Dovolenka so švagrovcami

25. apr 2022

Ahojte ospravedlnujem sa na uvod za anonym ale potrebujem sa vyrozpravat a poradit..planujeme uz letnu dovolenku s manzelom a chcu s nami ist na dovolenku aj svagrovci ( muzova sestra s manzelom) problem je v tom ze mame obe rodiny dost rozdielne predstavy o slove dovolenka: nasa predstava o dovolenke je taka ze pojdeme niekam kde bude o nas postarane cize ziadne take ze si budeme sami varit prat a neviem co ešte..u svagrovcov (teda hlavne svagra, kedze on u nich doma rozkazuje) je predstava dovolenky ist niekde na chatu kde zeny sa zase maju starat o vsetko, varenie upratovanie deti a chlapy grilovat popíjať a vylihovat..svagor uz bez nasho suhlasu vybavil chatu kdesi na orave ktora patri jeho strykovi ze ideme na tyzden ..vsak blizko je obchod zeny skocia do obchodu co treba nakupit je tam aj kuchynka voda a zachod su dakde vonku ..deti budu aspon na vzduchu..tak mu vysvetlujem ze toto pre mna nieje ziadna dovolenka ze ja si chcem oddychnut od hrncov a prachovky jedine o co sa chcem starat je co si vyberiem z jedalneho listka a kam sa pojde na vylet..alebo aku atrakciu pojdeme vyskusat koli detom..a nie varit nakupovat upratovat a neviem co ešte..tak na mna vybehol ze som len rozmaznana panicka a ze co my zeny chceme dovolenku ze vska sme na dovolenke uz dva roky (aj ja aj svagrina sme na matreskej s dvojrocnymi drobcami aktualne, ona ma ešte jedneho 6 rocneho syna) takze sme na dovolenke uz kolke roky a naco nam treba zase dovolenku..tak som mu teda vysvetlila ze vzhladom k tomu ze mame rozdielne predstavy o dovolenke tak radsej pojdeme kazdy zvlast..tak sa zacal smiat ze ako sa budeme nudit sami na dovolenke a ze on tu chatu uz zajednal u stryka..to som fakt taka rozmaznana ze nechcem na dovolenke zase riesit varenie a upratovanie a neviem co ešte..ale sa nechat aspon ten tyzden obskakovat ?

danulicek
25. apr 2022

ja viem, ze kazdy to ma inak, ale ak ide o dovolenku, tak zasadne nasa najuzsia rodina. ja mam "spolocnosti" dost v praci a dovolenka je podla mna presne o tom, co chceme my, rodicia a deti. bez toho, aby som sa prisposobovala niekomu inemu v partii a tiez, aby som musela vysvetlovat, preco sa mi chce alebo nechce niekam ist alebo nieco absolvovat.

uz len to, ze vy vnimate dovolenku inak a svagrovci inak, nehovoriac o tom, ze svagor si zajednal chatu bez dohody, tak by som to ani neriesila. mysli na to, ze aj NIE je cela veta. plnohodnotna, bez toho, aby si musela nieco niekomu vysvetlovat.

diamond007
25. apr 2022

Kamoška tak boli, oni chodili po restikach a výletoch, jej švagrovci stále vnútri varili a bez výletu. Proste si nesadli, každý má inú predstavu o dovolenke a nekombinovala by som to. Max aj aj ak na to máte dovolenku.

fiafia
25. apr 2022

Keď dovolenka tak poriadna. Žiadne varenie, obsakovanie, upratovanie atď. Nie, nešla by som.

ajka0207
25. apr 2022

A čo na to vraví tvoj muž? Môjho by totiž ani nenapadlo ísť na dovolenku, kde sa musí variť a nebodaj upratovat, veď to nie je žiadna dovolenka.

danyelia
25. apr 2022

Ahoj, úplne Ťa chápem, na takú ,,dovolenku,, a s takou spoločnosťou by som nešla určite a hotovo...

martinka13
25. apr 2022

My chodíme občas na dovolenku s bratom a jeho ženou. My ale mame úplne totožnu predstavu. Žiadne varenie, oddych a veget. Nikdy by som na dovolenku nešla "makať ". Ani omylom

mariejenka
25. apr 2022

Och,a ešte aj toto povedal,ze ty si na dovolenke uz 2 roky, no kus vola toto...a ist na chatu, grilovať, variť guláš,byt v lese,max nejaké prírodné kúpalisko....a byt pri mori,mat polpenziu ab. all inclusive, vidieť aj iny kus sveta, ochutnať aj iné jedlo ako to čo stále doma,su dve aleze úplne iné dovolenky...a áno,obe majú svoje caroe vždy platí ze len s takými ľuďmi,co sa mi pri nich neotvára rybicka vo vačku😂😂😂

jana_eyre_2
25. apr 2022

Ja som typ že nemám rada keď sme na jednom mieste a všetko je tam.. my s muzom a deťmi milujeme byť niekde ubytovani, kde máme úplne súkromie, ale chodime všade na výlety, kde sa najeme v restikach alebo streetfood, kde nebudeme nijako obmedzovaní cudzím režimom a programom, ale všetko si zastresujeme sami..
Avšak musím povedať že 2x v živote som bola na dlhšej dovolenke s niekým druhým a premna to bolo úplne na maslu.. je úplne jedno aké má kto referencie, ide o to že človek sa musí stále len prispôsobovať a keď sa prispôsobit nechce zase sa na neho hladi ako na problémového.. neznášam spoločne dovolenky.. ideálny je predĺžený víkend s niekým ďalším, ale ak má ísť o dlhú a hlavnú dovolenku uz ma na to nikto nezlomí.. (každý rok chodíme s bratom a jeho synom, s kamarátkou a s jej rodinou na pár dní niekam na chatu, tak je to super.. ale len 2-3noci, hlavnú dovolenku si užijem len s mojou primárnou rodinou)

Preto by som to na tvojom mieste spravila tak, že na chatu choďte na pár nocí, pokecate a prežijete.. a hlavnú dovolenku si urobte takú akú máte radi.. tam si máš oddýchnuť tak, ako ti je milé..

Mna tento rok takmer vystrelo, keď sa svokra spýtala kam ideme a môj muž jej poslal link.. a ona hneď že výborne že mohli by ísť niekam podobne s dcérou v podobnom čase 😳😳 úprimne mňa by porazilo, ak by to tak ozaj bolo..

autor
25. apr 2022

@ajka0207 tiež nechce ísť s nimi .má rovnakú prestavu ako ja

ajka0207
25. apr 2022

Tak kašli na švagrovu predstavu, vzťahy nebudú dobré tak či tak.

jaskolka
25. apr 2022

Ani náhodou by som nešla. No a čo, že on za jednal chatu? Keď vy chcete ísť na dovolenku podľa svojich predstáv, tak choďte a oni nech si robia, čo chcú.
Keď je švagriná s takým tlkom spokojná, nech ide na chatu a vari tam, nakupuje a neviem co.
Ale prečo by si ty mala toto znášať?

marisoul
25. apr 2022

Veď pošli manžela s deťmi na taku dovolenku a ty oddychuj doma. Choď na kávu, welnes, masáž a potom nám napíš, kto je po dovolenke viac oddýchnutý. Keby frflal už len nad návrhom, povedz mu, že je rozmaznany panko.

brigelka
25. apr 2022

Úplne ťa chápem. My keď ideme na chatu, tak nás ide viac ľudí a robotu v kuchyni si rozdelíme. A maximálne na víkend. Tiež mám predstavu o dovolenke ako ty, oddychovať a nie starať sa o druhých. Nech sa v hoteli starajú. Trvaj na svojom, že vy na dovolenku pojdete samy. A kebyže sa aj nudíte,čo ich do toho. Niekto sa rád nudí, celé dni n pláži a nič nerobiť. Aj tak sa dovolenka väčšinou točí okolo detí. Nerieš svagrovcov, povedz že nejdete a nech sa aj na hlavu postavia. Tiež som volala švagrinú s nami na dovolenku a povedala že nejde. A vôbec som sa neurazila.

laila22
25. apr 2022

Vieš čo ja som tiež dosť rozmaznana, rada sa nechám obslúžiť, ale boli sme takto na Orave s vlastnou stravou. Raňajky sme si vždy urobili podľa seba. Všetci priložili ruku k dielu.. obedy a večere zväčša v reštike, alebo grilovačka večer. Jasné museli sme si po sebe umyť riad, ale zas to nebola taká hrozna robota a áno deti behali po dvore, zatvorili sme branicku a nemuseli sme sa báť. Boli sme aj po atrakciách, kade tade, kúpať sa. Dcére sa to celkom rátalo, zhodnotila, že lepšia dovolenka ako pri mori.. 🙂. Ale samozrejme záleží s kým ideš a ako ste nastavení..

katarinka89
25. apr 2022

Nedaj sa nahovoriť na nič taketo- budeš len zbytočne nervózna a spomínať ako to bolo cele zle. Choďte samy a budeš mat pokoj. Švagor nech si vezme svoju rodinu a nech si dovolenku je ako chce.

guiseppinka
25. apr 2022

Take "chatovacky" sme robili u kamosa. Cela partia s rodinami sme sa stretli u nich - mali velke priestory, takze sa to dalo. Vyzeralo to tak, ze CHLAPI mali na starosti jedenie - varila sa kapustnica, gulas, grilovali... Popri tom chlastali, kecali, spominali. Raz sa slo korculovat alebo plavat, vzdy podla pocasia... Ako postupne pribudali deti, tak sa trochu menil program, ale varenie ostalo vzdy na chlapoch... Pomedzi to sa daval pozor aj na deti tak nejako rozdelene - kto bol von, daval pozor na decka tam, ktore ostali dnu, tak na nich daval.pozor niekto iny...
Dokonca sme s nimi boli aj na dovolenke a tiez chlapi varili, ja som im pomohla, lebo najstarsia v tom case akurat spala, takze pohoda... Inak mame super kamosov, pre ktorych dovolenka je kajak, stanovacka... Rozumieme si.skvelo, ale neviem si predstavit s nimi ani vikend. Ked sa dohadujeme s niekym, ze ci ideme niekam spolu, tak program sa vytvori spolu, resp mame viac tipov, ze co a dohodneme sa dopredu... Ono miesto ani nie je take dolezite ako ludia, s ktorymi ten cas clovek ma stravit.

autor
25. apr 2022

Manžel by aj išiel s nimi ale vie dobre že pre mňa by to nebola dovolenka a že by som celú dovolenky prefrflala a tomu sa chce vyhnúť..vidí za potrebujem riadny oddych že mám toho dosť na tej Materskej..čo žial švagor vidí právy opak že sa asi žena na materskej nudí

katie253
25. apr 2022

Tak potom nevidím problém, ak máte s mužom rovnakú predstavu. Objednajte dovolenku a choďte sami. Na švagra sa vykašlite. Objednal chatu? Ok, však nech ide, vy nemusíte. Ste svojprávni.

guiseppinka
25. apr 2022

Ak chce a prezila by si vikend alebo 2 3 dni, tak chodte spolu... Ale vyslovene len na kratko... Alebo nech ide muz a ty za tie 2 noci oddychnes - jasne, ze on vezme aj deti🤭

betulinka1
25. apr 2022

My chodime na chaty vo vascom počte ale uprimne, o nakup a varenie sa staraju chlapi. Teraz cez Velku noc som okrem nakladania umývačky, neriesila nic. Teraz sme riesili letnú dovolenku pri mori a ideme sice spolu ale kazdy budeme mat vlastny domcek s kuchynkou. Vacsinou aj tak jeme na plazi a vecer ideme do mesta. Cize co sa tyka varenia, tak riesime iba ranajky. Mne nevadi si na dovolenke riesit jedlo ale uprimne s takýmto debilom by som ani na chatu nesla. A nesla by som ani na chatu kde nie je umývačka riadu a normalny zachod. 🙈🙈🙈

maris5
25. apr 2022

Ja by som poslala manzela aj s detmi, nech si teda oddychne. 😁
Na dovolenku sa neda ist spolu s ludmi, ktori maju odlisny sposob travenia volneho casu. Napriklad problem je celkom aj ked jedna rodina spi dlhsie ako ta druha. Potom sa zosuladit na nejaky vylet je masaker.

didi2102
25. apr 2022

Pozri ste dospeli, mne keby toto urobí švagor,poviem jasne že my nejdeme a bodka, vôbec by som o Tom nediskutovala a bolo by mi jedno čo si o mne myslí lebo áno ,moje myšlienky o n niesu zrovna pozitívne,vôbec ho nerieš,už len tým prístupom a rečami fakt túžiš zaplatiť za takú spoločnosť ? 😄 Ani zadarmo by som na tú chatu nešla a s nimi ani nikde inde,chceme ísť sami a inde a aj ideme. Dovi dopo debaty

stanulienkat
25. apr 2022

Nerozumiem prečo sa tým trápiš? Nechceš ísť ty, ani tvoj manžel. Hotovo, vybavené. Ak by sa manžel chcel za nimi náhodou pozrieť na par dni, pribal mu dieťa a urob si sama wellness.

minutka
25. apr 2022

Tak materska s 1 zdravym dietatkom je naozaj dovolenka. Ja som si ju 3 roky uzila. A s placom som sa vracala do (dobrej) prace. A co sa tyka letnej dovolenky, dolezite je aby ste sa vy s manzelom zhodli. Ak si so svagrom nevychadzate, chodte so svojou partiou abo aj sami. Nevidim problem. My mame chaty radi. Ale teda to su chaty na urovni, s bazenom, sukromnymi kupelnami ku kazdej izbe atd. Slovensko je krasne. Urcite by ste si uzili dovcu i tu. Len teda € sa vyrovna zahraniciu, zial 🤷🏼‍♀️ A svagrovci nech si uziju dovcu po svojom

moonlight1210
25. apr 2022

nie si rozmaznana. urobte si bez zleho pocitu dovolenku po svojom a hotovo. mate na to pravo.
mas dovolenku a nie si v stvrtej pracovnej smene predsa.

lala123
25. apr 2022

Pozri na dovolenku by si mala ísť s ludmi s ktorými si rada a je ti s nimi dobre . V tom prípade je aj možno jedno kde ste. Ale so švagrom je zrejme problém a je jedno či budete na chate alebo v 5*hoteli. A k tomu vareniu na dovolenke . Mohli by sme chodit do 5 * hotela aj 5 krat do roka ale ja som pri deťoch do dvoch rokov stále úrwdnostnovala privat koli vareniu príkrmov. Raňajky sme mali na apartmáne aj obed pre deti, my dospeli sme si dali obed vonku a takisto večeru v rámci prechadzky. Choďte radšej sami alebo s niekym iným.

asocial
25. apr 2022

neist. ani tvoj muz na tom netrva. takze urobte si dovolenku podla seba, chodte niekam ako rodina.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lulupulu
25. apr 2022

Tak my chodievame tiež na chaty, ale odtiaľ vždy prídeme všetci viac unevení ako keď sme doma.. Pred mesiacom som bola sama s manželom na wellnes pobyt a to bola jedna nádhera, fakt to človeku prospeje

oblecenie99
25. apr 2022

Nemala by som problém ani s "lesnou dovolenkou" ani s 5 hviezdičkovým hotelom, ale nikdy za žiadnych okolností by som nešla s nikým okrem môjho muža a syna. Dovolenka je jediný čas, kedy sa odmietam prispôsobovať každému inému okrem vyššie menovaných samozrejme. Minulý rok v lete som práve bola svedkom, ako naši susedia išli na dovolenku s ďalšími rodinami, ako tam stáli pred blokom s tými autami s otvorenými a ntarieskanými kuframi a vyvolávali si, že "kde ste? my sme ešte doma... kde sa stretneme? Čakáme se, hej?" - chápem, že to má svoje čaro, a dá sa to užívať, ale ja som mala už husiu kožu len z tej scénky, a to ešte ani nevyrazili :D