Bojím sa, že som prešvihla svoj čas

26. dec 2023

Včera som oslavila 37 rokov. Mám pocit, že najlepsie roky už mám za sebou a som nešťastná a smutna. Mám priatela ktory má miluje a zbožňuje. Mám úžasných budoucích svokrovcov aale aj tak som smutna. Nemáme vlastně byvanie býváme v podnájmu. Svatba v nedohlade a na dieta som už stará. Mám pocit, že som si pokaslala život. Tužím založit rodinu ale bojím sa,že už je neskoro. Co Ked sa mi nepodaří hned otehotniet? Hrozně som z toho nešťastná . Baby som nešťastná velmi Ked ani moji rodiče sa vnoučata už nedožijí a neuziju si ho 😭😭😭😭😭😭 necítila som taku silní tužbu ako teraz. Mám pocit, že mužovi len zničím život Ked mu nedám dieta.

zmrzlinka2021
26. dec 2023

Sorry ani neuvažuj nad dieťaťom. Nemáš bývanie, príjem máš 200 eur, v žiadnom prípade dieťa

stanulienkat
26. dec 2023

Tiez sa pripajam. Vymyslena tema. Ale aj tak neuvazuj nad dietatom. To nie je povinnost. O to savtreba starat. A nie, laska rodica nestaci.

cyberk
26. dec 2023

No radsej “znicit” zivot muzovi ako dietatu ci? Nemas vlastne byvanie, ani peniaze, k tomu priatela, ktory je financne negramotny. Z lasky sa clovek nenaje, to dieta by len trpelo. Takze ano, presvihla si cas kvoli nespravnym rozhodnutiam v zivote.

diana45
26. dec 2023

Neklam

ivik4
26. dec 2023

Vsak dobre ze dieta nemate, ak nemas na to dobry zdravotny stav starat sa on a ani nemate peniaze. Nekomplikuj zivot sebe a aj tomu dietatu ktore by mohlo byt

nwnw
26. dec 2023

Neviem ci ta to potesi, ale ked som rodila prve dieta po 30tke!!! Som bola najmladsia tam. Boliaj prvorodicky 40+. A to uz bolo skoro 7r do zadu. Tak rychlo zrobte dieta a hotovo.

stanulienkat
26. dec 2023

@nwnw zrobte dieta🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ Na vychode zrobite bez penazi, zdravia a byvania????

autor
26. dec 2023

Nechápeme preco by sme nemohli? Rodina nám pomozte. Muž dostane po rodičích 3 izbovy být. Jedlo kupovat nemusíme, výbavu tiez. Niekto je na tom horské a děti má o co som horsia? Len přesto že som na voziku mají právo na děti len zdravý?

brrunetkaa
26. dec 2023

@maranta_leuconeura 👏 toto keby sa viacerí zamysleli by bolo dobre. Príde mi, že väčšina rieši len ako sa rozmnožiť a tam to haslo

katkazocele
26. dec 2023

smiem vedieť ako si trávila život medzi 20 a 33rokom svojho života? striedanie partnerov? diskotéky každý víkend v náručí iného chalana? či len celé tie roky ti nik nebol dobrý? Sú to ťažké a možno aj kruté otázky, ale keď na ne odpovieš, možno aj sama nájdeš odpoveď na svoje vnútorné otázky...

regina22
26. dec 2023

Zavolaj do ipecka

eva8
26. dec 2023

@katkazocele 11 rokov travila s chlapom, ktory jej polamal ruky, nohy, chrbticu

kittykat22
26. dec 2023

tak u nas v triede su rodicia, kde ma matka 50 a muz mal 63 ked sa im narodila prva dcera. Takze stara niesi. Urcite to pojde. Mozes sa odstahovat do maleho mesta kde su nizke ceny bytov a dieta mozes vychovavat aj v 1+1.
Zacni hladat sposoby ako dosiahnut co chces a nie plakat nadtym ako to nejde. Chapem, ze to je niekedy lahke. Kazda z nas prepada z casu na cas sebalutosti. Ale nepoddavaj sa tomu. To bude dobre.

milanemila
26. dec 2023

Ja by som tiez bola na tvojom mieste nestastna a nespokojna so svojim zivotom 🙈 otazka je co si doteraz urobila, alebo co robis pre zlepsenie svojho zivota.

eva8
26. dec 2023

Dieta som planovala. Hned sa podarilo. Druhe tak isto. Kvoli ich otcovi som prestala pracovat (najvacsia hlupost) Rozviedli sme sa. Velmi tazke je postarat sa o dieta. Pockaj este rok, ked tvoj ( - kto to je? Manzel? Priatel? Osobny asistent? -) chce este s dietatom pockat. On je mladucky, pracuje na 3 smeny. Nerozumiem, preco stravu a nic nemusite kupovat? Chlap zdedi trojizbovy byt - to bude kedy, chcete pochovavat zivych?

Ak chces dat vnuca rodicom, prestahuj sa k nim, daj sa oplodnit a nech sa o teba a dieta postaraju. Vsetko sa da. A ak bude chciet byvat aj otec dietata, dobrych ludi sa vsade vela zmesti.

Viem sa ciastocne vzit do tvojej situacie, aj ked sa to nezda. Ale v opacnom garde - bala som sa mat deti, aby som im neublizila a mal sa kto o ne plnohodnotne postarat. Mam 2 a su to najvacsie poklady na svete.

trojnasobnamama
26. dec 2023

Tak na začiatku pišes ,ze nemate vlastne byvanue a teraz ,ze dostanete 3izbovy byt.tema vymyslena a niekto sa velmi nudi dnes.

luccija
26. dec 2023

Keď si mala takého despotu asi najšťastnejšie roky to neboli.Nie si stará...prečo nemusíte kupovať jedlo, výbavu nerozumiem akože sa o vás postarajú rodičia?to nie je dobrý nápad.Byt môže byť raz vás to raz môže byť o 20 r

poppy22
26. dec 2023

byt po rodicoch dostane az ked zomru,nie? kedze ma 32 ,tak sa este nacakate...ale je vam super, ze nemusite kupovat jedlo-ako my ostatni...ked si skoncila taka dolamana, tak tvoje telo znesie tehotenstvo?...si od chlapa starsia, tak asi ratal s tym, ze mozno uz neotehotnies...cele divne...tiez sa mi to zda nie uplne pravdive😉..ked si dala peniaze svojim rodicom,tak hadam ste sa aj dohodli, ako ti ich vratia spat,ci?...nefnukaj-premyslaj...a spravajte sa trochu viac dospelo-nie,ze rodina da, rodina sa postara, dostaneme...

ivik4
26. dec 2023

Bohaca tak naco zakladas temu ked potom štekas ze precoby si nemohlat mat dieta 😀
Vsak si spravte deti aj viac, co nas potom

zltalienka
26. dec 2023

Máš pravdu, prešvihla si čas. Máš 37, zdravotné komplikácie a chlapa, ktorý sa ešte na dieťa a s tým spojené záväzky necíti. Vieš odpoveď na otázku, kedy bude chcieť s Tebou dieťa? A či vôbec? Si ochotná čakať, kým sa on rozhodne? Až potom budeš zisťovať či to vôbec pôjde?
Tak veľa šťastia.

lenkasarka
26. dec 2023

@stanulienkat nieeee na východe maju niektori dieťa až keď majú bývanie a sú zabezpečení 😉

jaskolka
26. dec 2023

Autorka, uz sa akosi zamotavas.. Najorv nemáte kde bývať,teraz už idete dediť byt. Kedy? To rodičia akože plánujú o chvíľku skočiť pod vlak, aby ste dedili? A potom, ten byt sa bude platiť sam? Jedlo nemusíte kupovať... Tomu už vôbec nerozumiem, Akože vám denne bude ho niekto nosiť, ci ako? Ci vám budú peniaze padať z neba, alebo pečene holuby do úst?
S tvojou diagnózou je vôbec možné mať deti? Co na tvoj gynekolog? Vieš vôbec aká je tehotenstvo záťaž na telo aj zdravej ženy? Nie to u ženy s polámanou chrbticou na vozíku.
Ci ty si to predstavuješ tak, ze "porodím, ale som na vozíku tak teraz sa všetci o nás starajte?"
Vieš vôbec co obnasa mat dieťa? Že tam sa nezastavis(alebo ten kto sa bude o dieťa starať).
Prepac, ale na mňa to pôsobí, ze bud si to všetko vymýšľas alebo si predstavuješ to ako Hurvinek valku.

ukulela
26. dec 2023

... aha, po precitani autorkinych dalsich prispevkov mazem povodnu odpoved. s minimalnou mzdou a po roscnom vztahu a na invalidnom voziku je mysliet na dieta hazard (inac podnajom ani vek problem nie su, ale tak nizka mzda, kratky vztah atd, to uz ano)

jaskolka
26. dec 2023

@ukulela aj jej zdravotný stav môže byť problém, prečo nechcu dať im hypotéku. Jednoducho je "rizikový klient" kedze je na ID na vozíku. (ak teda je to pravdivý príbeh)

ukulela
26. dec 2023

@jaskolka jo, uz som precitala a zmazala povodnu odpoved. lebo doplnujuce info vrhli uplne ine svetlo na povodny probblem.

j_m
26. dec 2023

🤔 …mať dieťa nie je povinnosť… ale je namieste i zodpovednosť a Tvoje spomínané “právo na deti” neexistuje! Za ďaľšie mať “svoju” nehnuteľnosť nie je povinnosť, len možnosť (bývajú tak mnohé rodiny) a mať sa ako/s čoho uživiť je základ života pre všetky živé tvory… Všetko je len a len na vás dvoch… Dúfam však, že “rozum” zvíťazí (čomu verím/neverím)…

kitycat
26. dec 2023

Kolkokrat si mala moznost odist od svojho ex a nespravila si tak.. toto je cena za tvoju hlupost a prepac, ale na ten byt si este niekolko desiatok rokov pockate... ci tvojho priatela mali rodicia velmi neskoro?

johankaivanka
26. dec 2023

Vobec nie si stara na dieta. Chod do toho, kym je cas, lebo raz bude naozaj neskoro.

domkakvet
26. dec 2023

Uz dalsia tema dnes vymyslena.

zmrzlinka2021
26. dec 2023

@denkatn super tak nech invalid s 200 eur príjmom skúsi dieťa 🙄 Také veci jej nerád, ešte ťa posluchne a môže dopadnúť veľmi škaredo.