Dovolenka so švagrovcami

25. apr 2022

Ahojte ospravedlnujem sa na uvod za anonym ale potrebujem sa vyrozpravat a poradit..planujeme uz letnu dovolenku s manzelom a chcu s nami ist na dovolenku aj svagrovci ( muzova sestra s manzelom) problem je v tom ze mame obe rodiny dost rozdielne predstavy o slove dovolenka: nasa predstava o dovolenke je taka ze pojdeme niekam kde bude o nas postarane cize ziadne take ze si budeme sami varit prat a neviem co ešte..u svagrovcov (teda hlavne svagra, kedze on u nich doma rozkazuje) je predstava dovolenky ist niekde na chatu kde zeny sa zase maju starat o vsetko, varenie upratovanie deti a chlapy grilovat popíjať a vylihovat..svagor uz bez nasho suhlasu vybavil chatu kdesi na orave ktora patri jeho strykovi ze ideme na tyzden ..vsak blizko je obchod zeny skocia do obchodu co treba nakupit je tam aj kuchynka voda a zachod su dakde vonku ..deti budu aspon na vzduchu..tak mu vysvetlujem ze toto pre mna nieje ziadna dovolenka ze ja si chcem oddychnut od hrncov a prachovky jedine o co sa chcem starat je co si vyberiem z jedalneho listka a kam sa pojde na vylet..alebo aku atrakciu pojdeme vyskusat koli detom..a nie varit nakupovat upratovat a neviem co ešte..tak na mna vybehol ze som len rozmaznana panicka a ze co my zeny chceme dovolenku ze vska sme na dovolenke uz dva roky (aj ja aj svagrina sme na matreskej s dvojrocnymi drobcami aktualne, ona ma ešte jedneho 6 rocneho syna) takze sme na dovolenke uz kolke roky a naco nam treba zase dovolenku..tak som mu teda vysvetlila ze vzhladom k tomu ze mame rozdielne predstavy o dovolenke tak radsej pojdeme kazdy zvlast..tak sa zacal smiat ze ako sa budeme nudit sami na dovolenke a ze on tu chatu uz zajednal u stryka..to som fakt taka rozmaznana ze nechcem na dovolenke zase riesit varenie a upratovanie a neviem co ešte..ale sa nechat aspon ten tyzden obskakovat ?

irusa
25. apr 2022

plne ťa chápem...takáto dovolenka narobí len zlobu...jednoznačne , ak s manželom máte rovnakú predstavu o dovolenke, tak jasne mu asi treba povedať nech s Vami na chate neráta

sisa_s
25. apr 2022

Ani ja by som nesla na taku "dovolenku", kde budem varit a chlapom utierat zadky, lebo oni oddychuju....my chodime do 5* rezortov, kde lezim na plazi a oddychujem, all inclusive, vylety po okoli, spoznat krajinu, ale urcite nie varit a upratovat....a bolo by mi jedno, ze mi rozprava nieco o rozmaznanej panicke 😀 naplanuj si dovolenku podla seba

monkasponka
25. apr 2022

Pch, ani dvoma parmi koni by ma tam nikto nedostal.
Teda , ja mam aj chaty rada.. ale s takouto ,,spoločnosťou,, ani na vikend, božechraň na tyždeň.

maca1984
25. apr 2022

Tak potom som náročná aj ja. Na dovolenku si idem oddýchnuť od všetkého bežného života, vyvárania a pod.
A presne pre toto sa už s nikým na dovolenku či na svk či v zahraničí nespájame. My máme s mužom rovnaké predstavy o dovolenke a nemienim sa prispôsobovať predstavám niekoho iného . Naše peniaze- naša voľba.

marcellka32
25. apr 2022

Choď len so svojou rodinou a im oznám, nech idú sami

diewcatqoo
25. apr 2022

S niekym takym ako je tvoj svagor, by som nesla na dovolenku ani do 5* hotela, nie to este na chatu, kde by hrozilo, ze by som mu musela prat trenky 👎

dundulica
25. apr 2022

@maca1984 úplný súhlas

0silvia0
25. apr 2022

nešla by som, neznášam takýchto chlapov. Ale ak si rozumieš so švagrinou a tvoj muž chce ísť, treba švagra upratať a nech sa starajú aspoň o večere chlapi a robia grilovačky a guláše. A vy dve môžete s deťmi pobehať niekde v okolí po výletoch a chlapi nech ležia...
Porozprávaj sa hlavne s mužom.

autor
25. apr 2022

Jeho predstava je variť guláš grilovať a ozierat sa ..ale smazorejme že ženy sa o všetko postarajú

martinkatinka
25. apr 2022

Uz teraz mate problem v komunikacii, takze to by si tuzden trpela... Nesla by som

pukavica
25. apr 2022

asi by ma porazilo. jednoducho im treba vysvetlit aku mate vy predstavu a ze sa to odlisuje od tej ich a teda ked tak sa dohodnut len na nejakom max spolocnom vikende, ak by vyslovene na tom trvali.

elizabet173
25. apr 2022

Ani nahodou by som s takymto clovekom na dovolenku nesla. Ze zajednal chatu, to je jeho problem. Viac by som sa na tuto temu s nim nebavila a nesla by som s nim ani o rok, keby aj chcel ist cirou nahodou do hotela, takychto ludi na dovolenke nepotrebujem.

0silvia0
25. apr 2022

a aká je predstava tvojho muža? Súhlasí s tým? A čo švagriná? Stále píšeš len o švagrovi...

michaela.g
25. apr 2022

Plne ta chapem. A si uplne NORMALNA 🙂.

evica17
25. apr 2022

Mne osobne by sa taka chatovacka pacila. Ale nie z takym clovekom. Ak mas ty inu predstavu a aj tvoj muz, urobte po svojom, niekde kde nechcem ist by som nesla. Poslala by som muzq a deti nech idu sami ked chcu.

dskjhfdlkdjhl
25. apr 2022

na dovolenku si idem oddychnut s ludmi, ktorych mam rada. S takymto chmulom by som nesla ani nahodou. Porozpravaj sa s muzom a nech mu on povie, ze vy idete do bodu A a oni do bodu B, tieto dva body budu dufam vzdialene aspon 200km.

lulana79
25. apr 2022

nešla by som s nimi... my sme si skúsili párkrát výlet s inou rodinou a nikdy to nebolo ono... niekomu vyhovuje, keď sa spojí rodina-kamaráti a idú spolu... nám nie... my chodíme najradšej sami... celkovo v našej rodine nikto alkohol nepije, takže už len toto by mi strašne vadilo - mať na očiach podguráženého chlapa a trpieť ho... choďte sami

loliku
25. apr 2022

Sorry ja by som mu vynadala ešte do kokosov 🤣🤣🙈 ako takí chlapi má len vytačaju, však nech si vari, upratuje deges 🤦keď mu to trpí jeho žena jej problém, ty si mu čo že ti bude hovoriť ako máš dovolenkovať 🙄 presne typ muža čo si nič neváži ani svoju manželku

makova333
25. apr 2022

Nas tak kedysi volal muzov kamarat so zenou. Autom do Chorvatska na privat, kde ona dva tyzdne pred dovolenkou co sa da vsetko pozavara, nabalia potraviny, tak bude varit, aby co najviac usetrili. A on bude popijat pivko. Ze dakujem, neprosim si. Ale tento tvoj svagor to je level, ktoreho by som ja poslala velmi rychlo doprec 😀

panda21
25. apr 2022

Tak s takýmto by som nešla ani na maledivy lebo by mi znepríjemníl celý pobyt. To čo za chuja vypatlaneho? Tvoj muž čo povedal na tento návrh? Ja sa pridám k rozmaznaným. Budúci rok ideme s deťmi na dovolenku (vtedy budú mať 3 a 1 rok) a teda ideme ODDYCHOVAŤ. Čiže more, all inclusive, a týždeň kľudu. Samozrejme že chodíme aj na chaty, ale to neberiem ako dovolenku ale len taký psychický oddych, ale nie taký plnohodnotný.

autor
25. apr 2022

@0silvia0 rovnako ako ja

mabenn
25. apr 2022

ja sa cudujem ze sa s takym trulom vobec bavis...

0silvia0
25. apr 2022

tak keď všetci ostatní máte rovnaký názor na takúto dovolenku, tak to jednoducho zrušte.

mila23
25. apr 2022

akoze spolocna chata nemusi byt problem,ale nie s takymto debilom. Este by som uznala,ze OK, prilezitostne chystat stravu...ale muzi maju na starosti deti..cize ich vezmu na vylet, hraju s nimi futbal, zoberu ich kupat, resp. ich tam maju na starosti aspon polku casu......to by sa teoreticky dalo....ale asi by stacil vikend, reps. predlzney vikend...
ale ked jeho predstava je,ze bude cele dni vyvaleny na lehatku a nasavat pivo a zeny budu riesit stravu, deti a vsetko...tak nato nech rychlo zabudne....

jannette1986
25. apr 2022

Dovolenka má znamenať dovolenku, tzn žiadne varenie, upratovanie... Raz keď idem tak oddychujem, jedlo si vyberiem z jedálneho lístka, ležím vo wellnes, deti si užijú vo vode, s animátormi a ja sa po týždni vrátim ako znovuzrodena

vikusjk
25. apr 2022

Kedze je to manzelova sestra, mal by jej povedat, ze vasa predstava dovolenky je ina a teda s nim ina tu chatu nepojdete. A vybavene, co tu treba riesit? Vsak ked ju zajednal bez vasho vedomia, nech ju zrusi. Je to u stryka, nie niekde mimo, kde sa platia storno poplatky atd. Alebo nech tam ide sam so svojou rodinou a nech si to uzije podla jeho predstav. Nemyslim si, ze ta niekto teraz nuti ist s nimi na dovolenku. Ak ma tvoj manzel rovnaky nazor, ako ty, o to lepsie. Chodte tam, kam chcete a uzite si to, ved o tom je dovolenka 😉

h2
25. apr 2022

Nešla by som s takým človekom, ani keby bol ochotný sa prispôsobiť a išlo by sa na all inclusive pobyt. A to mne nevadí dovolenka v štýle chata s kuchyňou a vlastné varenie. Ale vadil by mi ten chlap.

ninka99865
25. apr 2022

Chudák mužova sestra 🤦‍♀️ Takého debila by som doma nechcela

mariejenka
25. apr 2022

Jedno krátke a výrazne nie,nepojdeme s Vami na chatu.

saxana000
25. apr 2022

Ja mam rada chaty a nevadilo by mi ani to varenie ale nie s takymto volom.. Ked chatu zajednal jeho problem nech si najde spolocnikov inych a ty pekne do lietadla s muzom a detmi chytat bronz a odpocivat..