Mám zlý vzťah so svokrou

lenka19959719
16. nov 2021

Ahojte, som už v koncoch potrebujem radu alebo pomoc.
S manželom sme si vzali hypoteku, kupili sme si krásny dom. Máme 2 ročného syna a ďalšie bábätko je na ceste. Všetko by bolo na poriadku, keby snami nebývala svokra. Strpcuje mi život od kedy máme vlastný dom. Ona mi stále dáva na javo že ja som v dome nevesta a ona je pani domu. Ale je to opačne ona je len u syna a nevie si to uvedomiť, nechce odísť, nedá mi pokoj. Nadava mi hnusne, stále viriva, vyvolava hadky a potom sa hádam koli nej s mužom. Muž si ma nikdy nezastane, ona mi povedala že ja jej tu rozkazovať nebudem že nato som tu malí pán. Ničí mi psychiku, koli nej sme museli zrušiť obývačku aby tam mohla spávať, doniesla si už aj veci, nikto ju nevolal k nám bývať. Každý večer k nej chodí aj priateľ dokonca aj to jej tolerujeme. Za energie neplatí ani cent do kuchyne dáva málo aj to niekedy ani nedala. Veľakrát som ušla z vlastného domu k rodičom proste dto nezvládam a muž si z toho nič nerobí, občas jej povie niečo ale neplatí jej. Povedala že nikdy sa mi nepodarí ju z domu dostať ona si bude robiť po svojom nemám jej rozkazovať. A keby to nebolo málo, je veľká bordelarka, z obývačky je kupleraj bordel má všade, taniere špinavé poháre, neupratuje po sebe, ked uvarim príde hore naberie si ako keby nič kolkokrat som ani nejedla lebo mi nevyšlo. Pri prvom tehu toto iste robila vlastne cele 4 roky mi robí zle aja neviem či sa mam s manželom rozviesť alebo čo mám robiť 😭😭😢

1natasa1
16. nov 2021

Toto si musíš podľa mňa vyjasniť najskôr s mužom. Ak sa ťa v takýchto vyhrotených situáciách proste nezastane, je niečo zle. Mal by s ňou spraviť rázny poriadok a nájsť jej asi vlastné bývanie. Ak nie proste odíď. Aj tak by si to tak dlho nevydržala, no to asi žiadna z nás

tncka
16. nov 2021

@lenka19959719 no dobre,dom je tvoj. Tak volaj policajtov,rychlo im vysvetlis ze ona tam nema co robit

cacianka
16. nov 2021

@lenka19959719 zaťala do živého, však ?
Radšej na ňu nevyskakuj, lebo ma setsakramentsku pravdu a jej príspevok bol na tvoju podporu, aby si sa zobudila a nabudila, no a konečne narobila poriadky.

Hoc si aj otca brata suseda zavoláš, aby u vás narobili poriadky, prespal u vás aj niekto iný ako svokra.
Veď keď môže majiteľ súhlasiť s takouto návštevou nafurt, budeš mať aj ty.
Hádam stará aj von vyjde, tak ju zbaliť do vriec a vyložiť na dvor, vymeniť zamok, kľúče nedať nikomu..
V prvom rade si urob poriadky s mužom, obaja majú s teba dojnu kravu, ktorá spláca a plati náklady, a ona si užíva zadarmo, ešte aj jej , čo vlastne manžel či frajer ?, vám tam vleze.
Navar jednoduché jedlá pre dieta a tebe, napresno, aby nemali oni 2 čo vyžierať, mužovi neper .
Juuuj a bachni na stôl návrh na zverenie dietata tebe, výživné 300 a aj na teba 300, čo to spraví s ním.

zuvelyn
16. nov 2021

Toto som mala rozpísané kym som si prečítala komentáre: Mužovi oznam ze má 2r hodín aby milu mamičku vysťahoval z VÁŠHO domu v opačnom pripade pobal jej veci do odpadkových vriec a vynes do koša a posli ju do teplých krajín veľmi expresívne. Ja by takej zene dala z fleku jednu po papuli, bez ohľadu na to ci je to mater môjho muža. Ja sa veľmi zastávam rodičov aj svokier ja tomto fóre, ale takú ochechulu stretnúť tak sa nezdrzim.

Po prečítaní komentárov mením na toto: máš divného muža a sama si divná ze toto roky tolurujes a ešte aj všetko platíš a nevieš si otvoriť hubu doma. Rozved sa a budeš mať pokoj.

cacianka
16. nov 2021

@taga prepáč šibe ti - ešte ďalšie 3 mesiace ?!?!?!
Nieee, Max 3 dní, aby som v sobotu upratala.

cacianka
16. nov 2021

@elizabet173 aj aj, plače na cudzom hrobe aj je jednoduchšia.
Prečo ? Píše veľmi chaoticky a blbosti. Jej dom, jej hypo. Potom že aj mužov,
Raz svokra má kde bývať, u svojich rodičov, potom nie, raz ma muža potom frajera...
Stále omietka svokru, muža ledva spomenie a už vôbec nenapíše aký má postoj on,nielen so svojou ale ako celok aj na iné veci
A napokon si zruší konto, lebo keď si dovolia ženy oponovať, tak sú hnusné a majú ísť preč.
Netuším čo si mám myslieť o takomto prípade, ešte tú chvíľu budú pribúdať reakcie žien, ktoré nevedia že odišla, ale myslím si že bude autorka čítať aj po zrušení účtu.
No a nakoniec táto diskusia môže pomôcť iným.

elizabet173
16. nov 2021

@cacianka preto si myslím, že je téma vymyslená a to "pani zlatá" mi je veeeeľmi povedomé 😎

cacianka
16. nov 2021

@elizabet173 od koho ? Daj typ.
Lebo to spojenie používa viac ľudí

taga
16. nov 2021

@cacianka ale ja som to myslela tak, ze tie 3 mesiace bude ona s detmi prec... a on nech pociti ekonomicke hladisko okrem ineho... by ho to rychlo preslo keby mal platit hypo a vsetko sam... a este zivit matku.

zuzana9393
5. máj 2022

Ahoj. Ako toto cele dopadlo? Ja byt tebou su do svojho domu nastahujem este svojich rodicov. Normalne ich poprosit nech mi pomozu a aspon tyzden vydrzia. By sa zbadal aj muz aj svokra. Ved ked ona u vas moze byvat tak rovnako mozu aj oni nie?

gabci_gabca
5. máj 2022

@zuzana9393 Keď ono často tie vzťahy sú ešte komplikovanejšie ako sa na prvý pohľad zdá, viem to aj podľa toho ako to u nás chodí, že je to všetko komplikované a najhoršie je keď človek chce byť za dobré.

cacianka
5. máj 2022

@zuzana9393 veď čítaj, už zrušila účet

kroska18
14. máj 2023

Som presvedčená, že autorka nenapísala všetko. Možno ona spláca hypo, aj na LV môžu s mužom byť, ale zrejme im svokra dala nejaké peniaze na tú akontáciu či ako sa to volá.
Inak to neštimuje, nemá logiku.