Ako sa zmieriť s tým, že sme bezdetný pár?

11. aug 2022

Ahojte, čo vam pomohlo alebo ako sa vam podarilo aspoň ako-tak zmieriť s tým že pravdepodobne nebudete mat deticky ?
Som po viacerých pokusoch umeleho oplodnenia, žiaľ všetky boli neuspesne a vyšlo z toho že ja vlastné deti mat nemôžem a som úplne zúfalá, nestastna 😭
Od mladého veku som vždy vedela že chcem viacpocetnu rodinu a veľmi skoro, skratka ja som rodinny typ mna nikdy žiadna kariéra nelákala a zistenie že to čomu som sa v zivote chcela venovať (rodina) mat nebudem je otrasná 😭 teraz už som tak zle nastavená že celkovo nenavidim ani chodenie do prace úplne ma to ubíja mam pocit že ma už vlastne nič nebavi a momentálne ani neexistuje práca ktorej by som sa chcela venovať 😭 Ja proste chcem byt mamkou 😞 Závidím každej jednej mamine ktorá ma dieťatko a môže vychovávať a zažívať všetky tie krasne chvile, prvé krôčiky, prvé slova a áno aj tie tazsie chvile závidím ! Závidím ešte aj nočné vstávanie na kojenie 😭
Moje rovesníčky sú teraz na materských alebo tehotné alebo rodia skratka akurát prezivaju tie najkrajšie chvile a ja nemám už vo svojom blízkom okoli absolútne ziadnu bezdetnu kamarátku asi aj o to tazsie je pre mna zmieriť sa s tým 😞 kdekoľvek pridem alebo stačí že otvorím facebook všade na mna vybehnú fotky mojich znamych z krásneho rodinného výletu, či z pôrodnice alebo detske oslavy atd 😭 prečo to ja nemozem mat ?? Za čo mam mat ja takyto životný trest ?!

A áno viem že sú aj iné možnosti ale s adopciou nesúhlasím vôbec (manžel zdieľa moj názor) a ďalšia moznost použiť darované vajicka k tomu by som sa aj priklonila ale zároveň neviem nie som s tým na 100% stotoznena 😭

martul
12. aug 2022

@casavina veľmi krásny príspevok plný lásky

casavina
12. aug 2022

@martul ďakujem 😘

miskamicha
13. aug 2022

Ja uzsom bola na tom aj tak, ze sme zvazovali darovane vajicka. A sla by som do toho...tuzba po babatku je silnejsia ako predstava ze sa na mna nebude ani kusok podobat.

maxxim
13. aug 2022

@miskamicha a ako ste sa rozhodli? ..

miskamicha
13. aug 2022

@maxxim otehotnela som prirodzene...aj napriek velmi nizkemu AMH 🙂 ale ak by sa nezadarilo isla by som do darovatka /bola som s tym uz zmierena/

drakaria
13. aug 2022

@macikovaiveta robím v škôlke a keď tie deti spia kedykoľvek sa rozplačem že ja svoje nemám a asi ani mať nebudem ...🙂🙂 Neviem či by jej toto zrovna pomohlo

maxxim
14. aug 2022

@drakaria ja si kolkokrat tak v duchu hovorím: Bože, ak túžim po niečom čo mi nieje dopriate, prosim Ťa vlož mi do srdca takú túžbu aby som bol šťastný...

lalilla
11. okt 2022

.

lalilla
11. okt 2022

Ak je tvoja tuzba taka velka zvazila by som tie darcovske lebo ine moznosti nie su. My sme tiez bezdetni ale moznost adopcie ci darovanych sme uplne vylucili. Na tieto moznosti musi byt clovek uplne nadstaveny. Ja chcem proste moje a muzove dieta, nie “cudzie” to plati aj adopcii. Ludia tu pisu o adopcii ako keby si proste len “vyberes rozok” a mas. To nie je len tak ze sak si adoptuj.
Nepochybujem o tom ze mat dieta je uzasny dar, ale dieta nezaruci stastie..Poznam xy ludi v okoli co maju deti a su nestatni z inych veci, alebo takych co sa ich deti dali na zle chodnicky a du z toho fakt nestastni.
Zivot nie je fer zial. Ja si tiez poplacem ale hovorim si sme zdravi lubime sa, su ludia co taketo stastie nemaju, lebo pre mna je najvacsi dar zdravie, moje mojej rodiny.

klaudia152
27. sep 2023

@casavina je to príspevok z roku 2022,súhlasím s tvojím názorom...ja mám s mužom podobný osud a je to psychicky ťažké, náročné....

casavina
27. sep 2023

@klaudia152 stále platí čo som písala... ťažké to je určite, psychicky veľmi náročné, ALE je obrovská výhoda ak ste nato dvaja... ďalšia "vec" je prijať to ako to je a pohnúť sa ďalej 😘 s nehou, láskou, porozumením ❤️ ak sa chceš "vykecať" kľudne napíš ip... veľa optimizmu a lásky želám 😘🍀❤️

klaudia152
28. sep 2023

@casavina ďakujem veľmi pekne za krásne slová ♥♥♥napíšem ip..

autor
28. sep 2023

@klaudia152
@casavina
Ja ale opat verím na zázraky a takyto zazrak prajem aj všetkým ktorí majú podobný osud, naše najväčšie prianie bolo splnené a včera malo 1 mesiac ❤️

lalilla
28. sep 2023

Velmi grarulujem! To je naozaj skvela sprava, ze mozno aj nas postretne take stastie ❤️

casavina
28. sep 2023

Úžasná správa 😍❤️ veľmi veľa zdravia a šťastia vám prajem a srdečne blahoželám ❤️❤️❤️

casavina
29. sep 2023

Dievčatá, len chcem k tomu toľko že dnes v láske, v dobrom aj v zlom slávime 11.te výročie svadby a v júni bolo 21 rokov čo sme spolu ..ak ste so správnym človekom a žijete v láske a porozumení ❤️ život má vždy obrovský zmysel💞

liliana8
29. sep 2023

Odkial si?

janickacrazy
29. sep 2023

gratulujem, super správa, nech sa vám darí