Môj muž vypije za deň 6 - 8 pív

4. sep 2020

Ahojte ja už neviem ako ďalej ....môj muž deň čo deň 6-8 pív ... Pritom vie aký mám na to názor nie raz sme sa pohádali kvôli tomu .... Najhoršie na tom že ešte vlastná rodina ho v Tom,, podporuje" ( otec mu to pivo kúpi) keď prídeme na návštevu .... Už normálne podla jeho hlasu viem že ma vypité ...a keď do neho skočím tak hneď sa vyhobpri na to že za deň veľa nezjedol .... Sme spolu 12 rokov máme syna a čoskoro ďalší prírastok ... Toto sa deje tak posledný rok... Akoze aj predtým pil ale kúpil si domov dve tri a stačilo mu .... A k tomu ešte zvykne poldecaky nie každý deň ale raz dvakrát do týždňa .... Je skvelý otec postará sa ja nemôžem povedať len ten alkohol....strašne ma to trápi bojím sa že sa to tak zhorší že pôjdeme od seba....

havana40
4. sep 2020

Skuste si sadnut a rozumne sa o tom porozpravat vysvetli mu preco ti to vadi a ze ta to trapi. Nezabudni spomenut aj to ze je dolezite aby ste sa o tom porozpravali pretoze ti na nom.zalezi a chces aby ste sa dopracovali k nejakemu kompromisu. Drzim palce .

vilma7
4. sep 2020

Tak ono sa to už zhoršuje...ja som mala otca alkoholika, dožil sa 41 rokov. Skúste sa o tom porozprávať v kľude, za triezva, ale tam už je ťažká závislosť, takže jedinou cestou je absencia, liečenie.

tatisna
4. sep 2020

Zobrala si si alkoholika... Aj male mnozstvo alkoholu ak sa pije pravidelne viacmenej na dennej baze je alkoholizmus. Zeny, kde mate rozum ze si takych beriete. Ved to ide aj do penazi, ci uz pivo alebo cigarety...Asi Ti neporadim ale je mi luto Tvojich deti...

autor
4. sep 2020

@havana40 to už bolo proste jemu to chutí ..... A obranu sa tým že keď ma vypité veď bordel (akoze že by bol agresívny) nerobí ... A on alkoholik není alkoholik je len ten čo ide zo strany na stranu z krcmi ...podľa jeho slov ......

autor
4. sep 2020

@tatisna proste mala som 16 keď sme sa dali dokopy tak asi vieš ako som sa v tedy na to pozerala .....

autor
4. sep 2020

@vilma7 no lenže pokiaľ si to on nepripusti že je alkoholik tak čo si zmozem?

kataina
4. sep 2020

žiaden alkoholik nevie, kedy - ktorý pohárik bol už závislosť. A žiaden si neprizná, že je závislý. On bude tvrdiť, že to nie je závislosť, že keby chcel, tak by nepil,... ale neprestane. Musí si sám priznať, že je závislý (to asi nehrozí) ked si to prizná, často je už neskoro. A až vtedy sa začne liečiť, ked sám bude chcieť. A potrebuje podporu najbližších. No asi je to terez nereálne?

autor
4. sep 2020

@kataina tak on povedal že keď sa nám narodí druhe dieťa tak s tým sekne noooo uvidíme ....len potom neviem čo ďalej keď sa to neudeje

melbak001
4. sep 2020

@havana40 ...a ty si myslis, ze on si bude chciet sadnut a rozpravat? zial uz je alkoholik a ziaden alkoholik si to neprizna, on este urobi z nej hystericku babu

kataina
4. sep 2020

to je fakt, že nakoniec povie, že on pije kvôli tebe, že ty za to môžeš

eliska13
4. sep 2020

To nie je obrana, že nerobí bordel.Nezmozes si nič pokým nepochopí, že je alkoholik.Kazdy deň toľko pív a ešte poldecaky 2x je zle.kazdy alkoholik Ti povie veď len po robote od smädu, raz za čas, mal som chuť, nepreháňaj nevalam sa po dlazke

1xenia1
4. sep 2020

No to je asi také ako keď ja si poviem že začnem cvičiť od pondelka. Samozrejme že nezačnem, s tým treba seknuť hneď a zaraz. Časom to bude len horšie, deti budú rásť a budú si to uvedomovať, garantujem ti že ich vzťah k otcovi ochladne a predpokladám že ochladne aj u teba.

autor
4. sep 2020

@melbak001 ale my sme sa veľakrát rozprávali o Tom veľakrát vravel dobre sa so dve tri ako dakedy aziaden tvrdý alkohol nooo nejak vydržal s dvomi tromi jeden deň a na ďalší fungoval ďalej ....

deti95060810
4. sep 2020

žiadne 2-3 pivá...Jemu netreba NIČ. Ani jedno ....😉
Lebo inak môže zle dopadnúť....

kataina
4. sep 2020

a žiadnym sľubom...potom prestanem...nemôžeš veriť. To je závislosť, nedá sa len tak skončiť. Závislosť ! Ani fajčiar neskončí len tak, väčšinou musí skusiť prestať niekolkokrát a len malé percento fajčiarov naozaj prestane a už nezačne

autor
4. sep 2020

@eliska13 ....traja jeho ujovia zomreli na alkoholizmus .... Otec pred nedávnom skončil v nemocnici kvôli alkoholu ...od tej doby už len nealko ....odklopem .....a on to nevidí ? .... Proste ja toto nedokážem pochopiť .....

eliska13
4. sep 2020

To nie je ospravedlnenie, že si mala 16 r robí to teraz posledný rok a ktovie koľko predtým.Ked ste sa veľa x o tom rozprávali a nič nezmenil je rada na tebe, keďže čakáš bábo nič sa diať nebude.On vie, že Ťa uchlacholi a život ide ďalej.od neho zmenu nečakaj on je chory, keď nevydrží ani pár dni

autor
4. sep 2020

@1xenia1 takze čo mám robiť ? Čakať ?

eliska13
4. sep 2020

Tak máš dobrý tromf mu to vysvetliť ako dopadla jeho rodina či chce tak žiť resp.nezit?To ďalšie dieťa by ho mohlo nakopnúť, ale....mal by sa liečiť ambulantne u psychiatra

kataina
4. sep 2020

a čo peniaze? Stačia mu na pivo a aj pre teba na domácnosť?

autor
4. sep 2020

@eliska13 lenze ako 16 ročne ,,decko" som mala u prdele že on pije každý deň dve tri piva neriešila som to podstate až do doby kedy to nezačal preháňať ....proste som to neriešila brala som to jak jeho súčasť však dá si pivo ..... Lenže keď sa mu už motal jazyk pár krát za týždeň tak som si povedala že asi je niekde problém ..... Áno viem bola som blba lenže ja som sa s takýmto niečím v živote nestretla ...a teraz stojím pred hotovou vecou a preto sa pýtam vás skúsenejších

autor
4. sep 2020

@eliska13 to už bolo x krát čo som mu vravela že nech sa pozrie na jeho rodinu ....no pre neho on ani zďaleka není taký ...toto je celé zle čo vám poviem

1xenia1
4. sep 2020

Rázne sa s ním porozprávať. Chce aby sa raz jeho deti hanbili domov priviesť kamarátov lebo sa budú báť v akom stave je ich otec? Aký by bol pocit keď syn odíde na vysokú školu a radšej zostane cez víkend na internáte ako ísť domov? Treba si položiť takéto otázky.

autor
4. sep 2020

@kataina on si uvedomuje ako to ide do peňazí aj to kopu raz povie ..a aj tak každý deň 8 € pivo a cigarety ďalšie peniaze ....ja nefajčím podotýkam

tulipanicek
4. sep 2020

Hm, neviem čo by som robila. Ale asi by som mu povedala, že ak sa to nezmení, tak ako sľubuje (narodenie ďalšieho dieťaťa) tak v takom prípade s alkoholikom žiť nebudem. Povedala by som mu, ako to je, že nechcem, aby si deti mysleli, že alkohol je normálne piť denne a že nechcem, aby videli otca opitého každý deň. Že to nie je obraz, ktorý im o rodine chcem dať.. A áno, radšej v takom prípade sama.
No ako 16 ročná si to neriešila, logicky. Lenže.. nemáš 16 a keď ste sa o tom rozprávali už X krát, tak to trvá dlhšie. Nerozumiem potom, prečo spolu čakáte ďalšie bábo keď problém ste mali zrejme skôr.. To do teba nerýpem, mne je to v podstate jedno, ale ak by môj muž pije takto ako tvoj, ďalšie dieťa by som s ním nemala. Aspoň do chvíle, kým to nezačne riešiť. Ale dala by som mu teda čas do narodenia druhého.. Môj otec prestal fajčiť z dňa na deň ked som sa narodila ja a to fajčil 60 denne dovtedy, čiže teoreticky šanca je, ale musí to chcieť on.

autor
4. sep 2020

@1xenia1 no lenže tieto si pokladám len ja to je to že nechcem aby to takto bolo ....on si to absolútne nepripusti že má problém

tulipanicek
4. sep 2020

To on ešte aj fajčí? Kristepane, veď to je skoro 300 eur mesačne..

eliska13
4. sep 2020

Jaj tak on to robí od 16 r?som si myslela, že posledný rok...vieš pokým nezistí, že to myslíš vážne, že by si od neho odišla čo si už určite veľa x povedal nič nezmení.A aj, keby si priznal problem sám bez liekov či pomoci odborníkov to nezvládne.Co máš robiť?dostať ho k psychiatrovi.
Prepáč, ale prečo potom druhé dieťa?

kataina
4. sep 2020

no aj ked ste manželmi a ste v 1 domácnosti, môžeš si súdnou cestou vymáhať výživné na deti a na seba. To nech Ti dáva na tvoj účet. A zároveň ho upozorni, že si pripravená sa rozísť, že peniaze pošle na účet a viac úžitku z neho nemáš. Ako píšu vyššie: nechceš dať deťom takého otca

kataina
4. sep 2020

ultimatum že ostaneš, len ked sa bude liečiť u psychiatra