Mám si nechať dieťa, keď mi bol partner neverný?

miska221
22. aug 2015

Neviem, čo mám robiť, mesiac pred svadbou som sa dozvedela, že ma priateľ podvádza. Sme spolu 9 rokov, raz sme už tento problém riešili, vtedy som mu odpustila, zdalo sa, že sa zmenil k lepšiemu, 3 roky to bolo ok, ale potom prišlo pár mesiacov stereotypu a hneď si našiel inú. Keď sme sa dozvedeli, že som tehotná, všetci sme sa tešili, začali plánovať svadbu, (ja som o nevere nevedela, on s tým skončil a tešil sa na dieťa, aj na svadbu), ale ohrdnutá milenka sa mi ozvala... Priateľ tvrdí, že sa o nás postará a dá nám všetko, ale dokázal, aký dokáže byť chrapúň, klamal mi do očí, viem, že by ho to bavilo chvíľu, potom by sa na nás aj tak vykašľal. Nemám síl sa potom s takým chrapúňom ťahať ohľadom výživného, starostlivosti atď. Rodičov mám na opačnom konci republiky, 10 rokov s nimi nežijem, na priateľa som bola veľmi naviazaná, bola som stále len s ním, takže priateľov tu nemám.
Neviem, čo mám robiť, nemám odvahu na to, aby som bola slobodná matka, bola by som na všetko sama, bez peňazí a zavretá doma s dieťaťom...Necítim sa na to... ale nie som si istá ani potratom, hoci potom by som mohla žiť nový život a mať šancu, že si nájdem normálneho chlapa a založím si poriadnu rodinu...
Čo mám robiť?

mamulka211
22. aug 2015

nepyta sa nikoho, spytaj sa sama seba, iste v sebe odpoved mas uz davno, len sa toho bojis...hod si mincu a v ktoru stranu budes dufat, ze padne, toto sprav, lebo toto naozaj chces...

nevenka
22. aug 2015

@baasss
@miska221

baasss to pekne napisala, ja by som asi poradila to iste...ja som ostala druhykrat tehotna neplanovane, dost skoro a prepadalo ma myslienky, ze "ved jedno nam staci", hlavne, ked som po porode zazila poporodnu depresiu...ale vzdy sa niekto, nieco najde, co ta posunie vpred, to dieta moze pre teba byt neskutocnym pozehnanim, ked sa aj vytrapis s nim, hoci aj sama...kazda mame nejaky osud a problemy, ale to dieta za to nemoze, musime sa naucit s nimi popasovat, bojovat, kvoli tym nevinnym stvoreniam...ked som drobceka videla v inkubatore, ako z neho trcali hadicky a nevedela som, co mu je, ci nebude mat nasledky a tak, tak som sa neubranila slzam...a to bol donoseny chlapcek, len chytil infekciu...a teraz, ked mi povie "mama" a vrhne sa mi do narucia a vypusinkuje ma, to je ten najuzasnejsi pocit, a preto si hovorim, ze to trapenie za to stoji a ideme na to po druhykrat, uz mozno o par hodin budem dvojnasobnou mamickou...a tiez neviem, ci sa depresia znovu neobjavi, ale zabojujem kvoli tym bezbrannym drobcom! Tak hlavu hore, byt tehotna je pozehnanie zhora! Drzim palce, aby si sa spravne rozhodla! 😉

baasss
22. aug 2015

@nevenka mame toho asi vela spolocneho 🙂

vikusss
22. aug 2015

fuj je mi zle ako o svoom dietati hovoris.... hlavna vec ze ste sa s neho tesili vsetci a zrazu ked sa nieco doripka vo vztahu tak uz nechces ani dieta?? ty sama si dieta ked rozmyslas nad vlastnym dietatom ako nad vecou ci si ju kupis alebo nekupis!!!!! je to dar....!!! tvoje dieta to ze on je ***** neznamena ze za to moze tvoje/vase dieta a ked uz tak v prvom rade ty to dieta budes nosit pod srdcom ty ho porodis ty ho budes kojit a drzat v naruci.... je to tvoje dieta tvoja krv pre pána jána....... co by ine zeny dali za to aby mohli mat miminko a ty o tom rozmyslas len tak ako o veci.... vies poviem ti uz as len tolko aby si to raz v zivote nelutovala ked uz potom babyno nebudes moct mat ... ved to ze budes mat dieta neznamena ze si nemozes najst toho praveho a mat s nim deti, vela takych zien poznam a su stastne....

mamulka211
22. aug 2015

@vikusss v prvom rade premysla zodpovedne, pretoze ked sa dieta narodi bude to len ona, kto sa onho, ked ju on opusti, bude musiet financne aj fyzicky postarat. Je to narocne, neraz je to nad ludske sily a este k tomu v dnesnej dobe. Je prirodzene, ze ma strach, aj ja by som ho mala, aj ty..je lahke radit niekou nieco, ked sa ma to osobne netyka. Ty jej das radu a zabudnes , ze zije, ona ale, bude s tym musiet zit cely zivot.

vikusss
22. aug 2015

@mamulka211 ja som len napisala svoj nazor.. pre mna dieta znamena dar a nedala by som si ho vziat vzdy je predsa nejake to riesenie .... 🙂

kittyjuliette
22. aug 2015

@mamulka211 pekne a vystizne napisane☺prave preto je nemozne poradit,co spravit...mozeme napisat,ako by sme sa zachovali my,ale zakladatelka diskusie sa koniec koncov aj tak bude musiet rozhodnut sama...

mamulka211
22. aug 2015

je to dar najma vtedy, ak mas prenho milujuceho otca a prostredie, kde ho vychovas....ak to nemas, tak mas strach, lebo to tvoje dieta bude peknych par rokov od teba vo vsetkom zavisle. Ja by som si netrufala radit nikomu co ma robit.

mamulka211
22. aug 2015

Asi by som sa o tom poradila s rodicmi, ci mi budu schopni a ochotni pomoct.

libela
22. aug 2015

nič proti, ale je to aj tvoje dieťa.... nie len jeho.., ale rozhodnutie je na tebe...

gagik
22. aug 2015

@miska221 a to je tvoja laska k svojmu babu podmienema laskou tvljho partnera k tebe? A kebyze sa po nejakom case rozvedete tak co? Zabijes spolocne deti aby ti nebranili v novom zivote. Lebo nechapem, podla toho co pises tesila si sa na babo ale nakolko sa partner neukazal v dobrom svetle tak uz nechces ani partnera ani babo. Mala by si si uvedomit ze to aky je partner je jedna vec, koli tomu nebudes predsa zabijat svoje babo.

lulula1990
22. aug 2015

@miska221, ja ti k tomu napisem len jednu vec. Ak pojdes na potrat, uz nikdy, nikdy nebudes mat normalnu rodinu. Ked budes matkou a zistis co je laska k dietatu, budes cely zivot lutovat ze si si prve dieta dala dobrovolne zobrat a vzdala ss bez boja. Dieta ludi spaja, zblizuje,zacnes si nielen ty, ale aj tvoj priatel vazit ine hodnoty a veci.

jeennyv
22. aug 2015

@miska221 mas pocit, ze s jednym dietatom si normalnu rodinu nevytvoris ? prave mat dieta moze byt pre potencionalych partnerov dobrou skuskov ci stoja za to....hned budes vediet kto to ako mysli, plus ako sa vravi dieta za nic nemoze...rodicia su zodpovedni co a ako...a ako baby pisu, potrat zasiahne psychiku a uz len vtedy budes podla mna problem s tvorbou rodiny.....

lenka_21
22. aug 2015

@miska221 tazka otazka, tazka odpoved. Beriem to tak, ze priatela opustis a musis riesit co spravis...si samostatna, mas strechu nad hlavou, vies sa o seba a dietatko postarat (hrdinku by som nehrala, chalan nech aspon plati vyzivne - i ked ani toho by som sa zubami-nechtami nedrzala)... Proste musis si odpovedat ci sa vies o seba a dieta postarat sama (silacke reci co su tu a pod.by som neriesila), ucty musis platit ty!!! Takze ak by som bola v tvojej situacii a viem sa o seba a dietatko postarat tak si ho urcite necham, ak nie asi by som zvazila potrat (neviem posudit ci by som zvladla adopciu...skor nie ako ano). Na druhej strane som vsak v situacii, ze by mi mal kto pomoct a ja by som sa nehanbila o pomoc poziadat...
A ak si myslis, ze potratom mu ublizis (trosku to z tvojej spravy znie i ked ta chapem, lebo si v tazkej situacii) tak vies sama, ze ublizis len sebe... A neboj aj s jednym dietatkom sa da najst partnera, kt. Vas bude mat rad, v dnesnej dobe to uz nie je problem 🙂
Drzim palceky nech to cele dopadne co najlepsie!

kliara
22. aug 2015

@mamulka211 - áno, ale keď pôjde na potrat, tiež s tým pocitom a vedomím bude musieť žiť celý život.

majorosovalucia
23. aug 2015

No moj nazor je,ze ak niekto je neverny raz a potom druhykrat ako pises to sa bude opakovat- mozno tvoj priatel to ma ako adrenalinovy sport,hmmneviem,ale zjavne mu vo vasom vztahu nieco chyba ked to hlada inde- vzdy su vinni dvaja,kazdy ma na tom podiel viny.
Je smutne,ze zrazu dieta je brzda pre teba.Pozri uz tu vela zien napisalo,ze je to len a len tvoje rozhodnutie,ale ak pojdes na potrat dosledky tohto musis niest sama a aby si to nelutovala cely zivot.A ak to dieta nechces su aj ine moznosti ako ist na potrat. Sprav si v sebe poriadok.

sense
23. aug 2015

Nebudem ti kazat sudit ta ani presviedcat....napisem len co by som robila ja....dieta by som si nechala lebo to nie je len jeho dieta ale predovsetkym tvoje dieta ...ja by som sa skor bala vlastnej psychickej ujmy amontoho ze budem sama s dietatom....ale s chlapom by som neostavala ....a uz vobec nje preto ab som nebola sama...

lajlilinka
23. aug 2015

A keď by si zistila že je neverný až po narodení??? Tak to dieťa 'vrátiš'???? Čo majú potom robiť tie ženy, ktoré neveru zistia až po niekoľkých rokoch vzťahu???

andreasko
23. aug 2015

Za nic na svete inechod na potrat...do koncs zivota si to budes vycitat! To dieta je z polovice aj tvoje dieta daj dietatku sancu zit uvidis milion krat ti to vrati.ziadny chlap zato nestoji aby ti si si nicila zivot!ziadna kasa sa neje taka horuca ako sa navari!!!!!!

skoupilka1
23. aug 2015

@miska221 tvoj chlap je už paseee. To by si mohla uzavrieť. Dieťatko je na ceste-ber to tak ako to je. Budeš mať bátätko, veď to je niečo úžasné. To ťa zocelí, ešte len potom budeš vedieť čo je to naozajstná láska 🙂 Teš sa z tvojho stavu. Prežívaš najkrajšie obdobie v živote ženy. Život ti nadelil "školné" v škole života. Už to nie je o TEBE, už je to o bábinku. Čo by si nezvládla, zvládli to iné, zvládneš to aj ty. Len je škoda, že si si nenašla priateľov. Vieš, ono nie je dobré, keď sa človek naviaže na jednu osobu, skús nadviazať nejaké vzťahy a možno tam niekde je ten, čo na Vás už čaká. Hlavu hore 😉

loliki
23. aug 2015

@miska221 Nevera ublizi, ale potrat zabija. Co je podla teba horsie? Vase dieta ste splodili z lasky. Buduci manzel sklamal. Slaby clovek a velke pokusenie.
Mozno si teraz kladie otazku: mam si nechat zenu, ktora chce zabit nase dieta?

mufka1
23. aug 2015

Ahoj prepac ak ta nahnevam ale chcem byt otvorena a povedat co si myslim .Nie si 1 ani posledna co takto dopadla!Viem je to tazke pretoze si mala nieco vysnivane a teras sa to zrutilo ako domcek skarat.A teras pocuvaj!Preber sa mas 28 r si mladuvka zena!Vykasli sa na partnera je kopa inych ktorich mozes mat aj ako slobodna matka.To ze cakas dietatko je uzasne ty sinevies predstavit aky titil to je MAMA nic ti dieta nenahradi ani muz ani auto ani dom ani peniaze nic nic nic mozes mat tituli Judr,Mudr,Dc,Mgr atd.... ale nikdy to nebudet titul MAMA!poviem ti priklad mam kamosku co ostala tehotna ked mala 20 r isla na potrat a viac deti nemoze mat!druha kamaratka ma vsetko rodinu svoju prisebe,manzelovu,dobreho manzela,maju dom,auta,zariadenie dobre platene prace obaja ona ma postavu modelky,penazi ako srac.....iek a dieta nemozu mat a vymenila by to za vsetko co ma! Dieta namoze zatoo ze jeho otec je debo!Viem ,ze nikto znas nepozna tvoju situaciu dopodrobna preto je tasko radit ti,ale podla mna by si s babetkom prezila pohode mozno pokym porodis budes mat priatela noveho 🙂 mysli aj pozitivne nie len negativne 🙂 mysli nato ze mas malicke brusku citi vsetko co prezivas skus zdvihnut hlavu a byt odvazna (odvaznym svet patri) musis zist sprectav co si mala clovek mieni Pan Boh meni !Budes to mat taske ale dieta ti to vynahradi ver mi 🙂

mamulka211
23. aug 2015

Najhorsie na tom je, ze vzdy je toto bremeno na zene. co tak porodit dieta a odovzdat ho otcovi, nech ho vychova a ona bude davat vyzivne a zit si dalej svoj bezstarostny zivot. Vsetky starostli ohladom vychovy dietata budu na nom. Ona si za dietatom pride na navstevu raz za tyzden pocas vikendu, vezme si ho niekde do ZOO, kupi mu nejaku hracku a zas ho vrati ockovi, nech ho operie, ozehli, pouci sa s nim, vybavi lekara, poriesi skolu a drobne problemy s kamaratmi...opytaj sa partnera, ci je ochotny po porode prevziat na seba tuto zodpovednost. My zeny sme hlupe.KEd je muz povazovany za rovnocennu bytost, rovnao, ako zena, preco teda zeny musia zivorit a trapit sa po rozvode s detmi a oni si dalej ziju , akoby ani nemali minulost? Preco si zena vycita co ma robit, a ci robi spravne a on sa ani okrajovo jej tehotenstvom mozno nezaobera. Poznam par zien, ktore naozaj toto spravili a po porode sa dietata vzdali v prospech otca, samozrejme su odcudzovane inymi"super matkami", ale moj nazor je, ze ak su otec a mama pred zakonom rovnocenni , tak aj ich podiel starostlivosti ma byt rovnocenny. Nie, ze on jej posle 60 eur a koniec, ona ma z toho zabezpecit byvanie, stravu, osatenie, vsetko...A samozrejme, ake su nase zakony ohladom vyzvneho, tak vacsina zien ani peniaze nevidi a cele detstvo sa s ex sudi o aspon nejake peniaze. A popri tom este musia znasat tu vyychovu a vssetko SAME.

nevenka
23. aug 2015

este ma napadlo, taky priklad: moja teta, rozviedla sa s muzom, kvoli alkoholizmu, ked mal syn cca 12 rokov, robila v jednej praci, kde sa stretla s mojim ujom, maminym bratom, zalubili sa a vzali, syna vychovavali spolu. Aj moj ujo mal syna z prveho manzelstva, ale velmi psychicky choreho, rovnako ako bola jeho mamina. To ale nie je podstatne. Tomu "cudziemu" vytvorili krasny domov a vyrastol z neho uzasny chlap. Potom sa im narodili dvojicky, dievcatko a chlapcek - to su moji sesternica a bratranec. A byvali sme v domoch vedla seba. Potom sa narodila moja sestra a sme takmer rovesnici, posun je tam par rockov hore-dolu...ale to, ze sme na takmer vyludnenej dedine mali ten luxus byt 4 deti v takmer rovnakom veku pokope, to bolo super. A sesternicu povazujem dodnes za najlepsiu kamaratku, sestru...ktovie, mozno prave tvoje dieta bude takym clovekom, co inym v buducnosti bude uzasnym partakom, kamaratom, obohati celu rodinu. Mozno za dalsim rohom najdes muza, ktory prave po dietati tuzi a s laskou si ho vezme za svoje, fakt nikdy nevieme, co sa nam stane... 😉

miz
23. aug 2015

No ja ti to poviem asi takto, po 10 rokoch manzelstva sa nam narodil vytuzeny syn, lenze pan manzel uz v tehotenstve, ked pochopil, ze akosi on a jeho potreby sa dostavaju na druhu kolaj zacal streckovat a spravat sa ako idiot az to vyvrcholilo odchodom z domacnosri, ked mal syn 2. Mesiace. Uz tomu bude rok a dnes viem, ze nic lepsie ma nemohlo postretnut. Dakujem bohu za to, ze odisiel a verim, ze raz si najdem normalneho muza, ktory nebude sebec a bude milovat mna aj mojho syna ako svojho. Dnes ti mozem zodpovedne povedat, ze dieta je ten najkrajsi dar aky som mohla dostat. Tie male krasne ocka ked sa na teba pozeraju a tvar, ktora sa na teba usmieva, rucky, ktore ta bez ppdmienok objimu je to co ti dava silu ist dalej a nevzdavat sa. Prve mesiace boli strasne tazke to nepopieram, dokonca som sa ani nedokazala z maleho uprimne tesit. Ale ako plynul cas tak postupne prichadzalo pochopenie avracala sa radost zo zivota. Dnes som stastna a uz sa tesim, ked budem mat definitivne uzavretu zivotnu etapu s panom manzelom.
Oproti mne mas vyhoduk ze nie sivydata a si este len tehotna, takze mas cas sa najma psychicky pripravit na dieta. Neviem ako je to s tvojou rodinou, ale ak mate zle vztahy, tak zrejme toto bude sposob, ako odcinit hriechy minulosti, lebo ako sa hovori karma je zdarma a clovek by sa mal poucit zo svojich chyb a obcas aj sklonit hlavu.urcite budu radi z prichodu dietata.
Inak pokial aspon trochu vies robit s peniazmi a planovat tak financne sa to da zvladnut. Mozes si ziadat o vyzivne na dieta a tiez na swba prispevok nevydatej matke. Ak na to mas skus advokata, ktory ti pomoze ak nie skus centrum pravnej pomoci. Tymto sa da ziskat celkom slusny prijem na 2 roky. Takze zober rozum do hrsti, pozbieraj sa psychicky, dbaj na VASE zdravie a hlavu hore. Bude dobre, len to treba prekonat! Budem drzat palce 😉

jabadaba
23. aug 2015

@miska221 pokial si uz v 11. tyzdni, to uz nemas velmi na vyber. Ja Ta nebudem moralne posudzovat, argumenty tu pritomnych ako mali ony problemy s otehotnenim ci donosenim deti neberiem, kedze s ich reprodukcnymi problemami nema nikto nic spolocne. Ale, pokial nedajboze zvazujes interupciu, potom to riesis velmi neskoro, u nas sa povoluje do 12. tyzdna! A to je uz aj tak na hrane. Byt tebou, uz to neriesim. Bohuzial, zle si si vybrala partnera - ste spolu 9 rokov, uz Ta stihol raz podviest - to Ti poviem, ked uz sa podvadzaju este len spolu chodiaci dvaja ludia, akoze stereotyp, tak kurna co budu robit po 10 a viac rokoch manzelstva??? Cize, uz vtedy si mala za nim definitivne zaplesknut dvere! Mate tesne pred svadbou a on to spravi zas? Ved je to hovado, bez urazky. Ovlada ho vlastny ftak, toto nie je partner do zivota! K tym odchodenym 9 rokom vasho vztahu! Toto uz aj odbornici volaju prechodeny vztah. Tahat sa s niekym tolke roky, zazit neveru a az kdesi cosi sa dopracovat k svadbe....aj to az ked pride dieta .....to nie je a nebol vztah dvoch dospelych, uvedomelych ludi, ale dvoch trub, ktore cisto z nudy a pohodlnosti viazli v neperspektivnom vztahu! Vasmu vztahu totiz odzvonilo davno. Ponaucenie do buducna - nikdy sa na nikoho neupinaj tak, ze nebudes schopna za sebou tresnut dverami ak sa vztah nevyvija dobre.

Ja osobne by som uz tomu debilovi ziadnu sancu nedavala, svadbu zrusila, dieta si nechala a jemu akurat tak ukazala prostrednik! Na dieta platit bude musiet, pokial nechce aby ho nahanali exekutori, pripadne moze skoncit aj v base za neplnenie si svojej vyzivovacej povinnosti! A pohovorila by som si s jeho rodicmi o ich synacikovi a jeho nastavajucich povinnostiach!

petkovadanuska23
23. aug 2015

To co je preboha za otazku...To je tvoje dieta a nie nejaky zajac ktoreho sa mozes zbavit...Samozrejme ze by som si dieta nechala...Nikto nema pravo rozhodovat o zivote aj ked ide len o malicke dieta...

jabadaba
23. aug 2015

@mamulka211 bohuzial, je to tak, vsetko si zasadne vyzerie zena. Aj nasledne moralizovanie.

gita17
23. aug 2015

@maslenka47 preco dospiet?co spravila zle? preco sa do nej navazas?

peneloppe
23. aug 2015

Toto je velmi intimna a sukromna zalezitost, rozhodnut sa mozes len ty sama. Mozno by som tuto diskusiu riesila s rodicmi, s najlepsou kamoskou ale nie na verejnom anonymnom fore.
Ty si musis zvazit pre a proti, mas na to podmienky, trufas si na to byt matkou a vychovavat dieta sama, ake su tvoje pocity voci babatku? atd. Len ludia ktori ta poznaju a vedia vsetky okolnosti + poznaju teba ako osobnost ti vedia poradit a podporit ta v tejto situaciu aby si sa rozhodla spravne.
Drzim palce.