Hádky kvôli psom

17. mar 2024

Baby , máme s mužom dvoch psov tzv bojové plemená, socializovane, vychované , aj výstavné..
Ale ide o to , že muža omrzeli, žiadna starostlivosť, žiadna opatera, proste nič , aj povedal že najradšej by ich dal preč, vobec mu na nich nezáleží ..strasne ma to štve, čo je malé decko aby ho bavili ešte dokonca aj živé bytosti 5 minút?
Ja som z toho na nervy , normálne v p.ci ..
Ja ich odmietam dať preč , sú náročný veľmi , ale sú to živé bytosti, je to naša rodina..čo ich dám ,kam? O čo menej sa stará on ,o to viac ho zastupujem ja , ale kokos je to nad moje chápanie..strašné sa kvôli tomu hádame ..vyhrážkami nemôžem ísť na neho , keďže stačí slovo a dá ich preč , takže tam nejak tlačiť aby sa stal sa veľmi nedá ..a tak veľmi ich chcel ,až to nebolo možné , a prešli dva roky a nič..
Musela som si vyliať srdce..

maranta_leuconeura
17. mar 2024

Ty uz si tu raz pisala, vsak? Vyries si muza, psy su len preneseny problem.

autor
17. mar 2024

@maranta_leuconeura ahoj nie , je tu podobná téma? So psami ?

autor
17. mar 2024

@maranta_leuconeura ja som myslela že sprosteho muža mám len ja

vesimelonimarsista
17. mar 2024

vykasli sa na chlapa, ked je takyto.

autor
17. mar 2024

@vesimelonimarsista šak sme manželia 13 rokov , čo môžem kašľať na neho , máme spolu deti ..nemôžem sa zas kvôli psom na neho vykašľať

autor
17. mar 2024

@vesimelonimarsista akurát on ich chce dať preč,ja nie , a na starostlivosť sú náročný , ale nepovolím

natall113
17. mar 2024

Neviem aké tu nájsť riešenie, muž je asi dobre mimo.

autor
17. mar 2024

@natall113 mi hovor , nevidím riešenie ani ja ..a keby som vedela tak mu ich nepovolím , ale vždy bol psickar , vždy mali psov a pekne sa starali

vesimelonimarsista
17. mar 2024

Kto chcel tych psov? Obaja alebo len ty? A ked tak z nicoho nic zmenil svoj postoj ku tym psom, mozno bude za tym nieco viac.

autor
17. mar 2024

@vesimelonimarsista on chcel psov ON..

marsmykkok
17. mar 2024

veľmi náročný, no o 2-3 roky sa ukľudnia ak budú už v strednom veku a bude to lepšie. Okrem toho, že je náročné ak je všetko na tebe čo ťa štve? Však zober psov do auta napríklad poobede a chodte niekde na lúku sa vybehať nech sú kľudné a muž nech si večeru varí sám alebo nech povysáva, umyje riad. Ja by som proste sa o psov starala a brala to ako takú psychohygienu a muža zapoj do iných vecí.

svokrinjazykmonika
17. mar 2024

No to je riadny chrapúň 😶 len tak by ich dal preč? Žiadna láska ku nim za dva roky? Zbavila by som sa partnera, nie psov. Deti asi nemáte že? Si predstav že aj deti ho možno takto časom prestanú baviť.

klementinka58
17. mar 2024

my sme mali narocne plemeno tiez a po dlhom zvazeni sme ju dali prec. Avsak vybrali sme chovatela z ciech ktory mal skusenosti s plemenom, mame sa v priateloch na Fb a casto si piseme. Ja som revala ako male decko, ked sme ju davali prec. Nezvladali sme jej temperamentnu povahu ani vycvik nepomohol, mna este posluchala ale inych clenov rodiny vobec. Teraz ked tak zvazujem bolo to rozumne riesenie, novy chovatel sam povedal, ze choval niekolko tychto plemien ale ze ona je extra dominantna a extra tvrdohlava dokonca manzelka chovatela ostala doma, aby sa jej venovala a vzdy je to boj. Nastastie to nevzdavaju. Takze prajem naozaj rozumne rozhodnutie

autor
17. mar 2024

@marsmykkok máš pravdu ,asi to bude najlepšie, pretože , akoby som ich mala dať preč , radšej ich dám utratiť, dúfam vieš ako to myslím..proste nedám ich preč , a nevieš ako dopadnú, veľmi veľa krát to nedopadlo dobre, čo čítam ..akoby mali byť niekde nešťastný tak , radšej...

autor
17. mar 2024

@klementinka58 nie nedám ich preč , ani chovateľ ich nechce a máme od dvoch nie jedného ..tak spolu by byť nemohli, kam dáš 5rocneho bullyho? Vieš ako dopadne ? A ešte Bull, ktorý je extrémne naviazaný? Aj na nás aj na suku?Brali sme ho dospelého ..prítom sú to vážne vychované psi , tam nejde o nezvládnutie povahu a temperamentu

autor
17. mar 2024

@klementinka58 veď on zavija doma , keď ona ide len zvero

klementinka58
17. mar 2024

no rozhodnutie je na va s dvoch ja pisem ze my sme to riesili takto aby sme ozaj zabranili nejakej tragedii. Som v kontakte s novymi majitelmi venuju sa jej vela a investuju do nej strasne vela casu aj penazi. Takze pre mna to bol aj ked velmi bolestivy no spravny krok. My sme jej toto poskytnut nedokazali u nas nie su take moznosti ako v cechach socializacne vychadzky a pod.

autor
17. mar 2024

@klementinka58 ale moji sú vychovaný , my nemáme problémy s výchovou , oni poslúchajú, ona mala prvé miesto na vystave 2 krát a bola nominovaná na majsterku vo svojej kategórii..oni sú v pohode , čo sa týka socializácie a vychovy

autor
17. mar 2024

@klementinka58 on ich nechce dať preč kvôli socliazacii a výchove..jemu sa nechce starať

klementinka58
17. mar 2024

Ano chapem, ze sa mu mechce o nich starat ale realne nebolo by lepsie psom keby boli pri noekom kto sa o nich chce starat? Aj ked teda nie som zastanca toho aby sa davali psy prec , predtym sme roky mali retbrievera

Hlaska ze radsej ich dam utratit ako dat niekomu inemu mi tiez pride zvlastna
Ak ich nechces dat prec ani sa rozvadxat tak sa staraj o psov sama. Vsak to nie je extra narocne

autor
17. mar 2024

@klementinka58 keď máš deti , firmu k tomu ďalšie výbavovacky , a ďalšie starosti , tak aj je..nie každý odrobi v práci a frei..
A k tomu utrateniu, áno ak by mala stále rodiť a mala by byť len ako papierová mnozka, a ak by ich mali používať na zápasy a podobné záležitosti tak áno radšej ich dám utratiť..veľa prípadov je takých , vy ste mali stastie

klementinka58
17. mar 2024

Tak ju daj niekomu overenemu..vef nie kazdy je mnozka
Ja som ju darovala cez nadaciu kde si overuju ludi a tak sme si sadli ze sme v kontakte na fb doteraz. Velmi mili ludia. Rodina s dospelymi detmi

autor
17. mar 2024
autor
17. mar 2024

@klementinka58 ja si to musím celé premyslieť ,

klementinka58
17. mar 2024

Ano my sme to zvazovali tiez dlhsie bez emocii. Su aj dobri ludia ktori maju cas aj skusenosti

autor
17. mar 2024

@klementinka58 môžem sa opýtať na plemeno ? Zaujalo ma to že bol taký náročný

klementinka58
17. mar 2024

My sme chovali shar peja a davali sme ho novym majitelom cez nadaciu sharpej v nudzi na adopcnu zmluvu

autor
17. mar 2024

@klementinka58 oni sú taký náročný? Inak čítala som že majú vrtkavu povahu ..a tak prítulne vyzerajú

autor
17. mar 2024

@klementinka58 kamaráta teraz dohrýzol jeho vlastný retríver, vytrhol mu z ruky kus mäsa..ale akú mal výchovu veľmi netuším

klementinka58
17. mar 2024

Su pomerne tvrdohlavi a narocni na vycvik.zalezi aj od konkretnej povahy psa. Nasa bola extra dominantna a aj novy majitel uz je tomu rok ma co robit. Pani dokonca odisla z prace aby sa jej mohla venovat. Mali uz jedneho sarpeja doma a ze ten bol taky kludny..su to tiez bojove plemena