Ako si poradiť so svokrinou matkou?

tjaden
21. okt 2014

Ahoj, bývam s priateľom jeden rok narodilo sa nám bejby, bývame v paneláku a svokrina matka je na našej chodbe , hrôzostrašne 3 metre od nášho bytu...je to DES!! priateľ jej dal kľúče od nášho bytu pre prípad že by sme vytopili susedu a neboli by sme doma, ked sme sa nasťahovali začala mať take hlupe poznámky ako : ked tu bývala xxx rodina každé ráno sa ma chodili spýtať či mi netreba vyniesť smeti...a hlboký pohľad do očí, ked tu bývali xxx susedia ked išli do obchodu prišli sa ma spýtať či niečo nepotrebujem, ked tu bývali xxx susedia každý den sme sedávali na balkone....ked tu bývali xxx susedia spodná polička v mraziaku bola moja....?????!!! začala do nás chodiť každý deň šak aj keby sme neotvorili nemá problém má predsa kľúče, začala chodiť 3-5x do dňa a to už od siedmej rána, potom začala kritizovať všetko čo som do bytu doniesla potom začala hovoriť čo a ako by sme mali dať ak som to tak nespravila mala nervy, chodila po byte otvárala skrine a tvrdila že niečo hľadá ale nevedela mi povedať čo vraj nevie ako sa to volá, hrabala sa v chladničke otvárala misky!!, polievala už poliate kvety, nervy mi praskli ked som raz prišla domov z poradne strašne som zvracala spotila som sa tak som si iba v nohavičkách ľahla, zobudila som sa na to že sa otváraju vchodové dvere počula som ju a nejakého chlapa a ako mu hovori: poď poukazujem ti ich byt!...skoro som odpadla rýchlo som sa obliekla než stihli vojsť do spálne ona sa tak zlakla že skoro spadla na zem a začala koktať že ona nevedela že som doma a že prečo som doma....tak ona si vodí návštevy do nášho bytu ked si myslí že tam nie sme??? kebyže sa nezobudim jej kamoš by ma videl hore bez ..diky, chystala som sa s nou o tom porozprávať ale dostala mrtvicu....bola dlho preč a ked sa vrátila bola na tom moc zle teraz sa jej polepšilo a sme tam kde sme boli....Normálne počujem ako si otvára dvere ak zostí že su zamknuté klope ak nereagujem zvoni ak nereagujem už tam strká svoj kľuč, ked sme preč a prídeme domov nájde niečo inak napr naplno zapnute kurenie ....stále s niečim otravuje chodi do nás každých 15 min, minule fuu to bolo moc, muž šiel do obchodu bejby zaspalo obchod máme vedla bytu tak som nechala odomknute zapla som sprchu a počujem ako sa už starka šmotá po byte a začala mykať kľučkou v kupelni a pýta sa kde si?? čo robiš? tak ja neviem čo by som asi tak mohla robiť v sprche pri pustenej vode?? keby som nemala zamknute bola by ma videla celu nahu, ked kojim tak pozerá až čakam či si moje prsia aj odfoti, je mi to vrcholne nepríjemne, priatel mal nervy zakaždým ked som sa na ňu sťažovala nedovolil mi zobrať jej klúče tak som ho oklamala že moje sa mi zlomili v zámke a zobrala som si jej ona už pýta kedy jej urobíme kľúče od NÁŠHO BYTU!!!, malá sa jej boji zakaždým ked jej začne strkať svoju tvár dobre že nie do ust mala spusti rev, ked jej hovorím že ju práve uspávam nič keca dalej hovorím jej prosím vás tichšie a ona sa pustí do mňa že ju nemôžem učiť na ticho a ja jej na to už nespí 5 hodin musim ju uspať budte tichšie a ona nič uplne ma ignorovala, sleduje nás ked otvorim dvere otvori aj ona a pýta sa kam idem alebo kde som bola ( ako sa tak rýchlo dostane k dverám? sedi snáď pri nich??), ked jej neotvoríme na druhý deň sa pýta že prečo sme ju nepustili, bojim sa povedať to svokre pretože no sťažujte sa svokre na jej matku...to by asi dobre nedopadlo 😝 neviem ako jej mám vysvetliť že čo je vela to je vela pretože je po mrtvici a nechcem ju doraziť....nejaka rada alebo podobná skúsenosť?diky

sandy84
22. okt 2014

Je mi jasne preco rodina xxxx sa chxela oddtahovat a predala byt.😆

belasy_motylik
22. okt 2014

Veľmi, veľmi, veľmi smutné. Vieš čo je na to najsmutnejšie? To, že ťa nepodporuje priateľ. Nechápem z akého dôvodu jej vôbec dával kľúč, keby vedľa bývali cudzí ľudia, tak by im tiež dal kľúče pre prípad vytopenia? Asi nie. Pokiaľ ťa on nepodporí, tak sa k tomu musíš rázne postaviť sama, lebo to, čo opisuješ je forma psychického násilia a môže to mať veľmi silný a dlhotrvajúci dopad na teba aj tvoje dieťatko a to nestojí v absolútne žiadnom prípade za to. Najskôr by som radila si rázne vec vydiskutovať s priateľom, že už pohár pretiekol a pokiaľ nechce aby si aj s dieťaťom urobila rázne opatrenia, tak sa má k tomu postaviť ako chlap. Podľa jeho reakcie môžeš veci riešiť ďalej, buď s ním, alebo bez neho. Priateľova babka nepatrí do vašej rodiny a nenesiete za ňu žiadnu zodpovednosť a ona nemá nijaké právo akýmkoľvek spôsobom zasahovať do chodu vašej domácnosti a už vôbec nie takým ako opisuješ. Inak, aj ty si urobila opakovane chybu, že pokiaľ si ju zastihla či našla u vás doma mala si rázne zasiahnuť či už hneď alebo aj neskôr /lebo človek je občas ochromený z nečakanej situácie/. Jednoznačne konaj, ide o tvoje a tvojho dieťaťa psychické /a následne aj telesné/ zdravie, nedaj sa "uvariť" rečami ako vás potrebuje a pod., nedal sa "opiť rožkom" od priateľa, nedaj sa vydierať, prečítaj si ešte raz svoj prvý príspevok a skús sa vžiť do situácie, ako by si sa na celý problém pozerala cudzími očami a hlavne konaj. V mojom blízkom okolí je človek, ktorý sa pre dobré srdiečko snažil tolerovať a pomáhať všetkými silami svojmu príbuznému, bolo to také pekné, etické a ľudské........... a teraz je príbuzný už pár rokov mŕtvy, "dobrosrdiečkový" človek je psychicky troska, zdravie kompletne v háji aj s tým srdiečkom, nie je schopný pre zdrav. problémy normálne fungovať, lieky je na kilá, psychicky zničená je aj jeho rodina a keby sa mohol vrátiť roky späť, ver tomu, že by reagoval úplne inak, so zreteľou na seba a svoju rodinu, ktorú tiež nechtiac zničil. Často to aj opakuje, ale roky nevrátiš a prežité nevymažeš. Nechaj konať svoj pud sebazáchovy. Držím palce.

mamulka211
24. okt 2014

Keby moj manzel nechcel pocut moj nazor a moje staznosti, tak by som v prvom rade vymenila manzela, ci priatela, ci kto to je...

philipha22
24. okt 2014

prepac.... ale kludne ju doraz :-P toto by ma polozilo nech mam doma 😅 😅 😅

cackaa
24. okt 2014

Pokiaľ mala kľúče, tak by som si svoje nechávala v zámku zvnútra, aby si nemohla odomknúť. Určite by som odpojila zvonček, s tým, že maličkú to budí. A keby sa pýtala, že prečo si jej neotvorila na klopanie - tak som kojila, cikala, kakala, sprchovala sa, malá revala, vysávala som, mixovala, spala, nepočula som...
Inak určite by som jej kľúče už nedávala a priateľa by som tiež rázne upozornila, že to budem riešiť tvrdo.
A svokra asi vie prečo nebýva pri svojej matke...

22bosorka
24. okt 2014

dat priatelovi ultimatum, chod s babom na tyzden prec ku kamoske alebo k mame a nechaj piatela potrapit sa s babkou. ked ty nebudes doma bude otravovat jeho ked pride z prace . urcite sa so svokrou porozpravat nech to resi. vela statsia

simca06022011
24. okt 2014

Nebudem sa do teba pustat za to, ze ste jej dali kluce, stava sa kadeco a kluce treba mat u niekoho (my mame tiez kluce u priatelovej starkej, u mojej mamy, jeho mamy). Tu ide o nieco uplne ine a to, ze stara pani nema trochu slusnosti a berie ako samozrejmost promenadovat sa v cudzom byte. A vies co? Je to vas byt alebo jej? Ty si tam gazdina, ty si tam doma, zatrhni to.. oznam doma ze viac ku vam takto chodit nebude, vymienas zamky a vypinas zvoncek.. nasledne to oznam aj jej, ja by som jej normlane povedala, ze ma to obtazuje, ze chces mat sukromie a uzit si dieta a nie ju, co sa nevie chovat v cudzej domacnosti trpiet. Mne takto chodili svokrovci, dobreze do postele nam nevliezli rano o 7mej par krat... vycmuckovat synacika... malej hocikedy vpalili do izby ked spala atd... ja som to hned zrusila... raz som im nechtiac neotvorila (mavam kluc stale vo dverach odkedy mi nie je ziaduce aby hocikto otvoril-hocikedy), bolo z toho bububu a krik, ale u nas nepocut ked niekto klope ak som v kuchyni ;) Fakt nie... v mojej rodine je zvyk zavolat a ohlasit sa pred tym ako sa niekto niekam dovali (aj ked iba o 15minut skor). Treba riesit to. Ak jej treba vysypat smeti alebo nakupit,t ak nech si s nou priatel dohodne plan, smeti nech vyhodi pred dvere a ked idete von vynesiete, ked jej treba nakupit nech da listok a donesiete... nevidim problem jej pomoct, ale nedat sa obmedzovat. Mne by svokra raz otvorila skrinu a lasovala kade tade ... to by bol iny cirkus (ani moja mama to nerobi)

A ako pisala @radina ak manzel nechce riesit babku, tak imitovat stres zo starkej :P takze ziadny sex, kym ona volne chodi do bytu 🙂))) ved aj chlapi maju kadejake "traumy a mindraky", tak aj ty mozes mat 🙂))))

samanta82
24. okt 2014

ZADRHLA BY SOM JU BEZ VÝČITIEK 😎 😎 😎

lienkafoj
24. okt 2014

toto je bud vymyslene, alebo nema zakladatelka dokoncenu zakladnu skolu.... tak tupa a nesvojpravna snad nemoze byt - hocikedy vojst do mojho bytu? lasovat v kasni? v chladnicke? pomoze len vymenit zamok a komunikaciu obmedzit na "dobry den" a "dovidenia"

lucenka911
24. okt 2014

Skoda, ze si to dala ako otazku nie ako diskusiu, keby som toto mala tak uz mam isto infarkt, ziadne kluce by som jej nedala jednoducho by som povedala, ze nedam ved aj tak som stale doma a co sa tyka ze to nepovies svokre neviem preco jej to nepovies, ved toto je suce na psychiatriu tak akurat, nemam slov a ku tomu, ze si vodi navstevy tak to by si nedovolila ani mjoja vladtna mamka nie este svokrina mama konec....no drzim palce ale urcite nebud richo daj vediet ako to dopadne

caoli
24. okt 2014

no stara pani pravdepodobne uz nie je mentalne celkom v poriadku. ked hovoris, ze hlada volaco a nevie, ako sa to vola, robi cudne ukony, moze to byt naozaj starecka demencia. a ta porazka jej mentalnej kondicii urcite nepomohla.
ak je priatel zbabelec a nechce riesit, ries ty. pokojne sa vyber za svokrou a oznam jej, ze je narusovane tvoje sukromie a dusevny vyvin jej vnucata, oznamujes jej, ze kluce od bytu starkej beries a na pripadne vyklopkavanie, vyprosovanie alebo nadavanie a ine sposoby obtazovania reagovat nebudes.
ako ti tu ktosi pisal, ze hovorit so svokrou, aby si s matkou urobila poriadok, tak to ani neskusaj, to absolutne nezaberie, to ti hovorim ako clovek, ktory s tym ma bohate skusenosti. aj keby si svokra hned pripustila, ze starka je problem a dohovarala jej… co asi nepripusti.
stareho cloveka roky nauceneho na nejake konanie, navyse s takymi diagnozami, ktore vplyvaju na psychiku, ziadne dohovaranie nezmeni!!! tu treba konat razne a definitivne a priatel sa musi zmierit. isto mu dojde, kto ma prednost v jeho zivote.