Ako sa správať k svokre?

helenahelenahelena
26. dec 2015

Zdravim vas zienky, zaujimal by ma vas nazor na to, ako sa postavit k situacii, ked si svokra pred 3 tyzdnami pytala pozicat od syna, teda mojho manzela 100 eur a dodnes ich este nevratila? Na moju otazku manzelovi asi tyzden dozadu, ci ich uz vratila povedal, ze este nie, ked bude mat, tak ich vrati. Podotykam, ze urcite ich ma, cize v tomto pripade nepripadaju do uvahy ziadne financne problemy. Ďakujem.

sissy27
26. dec 2015

no napísala si dosť málo, aby sa k tomu dal zaujať nejaký postoj... nemáte teraz čo jesť alebo vám tie peniaze nejak inak chýbajú? bola to jednorazová záležitosť alebo sa to pravidelne opakuje? svokrovci vám nikdy nijako nepomohli alebo máš pocit, že vás pravidelne zneužívajú?
ak by moja mama potrebovala odomňa 100€, tak jej ich nepožičiam, ale dám a nikdy ich nebudem pýtať späť...

kleofaszkutya
26. dec 2015

Utratit svokru.

livka_
26. dec 2015

mne raz rodina sla 500eur rok.. neurgovala som.vratili.na cent presne.cize nic navyse. a?? ved je to rodina. tak je to spravne. podla mna je to blbe po troch tyzdnoch ziadat naspat.. a vam chybaju? easy..

whitecat666
26. dec 2015

Urcite by som peniaze nepytala spat. Ved ona sa o syna starala cely zivot. Dat mame stovku ked potrebuje mi pride najmenej co moze syn pre nu urobit...

ela2710
26. dec 2015

Ak tie peniaze vyslovene nepotrebujete surne - napr. ze nemate co do ust do vyplaty, tak by som to absolutne neriesila. Ved je to mama tvojho muza preboha, ty by si tej svojej nepozicala, nedala, v prípade, že ta poprosi a tebe ta suma chybat nebude? 3 tyzdne nie su nejaka dlha doba. Keby nemala financne problemy pochybujem, ze by si poziciavala od syna len tak pre nic za nic, mimochodom pozicat si od rodiny, sklonit hlavu a prosit o financnu pomoc je casto pre cloveka v nudzi dost potupne a trapne, takze nemyslim, ze na to nemala dovod. Ak to tvoj muz neriesi, tak si myslim, ze sa s mamou dohodol, a ak jemu nevadi, ze vam ich vrati, ked jej nebudu chybat, preco tebe ano? Z tvojho prispevku skor citit, ze ju nemas ktovieako rada, ale ver, ze zbytocne hadky a rozbroje su k nicomu a nasliapnut si na zle vztahy so svokrou tiez - aby ta to raz nemrzelo.
Keby som ja mala podobny problem a obratila sa na moje deti a dostala by som sa k tomuto, dost tazko by mi to padlo. Treba si uvedomit, ze ona sa o svojho syna starala cely zivot a je normalne, ze jej chce pomoct. Hadam by si tam nenabehla dva dni po Vianociach pytat naspat peniaze...skoda, ze tie vztahy v rodinach su dnes take, ake su...

janinah
26. dec 2015

bežne dávam rodičom peniaze resp. platím nákup,lieky,manžel to isté kým svokra žila,teda tvojmu problému nerozumiem...boli to vaše posledné peniaze,nemáte na jedlo,či?...ale odpoviem na otázku,postavím sa k tomu tak,že sa vôbec nestarám ani nesúrim,či ich vráti alebo nie,ak by išla vrátiť,tak sa opýtam,či jej to nebude chýbať...prepáč,ale tvoj postoj,že sa vôbec toto tu pýtaš je úbohý

ailin
26. dec 2015

Zle,zle,zle,celé zle.Toto Ťa trápi?Malo by Ťa skôr trápiť to,že MAMA Tvojho muža bola v núdzi.Zamysli sa nad sebou,dievča

jeennyv
26. dec 2015

Dnes je casto vynimocne, ze deti pomozu rodicom, ze na to vobec maju, lebo v dnesnej dobe sa casto rodicia snazia pomahat mladym...ja by som peniaze ani nepytala, ved je to mama....nejde o to, ze tvoja nie, ale jeho...pokial maju dobre vztahy ja by som to nekazila.... pokial vy netriete nejaku nudzu ja by som nevyrabala problemy tam kde nie su....

fidorka7
26. dec 2015

no evidentne je to pre teba veľký problém, keď si sa kvôli nemu dnes zaevidovala...veľmi veľmi chladne na mňa pôsobíš svojim prístupom, to akože doposiaľ ste mali nejaký vzťah /akýkoľvek/ vy dve medzi sebou a teraz je toto dôvod na zmenu správania? Ako inak sa chceš správať? To až tak veľa tých zatiaľ nevrátených 100 eur zmenilo?
čo si ty za človeka?
Bola si pri tej pôžičke, vieš, ako sa manžel s mamou dohodli, dokedy a načo ich ona potrebuje?
Mám pocit, že aj tvojmu manželovi je z teba zle, keďže sa s tebou odmieta o tom baviť, len ťa odbil v krátkosti tým, že keď bude mať, tak vráti... ja by som tebe raz dopriala dostať sa do tejto situácie.

katarinapekna
27. dec 2015

keby si nemala manžela, nemala by si svokru, neprišla by si o 100E, nemusela by si platiť exekcie, ani sa zamýšľať nad tým, kde a ako nejaká stará baba prehajdákala aj z polovice tvoje? peniaze

jasminet
27. dec 2015

odo mna si mama poziciava pravidelne, ak mam, poziciam, ak nemam tolko tak poziciam kolko mozem... vzdy vrati, snazi sa hned po vyplate, ak nepotrebujemj tie peniaze, tak mi je jedno kedy vrati... a rovnako by to bolo aj v pripade svokry/svokrovcov.....

jani_uk
27. dec 2015

Kvoli 100 eurom ktore tvoj muz pozical svojej mame si ochotna to riesit az tak, ze aj na forum potrebujes o tom pisat? Nie je to 5000e, ale 100e, a je to jeho matka, ako co ty mas svoju matku. Vobec by som toto ani neriesila, ale by som svokre darovala 100e ak ich potrebuje, a mame dobre vztahy. Aj moja matka keby potrebovala 100e, tak by moj muz neriesil ci vratila alebo nie.

jeannna
27. dec 2015

Uviedla si malo detailov, pre taketo odpovede. Jasne, ze kvoli 100 € nebudes robit v rodine peklo.
Dalsia diskusia, ktoru si otvorila a situaciu objasnila, sa uz stihla zamknut kvoli duplicite temy. Bud otvoris novu s inym nazvom, alebo daj aj tuto zamknut, uplne bezpredmetne.

petkovadanuska23
27. dec 2015

Spracaj sa presne tak,ako by si chcela aby sa k tvojej mame spravala Tvoja svagrina...

skoupilka1
27. dec 2015

Keby mam ja svokru a potrebovala by poizicat, tak by som jej ich dala a vyslovene by som jej zdoraznila, ze ich vratit nechcem. Brala by som to tak,ze breboha ved je to najblizsia rodina. Peniaze boli,su, a aj budu. Len my nebudeme.... Je to iba kvapocka v oceane oproti tomu,co ona urobila pre mojho manzela a urobi pre svoje vnucatka. No skoda, ja svokru uz nemam.

mamavika
27. dec 2015

Iné na riešenie nemáš? Môžeš sa hanbiť, je to Tvojho manžela mama.

bonaqa2013
27. dec 2015

tak to by som ani neriešila - pre 100 e. Radšej by som sa svokry opýtala či nemá nejaké problémy, či jej netreba pomôcť. Aj finančne... Však je to manželova matka...

lavinis
27. dec 2015

no ja by som asi povedala mužovi, že nech ich ani nevracia, veď ak ich potrebovala, je to jeho matka. Ja by som tiež mame nepožičala, ale dala.

katka1981
27. dec 2015

Je jasne, ze nemate dobre vztahy, resp. ju nemas rada. Keby ste mali dobry vztah, ani ti nenapadne zalozit tuto temu. Teba netrapi len pozicanych 100 Eur, je toho viac. A nech ti napiseme cokolvek vase vztahy to nezmeni.