Chcem žiť iba na jednom mieste a nikde inde

13. aug 2023

Som presvedčená že v minulom živote som práve tam zila. V tomto živote som tam strávila nádherny rok svojho mladého života, bol to najkrajší rok v živote, Nikdy som sanemala takto super, je to v zahraničí, začala som sa učiť jazyk danej krajiny, ale nie je to tam ľahké žiť žena sama, nie je to svet na aký sme zvyknutí, tiež si tam človek nevie nájsť prácu a ak áno za 200e plat, ale veľmi túžim tam zit je to prakticky môj jediný deň v živote. Boh mi ukázal toto miesto a odvtedy už iba tam. Vždy som tam už potom chodila na dovolenky ale to nie je ono. Ja tam proste chcem žiť nastalo alebo aspoň 10..15 rokov najkrajšieho života mladého. Mňa nezaujíma priateľ, muž, deti, nič. Iba chcem žiť tam..mama mi tvrdi, že som sa zbláznila a niekto mi pobosoroval, môj priateľ je nasratý na mňa lebo ho ťa ťahám žiť, on nechce, nikto nechce iba ja. Dávala som si aj inzeráty na FB a ták. Nikto nechce. Je to hrozna rána pre mňa. Ja by som okamžite všetko opustila preto aby som tam mohla žiť čo i len pár rôčkov. Neviem sa zbaviť tejto posadnutosti. Ničí má to. Sníva sa mi že tam žijem a také hrozne veci prenasleduje má to ako nočná mora. Pozerám len stáde fotky, videa..len o tejto krajine a o tomto mieste. Proste cítim že tam musím žiť inak umriem od smútku a nikto mi nerozumie..všade profilovej fotky pcham iba toto miesto jedine tu som šťastná. Tvrdia všetci že mi preskocilo.

h2
13. aug 2023

Súhlasím s tvojou mamou a všetkými tými ľuďmi, ktorí tvrdia, že ti preskočilo.

autor
13. aug 2023

Musím asi zacat chodiť na nejaké terapie hoci som už chodila predtým nepomohli mi.
Tá láska k tomu miestu /mestu je najviac na svete, cítim to, žila som tam kedysi takmer rok, aj som tam popracovala cez leto, a potom som aj v zime zostala.mam neskutočne spomienky, je tam nádherný život a som ostala úchvatena všetkým nechcem riešiť krajinu alebo miesto, chcem riešiť to, S ako sa toho zbaviť a či sa toho vôbec zbaviť. Totiž mne by bolo lepšie kebyže tam nikdy nejsom a nespoznam život tam.
Ale spoznala som takže následky si nesiem. Pri Tom pocite aká som bola tam šťastná. Tu keď som u nás v Košiciach tak sa idem zblázniť nemám miesto som telo bez duše, cítim že moja duša patrí inde. Určite karmicky uzol a ťahá má to tam veľmi veľmi až tak moc že nevidím realitu. Je to iba jedno miesto, ja pre mňa všetkým, som tým posadnutá hoci nie som najmladšia už. Priateľa nechcem. Dokážem všetko vymeniť za život tam aký som viedla kedysi.
Chcem byť spokojná šťastná naplnená.ale nemám na to podmienky. Sama tam ako žena žiť len tak nemôžem. Predtým som tam bola s kamoškou ale tá už nechce, potom som bola aj sama ale to sa moc nedalo plus sprísnili podmienky na víza takže to nejde a tiež práca tam moc nie je pre cudzinca, ako ste zaiste pochopili je to mimo eu, a neviem čo mám robiť. Idem sa zblázniť z toho že nemám sa tam ako dostať. Keby to bolo také jednoduché hneď idem.!!! Zarobiť si nejak zarobím na seba. Ale momentálne už robia problémy s vízami a mne ich nepredĺžili nemohla som zostať. Celého pol roka som v depkacg z toho

sisaka
14. aug 2023

Autor - keby si tam mala žiť, tak všetko sa spojí v tvoj prospech a “vesmír to zariadi” . U mňa to vždy tak fungovalo, ak som mala niekde ísť, niečo robiť, stačilo, že som sa o to snažila a všelijakými “náhodami” , zhodami okolnosti, načasovanim … som sa tam nakoniec dostala.
Z toho, čo píšeš mi úplne nie je jasné, či dôvody prečo tam nie si su objektívne, alebo len ty subjektivne vidíš milion prekažok, prečo tam nemôžeš byť. Ja keď niekde chcem ísť, tak si idem za tým a ešte sa mi nestalo, žeby sa mi to nesplnilo.
Ja mám dve krajiny, kde som sa cítila “ako doma”, že to tam poznám a mám nejaké spojenie s daným miestom, v jednej nakoniec žijem, tak ťa aj trochu chápem, ake maš pocity. Dokonca som mala šťastie, že som raz stretla aj človeka, s ktorým mám takéto “spojenie”.

3petka
14. aug 2023

Autorka toto je taká téma o ničom. Nepovieš o aké miesto sa jedna teda sa za to očividne hanbiš.
Máš plno výhovoriek prečo neísť takze v hĺbke duše tam ani nechce ísť. Daj si pár faciek a ži to čo si môžeš dovoliť.

levica202
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ruxandra
14. aug 2023

Vyhľadaj psychiatra, očividne si si v hlave vytvorila pribeh, ze si s tym miestom nejako spriaznená a nechces sa ho pustit, lebo sa tak citis zaujímavejšie. To je to iste ako ked si nejake zeny namyslia, ze nejaky muz je ich osudový a nechcu ho pustit. Alebo ako ludia, o ktorych potom čítaš v správach, ze maju svadbu s vecami, napr Američan si zobral za ženu chladnicku. Toto je uplne rovnaká posadnutosť, ale len miestom, lebo si sa tam asi cítila dobre, ked si tam bola, mohla ti nejaka vôňa/zvuk pripomenut nieco prijemne z detstva a teraz tu vysilujes, ze je to tvoje spriaznené miesto. Ale nie je. To je len v tvojej hlave, a mala by si vyhľadať odborníka.

Ak by si aj v minulom zivote na tom mieste žila, v tomto si dostala ovela lepsiu sancu na zivot, v Európe sa predsa mame lepsie, tak naco sa vracat do minulosti?

solange7
14. aug 2023

Uplne chore. Mas fix na to ze ti kedysi bolo dobre a teraz niesi stastna. Normalne chod k psychiatrovi na terapie.

autor
14. aug 2023

@sisaka asi jediná tomu chápeš..ja sa cítim práveže v tejto krajine doma. Bocian sa pomýlil a vyhodil má na Slovensko.
Mám úplný fix na to mesto a inde si už neviem predstaviť žiť. A áno. Skúšala som všetky spôsoby, ako sa tam dostať a žiť tam natrvalo, ale ani jeden nevyšiel, a to som sa snažila maximálne, bola som ochotná dať za to všetky úspory, všetko, obetovat rodinu, priateľa všetko a nič. Nevyšlo mi to. Nepodarilo sa. Roboty som si tam nenašla..a tiež mi nedali Viza. Takže som sa nedostala tam dlhšie žiť len ako Max dovolenkár na pár týždňov to nechcem. Cítim spojenie s týmto mestom a nikdy už nechcem žiť indé a je to spojenie tak obrovské že nechcem žiť inde.len tam. Slovensko minuz nič nehovorí.a nebudem zmienovat aké je to mesto, to je iba v mojom srdci nehanbím sa za krajinu, ale nebudem to riešiť. Diskusia je anonymná ale mnohí poznajú môj sex a obsesiu z mojich známych a kamosiek a nechcem to písat verejné. Môžete ale tušiť že je to prenadherne miesto keďže má tak chytilo za srdiečko som tým posadnutá
Píšem že som chodila k psychiatrovi psychológovi a nepomohli mi sedenia nič. Ja si idem svoje a neviem sa spamätát

juliacenc
14. aug 2023

Chod ! Chod ! Chod ! A pre zaujimavost, kde je to miesto co ti tak ucarovalo?

jarmila456
14. aug 2023

Nájdi si partnera v danom meste cez FB a choď. Ponúkni sa ako nevesta, oni ti už niekoho nájdu - len či budeš aj potom spokojná to je otázka.

jj298
14. aug 2023

Riesis to uplne divne. Miesto toho aby si vyklopila kde ta to taha a hladalo by sa riesenie ako by si sa tam teda mohla dostat a zit tam tu robis tajnosti a len fnukas

zmrzlinka2021
14. aug 2023

Autorka,

spytam sa inak - mas schizofreniu?

ruxandra
14. aug 2023

Ok, nemýlila som sa, toto je na psychiatra. Asi viac sedení a silnejšie lieky, nie si ok. Popros svoju rodinu o pomoc, ak to sama nevies zariadit.

januska12323
14. aug 2023

Píšeš aké je to skvelé úžasné a neviem aké miesto a potom dodáš, že sama tam byť nemôžeš, práca sa nedá nájsť. Tebe sa tam páči oddychovať, navštevovať pamiatky, kecať maximálne s trhovníkmi lebo inde sa ako turista nedostaneš. Nauč sa ich jazyk a nájdi si domácich ako kamarátov cez net. Oni ti už vysvetlia aké jednoduché je tam žiť. Raz dva ťa prejde obsesia.

autor
14. aug 2023

@jarmila456 rozmýšľala aj nad tým...ale nemám na to odvahu vziať si niekoho koho nepoznám. Toho sa bojim

autor
14. aug 2023

@zmrzlinka2021 prečo ? Diagnostikovaná mi nebola

autor
14. aug 2023

@januska12323 akože je to nádherné miesto cítim sa tam úžasné spätá s prírodou so všetkým kultúrou. Ale jedným dychom viem, že pre ženu je to takmer nemožné tam sama bývať a ešate aj cudzinka a plus bez práce, veď tam prácu nedávajú cudzincom Max tak na leto keď je sezóna a potom čo ?

autor
14. aug 2023

@ruxandra nie, nemám lieky žiadne. A trpím. Vnútorné strašné trpím. Som smutná, život má nebavi, mám nočné mory, sníva sa mi o Tom mieste, všade to vidím. Žijem len zo spomienok

nikaeli
14. aug 2023

to, že si z Košíc, napíšeš..
ale o akú krajinu, mesto ide, to neprezradíš 🤷🏻‍♀️

prečo?

tu pracuješ?
choď tam každý rok na dovolenku a užívaj si tie okamihy naplno 😉

kiwi3
14. aug 2023

podla mna toto je nejaka psychoza spojena s utkvelymi predstavami. na druhu stranu nechapem, preco tam autorka uz davno nie je, mozno by zistila, ze v minulom zivote zila uplne niekde inde.
a este predpokladam, ze nikde inde nikdy nebola ako v egypte a je to skor nejaky unik od reality. proste prve miesto, kde bola mimo domova, je to, kam patri...

alexnina777
14. aug 2023

Samozrejme že je to moslimská krajina, keďže pišseš že tam nemožeš žiť ako žena sama..v moslimskej krajine je ale úplne iná mentalita ako tam ľudia žijú..skús si preštudovať niečo aj o tom, a keď sa vrátiš do reality, tak pochopíš aký máš krásny život aj doma…
Podľa všetkého to bude asi Egypt, ked píšš že len na dovolenku tam chodiť nechceš.. o tom že žiješ v Košiciach možeme vedieť a o ktorú krajinu ide kde by si rada žila , to už je tajné.. trošku od veci nemyslíš?
no poradím ti, skús si zistiť či niektorá cestovka nemá v rej krajine svojich sprievodcov, ktorí tam žijú a pokús sa začať takto..napríklad Bubo má takto sprievodcov po
celom svete, nežijú tam asi na stálo ale aspoň to treba skúsiť zistiť..

walentina7
14. aug 2023

Pripomínaš mi dcéru, ktorá tak miluje turecko. Tiež sníva že sa tam raz presťahuje. Tak veľa šťastia.

autor
14. aug 2023

@alexnina777 omg ok je to Egypt a čo ?je na Tom ? Zamilovala som sa do sharm El sheiku

autor
14. aug 2023

@alexnina777 ale veď to je vieš ako málinko platená práca a som žena plus..nemôžem tam žiť sama

levica202
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana76
14. aug 2023

@autor ja som písala tiež, že je to Egypt, inak nájdem ti článok, jedna baba tam žije sama, v Gize, úplne sama, ale pracuje asi online pre zahraničie, žije tam aj nejaka doktorka, docenta je už vydatá, ale žije tam nájdem ti tiež článok

ropucha6
14. aug 2023

Prosim ta Egypt? A co ti akoze brani tam odist zit? Podla mna to proste vyskusaj a mozno zistis, ze to proste az take terno nebude.

tanyag
14. aug 2023

Ja len menšiu poznámku, nedávno som si písala s jednou ženou tu na MK (súkromne, takže jej meno nebudem uvádzať), ona žije a pracuje v Egypte, má tam priateľa - samozrejme Egypťana, a ten ju mláti jedná radosť, využíva ju, nepracuje, ona všetko financuje, pľuje na ňu, nadáva jej, a aj keď to nahlásila na polícii, tak s tým nič nespravia, lebo tam je to pravdepodobne normálne.
A ak toto číta aj tá žena, s ktorou som písala, ospravedlňujem sa, že som uviedla tvoj prípad, ale stále si anonymná, je to len na také menšie upozornenie pre autorku tohto príspevku.

Veľa šťastia prajem! Budeš ho potrebovať.

veselo_neveselo
14. aug 2023

No tak do Egypta to nebude jednoduche, tam naozaj bez chlapa asi radsej nie. Alebo sa zmierit s tym ze budu na teba zle kukat.

Ale ked tak rozmyslam, tam je zivot fakt lacny, tak nasetri par tisicok tu, chod tam, skus najst nejake ubytko a proste tam bud, co ti financie dovolia. Chapes, ze najprv bez tlaku na to najst si pracu, blabla...proste tam budes. Prvorade by bolo naucit sa jazyk. Neviem sice ako s vizami, ked si dobrovolne nezamestnana...
Takto by to neslo?