Mám veľmi žiarlivého priateľa

ivetka454
27. aug 2021

Čaute žienky mam 20 a priateľa mam 2 roky problém je v tom ze mi zakazuje si sadnúť samej s kamarátkou na jednu kávu všade musí byť on.. Na základnej som mala spolužiaka boli sme najlepší kamaráti,keď ho vidíme nemôžem sa mu ani pozdraviť a on zakaždým co ma vidi pozdraví.Dokoncs keď ho vidíme viac krat denne mi hovori že ho sem volám a také.. Milujem môjho priateľa ale toto je vrchol. Rozmýšľala som ze sa s tým spolužiakom stretnem na tajno.Poradte mi ako sa mam zachovať

0silvia0
27. aug 2021

@ivetka454 rozchod s priatelom... toto nie je laska a asi ta velmi nemiluje, len ta chce vlastnit.

ivetka454
autor
27. aug 2021

@ivetka454 bojím sa pretože viem ze on je tak upäty na mňa ze si niečo spraví

ciarra66
27. aug 2021

@ivetka454 pre panenky..s takym nic nemat.Ale mozno cakas na nejaky lepsi impulz,kym ti dojde co sa hlupaka mas vedla seba.

0silvia0
27. aug 2021

@ivetka454 takze ty zo strachu, ze on si nieco spravi stravis zvysok zivota so ziarlivcom a budes ho na slovo posluchat ako pes? Je to len a len na tebe...
Uz toto, ked niekto povie, ze si nieco spravi, znaci, ze nie je psychicky v poriadku. Tebe to nevadi? Malo by...

liljana
27. aug 2021

@ivetka454 Radsej nech si urobi nieco sam teraz, ako by ta raz mal mlatit zo ziarlivosti. Prehnane ziarlivi ludia su chori ludia.

kvetinka75
27. aug 2021

@ivetka454 nenechaj sa vydierať, chceš byť kontrolovaná celý život? Neboj sa nespraví si nič. Nájde si druhú a možno takú ktorej to vadiť nebude a budú spokojní obaja a ty tiež s niekým kto ťa nebude obmedzovať. Veď máš len 20 preboha. nie si na takéto niečo odkázaná

sissy27
27. aug 2021

@ivetka454 s kamošom by som sa stretla tam kde ma uvidia všetci a keby to niekto prehliadol, tak by som dala aj fotky na všetky sociálne siete (čo bežne nerobím). A “priateľa” by som povýšila na expriateľa rýchlosťou svetla. Zakazovať môže tej čo ho ráno obúva, nie mne.
Nie si jeho otrok alebo majetok, ani si mu nevypadla zo zadku. Preber sa, kým bude naozaj neskoro, už aj dva roky s takým chujom sú veľa.
A nespraví si nič, na to sa má príliš rád. Len ťa citovo vydiera, ovláda a manipuluje a svojej psychopatického maniere schováva za “lásku”.

nairia
27. aug 2021

@ivetka454 ale prosim ta, neblazni, to budu len take vyplakavacky do vetra. od chlapa, ktory takto chorobne ziarli a ma majetnicke sklony, ruky prec. cim skor tym lepsie. ved to je nezrely jedinec, ktory ma sebavedomie na nule alebo je to proste len manipulativny psychicky vydierac. si mlada a takto si nicit mladost fakt nepotrebujes. aby to neskoncilo tak, ze budete spolu aj nadalej a ty skoncis odstrihnuta od rodiny, kamaratok a okoliteho sveta, lebo "on si nieco urobi, ked pojdem s kamoskou na kavu". a ostanes sama, psychicka troska, lebo nebudes mat ziadny socialny kontakt, max tak ti narobi kopu deti aby ta ukotvil v domacnosti a mal nad tebou kontrolu, aj financnu a nedajboze aj este z casu nacas ta preplieska, ked budes vystrkovat rozky.

euka210
27. aug 2021

@ivetka454 ziarlivec je hrozny a takeho si do zivota neber, to je vseobecna skusenost....ze nemozes na kavu? To kde sme? A ked budu deti zavrie ta doma? Ja tak rada pokecam s kamoskou ci inou mamickou sama bez deti a aj moj ide s kolegami niekedy po praci na pivo, lebo vacsinou sme doma okolo deti a domu.

deti95060810
27. aug 2021

neodporúčam...ja som mala takého manžela... už je roky ex...mne zakazoval ešte aj domov k mame na návštevu , alebo som mohla ale len bez dieťaťa - že aby som sa vrátila... blbec na pohľadanie...

zuzkaa1991
27. aug 2021

@ivetka454 mala som takého v 18tke tiež sa mi vyhrazal atd robil problémy ale po rokoch sa ukludnil ukoncila som všetky kontakty nie raz na mna zdvihol ruku....je tomu 12r. A cca po 10r. Si piseme v pobode uz ;)

deti95060810
27. aug 2021

neodporúčam...mala som takého manžela ..už je roky ex... ešte aj k mame mi zakazoval chodiť, alebo mohla som ,ale bez dieťaťa - že aby som sa vrátila...blbec na pohĺadanie...

acrobaleno
27. aug 2021

@ivetka454 Toto nie je láska, ale toxický vzťah s manipulantom. Ale si mladá a najlepšie sa učí na svojich chybách, pretože pochybujem, že si niečoho z toho, čo sem napíšeme vezmeš aj k srdcu.

lesana25
27. aug 2021

Jaj no tak si poser život, aby sa chudáčikovi niečo nestalo.
OMG.

mimka1402
27. aug 2021

Presne to isté sa mi dialo v minulosti s bývalým... Ver mi, čím skôr odideš tým lepšie a v žiadnom prípade sa nenechaj ukecat, môj chodil aj s kvetmi a všetko. Môj mi posielal fotky z koľajníc a šoféroval ožratý... Ak by mal vyhrážky, konftontuj rodičov. A nestaraj sa, blokni, nezdvihaj. Mňa takto psychicky týral bývalý po rozchode ešte nejaký ten čas. Zrútila som sa neskutočne... Ale! Chvalabohu to prešlo a teraz som vďačná, že nič také nezaživam. Hlavne si musíš uvedomiť, že za jeho život ty nie si zodpovedná, aj keby hoc sa zabil. Nie je to tvoja vina! Ak keď vo veľmi veľa % to ozaj je len citová vyrážka. Držím palce

jana_vaj
27. aug 2021

Tak toto by bolo moc aj na mňa. Akože sú veci ktoré som ochotná tolerovať, ale toto vôbec nie. Toto presahuje únosnú mieru.

acrobaleno
27. aug 2021

@ivetka454 keď si niečo spraví, bude to jeho voľba a určite nie tvoja chyba.

stanulienkat
27. aug 2021

Utekaaaaaaaj. Bude len horsie..

moonlight1210
27. aug 2021

@ivetka454 nemyslim, ze urobi nieco sebe, ked sa s nim rozides. Skor aby neurobil tebe. Preto cim prv sa s nim rozides, tym menej ta bude povazovat za majetok, ktory ho mal posluchat a ktory on ma pravo trestat za neposlusnost.

annamarin
27. aug 2021

@ivetka454 Ak sa s ním nechceš rozísť, tak odporúčam ignorovať postupne čoraz viac jeho žiarenie. Hovorím z vlastnej skúsenosti. Zo strany toho, čo žiarli. Čím viac mu ustupuješ, tým viac si on myslí, že má pravdu a žiarli ešte viac. Musíš sa zaťať a stáť si za tým, že trebárs sa pre začiatok začneš tomu spolužiakovi zdraviť. Vysvetlíš, že sa proste budeš zdraviť, či sa mu to páči alebo nie a že ked sa mu to nepáči, tak nech sa s tebou rozíde. Časom uvidí, že pozdravenim spolužiaka sa nič nezmenilo a bude kludnejsi. Proste treba znizit jeho meter citlivosti. Ale to len keď máš na to nervy. 😊

bikarbona
27. aug 2021

@ivetka454 rozid sa, je to debil, nezmeni sa

zdenusa4
27. aug 2021

Asi tak nejak. Pokiaľ sa doteraz nezmenil, neočakávaj, že by to len tak zo dňa na deň spravil. Najlepšie čo môžeš v takom prípade spraviť, je sa s ním rozísť a zachrániť sa tak

nairia
27. aug 2021

mne este napadlo to otocit nanho 😂 ze ked on ti zakazuje sa zdravit kamosovi, stretnut sa s nim, opytala by som sa ho, ze ci ma dovod nanho ziarlit. ak ti povie, ze aby si ho nepodviedla alebo co, tak by som mu splechla, ze "vacsinou to byva tak, ze podla seba sudim teba. mam teda dovod domnievat sa, ze TY nemas ciste svedomie a mne robis vycitky, aby si odvratil pozornost od toho, ze ty mna podvadzas?" 😂😂😂 toto vidiet a zazit by som ozaj chcela!

sunshine_18
27. aug 2021

Mala som presne takého priateľa boli sme spolu niečo cez rok ale nevedela som to už vydržat a som rada ze už to je ex a nerada naňho spomínam až teraz mi došlo s akym psychopatom som žila.. Radím rozchod pre tvoje dobre.. Vieš si s ním predstaviť celý život?!

horwi
27. aug 2021

@ivetka454 draha a co ti je on otec, pastier alebo strazca? Nabuduce sa ho spytaj, ci pojde s tebou aj na zachod.
Toto nedovol any ti robil

littlebubble
27. aug 2021

@ivetka454 Ja si nieco spravim ked ma nechas, ked urobis to a hento tak sa s tebou rozidem a blablablaaaa.
Neurobia si nikdy nic.

To je co toto za doba, kazdy druhy je magor.
Prajem ti aby si nasla stastie, ale hned pri prvom naznaku u chlapov ako zabijem sa a zakazovanie sa treba s nimi rozist a nebrat si ich len preto, ze je to prva, druha laska.Budes to lutovat cely zivot.

Radsej mat zopar krat zlomene srdce ako stravit zivot so psychopatom.Aj keby si sa nikdy neusadila tak je to lepsie ako toto.

Nechaj ho.Oni sa nemenia, vzdy budu hladat zeny ktore ich budu pocuvat na slovo.

sidicek
27. aug 2021

@ivetka454 a ty žiješ na nejakom opustenom ostrove, to nemáš rodinu, kamosky co by ti otvorili oči už dávno. Alebo to tajis? I keď neviem ci sa až taká chorobna žiarlivosť dá utajiť. Už dávno mal byť len zlou spomienkou

ninusa221
27. aug 2021

Ja som takto tiez fungovala s jednym 2 mesiace nie 2 roky. Akože obdivujem ťa ja som sa ho aj bála. A psychicky sa zrutila pred rodičmi🤷🏽‍♀️

jarinka33
27. aug 2021

na taketo zakazovacky by som teda rozhodne nemola. si svojpravny clovek so svojimi pravami sa stretavat s kym chces. ak sa mu to nepaci, popremslala by som, ci by som s nim chcela ostat

galioska
27. aug 2021

@ivetka454 nikdy som takého priateľa nemala a ani manžel nerieši. Ale moja sestra a známi veru riešia, dôvody také trápne že nechápem😃
Ja by som s takým chlapom nebola, nikdy nebude dobre pokiaľ nebude ako si to on predstavuje. A koľko zbytočných nedorozumení v rodinách je kvôli takým...