj slamky, vzbudzuje v nej pocity viny... Ci ma vas vztah buducnost uvidis podla toho ci bude chciet na nom nieco zmenit, ci si uvedomi za ktore hranice sa uz nezachadza - ohmatavanie znamych je uz prekrocenim akejkolvek aj pomyselnej ciary. A ked neuspejes, radsej sa vratit z kratsej cesty ako nieco umelo udrziavat a rozviest sa po 20 rokoch ako psychicka troska.

bulik30
autor
10. feb 2012

@yvetulka
@wrok on nieje stale taký , to ma raz za čas taky stav ,
nechcem ho obhajovat ... co sa týka tej nevery , tak aj ta znama dost provokovala len ze ja som si to nevsimala , braloa som to ze je taka strestena povaha ...
To je v tom ze nanho sa da spolahnut , napriklad rano mi nastartuje auto aby som si sadla do tepleho , príde pre mna ked prší aby som nahodou nezmokla ... a ked si to tak vezmem tak toho dobre je viac ako zleho... len nechapem preco sa tak sprava ... mám pocit ako keby si mnou bud bol istý alebo uz nemiloval... ale aj na to som sa ho pytala ..moj nazor vie na manzelstvo... povedla som mu ze mu nebudem branit a ked nie je stastny zo mnou nech ide , ze to ukoncime ...lenze on stale vravy ze ma nechce stratit a ze ma miluje...ta co je potom rozdvojena osobnost do kelu alebo co ? Na jednej strane milujem a na druhej ublizujem ? 😝

bulik30
autor
10. feb 2012

@sonika1901 no ked tak nad tym rozmyslam tak je to v tedy ked si vypije aj to fopa s tou kozou bolo pod vplyvom alkoholu ☹

yvetulka
10. feb 2012

@bulik30 tak asi bude ta rozdvojena osobnost, ako pises. aj keby ho ako provokovala, nemal by odolat. vtedy by bol chlap. ja by som mu navrhovala psychologa.

bulik30
autor
10. feb 2012

@sisaha ved to ze pri kazdej hadke som na vine ja ... ako zzistim co sa deje co skrýva ?

sisaha
10. feb 2012

@bulik30 no neviem, skus mu prezriet telefon, mailovu schranku. Mozno ma milenku. Ty musis vediet, ci by mal na to priestor - vecer, po praci, ci odchadza z domu, alebo ma taku pracu, ktora mu umoznuje opustit pracovisko...

yvetulka
10. feb 2012

@sisaha pri tvojej odpovedi mi napadlo, ci nebude najaky manipulator a este aj z nej urobi nakoniec blbu alebo nejaku poruchu.

bulik30
autor
10. feb 2012

@yvetulka no to áno , ale povedzme si na rovinu , chlapy su svine , nepoznám vo svojom okolí jedného verného ... aj ked len flirtuju , potrebuju si dokazat ze este na to maju a ruku na srdce zeny su take iste .. čest vynimkam ... a samozrejme ze to neospravedlnuje. 😀

sisaha
10. feb 2012

@bulik30 moze mat aj poruchu osobnosti..ani to nie je vylucene..., asi by bola najvhodnejsia ta poradna

bulik30
autor
10. feb 2012

@sisaha chodí autom , telefon kontrolujem pravidelne a aj mailik 😀 som svina v tom ale ako sa hovorí dôveruj ale preveruj ... zatiaľ som nezistila nič ... a stále je doma

yvetulka
10. feb 2012

@bulik30 to ano, prilezitost robi zlodeja, ako sa vravi. ale ked je vztah harmonicky a zalozeny na dovere a jeden druheho si vazi, tak nevera a ponizovanie je totalne tabu, to do zdraveho a plne fungujuceho vztahu jednoducho nepatri. nieco tam nie je v poriadku

sisaha
10. feb 2012

@yvetulka moze byt, niektore osobnosti trpia roznymi poruchami, ale odhali to iba odbornik. Poznam jeden par, kde chlap posobi na verejnosti velmi distingvovane. Zene podrzi kabat pri oblekani, otvara dvere na aute, do restauracii, do brany, ale zatvoria sa za nim dvere a je to uplne ina osobnost.. Krici, vrieska, zhadzuje...

yvetulka
10. feb 2012

@sisaha no, tak toto je najhorsie, co moze zenu stretnut, poznam to zatial iba z filmov, ale ta zena je chudera, po prve jej nik neveri a po druhe, ona z toho vyviazne ako ta zla. o to asi tomu chlapovi presne ide. a tak si najde dalsiu obet

sisaha
10. feb 2012

@bulik30 nemoze mat este jeden tajny telefon? pozri aj pohyby na jeho ucte..Jednej kamosky kamaratka doteraz neprisla na neveru svojho chlapa, pretoze on ma sviniar este jeden telefon na stetky a ten ma iba v praci zapnuty. Domov ho nenosi a na faktury nie je...

yvetulka
10. feb 2012

@sisaha no ty kokso. a ja ze to len vo filmoch byva. tak toto uz je riadna sila

bulik30
autor
10. feb 2012

@yvetulka
@sisaha
Jeho matka je ten typ ze všetko musí byt po jej , a aj on ma take tyky.. ked nieco povie tak to musi byt hned a ja som sa v poslednom case zacala bránit .. ze to takto nefunguje ... žeby to bolo tým že si spomenie že som v ,, nepočuvla !,, ? Ja som robila chybu v tom že som to na začiatku nechala tak a ked toho bolo vela tak som vybuchla a robim to doteraz ..ale uz tyzden sa spravam tak ze hovorím na rovinu , co mi vadi atd... aj včera sme mali kovbojku , samozrejme ze som bola na vine ja 🙂

bulik30
autor
10. feb 2012

@yvetulka veď to že nie je ale ja neviem čo ??

wrok
10. feb 2012

@bulik30 dakujem, ze si ma ohodnotila... 🙂 ak muz na zenu zodvihne ruku tak je zena hlupa ak v takom vzthau zotrva kedykolvek sa to totiz moze zhorsit...
ak pije je to choroba
ak je neverny je do totalna absencia ucty voci tebe ako partnerovi
ak ti nadava rovnako si ta asi moc nevazi...
to, z epomedzi to robi aj dobre skutky to nie je odcinenim.. to ho neospravedlnuje...
navrhujem poradnu a psychologa, ak mu na teba a vasom vzthau zalezi tak tam pojde, ak nie tak si mozes byt ista, ze si nim nemozes byt ista...

sisaha
10. feb 2012

@bulik30 trochu to rozved...kvoli comu bola kovbojka? Vadi mu, ze uz nedrzis usta ako doteraz? Ze sa ohradis, ked s niecim nesuhlasis?

yvetulka
10. feb 2012

@bulik30 len sa nedaj, prosim ta a neustupuj, vyzera to tak, ze si ta chce riadne podriadit. ked vravis, ze aj matku ma taku, tak cakaj to iste aj unho. svokra ma manzela este?

bulik30
autor
10. feb 2012

@sisaha ucet drzim ja , a o inom tel , neviem , budem mu musiet prelustrovat sluzobne auto ..ja mu dam svinuhy jednej 🙄

sisaha
10. feb 2012

@wrok ty si tušim z marsu.... 😀. Pacis sa mi. Maloktory chlap takto rozprava..

sisaha
10. feb 2012

@bulik30 ale rob to tak, aby o tom nevedel, ze ho lustrujes. 😉 Muzi nemaju radi, ked sa im vrta v sukromi

bulik30
autor
10. feb 2012

@wrok to som tak nemyslela prepáč mi to ☹

yvetulka
10. feb 2012

@sisaha veru, aj mne sa pozdava, uz zacinam rozmyslat, co je zac, ked nas tak chape a skvele a mudro pise 😉

bulik30
autor
10. feb 2012

@sisaha ano presne kvôli tomu , ze som mu vykricala ze nic neurobil , a zadelila mu prácu ... a potom prislo k tomu co sa stalo a pohadali sme sa... včera som bola prvykrat riadna furia a sekera 😀 ale dobre mi to padlo

sisaha
10. feb 2012

@bulik30 take vybuchy ja mam pravidelne 😀