Je alkoholik?

2. mar 2022

Ahojte, idem si sem po názor, pohľad iných, nezainteresovanych žien, aj mužov. S mojim mužom sme spolu už 20r.Opiteho som ho videla málo, možno 3-4x A to fakt nepreháňam. Keď sme niekde na návšteve, dá si prípok, vždy ideme autom. Takže nepije viac. Doma si dáme vinko cez víkend, aj to nie každý víkend. Do krčmy, do baru s kàmošmi, kolegovcami nechodí. Ale.... Doma si vypije, povedala by som potajme. Ked som v práci, lebo prichádzam občas neskôr, alebo keď ja už spim.Nieze sa opije, nevidno to na ňom, proste si denne niečo dá. Vidím, že z flašiek ubúda. Hovorili sme o tom 2x, tak že na uvoľnenie si dá povedal. Mňa to ale hrozne vytáca, to, že pije potajme, a sám, to, že všetko popije, a keď pride niekto na návštevu, zistim, že nemam čo ponúknuť.. Podľa mna to normálne nie je, podľa neho je to normálne. Este dodam,že jeho otec tak popija, on ale sa vie zdrbať. Jeho mama skríva fľaše. To zas je trápne, aby som ja robila. Čo s tým? Čo si o tom mysliteľov? Nechať tak? Ci riešiť? Ale ako?

henriettak
2. mar 2022

povedala by som, že nie, keďže ako píšeš, tak sa proste neopíja. ak si dá za pohárik, tak to nie je to isté ako keď nemá mieru a tú teda alkoholik nemá

lucyl13
2. mar 2022

Alkoholik nie je len ten, čo sa opija…sú rôzne typy alkoholikov … kto pije tajne sám doma a pravidelne, nebodaj denne, alkoholikom je…
https://slovenskypacient.sk/alkoholik-nie-vzdy-...

flavica
2. mar 2022

no tak zalezi kolko si da, blbe je to ze potajme, ked si niekto da kazdy vecer dva deci vina pre mna nie je alkoholik, o tomto by ste sa mali pozhovarat, ze ako to vnimas ty ako on

stanulienkat
2. mar 2022

Podľa mňa nábeh na alkoholizmus má určite. Možno je to takzvaný hladinkár, to že nie je opitý na mol, neznamená že nemôže byť alkoholik.

kittykat22
2. mar 2022

takym ludom ako tvoj muz sa hovori "hladinkari". Pozsi si to online. A ano je to alkoholizmus. Alkoholikom je taky clovek ktory nedokaze abstinovat. A tak clovek ktory sa kazdy 3 mesiac opije pod obraz boji alkoholik byt nemusi. Ale clovek co si denne da 1 pivo alkoholik byt moze. Ide o schopnost ostat uplne bez.

pribinak
2. mar 2022

Skrývať fľaše nie je riešenie, lebo ich začne skrývať aj on pred tebou
Alkoholik nemusí byt iba človek spity pod obraz boží.
Ale je to človek, ktorý má vytvoreny návyk a keď si nemôže vypiť tak pociťuje utajiť, stres, je mu nevoľno, nervozita, ….proste pomaly sa začína abstak

Žiaľ take popíjanie na uvoľnenie nie je ok. Treba si nájsť niečo iné na uvoľnenie
Toto sú tzv. hladinkari, proste nepije až do opitosti, ale svoju dávku musí mat.

lucyl13
2. mar 2022

No práve aj 2 dcl vina denne je alkoholizmus …definuje sa to tak…

dadka128
2. mar 2022

Ja si myslím, že normálne to potajme nie je, pre mňa je alkoholik každý, kto si už len sám ulieva.. Tým nechcem uraziť vyčerpané ženy,, ktoré si dajú pred spaním keď im dieťa zaspí pohár vínka 🤣

7miriam77
2. mar 2022

Podla mna zavisly clovek je ten, ktory si to nevie odopriet. Ak tvoj manzel popija denne a potajme, moze mat problem. Ten prijem alkoholu sa casom moze zvysovat. Niekedy si clovek ani neuvedomi ako vhupne do zavislosti.

andreakg
2. mar 2022

Je to tichý alkoholizmus, bohužiaľ v manželovej rodine to mali,ale zatvárali pred tým oči, veď do krčmy nechodila,tak sa nič "nedialo",a nakoniec aj zomrela kvôli pečeni,po smrti sme vypratavali byť,a plno prázdnych fliaš poskrývaných, takže ja by som to riešila

thereisabear
2. mar 2022

Alkoholizmus súvisí hlavne s psychickým prežívaním pitia. Ak by si aj raz za týždeň dal pohárik a nevedel by si ho nedať, cítil by sa zle, ak si ten jeden pohárik nevypije, už to je vlastne alkoholizmus.

lucyl13
2. mar 2022

Kolegynin muž bol takto asi 3 roky - pil malo a doma, nikdy nebýval opitý,nikdy nechodil do krčiem …začal popíjať sám doma - sem tam a malo … potom to skončilo tak,že každý deň po praci… bol kamionista ..//takto to bolo asi 3 roky…potom začal zvyšovať dávky a počas voľna sa už začal opíjať … potom skončil v deliriu, v nemocke, šiel na liečenie, o mesiac v tom bol zase … každá ďalšia recidíva je horšia a horšia … to nevravím o tom, ze ho chytili policajti opitého, prišiel o vodičak… pár dni na to bez vodičáku zase šoféroval opitý, zas ho chytili, stále je v podmienke, stále pije, medzicasom bol na ďalšom liečení … o 2 týždne majú rozvod …nevravím, ze takto musí skončiť aj Tvoj manžel, no ja mam žiaľ v rodine aj iné závislosti, takze trosku o tom viem, žiaľ u nás v rodine občasne popíjanie spustilo závislosť na drogy aj benzodiazepimy …. A z takejto kombi závislosti už je cesta vyjsť z toho von takmer nemožná …

banderaska29
2. mar 2022

nemyslím si, že normálny človek, ktorý si dá pohár dva vína a vychutnáva si ho v príjemnej atmosfére s vyrovnanou dušou je alkoholik. to by potom celé Francúzsko či Španielsko bolo posiate iba alkoholikmi 😀

ja milujem Víno, som milovník vína a k dobrému jedlu proste patrí. aj môj muž. niekedy máme obdobie kedy si dáme pohár vína každý večer, ale niekedy ho nemáme aj mesiac. ak sa pozriem okolo seba, na mojich kolegov, známych, priateľky -naozaj takmer každý večer si dajú s partnermi vínko 😀 nemyslím si, že sme všetci alkoholici 😀

aby som to uzavrela, podľa môjho názoru je začiatok konca v užívaní alkoholu, ak ho konzument pije preto, aby cítil opojenie a v nom utopil žiaľ, smútok, depresie, zlú životnú situáciu.

mamina0078
2. mar 2022

Môj muž si zvykne dat kazdy vecer po práci pohárik vina ku večeri a nevidím to ako opijanie... Tak ako niektorí si dajú čaj alebo kávu tak niekto víno alebo poldeci pokiaľ sa to nestupnuje tak by som to neriešila

babulkomale
2. mar 2022

Ano je, lebo to musi mat a nevynecha ziadnu prilezitost si vypit, aj si tie prilezitosti tvori.
Poradia baby co si tym presli, ja som sa alkacom vzdy vyhybala. Na Slovensku narocne, ale mozne.

lucyl13
2. mar 2022

Poznám žiaľ tiež takú ženu, ktorá si sem tam naliala pohárik, zašlo to tak ďaleko, že tu po sebe zanechala 3 malé deti - upila sa k smrti - zlyhanie orgánov… nevravím - mala ťažký život - takze tu aký taký dôvod na únik z reality bol,že začala piť…

luccija
2. mar 2022

U nás sa alkohol veľmi toleruje.Kto si dá každý večer pohár na uvoľnenie je pre mňa alkoholik.O to skôr, keď jeho otec pije.Skry fľaše a uvidíš ..veď skontroluj fľaše a uvidíš čo za týždeň, dva ubudne a konfrontuj ho

autor
2. mar 2022

Ďakujem za reakcie, ženy. No on pije tajne, vtedy keď nie som doma, že to nevidim preto, lebo vie, že má to štve, se sa mi to nepáči. Predtým, než som mu to povedala, si nalial predomnou, a opýtal sa aj mna, či si nedam. No ako som písala, povedala som mu svoje, tak potom bolo obdobie, že nepopijal. Nechcel ma nahnevat. Tvrdí, že nie je alkoholik, že to má pod kontrolou, že to nepotrebuje. Keď bolo obdobie, že sme nič doma nemali, tak nepil. Rozhodne si nakupoval. To viem. Len jeho to dráždi, keď je toľko fliaš doma. Inak funguje normálne, všetko funguje, nehadame sa. Proste úplná pohoda. On aj alkoholikov neznáša, svojho otca za to odsudzoval, že sa vedel doma opit. Že tak trápil jeho mamu. Inak pivo nemusí, môže byť doma jak rok dlhý. Ale napr. v októbri mal narodeniny, dostal od známych a kolegov nejaký alkohol. Odvtedy už vypil whisky, liter rumu, ale takého 35%, potom dve fľaše pol litrové vodky( tiež cca 30-35%, nejakej ovocnej). Teraz cez víkend načal koňak. Tak zas mam z toho nervy. Pred narodeninami sme nič nemali, len nejaké víno a šampanské, toho sa nechytil. A po narodeninách znova. Či zapija starosti, problémy...
Kto ich v dnešnej dobe nemá. Skôr má trápi jeho zdravotný stav. Pil veľa kavy denne, energy drinky denne, pár krát mu bolo nevoľno. Kávy obmedzil. Drinky už nepije. No a zas alkohol pije. K kekarovi ho posielam na vyšetrenie, tak on nejde, no hrůza s ním.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lululucy
2. mar 2022

Ked bude takt pokracovat, tak pomaly ale isto bude alkoholik. Davky sa budu zvysovat a zvysovat

autor
2. mar 2022

@lubka261 keď som dnes zistila, že z toho koňakú chyba tretina, chytila som tu fľašu, že ju vylejem. Ale mi to prišlo Škoda. Je tam ďalších niekoľko fliaš. Original zatvorených. Aj tie mam vyliať? Veď ju môžem najbližšie darovať. Idem to skryť. Je mi to trápne, ale keď jemu nie je trápiť takto popíjať...Uvidim či sa ozve večer, keď to zistí. Ja nemám nervy na toto. Mam pocit takého sklamania, alebo niečo také.

banderaska29
2. mar 2022

ja to tak čierno-bielo nevidím. ak hovoríš, že keď nie je alkohol tak si ani nekúpi a nepije - to je základ.. teraz ho má doma, dostal ho na narodeniny - tak si popíja. ja to neobhajujem, len viem aký je rozdiel slopať den čo den do bezvedomia byt agresívny a celú rodinu šikanovať ( moj tatko kedysi) a viem čo to je mať doma dve tri fľaše tvrdého raz za rok a vypiť si ich ( môj muž a tiež darčeky 😀 )

pozri, každý z nás má svoj rituál, ktorý robí a robí ho šťastným. niekedy človek proste občas pije. OBČAS.. ak Ti to nerobí dobre, tak sa s ním porozprávaj ako manželka s manželom nie ako matka so synom, ktorá zavelí a chlap poslúchaj! prestaň mu skrývať fľaše ako decku. proste si ho posaď, povedz že Ťa to zneistuje, že sa onho bojíš lebo ho miluješ... žiadne že nesmieš, vadí mi to, nerob to, si alkoholik. je aj cesta "B" a tá môže byť efektívna...

huxy
2. mar 2022

Kde beries tu istotu, ze ak by ste doma alkohol nemali, ze by nepil? Ani nevies, coho vsetkeho su alkoholici schopni. A tiez nemyslim takych, co sa potrebuju denne stat na srot. Moze si kludne na tajnasa kupit tapku, alebo aj riadnu flasu a skryvat na najroznejsich miestach. To, kde vsade som ja flase ponachadzala, by ma nikdy nenapadlo, ze tam je niekto schopny skryt.
Podla mna to alkoholizmus je, co tu spominas.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slavomira1980
2. mar 2022

Podla mna stiahnut sam doma potajomky styri flase tvrdeho za 4 mesiace a uz zacal konak, nuz ano. Je alkoholik tzv hladinkar. Vyliala by som vsetko do drezu a flqse vyhodila do kontajnera. Tiez by som oznamila rodine a znamym ze uz alkohol nekonzumujete a preto nech vam nedavaju flase.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laurinqa980
2. mar 2022

Presne týmto sa zaoberám aj ja 😌😌... Tiez nepije často každý deň..ešte spolu nežijeme.,ale môj otec je alkoholkk tak poznám finty.. priateľ .často sa opil a dosť on nevie niekedy kedy dosť keď si dá je na mňa aj agresívny a keď schová fľašu nepamätá rano kde
..Keď som bola u neho v byte mal pod oblečením v skrine dve fľaše odpite..povedala som mu že prečo to tam dáva že on otom ani nevie mi povedal 😅😅😅😅😅chski do práce snaží sa všetko..A vypije si viem keď ma voľno..ale vždy povie že to nepotrebuje ten alkohol ale keď si ho dá skončí to takto ako píšem takže nerozumiem jeho argument ale mne alkohol nechýba...Keby nechýbal prečo ho teda pijem ??? Odpoveď:ale ja nemám abstaky že by som ho potreboval alebo čo 🤣🤣🤣🤣,ako ja už nemôžem nechapem.
😱😅😅🤣🤣😌😌 ..
Neviem noo tiež ešte ako to brať..budem sledovať uvidím 😌

marca12
2. mar 2022

@henriettak ale pozor,alkoholik je aj hladinkar. Ze pije denne a potajme,aby sa dostal do svojej hladiny,to uz je alkoholizmus. Bohuzial v spolocnosti sa traduje,ze alkoholik je len smradkavy krcmovy povalac,ktory sa spije donemoty.

lucyl13
2. mar 2022

My napr keď si s mužom nacneme víno, pijeme ho cca 4 dni - áno napr cez dovolenku keď sme doma alebo na dovolenke, si dáme skoro kazdy deň kým sa ta fľaša nedopije… tiež to mame tak,že potom zas mesiac si neotvorime to víno… ono ide o to,že ak si musí dať kazdy bozi deň, nevie bez toho fungovať, je to ozaj zle… môj svokor roky pije tak,že denne pivo a poldeci - berie to tak,že nie je alkoholik, lebo čo je to 2 poldeci denne pre chlapa na dedine ??? Ale veru je a bielka ma už žlté … a väčšina psych . mi potvrdila, že ak je človek na tom tak, že ma návyk, že cez víkend si musí vypiť a jednoducho si nevie víkend bez alkoholu predstaviť a trvá to už roky, je to alkoholik … a môže mat hocijako usporiadaný život … proste ak sa potrebuje v pravidelnom intervale dostať “do hladiny”, je to jedno, či denne, či cez víkend, je to alkoholik… akurát ten alkoholizmus viac foriem - v tom linku ,čo som sem pridala, je to pekne vysvetlené tak, ako to bolo vysvetlené mojej rodine zo strany psych.

lucyl13
2. mar 2022

Ono to nepomôže, že to vylejes - to zistíš časom, že si to vyliala zbytočne … lebo si pôjde kúpiť … takze z Vašich peňazí si bude kupovať alkohol a Ty ho budes vylievať … kolegyňu to časom prestalo tiež baviť, že do toho idu v podstate spoločne peniaze a keď to vyleje, ide na to minút ďalšie ich peniaze … ale skús zo odsledovať, či si pôjde kúpiť keď doma nenájde …