Budúce fungovanie s partnerom

martuska_1984
23. apr 2018

Ahojte mamičky, chcela by som sa poradiť, možno mi viac pomôže váš názor na vec. mám nového partnera s ktorym som uz 1 rok avsak pozname sa uz asi 15 rokov. Mam 7 rocnu dcerku z predosleho komplikovaneho vztahu. Na jednej strane som velmi stastna a spokojna - partner sa s malou uci, hra, vari, uspava a mozem sa na neho spolahnut. Avsak je tu druha stranka nasho vztahu a to je tiez rovnako dolezita - ta financna. Partner u mna byva 6 dni v tyzdni a 1x do tyzdna je u svojich rodicoch. Prispieva mi na byvanie 100 EUR mesacne a ja zvysok. Mam hypoteku na byt a moje platby sa pohybuju okolo 600 EUR. Aby som vsetko zvladla uhradit mam teraz aj druhu pracu. Samozrejme nechcem od partnera aby mi platil moju hypoteku, avsak zaroven chcem mat rovnocenny vztah, kde budeme obaja platit rovnako. Keby sme boli v podnajme, predpokladam, ze by sme museli platit obaja rovnako. Partner aby sme usetrili a aby mi pomohol navrhuje ist byvat k jeho rodicom, ktori byvaju v zahranici, avsak vzdy do roka su cca 4-5 mesiacov doma na Slovensku. Moj byt by sme mali prenajat na cca rok a potom uvidime. Svokra chcela uz na jesen menit okna a spravit drobne prerabky (vtedy este stahovanie nebolo v plane). Teraz vsak chce aby som do prerabky dala aj ja peniaze (depozit a najom z prveho bytu cca 1500 eur) - byt v skutocnosti patri partnerovmu bratovi, ktori zije s rodinou tiez v zahranici. je to dobry napad? nie som na peniaze, ale situaciu by som videla skor riesenie tak, ze by mi zacal prispievat normalnou sumou a nemusime sa nikam stahovat. Lebo jeho vyjadrenie ze on sa mi snazi pomoct tym ze sa prestahovanim skor zbavim hypoteky mi celkom nestaci.

wokokoza
23. apr 2018

Hmmm?

cecilia68
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lavender273
23. apr 2018

Preco neskomplikovat jednoduchu situaciu 😏
Nie,nie je to dobry napad.

sissy27
23. apr 2018

@martuska_1984 ani náhodou by som nevrážala prachy do domu, ktorý patrí cudzej osobe - priateľovmu bratovi !! Rovnako tak by som sa nesťahovala do domu k cudzím ľudom - k priateľovým rodičom. Koľko rokov má tvoj priateľ, keď nemá potrebu mať nejaké vlastné zázemie, ani len podnájom? To do konca života bude bývať s rodičmi v bratovom dome alebo u nejakej frajerky za minimálne náklady?? A ty sa máš zbaviť hypotéky aby si mohla financovať dom, ktorý patrí jeho bratovi?

mimi1237
23. apr 2018

@martuska_1984 hm zvlastne este tam ani nebyvas a uz svokra chce aby si sa financne podielala na prerabani? A byt patri jeho bratovi.Cudne.

veronika0122
23. apr 2018

Fúha, nešla by som do toho, a ty to asi aj sama tak cítiš... máš svoj byt a investovať do cudzieho... určite nie. Pouvažuj este nad tým 😊

zemislava
23. apr 2018

Toto teda zaváňa riadnymi problémami ak by to nevyšlo... a nakoniec by si skončila v útulku pre nemajetné mamičky lebo by si prišla o byt aj peniaze

mimi1237
23. apr 2018

@martuska_1984 preco sa nenastahuje k tebe? Urcite lepsia moznost.

martuska_1984
autor
23. apr 2018

@mimi1237 on u mna byva, len za 100 EUR mesacne

missdiva
23. apr 2018

@martuska_1984 a co povedal na navrh ostat byvat u teba a prispievat ti polku na hypoteku?

juliet86
23. apr 2018

@martuska_1984 nuz.... a kolko stoja naklady na energie plus hypoteka? A aky mas ty plat a aky ma on plat? A ake mate vydavky? Ak u teba byva mal by platit polku nakladov ak ma vyssi plat tak cele a ty hypo.... ved si zober. Neviem z ktoreho si mesta ale v bratislave prenajom samostatnej izby je 200 eur.... nevzdavaj sa hniezdocka teba a dcery. Ostala by som kde som...... a zohladnila prijmy a vydavky oboch stran..

martuska_1984
autor
23. apr 2018

mam s jeho rodicmi dobry vztah, su mili a s malou mi tiez pomozu ak treba, postrazia aj vsetko. dokonca navrhuju aby sme potom prispievali spolu dokopy s priatelom 300 EUR

alex49
23. apr 2018

spíš si všetky výdavky na mesiac, elektrina, jedlo, voda a pýtaj polovicu, ak nebude chcieť platiť, tak nech býva u mamičky zadarmo

martuska_1984
autor
23. apr 2018

@missdiva no povodne povedal ze u mna vlastne len spi :D preto je to adekvatna suma. a ja mu na to ze teda zbehnem do banky a poprosim o znizenie lebo tam tiez chodim len spavat kedze mam 2 prace

martuska_1984
autor
23. apr 2018

@juliet86 tiez mi to pride ako rozumny napad si to rozdelit. ja mam hypo 420 EUR, z toho cca 250 energie, tv, internet. ja zarabam cca 1000 a on cca 850

martuska_1984
autor
23. apr 2018

Skratka chcem mat rovnocceny vztah, uz s byvalim to osalo tak ze som vsetko tahala ja a isla ked mala dcera rok do prace. to sa mi priatel vysmial ze moj byvaly je chudak a ja som ho zivila :/

mimi1237
23. apr 2018

@martuska_1984 naco to komplikovat? A inak v zahranici by si mala robotu ci ako?
Ty mas byt financne to asi zvladas aj ked mas dve prace a zrejme si clovek ktory sa vynajde.Nechci si vziat to sukromie a samostatnost
A ked tolko zaraba navrhni mu aby sa viac podielal financne.Ved spolu mate pekny prijem nechapem naco ku "svokrovcom.

fokuska
23. apr 2018

@martuska_1984 Riesila by som to nasledovne: hypoteku si plat sama, lebo je tvoja a je to tvoj byt, naklady na domacnost - voda, elektrina, plyn - rozdelit na 3 osoby, ty plat za seba a dceru, on nech plati 1/3. Potraviny, cistiace prostriedky, zakladna drogeria a pod - zas na tretiny. Oblecenie, kozmetika kazdy za seba.
V pripade ze ty po nom upratujes, varis, peries mu veci a pod, tak by som to priratala - dajme tomu nech neplati 1/3 nakladov ale 1/2.

zemislava
23. apr 2018

@martuska_1984 takže vlastne ty mu robíš luxusný hotel kam chodí len prespávať? U nás je to tak že manžel zaraba viac a na naš spoločny byt si zobral hypoteku on a ja na oplatku keďže zarabam menej tak platim energie a iné s prevádzkou spojené náklady, peniaze na jedlo miňame cca každý rovnako

melbak001
23. apr 2018

chcela si nazory, tak toto je moj
ked uz teraz su problemy, tak co bude neskor, na rovnocenny vztah to nevyzera, ja by som sa s nim rozisla a svoje hniezdocko s dcerkou by som si strazila, ved z lasky si sa uz vydavala, teraz - mozno to znie blbo - pozeraj na vyhody!!!

missdiva
23. apr 2018

@martuska_1984 😂 ach boze...
Trvala by som na tom aby platil polovicu, nema az taky nizky prijem. Bolo by mi neprijemne, ze ho to sameho nenapadne a este ti povie, ze on tam len spi... Urcite by som sa neodstahovala, nevies ako dlho vam to vydrzi.

martuska_1984
autor
23. apr 2018

@mimi1237 praveze mi to pride nelogicke - presne ze spolu mame pekny prijem a on navyse nema ziadne vydavky - neplati hypo, uvery ani vlastne nic. prispieva nieco aj rodicom.

Chcem rovnocennny vztah - kludne sa mozeme aj prestahovat ale do svojho, kde budeme platit pol na pol - takto zit s partnerom sa mi zda nefer voci vztahu a ist k jeho rodicom je tiez asi hlupost. ide o to, ze by sme sa mali stahovat uz o tyzden.

@melbak001 my nejako v tom vztahu problemy nemame, len sa mi nezda ze sa zachoval ako chlap. nemusi sa o mna starat, zivit ma, to zvladnem aj sama len keby napr 100 Eur platil 250 EUR tak je to hned o inom

martuska_1984
autor
23. apr 2018

@missdiva aby to nebolo o tom, ze mi ma splacat hypo :/

deti95060810
23. apr 2018

svokra si asi myslí že nevieš rátať ani do 3....má ťa za blbú a to by mňa urážalo...nikde by som nešla, hľaď si svojho majetku....a kamarátovi čo s tebou býva povedz, že za 100 e veľa muziky nebýva... celé o ničom.... spamätaj sa, lebo prídeš aj o to čo máš...

sissy27
23. apr 2018

@martuska_1984 aha, tak rodičom by už platil 150€, ale tebe len 100€ 😃 aké milé 😃
prepáč, normálne ťa využíva. Hypo si plať sama, veď byt je aj písaný na teba, ale ostatné náklady nech platí 1/3 (ty, dcéra, on) a podieľa sa na domácich prácach rovnako ako ty - navariť, oprať, ožehliť, upratať, okná umyť, nákup dovliecť...
Ťažko ale budete mať rovnocenný vzťah po finančnej stránke - ty máš byť aj keď na hypo, on holú prdel... tiež by som od chlapa nechcela, aby splácal polovicu môjho bytu, ktorý aj tak navždy ostane len mne, ale zase 100€ na mesiac za dospelého chlapa je trošku smiešne.
Ale skúste ísť do spoločného podnájmu, tam budete férovo platiť výdavky na polovicu a svoj byt zatiaľ dáš do prenájmu, nech si zarobí na hypo. A tak o pol roka sa budeš sťahovať späť do svojho bytu s hypotékou, lebo toto mu voňať nebude...

melbak001
23. apr 2018

@martuska_1984 len sa mi nezda ze sa zachoval ako chlap. nemusi sa o mna starat, zivit ma, to zvladnem aj sama len keby napr 100 Eur platil 250 EUR tak je to hned o inom

chcela si nazor, toto je podla mna riadny problem

rakywanda
23. apr 2018

ja by som sa nevzdávala bytu a tým aj vlastnej samostatnosti.
čo to je za chlapa???? dobre to má vymyslené, žije si u teba za 100 mesačne, to sa nepodarí len tak hocikomu. A hocikto toto nedovolí.....
Ak by za mnou došiel s takým návrhom ako ti dal, kopnem ho dolu schodmi a na druhý deň ráno ho prekročím.

martuska_1984
autor
23. apr 2018

@sissy27 presne to som chcela aj ja ist do spolocneho podnajmu aby platil rovnako ako ja a nie k jeho rodicom - lebo ja usetrim aj keby sme sli do spolocneho - tak aspon 200 EUR mesacne.

@melbak001 asi mas pravdu :/

rawmamka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martuska_1984
autor
23. apr 2018

@rakywanda :D, hej, len keby sme sa stahovali k svokrovcom tak sme tam 8 mes sami a dcera aj my mame vlastnu izbu a platili by sme symbolicky. len sa mi nepaci ze mam investovat tolke peniaze do prerabky