Ja netuším ako ďalej

lady_v
19. máj 2014

Dlho som premyslala ci sa sem mam zdoverit alebo nie, nakoniec mi z toho vyslo ze to zo seba dam, mozno sa mi ulavi. Uz toho mam naozaj po krk. Vsade sami primitivni ludia, v mojom okoli same lahke zeny a este som nestretla muza ktory by sa o mna nezaujimal len kvoli tomu ze mi boh nadelil co-to z lepsieho vyzoru. Doma to nie je o nic lepsie, byvam s rodicmi a sestrou a takpovediac uz aj s jej pribrzdenym priatelom ktory ma v hlave natlakovany asi vzduch, ak vobec aj to. Nic ine sa u nas neriesi len zradlo a peniaze. Teda vlastne aby som bola uprimna, riesi to len sestra. Dnes sme sa brutalne pohadali, uz som myslela ze ju prizabijem, take nervy mam na nu. Ale napriek tomu ju mam rada, aj ked je blba. Na rodinu, nech uz je akakolvek, ved predsa nikde to nie je dokonale, nikdy nezanevriem. Ale niekedy ozaj uz netusim co robit, kam sa pohnut, najradsej by som sa zbalila, vlastne ani to nie a vzala nohy na plecia a nikomu nic nepovedala. O a ano, ako som uz nacala temu s chlapmi, nemyslim si o sebe, teda aspon dufam, ze nie som najhlupejsia, chodim na gymnazium, ovladam dva jazyky a mam celkom dobre studijne vysledky, no napriek tomu mam stastie na samych takpovediac "kretenov". Je uplne jedno ci chlapec ma 18, 21 alebo 27 rokov, stale je to uboziak ktory si mnou potrebuje asi pomastit ego. Velmi dobre si spominam na tu perlicku ktoru som nedavno poslala docerta - muzicek ma veselo 7 rokov frajerku a popritom sa somnou vlaci vikendy a veselo si trtka 🙂 Boze, toto je ozaj era, aj ked sama som mlada, asi nepochopim svet tychto dnesnych ludi. Mrzi ma ze som na tento svet prisla ziva a zdrava, vlastne vobec ze som sem prisla. Nevidim ziaden zmysel zivota, nic co by ma naplnalo, aspon nie v prostredi, v ktorom sa prave nachadzam. To som ozaj uz posledny clovek na tejto planete ktory veri na lasku? Kludne sa mi vysmejte ze som naivna, na vysmech a ponizovanie som zvyknuta, doma si totizto sem tam potrebuju do niekoho kopnut. Netusim preco vam to tu pisem, som dost konzervativny a uzavrety typ, nedokazem sa zdoverit a vyrozpravat len tak hockomu, no asi to bude tym ze som uz ozaj na pokraji sil. Ludia, ja vas neskutocne prosim, ak mate nieco, co by ma motivovalo vydrzat aspon o sekundu dlhsie a zostat ziva, smelo do toho. Stale dufam a modlim sa ze tam niekde vonku su stale aj ti dobri ludia, ochotni pomahat.

lady_v
autor
20. máj 2014

@celasapremenim dakujem, toto ma ozaj potesilo, az na tu trubu, ale nad tym som sa musela zasmiat, v podstate mas pravdu :D proste som bola vcera nastvana, a velmi nervozna, dnes rano sa mi to ozaj nezdalo ako obrovsky problem
podobne vdaka aj vam baby
@1pipipi
@eli74 , fakt sa tesim ze sa tu nasli aj normalni ludia s normalnymi nazormi, dakujem 🙂

lady_v
autor
20. máj 2014

@quixina nuz, obcas sa musis znizit k niecomu co ta dostane vyssie ;) sa cudujem ze ty, co si si toho v zivote urcite preskakala, si to stale neobjavila.. a len tak medzi recou, nemala si vypadnut na korcule ?
a neviem v akom svete zijes ked sa riadist heslom ako ty na zivot - tak zivot na teba moja, to ti mozem povedat ze o tom zivote vies teda velke hovno, clovek ako si urobi, tak veci ma a nie ze ideme sa vyhovarat na nejaky osud ktory nam zoslal taketo nestastie a taketo. sa neutesuj radsej sprav nieco aby sa to nestalo

celasapremenim
20. máj 2014

ta truba bola v dobrom 🙂

quixina
20. máj 2014

@lady_v zrazu si ako zmenila rétoriku 🙂 Ty ideš poučovať mňa, no zaujímavé 🙂

nevyhováram sa na osud, len Ti píšem, že všetko zlé, čo komu praješ, sa Ti spätne raz vráti ;)

a nevyhováram sa na žiadne nešťastie :-P na to sme tu doteraz mali Teba ;)

p.s.: čakám, kým doperie práčka, až potom budú korčule 😉 vieš, podaktoré to tu máme tak, že najskôr povinnosti v domácnosti, potom relax. Bohužiaľ (alebo chvalabohu), časy, keď bol len relax, relax, zábava, relax mám už za sebou...

lady_v
autor
20. máj 2014

@quixina no neviem, mne to pripade ze tu teda travis pomerne dost casu, asi ich az tak za sebou nemas ;) nic som nezmenila, nechapem ako som moje recnictvo zmenila, pisem stale rovnako. nuz, co ti poviem, niekedy nie je pravdou to, ze cim starsi clovek, tym mudrejsi, obcas to byva naopak ;) nie, neuraz sa, ani trochu nenarazam na tvoj pripad, kdeze :D o a ano, to co sa mi bude musiet sa mi vrati, a co teraz sa mam zavriet do komorky a cakat na to? sa zobud, sa tu prezentujes ako svata a popritom mi prides este horsia ako ja, keby mas aspon trocha rozumu, tak to tu zabalis a nebavis sa somnou uz po druhom komentari, ale ocividne ta to bavi ;)

eli74
20. máj 2014

@lady_v mozem otazocku? Nerobis nahodou chybu Ty, ze sa v zivote zameriavas na nespravnych ludi? Ako sledujem diskusiu, celkom dobre sa hadas, na to ze si gymnazistka, az moc ostro. Zavisi od profesie, aku si vyberies, moze to byt pre teba plus aj minus. Tim, ktori Ti dali ako-taku normalnu radu , sa len strucne podakujes. Na tych, co Ta kritizuju negativne, podla mna minas strasne vela casu, energie, slov... Mozno je to tvoj novy zmysel zivota. ??? 🙂 Nauc sa vyberat ludi, s ktorymi svoj zivot chces travit, ktorym sa chces venovat, ktori ta aj nejak obohacuju, alebo sa obohacujete navzajom. Ak sa nechas obkolesovat - ako ty ich nazyvas- kretenmi, mozno je to tvoja volba a tvoja chyba a potom sa nestazuj. Pa. to je odo mna vsetko. 🙂

lady_v
autor
20. máj 2014

@eli74 mas pravdu, a tak isto dost dobry postreh 🙂 ano, mozno sa obklopujem tymi nespravnymi ludmi, no ja nikdy nehladim na nazory druhych ludi, ja dam kazdemu sancu nech sa mi ukaze, aky naozaj je. takze nemozem vediet ci je tento clovek dobry a tamten zly, pokial nemam dostatocny cas spoznat ho. Ano, takisto ti davam za pravdu aj s tym ako plytvam energiou na tych co mi napisali negativny komentar, no dnes ma to akosi bavilo, priznam sa.

luy
20. máj 2014

@lady_v .... ale tvoje komplexy ma pobavili.... nerozumiem tejto vete,akože píšem o svojich komplexoch?Ja som písala vo svojom príspevku o tebe.

nithy
20. máj 2014

@lady_v nehnevaj sa, ale vo svojom prispevku pises, ze vsade naokolo sami primitivni ludia, ale to ako sa tu teraz prezentujes svojim vystupovanim , nema od takych ludi velmi daleko 😒 Chapem, ze ako tinedzerku ta prispevky niektorych zien mozno rozladili/nahnevali a podobne, ale i tak. Ja mam 22 a veru by som si nedovolila takym tonom odpisovat zienkam, ktore maju toho odziteho viac... Predsalen, nejaka pokora, skromnost, ucta k starsim by tvojmu spravaniu/vystupovaniu neuskodila, hoc sme "len" na internetovom fore.. Duplom ked ty si ta, ktora prosila o radu.. Nemozes predsa cakat, ze ti tu vsetky budeme pisat len to, co chces (asi) pocut.. 🙂

lady_v
autor
20. máj 2014

@nithy ano, kazdy hovori ze uctu a pokoru pred starsimi, ja hovorim ze tu uctu a pokoru si musi niekto zasluzit 🙂 ale dakujem za reakciu aj tak

kokorunecka
20. máj 2014

@lady_v Robíš zo seba drsňáčku, naozaj si si istá, že tento prístup k ostatným diskutujúcim je správny? Neprijímaš vôbec iné názory ako tie, ktoré ti hrajú do nôty. A dovolím si tvrdiť, že smietku v oku každého vidíš, ale brvno vo svojom nie..

moonlight1210
20. máj 2014

@lady_v myslim ze si v zivotnej faze ked a) mas pocit ze iba ty vidis za zavoj reality a mas jasny prehlad ako veci su a ini to nevidia, b) ludi selektujes na tCh hodnCh tvojho zaujmu a nehodnych, c) chcela by si kazdeho prerobit na obraz svoj, lebo iba ty vies ako to ma byt, ked je to spravne, resp. Minas energiu na dokazovanie ze to oni sa mylia ty nie, d) napriek intwligencii, kktoru si pripisujes, nevidis jedine riesenie co so sebou, takze si frustrovana a obcas sa zaoberas myslienkou, ze je ta skoda pre tento svet a hladas skratkovite inteligencne nenarocne riesenia ako napr. samovrazda.
Mas iba vsetk priznaky puberty, nic viac.
Nie si o nic mudrejsia nez apoluziacky, rodicia, sestra. Iba sa tak vidis.
Toto vsetko ta do cca 4-5 rokov prejde.
Ak si budes teraz pisat dennik a potom si ho o par rokov precitas, budes plakat od smiechu.

A toto myslim vazne, nie ako vysmech. Ten dennik ti velmi pomoze az raz budes mamou a tvoje dieta v puberte bude vidiet riesenia na vsetky problemy sveta od financnej nerovnosti po vojny, ale s tym, ze segra dostane vzdy "krajsie" tricko si nebude vediet poradit, aby nehystercilo.
Ked si precitas svoje terajsie nazory, budes potom k vlastnemu dietatu chapavejsia. Lebo budes vidiet ze to ze ta stve svet, blizki ludia, nikto ti nerozumie (nieked dokonca ti nikto ani nieje intelektualne roven), bolo vtedy normlane a nebudes na potomka besne vytocena.
Mmch, ked sme malipubertu, tiez sme s kamosmi mali podobne pocity. Akurat az neskor nam doslo ze vyznamnym znakom vysokej intwligencie je pokora a sucit. Vyvysovat sa vie kazdy blb. Ked mas na to, ked vidis riesenia, pomahaj. Nepohrdaj. Nevyvysuj sa. Ak nemas na to aby si pochopila, pomohla, potom neodsudzuj.
Ak mas naozaj inteligencne na to, ved svoj rozvoj tymto smerom. Neselektuj, kto si zasluzi tvoju pozornost a kto je nie. Nikdy nevies od koho raz pride pomoc tebe.

digysa
20. máj 2014

@lady_v Tvoj problem je len jeden: puberta/dospievanie

Neboj sa, to prejde, hlavne sa zameraj na studium. Toto su denne problemy, ktore zazivame vsetci....nic vynimocne, nic horibilne.

Trosku by si vsak mohla zmenit tvoj vyjadrovaci ton, lebo z neho sala vela negativity.

quixina
20. máj 2014

@lady_v dovoľ aby som Ťa zacitovala: "no ja nikdy nehladim na nazory druhych ludi, ja dam kazdemu sancu nech sa mi ukaze, aky naozaj je. takze nemozem vediet ci je tento clovek dobry a tamten zly, pokial nemam dostatocny cas spoznat ho."

si si na sto percent istá svojim tvrdením? Lebo dnes si nás tu niektoré, vrátane mňa, označovala za tupane, sprosté a neviem ešte aké, želala si mi nešťastie a pod.

lenbea
20. máj 2014

@lady_v normalnych mužov je ozaj dnes už len malo, ale nakolko si ešte na gym., asi maš aj čas. taki normalni sa ešte o take mlade dievčata asi velmi nezaujimaju, až ked si budu môcť s nimi planovať buducnosť. a možno si až priliš nespokojna so všetkymi. a ak si aj najdeš muža, budeš musieť vela veci tolerovať a nebude sa k tebe spravať uplne tak, ako chceš a mať všetko po čom tužiš. o tom je laska, že treba niečo aj prehliadať, tolerovať, vzdať sa niečoho... zatial maš pred sebou asi maturitu a potom VS, tak možno na to sa zameraj, a tiež na lasku rodičov. preto si tu, lebo sa mali radi a Pan Boh im Ta dal. možno že aj jeho hladaš - Boha, to by mal byť zmysel života každeho člvoeka, to ostatne je len vedlajšie

billam
20. máj 2014

No tak toto je dobre primitivna téma...vrátane aj so zakladatelkou 🙂

mirkamirko0809
20. máj 2014

@billam suhlasim plne s tebou ja som sa jej tu ozvala a mala si vidiet ake vulgarnosti mi popisala do ip.

billam
20. máj 2014

@mirkamirko0809 to fakt? Skopiruj to sem...a hned ju bloknu

hankaop
20. máj 2014

úžasné, ako sa dokážu dospelé ženy nechať vytočiť, bez urážky, dievčaťom. V jej veku je určitý primitivizmus iba prejavom obrany, čoho to je prejavom u dospelej ženy radšej pomlčím.
lady_v: k tvojim pocitom - kašli na depky, bude aj horšie. tomu môžeš veriť na 100% 🙂

silvinka1978
20. máj 2014
Používateľ silvinka1978 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od silvinka1978.

@lady_v
dievča, dievča.....nič v zlom, ale tvoj slovník sa hodí skôr na chlapa v krčme ako na gymnazistku...aby si sa o pár rokov nehanbila za to čo si tu popísala.....a neboj sa ty nič, ešte ťa život poriadne vyobracia ako mnohé z nás...ešte ťa vyfacká z každej strany....keď budeš v mojom veku, možno pochopíš a potom si spomenieš akými nezmyslami si sa prezentovala...

lenbea
21. máj 2014

@billam ked sem napisala, asi ma naozaj problem, aj ked pre niekoho primitivny, ale pre nu podstatny. a obratila sa sem, lebo hlada pomoc. každeho treba pochopiť.

zuzimia
21. máj 2014

Zo zvedavosti som zbezne nakukla, ale myslim, ze by sem mal nakuknut aj @admin a konecne zakladatelku bloknut. Dakujem

billam
21. máj 2014

@lenbea samozrejme, ale ona nema problém s okolím, ale so sebou...a navyše takým štýlom ako komunikuje a vyjadruje sa...ani sa nedivim...

lenbea
21. máj 2014

@billam no, to som si aj ja všimla, ale aj tak jej treba pomôcť, poradiť, ak sa da. a už ak chce, možno to pochopi a zamysli sa.