Mám nevlastné sestry a ich otec pije, vrieska, búcha

4. jan 2023

Ahojte, poraďte čo podniknúť, mam nevlastne sestry, žijú s mamou a ich otcom, ich otec pije a vyhráža sa im, deň čo deň sa tam vrieska, búcha.. Už bol preto aj v base, domáce nasilie, aj nedávno bola privolana polícia, ale nikto nič ďalej neriešil, dnes zas po nich opitý vrieskal, čo mladšia v daždi, bosá len v slapkach prišla na bicykli zvoniť ku mne (nevlastnej sestre) o 22.00 ze sa bojí, teraz už ju nechám prespať tu, píšem si so staršou tak ze otec vyrevuje sem tam ale ze nikomu neublížuje, neviem co robiť, matka sa tvári jak mŕtvy chrobák a deti sa strachom trasu, ja už neviem, aké mam možnosti. Ďakujem

zmrzlinka2021
4. jan 2023

Polícia, socialka

katkami123
4. jan 2023

Katastrofa. Keď bol v base ako to, ze spolu žijú opäť? Zavolať socialku, nech idú radšej deti do domova ako pri blbcovi.

apolka77
4. jan 2023

Zle sa to až číta. Najhoršie že mama hra mŕtveho chrobáka.
Koľko majú sestry rokov?
Keď je zlý, agresívny a má záznam možno by bolo fajn keby mal zákaz priblíženia. Lenže to by musela mama byť iniciatívna a podávať sťažnosti že sa cíti ohrozená...mama to prečo nechce riešiť?
Ako dlho to trvá?

tykat
4. jan 2023

Tvoja mama je aj ich mama?

autor
4. jan 2023

@katkami123 áno opäť sú spolu, už je to hádam aj 4zy krát, ona neviem prečo ale nikdy ho neudala, vždy som to robila ja keď som bývala tam, teraz poslednýkrát staršia sestra zavolala a mama aby pred ním bola čistá tak hra mŕtveho chrobáka ale to je na dlho, lebo mama je podľa mňa tiež šiši, keď toto dokáže

@apolka77 mal zákaz na 14 dní to ze ide na liečenie, no po tej dobe podpísal reverz, prišiel a zas kolotoč

@tykat ano je žiaľ

autor
4. jan 2023

Asi fakt inak jak podnetom na sociálku to nejde, ja už nevládzem, noc čo noc trpnem kto zavolá

apolka77
4. jan 2023

Sestry majú koľko rokov?

autor
4. jan 2023

@apolka77 13,15

autor
4. jan 2023

@apolka77 budú mať

katkami123
4. jan 2023

Je mi ľúto, ze riešiš to, čo by mala riešiť tvoja mama. Ona sa spamätá, keď s ním skončí sama a bude sa vyzurovať už iba na nej. Teraz predhadzuje svoje vlastné deti. Katastrofa.
Deti v tomto prípade naozaj radšej detský domov. Kvôli dvom blaznom trpia 3 nevinní ľudia.

svetlonos
4. jan 2023

No mater sa spamäta az ked jej deti zoberu aj to si nie som velmi ista. Drzim ti palce aby si nasla dobre riesenie pre svoje sestry. Tie budu okrem kludu potrebovat aj dlhodobo psychologa. Riesenim by mohla byt skola daleko od domu s intrakom- ked rodicia nedovolia, klidne povedat, ze pojdu radsej do domova!

alexnina777
4. jan 2023

Toto je des len čítať..ešte že Ťa majú, určite konaj , ak možu ísť na pár dní k Tebe bývať. a popritom ísť na spciálku nahlásiť v akom prostredí žijú..ideálne podávať TO ak im ten chlap -otec aj ubližuje.. musí to byť hrozné , tá bezmocnosť..iných príbuzných nemáte?

anjelicek26
4. jan 2023

Mozu sestry byvat u teba? Kazdopadne socialka, rano dvihnut telefon a riesit...toto je strasne zazivat v tak citlivom veku ako je puberta... a vlastne kedykolvek. Mama je tam dobrovolne, ony nie :(

apolka77
4. jan 2023

Neviem aké máš podmienky, nemôžu sestry na nejaký čas k Tebe? Su uz veľké netreba pri nich sedieť ta staršia možno už aj nejakú brigádu by zvládla...okrem sociálky nevedia pomôcť pribuzni?

rony2255
4. jan 2023

Zavolať políciu aj sociálku. Sestry zobrať k sebe. Ty máš koľko rokov? Mohla by si tiež podať návrh na zverenie sestier do svojej opatere, na základe prostredia v ktorom žijú

bajka16
4. jan 2023

Toto tvoje sestry poznačí do života maximálne. Už keď musia utekať z domu od strachu už vtedy je zle. Pomôž im ako môžeš nemajú sa na koho obrátiť tvoja mama ho asi veľmi neuzemni. Neviem načo jej je taký chlap ale ja by som chlapa z basy už teda nechcela. Ztade sa nikto nevráti normálny.

deti95060810
5. jan 2023

@tykat áno... však to píše hneď v prvom riadku...

deti95060810
5. jan 2023

pochybujem že matke zoberú sestry...tá staršia je už deviatačka? nech ide na internát - bude mať od otca relatívne pokoj.... a mladšia nech chodí cez randál vždy ku tebe... inak pomôcť asi nemáš ako...

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tykat
5. jan 2023

@deti95060810 pise nevlastne, ak maju spolocnu mamu tak su to jej vlastne sestry.

autor
5. jan 2023

U mňa byt môžu, len nechcu mamu tam nechať samu, neviem kým ona to nezačne riešiť tak sa to nepohne, každopádne vždy tu môžu prísť, prespať, aj tak sú tu väčšinu času...

anjelicek26
5. jan 2023

Treba sestram jasne vysvetlit, ze ten krok - odijst - urobit musia... mozno posledna sanca pre mamu sa spamatat a odijst tiez, ked ostane bez deti zrazu...

teleskop
5. jan 2023

POLICIA OPAKOVANE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sheila121
5. jan 2023

Materi po hlave s lopatou a volaj socialku

katkami123
5. jan 2023

Smutné, deti myslia viac na vlastnú matku ako matka na deti.

katkami123
5. jan 2023

Matka ma možnosti, je dospela, nikto jej nekázal sa dávať stále s tyranom dokopy ani jej ho nikto za partnera nenútil a možnosti má v dnešnej dobe až až. Riešila by som iba sestry, ak chcú.

alexnina777
5. jan 2023

@katkami123 to je pravda , matka musí byť nepríčetná keď toto dopustí, len autorka asi nemá kompetencie si zobrať sestry k sebe úplne, či áno? nevyjadrila sa len že nechcú mamu nechať samú..

katkami123
5. jan 2023

@alexnina777
Len mama nie je nesvojprávna, keď sa k nemu neustále vracia. A nevadí jej, ze vlastne deti trpia, asi má ozran vtáka zo zlata.

alexnina777
5. jan 2023

@katkami123 no len keď je mama svojprávna a nechá si traumatizovať vlastné deti, otázka znie aké kompetencie má dospelá sestra. či iba ísť na sociálku, či volať policajtov, či si zobratl deti k sebe na stálo..tá matka aj keď svojprávna sa rozhodla že ona toto chce zažívať denne..autorke by som rada poradila len netuším čo sa dá robiť okrem podať TO a ísť na sociálku..