Facebook a manželstvo

sonickaka
14. mar 2013

Vďaka facebooku som v kontakte s ľuďmi, ktorých som roky nevidela , som v kontakte so vzdialenou rodinou, proste úžasne. Len nechám prečo zadaní ľudia majú potrebu si tam pridávať nesmierny počet priateľov a aj opačného pohlavia, niekedy v prevahe, nechápem, prečo má vydatá žena potrebu chatovať s kamarátom svojho manžela, prečo ženatý muž má potrebu chatovať s kolegyňou. Vďaka internetu, mobilom krachujú manželstvá, niekto zabúda zahľadiť stopy totiž. Vydaté a zadané dámy, prosím Vás o vysvetlenie. Ďakujem.

stanka810
14. mar 2013

@sonickaka to ta zaujima len tak pre nic za nic, problemy inych zien v inych diskusiach? otvorim tu diskusiu na problem, ktory nemam ja? 🙂

darinkaa2
14. mar 2013

hmm..ja by som tiez vedela o tom nieco popisat....mozte mat na fb,ci inych socialnych sietach kopec priatelov...ale zalezi na tom do akej miery co s dotycnou preberate ..odtial, potial,treba mat urcite hranice...ale co ,ak sa vam to vymkne spod kontroli?teraz narazam na to ,ze nieco na tom pravdy bude ,ze ozaj vo vacsine pripadoch krachuju manzelstva ...samozrejme je to o dovere..ale ak zistite ,ze vase polovicky si tam v pohode s kadekym vypisuju hrozne veci,o stretnutiach a navrhoch,ako by ste sa zachovali..mne sa to tiez stalo...tiez som to nasla a dost ma to sokovalo...od vtedy uz neverim...moze ma ubezpecovat,ze ako ma miluje atd..jednoducho kolky ludia sa takto zahravaju zo svojim osudom..nemyslia na nic v danej chvili ,ked ide o akesi dobrodruzstvo zazit nieco nove atd...potom je uz neskoro niest nasledky...moje slova doveruj ,ale preveruj...v mojom pripade boli odhalenia viacere,ale zial sa nepoucil...vraj to robia vsetci.teraz som myslela koketovanie a ine veci ,ktore smeruju takpovediac aj k nevere,je to tiez forma podvadzania a nevery,.tak o com su tie socialne siete prosim vas..asi 70% mysli len na jedine ....sex,sex a sex..prajem vam pekny dnik

moonlight1210
14. mar 2013

preco ti je smiesna otazka "manzel ma bije, mam odist?"?
mas zrejme malo skusenosti s tym, ako lahko sa do toho vklzne (to ani nevies ako) a ako tazko sa z toho ide von. hlavne psychicky.
nemam osobnu skusenost.
mam len osobnu skusenost s kamoskou, ktora sa stala obetou manipulatora. sledovala som to zvonku, videla jasne signaly, ale nedokazali sme ju z toho dostat. bolo to ako zacarovane.
nakoniec sa podarilo, vlastne, ona pozbierala sily a dokazala to prekvapivo sama. takze nebola nejaka submisivna osoba. naopak. a aj tak ju to dokazalo pohltit.

tato tvoja otazka popri tych druhych otazkach posobi ako selanka o nesmrtelnosti chrusta z rozmaru.
viem, ze si ju dala, lebo ta zaujima. no neporovnavaj ju s neporovnatelnym a neznevazuj to tym zaroven.

malinkaaninka
14. mar 2013

@monika7800 hej,podla mňa dosť manželstiev takto vzniká..že lubime sa,tak sa vezmime.vedia o sebe veci typu oblubena farba,prípadne školsky prospech na zakladnej škole.zrazu sa vezmu a zistia že spolu žiť nedokažu,lebo on je taký a ona taká.a FB?to je nič.čo taký pokec.aj keby just nebol internet,tak si cestičku nájdu.

sonickaka
autor
14. mar 2013

@moonlight1210 otázka mi je smiešna preto, že v konečnom dôsledku sa tá žena aj tak rozhodne podľa toho ako to cíti. A napokon si si dala na nu aj odpoved, aj tvoja kamarátka sa rozhodla sama, ked pozbierala sily.

A každý máme právo vytvoriť diskusiu, akú len chceme. Nereaguj a neprispievaj a nebud zvedavá, prečo som otvorila túto diskusiu.

moischaaa
14. mar 2013

@sonickaka ked neboli facebooky atd tak vzdy boli taketo situacie a vzdy budu , az nato ze momentalne sa to da lahsie prekuknut ako ked neexistoval fb a internet celkovo ... vzdy to tak bude ....bohuzial ...

sorciera24
14. mar 2013

@juliana77 "už po niekoľkých mesiacoch som nedokázala prehliadnuť, že náš dovtedy nápaditý vzťah plný dobrodružstva a lásky zovšednel. Blikanie kontrolky som však naivne prehliadla, namiesto toho som opäť otehotnela. Rok a pol od prvého pôrodu sa nám narodil druhý syn. Intenzívny pocit, že niečo nie je v poriadku, žiaľ, zostal aj napriek rodičovskej eufórii." tu je v prvom rade problem, Fb a nasledna envera je len dosledok...sama priznala, ze to prehialdala....preco?.....mohli to riesit, neriesili a potom to takto doapdlo, FB to len urychlil (mozno), ale nie je dovodom rozpadu manzelstva..... je pravdepodobne, ze casom by si chlapik nasiel inu niekde inde (ale FB je najdostupnejsi a najrychlejsi)...

moonlight1210
14. mar 2013

@sonickaka nepytam sa ta preco si otvorila diskusiu. Ak citas pozorne, odobrila somti to pravo ( predoosledna veta mojho prveho prispevku).
Otazka znela preco to pohrdanie bitymi zenami. Lebo v konecnom dosledku si dala povrchny nepremysleny argument o veciach, ktorym sa tvoj zvedavy problemik rovnat nemoze. No ty si ho postavila na uroven nie rovnu ale vyssiu nez je problem nejakej bitej zeny.

A nie zeby si sa nad tym iba mlcky zamyslela. ty si to radsej nahlas obhajujes.

Otazku si dala v podstate zaujimavu. Avsak rovnako nevedie k nicomu. Asi ako u tych zien, ked to tak vezmes v konecnom dosledku. Ibaze oni riesia vaznu situaciu. Oni s pytaju, aby nasli smer. Nieco ako rebrik do jamy. Vylezu uz aj sami.
To mas asi tym, ze o nestastie sa potrebujes aspon podelit.

Diskutuj nerusene dalej, je to tvoje pravo. No skus to inteligentne. Bez povysovania sa nad tych, co si to nezasluzia.

atinag
14. mar 2013

@sonickaka no veru,mozno by si rok odsulozil so sekretarkou a mozno by si zili stastne do smrti...ale mozno by si neskor narazil dalsiu.....ale tu uz ja nevidim problem v soc.sieti,ale niekde inde... 😖 😉

andrea129
14. mar 2013

FB nemam. Ale niekedy sa nestacim cudovat na inych forach, kde sa rozoberaju temy ako: "Priatel (manzel, -ka, atd) si ma odstranil z FB, alebo zmenil status zo zadaneho na slobodneho a mne nic nepovedal, atd...." Proste sa mi zda, ze sukromny zivot niektorych jedincov sa obmedzil na spravy na FB...Bohvie, ci sa dotycni aj stretavaju naozaj ??? Mozno zachvilu sa aj deti budu robit cez FB....(posles ingrediencie, partner posle svoje a niekde inde to zamixuju.... 😀 Potom si na FB daju na znamost, ze sa im narodili dvojicky.. 😀)....No len tolko. Inac prakticky, co sa vzrusujem nad tym, je to kazdeho osobna vec 😉

digysa
14. mar 2013

Facebook.......ja sa vela krat zasmejem, ked zopar ludi dokaze do "statusu" opisat cely den a celkovo priebeh ich zivota........co robia rano, co robia poobede, co robia vecer....co budu robit na vikend.......kam pojdu na dovolenku.............Co jedli.......co si obliekli........co si kupili.........kam isli na veceru.........kam isli na kavu...........aky film videli.........kedy mali sex...........kedy boli chori.........kolko zaplatili za elektriku.........kto k nim prisiel na navstevu........ako opravili dieru v byte............ake maju pocasie......kolko nasnezilo.........co prave pocuvaju........aky serial sleduju..........ake vino piju..........

Naco sa vlastne ludia este stretavaju??? Ved nech zniju doma pred pocitacom.......aka skvela buducnost... 😖

P.S: Moj manzel po tazkom prehovarani stale nema FB Jeho odpoved, preco? znie asi takto: Nevies si predstavit, ake tazke je zmazat informacie z internetu, ak ich tam raz das. 😒

vejula
14. mar 2013

@digysa Mnma viac bavi kôn AKO fb, NA FB je nuda, tu sa aspon zasmejem 🙂

romana19
15. mar 2013
sonickaka
autor
15. mar 2013

@moonlight1210 V akej časti môjho príspevku som pohrdala bitými ženami?? Mám dosť skúsenosti a videla som toho dosť aby som mohla zareagovať do každého príspevku. Všetko čo sa tu píše sa aj deje. A videla som aj nechutné násilie vo vlastnej rodine. Tu sa môžeš vykecať, môžeš si prečítať, ale problémom nepohneš, a mne nie je smiešny ten problém, ale tá otázka. Tá žena čo sa nechá otlkať, ja viem, že nie vždy sa dá kam uniknúť, tá sama sebou nepohŕda. Tá žena čo si nechá nadávať, ponižovať sa, obskakuje niakeho hniláka, len aby mala status vydatá, ešte aj na neho robí, tá nepohrda sama sebou???? A keby som aj pohrdala, tak je to len odnož oproti pohrdaniu, ktoré prezentujú tieto ženy samé voči sebe a časom do toho ťahajú aj svoje deti.
Tá téma, ktorá tu tak popudila niektoré ženy, lebo každý si to pochopil po svojom, bola len nadväznosť na problémy, ktoré sa dnes riešia a nemuseli by byť. Páry sa vezmú a prestanú spolu komunikovať, prestanú spolu fyzicky fungovať, nemyslím sexovať. Vytvoriť si zázemie a zabeznečiť rodinu je dosť ťažné, prídu deti problémy a tá bezmocnosť ich riešiť, problémy ich ťahájú do niakych virtuálnych svetov a radšej s cudzími ľudmi preberajú odľahčené témy , miesto toho aby sa venovali realnym záležitostiam. To že tu niektoré pochopili že sociálne siete môžu za veveru to je ich problém, nevera je o charaktere a niekedy aj niečo preklzne niaka klebeta, ale ked si to zainteresovaný potvrdí nechutnými podrobnosťami, fakt nemá chuť zotrvávať nadalej vo vzťahu. Naše správanie prenášame na deti neskôr, jeden, dva PC v domácnosti je málo, treba aj deťom, a keďže popri záujmoch našich nemáme čas sa venovať deťom a to už o partnerovi ani nehovorím, zabudli sme naše deti naučiť niakej hygiene, ktorá je potrebná pri používaní sociálnych sieti. No rozum sa mi pozastavuje čo tam dokážu deti písať, kde majú rodičov? Pripadá mi chorá táto benevolencia, toto je tiež len na margo určitej diskusie, ktorá tu bola.
Mňa len skutočne naivne zaujímalo či sa nedá zabrániť niektorým rodinným problémom, aby sa nemuseli potom riešiť, lebo Potom už je niekedy neskoro, chcela som len vedieť či je ozaj problém naučiť sa komunikovať so zainteresovanými ľudmi v našom živote a nevenovať zbytočne čas nepodstatnému.
A mňa tiež dojala k slzám téma, ako muží nechápu, načo má žena dve hubky na dreze. Toto určite treba prebrať, zrejme to malo byť zábavné, ovplyvní to karieru muža a existencu celej rodiny, deti sa aspon naučia rozoznávať farby.

zuzkat1
15. mar 2013

K celej teme len tolko.ja neuznavam ziadne socialne siete a povazujem za smutne ze aj ja som na fb lebo moja naj kamoska byva v inom meste a nenajde si nikdy cas aby sa ozvala alebo napisala sms,mail.ak o nej chcem nieco vediet tak len cez fb. A to sama povedala! Osobne ju odvtedy povazujem uz len za kamosku,ten privlastok "najlepsia" je prec. Fb je strata casu a zbytocne rozbija vztahy.ja si nepisem s nikym a ludia ktorych som 20rokov nevidela ma nemaju preco zaujimat-keby ma zaujimali tak asi necakam 20rokov kym sa im ozvem. A moj muz je na fb kvoli skole-teraz si robi vs a ma tam skupinu kde si davaju info.ked tam bol novy mal sklony kazdu ziadost o priatelstvo odkliknut pozitivne. Sme ppppa aj hadali vtedy lebo aj na nezname cupky reagoval ked mu napisali.uz to nerobi. A tiez nechapem co vedie daku babu k tomu aby pisala zenatemu chlapovi.ma tam ze je zenaty.

moonlight1210
15. mar 2013

@sonickaka
nahajme tak. ak to chces dalej hajit, ze to bolo ok, tak stop.
neberiem dolezitost tvojej teme (uz som ti to povedala).
vyjadrila som sa k pouzitiu takehoto argumentu na porovnanie dolezitosti dvoch veci. nebol vhodny. bol znevazujuci. dala si do rovnice dva nerovnake svety.

sonickaka
autor
15. mar 2013

@moonlight1210 tvoj názor.

lulok33
17. mar 2013

@sonickaka ... zalezi z akeho uhla pohladu to berieš ak veríš svojmu manželovy že ta so žiadnou nepodvadza tak neni potom dôvod robiť scéni všetko je to len o dôvere ...

sonickaka
autor
18. mar 2013

@lulok33 asi si nečítala všetky príspevky.

waitinka7
18. mar 2013

a potom vďaka sociálnym sieťam prichádzame o tých skutočných priateľov...tento pretechnizovany svet nás raz zničí. Všetko začína byť virtuálne, čo raz viac máme menšiu potrebu byť s tým druhým (to je jedno s kým)....veď na čo, všetko je na webe. Ľudia sa spontánne prestanú zoznamovať, neprihovoria sa jeden druhému len tak ako bolo kedysi, veď na čo....sú tu na to sociálne siete a to "čaro" osobného kontaktu mizne kdesi do zabudnutia....škoda.

kikaba44
18. mar 2013

@zuzkat1 "co vedie daku babu k tomu aby pisala zenatemu chlapovi".
že by ju ku tomu viedol chtíč? 🙂

zuzkat1
18. mar 2013

@kikaba44 to asi ale take baby su pre mna iba lu..ri. nemaju sebauctu ani chrbtovu kost

kikaba44
18. mar 2013

ja ich neodsudzujem, veď tiež chcú mať pocit, že sú milované 🙂 a robia to predsa z lásky aj keď z lásky k sebe

anjika3
27. apr 2016

Môj ex namiesto radovánok komentoval stausy kamarátov na facebooku. 😠 Sranda s ním bola preveliká.

anjika3
27. apr 2016

oprava: statusy

slecnakatie
4. aug 2016

musím úplne súhlasiť s tým čo tu píšeš milá autorka! ked nebolo facebooku,pokecu a rôzne zoznamky všimnite si že bolo oveľa menej nevery rozvodov a podobne..internet je svinstvo v tom že ľudia majú pocit že si môže stále vyberať... ☹ hlavne muži ☹