Manžel alkoholik

14. okt 2022

Ahojte dievčatá, dnes som to už absolútne nezvládla...
Som v 7tt, manžel dnes už 3krat v tomto týždni opitý... Je vodič z povolania po svadbe sa velmi zmenil. Dovtedy každý deň správa že ma miluje že sa na mňa teší, po svadbe akoby utlo, veľmi túžil po bábätku a hneď po svadbe sa nám aj zadarilo. Najskôr sa veľmi tešil no teraz mam zvláštne pocity z neho...
Akože pivko si dával pravidelne, občas bol aj pripity viac ako by sa mi páčilo no nič hrozné...po svadbe katastrofálne zhoršenie... Každý deň po práci buď pivo alebo dve fľaše vína, tri týždne dozadu (ešte sme nevedeli že som tehotná) sa opil tak že spadol na konferenčný stolík.... Potom sa mi ospravedlnil že to už nikdy neurobí no na druhý deň zas v krčme... Dnes keď miesto toho aby z práce utekal domov za mnou šiel hneď zas to krčmy, keď som po neho prišla a počula som ako sa mu motá jazyk nevydržala som to a v aute mu povedala že mi to už nepríde normálne... doma sa nechal obslúžiť aby som mu naložila večeru a nebavil sa so mnou. Dosť ma to trápi predsa len čakáme bábo a ja nevidím žiadnu zmenu a ani záujem z jeho strany, keď som navrhla rozhovor povedal mi že ho dávam dole a že sa snažím byť na neho prísna. Som zúfalá neviem ako sa s ním ďalej baviť . Už dve hodiny revem, začala som mať bolrsti v podbrušku a panko si pokojne spí na gauči . Či mam robiť? Ako to mam celé riešiť?

drzaopica
14. okt 2022

Napisat ziadost o rozvod usetri si roky trapenia.Raz to bude vidiet vase dieta.A za dalsie...vodic z povolania a alkoholik je nezodpovedny nebud naivna, ze sa zmeni

lenkakravcova
14. okt 2022

Buď úplná abstinencia dobrovoľne z jeho strany, alebo protialkoholické liečenie alebo rozvod. Iné možnosti nie sú udržateľné (nie nebude piť 1x do týždňa 1 pivo, aj keď to na sľubuje, keď je na tom tak ako opisuješ).

marca12
14. okt 2022

To snad nemyslis vazne,ze si ozrate hovado odviezla a este obsluzila? U mna by jest nedostal,obsluzil by sa sam. A bud sa zacne spravat ako pred svadbou alebo rozvod. Prestala by som sa onho starat,ziadne obsluhovanie. Nech sa uvedomi a ak sa neuvedomi,za takym ti smutno nemusi byt

miamaria
14. okt 2022

Ty este skaces okolo neho, nakladas mu veceru a potom sa stazujes na soc. sietach, aky mas doma vykvet... no ja zasnem

ankare
14. okt 2022

Och, veľmi ma to mrzí.... 😢

deti95060810
14. okt 2022

hm... poznám takého čo tiež sľuboval že už nikdy nebude piť...pije doteraz - ale už je bez manželky pekných pár rokov...

viestta
14. okt 2022

Koľko si vydatá? Pol roka? Za pol roka sa z neho ožran ani alkohik nestal. Také tempo nezvládne ani najväčší prebornik. On slopal viac ako je bežné už pred svadbou, len si to nevidela. Alebo si to videla a maivne si si myslela, ze po svadbe sa zmení. Áno, kazdy sa po svadbe zmení. Aj ženy aj muži. Ale z obcasneho popíjaca sa často stáva ozran bez zabran.
A obskakovamie ozrateho budúceho otca tvojho dieťaťa radšej nekomentujem, lebo mi zrušia ucet

puertorico
14. okt 2022

Dávaš ho dole a si na neho prísna ….. poznám takých mužov , žena je striga a muž pije lebo to s ňou nezvláda a ešte ona sa hra na obeť a robí z neho najväčšieho hajzla na svete …..

kris_y
14. okt 2022

prosím ťa, rozveď sa čo najskôr... inak zničíš život nielen sebe, ale aj dieťaťu... ja som to nedokázala a doteraz si to vyčítam nielen ja, ale aj dcéra mi to vyčíta... o chvíľu bude už dospelá...

komplikovana
14. okt 2022

vysvetlit, ze vobec nie si prisna a ani ho nedavas dole ( mimochodom robi to on sam) ale alkoholika v manzelstve netolerujes. TY si musis uvedomit, co si ochotna znasat a co uz je cez ciaru, a to aj za cenu rozvodu. Nenechaj jeho slabost zvalovat na seba ako tvoju vinu. Skus sa teraz odputat od emocii a logicky sa zamysli ake mas moznosti. Plus nenechaj sa opantat planymi slubmi.

whatever1
14. okt 2022

Bud sa spamata teraz alebo nikdy. Daj mu jedinu sancu - ultimatum, bud alkohol alebo rodina. Ziadne nic medzi tym. Ziadna krcma, nech si najde ineho konicka ak sa potrebuje socializovat.

marca12
14. okt 2022

@puertorico Prisna zena urcite neobskakuje ozrateho muza

olimuc
14. okt 2022

Tvoj manzel sa nezmenil, ale asi si sa chcela velmi vydat … pil predtym …”pivko si daval pravidelne atd “ ,bonus vodic s povolania … ak je hladinkar, tak bude nie len alkoholik ale za chvilu aj nezamestnany… takze daj tvrde ultimàtum a zaroven zacni rozmyslat ako budes zvladat sama dieta, daj si dokopy financie atd… ako sorry ozere sa, ze padne na stol a dalsi den sa necha zase nalamany obsluhovat a este bude ofucany … asi by spal pri kontajneroch aj zo svojimi vecami

matullienka
14. okt 2022

@marca12 podľa mňa si en koment nepochopila. Ja som ho pochopila, ze 90% alkoholikov má túto výhovorku. Tie ženy za to z veľkej časti určite nemôžu

Autorka tebe poradím jediné skus od neho na nejaký čas odísť, s tým ze sa vratis6iba za určitých podmienok. A potom bud alebo. Ver, ze keď budeš mať bábätko budeš mat starosti viac ako dosť a nie ešte chodiť hľadať ozrana po krčmach a obsluhovať ho

daniela1911
14. okt 2022

Sekni s ním. Ste svoji pár tyždňov a takéto problémy. Za pár rokov bude z teba troska… na dieťa budeš sama tak či tak, a ešte budeš mat doma nezamestnaného alkoholika.. začni radšej nový život a žiadaj výživné.

dzulli1980
14. okt 2022

Pokiaľ sa nechceš do konca života trápiť a trápiť aj svoje dieťa, rozveď sa s ním, odíď ... on už je alkoholik ... môj muž mal otca alkoholika, stále na ňom vidieť (na správaní, na reakciách), v akom prostredí vyrastal.

lizwer
14. okt 2022

Ja som mala otca alkoholika, poviem ti mala som otrasné detstvo. Po vlastnej skúsenosti, to čo som ako dieťa prežila doma, nikdy v živote by som v manželstve s alkoholikom nedostávala, a najmä ak chceš svojmu dieťaťu dopriať pokojné a šťastné detstvo.

cubo2
14. okt 2022

Nepoteším ťa, bude to musieť byť vážny rozhovor - buď si uvedomí a prestane piť, ale ak nie, rozvod - tvoje dieťa si zaslúži otca a nie ožratú kopu spiacu na gauči každý deň po práci.. môj otec je tiež alkoholik, tak viem čo to je.. alkohol, keď sa vymkne spod kontroly, je vážny problém, ľudia ho podceňujú, ale ludia, čo vyrastali v rodine s otcom / mamou alkoholikom vedia, aký veľký problém to je..

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucky_k
15. okt 2022

ON chcel velmi dieta a aj sa zadarilo???? A TY si tiez dieta chcela alebo si sa chcela len rychlo vydat? Neklam, ze predtym nepil a cca pol roka po svadbe je opity 3x za tyzden...navrhla si rozhor, on ta s nim poslal do kelu a teraz spinka, pricom ty 2 hodiny reves ??? Si zena, ktora pri nom zostane a bude sa trapit ALE si vydata s detmi lebo ON chcel....

autor
15. okt 2022

@lucky_k neklam? Veď som jasne napísala že pred svadbou si tiež dal pivo a podobne ale po svadbe sa to dosť zhoršilo... Rýchlo som sa chcela vydať? No to su vyprosim... Bolo to naše spoločné rozhodnutie a nikto nikoho nenútil... Prišla som si tu po radu od niekoho kto zažil niečo podobné a nie rozbor a mudrovanie s pozdravom

oriesocek
15. okt 2022

Ťažko radiť, ale ja som to mala doma. Otec pil a dosť, nebolo to pekné detstvo z tohto pohľadu. Nechcela by som mať takého manžela. To radšej sama s dieťaťom, ale kľudný život.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
samanta44
16. okt 2022

Viem o čom to je aj môj pred svadbou pil ale nie tak ako potom no ja ti poradím len poriadne ho zdrbat povyhrazat sa poprípade na čas odísť a uvidíš či sa niečo zmení.u nás sa vždy zmenilo asi na týždeň potom znova to isté tak isto aj po liečení týždeň tak tak už moje riešenie bolo jasné.kto to nezažil ľahko sa píše