Manžel domased

junova
8. máj 2017

Ahojte žienky, chcem sa spýtať na vaše názory. S manželom máme pekné manželstvo, pomáha mi v domácnosti aj s deťmi. Čo mi však prekáža, že je domased. Pod pojmom relax si predstavuje sedenie doma, maximálne prechádzka. Vraj nerád cestuje, najlepšie sa cíti doma. Ja som presný opak, rada trávim víkend aktívne. Najmä keď je pekné počasie. Za slobodna sa tváril, že mu to nevadí, bol so mnou aj pri mori, každý víkend výlet. Deti majú 9 a 4 rokov. Dohodli sme sa, že jeden víkend vymýšľam ja program, ďalší on. Viete si predstaviť jeho. Riešili by ste to výletmi s deťmi bez manžela? Auto mám k dispozícii. Občas tak chodím, ale popravde som z toho občas unavená. Najmä menší syn je ešte malý a občas vzdoruje a hádže sa o zem. Nezdá sa mi fér, že ja sa im musím venovať celý deň a manžel relaxuje doma. Ako by ste to riešili?

eliska13
8. máj 2017

@majaxy a preco by mali byt deti ukratene o prechadzku ci bicykel, lebo otcovi sa nechce?ona berie to bremeno na seba a berie deti von on oddychuje, ak ich necha doma, alebo sa prisposobi da ich pred TV.ved nehovorim cele 2 dni niekde behat, ale jej muz sa musi premoct ma deti rodinu aj ona by casto x urcite radsej citala knihu ci piekla kolac, ale radsej vezme deti von
a tieto spolocne aktivity utuzuju rodinu.

majaxy
9. máj 2017

@eliska13 Veď máš pravdu. Ale keď si postrehla, písala som to,že keď nechcem robiť kompromis, sadnem a narovinu pokecam

sense
9. máj 2017

@junova takmanzelovi treba hlavneupravit aj stravu nielen pohyb, zial ten pokialon nebude chciet sa hybat taktyho nedonutis

junova
autor
9. máj 2017

@sense Stravu sme už upravili, vylúčil zo svojho jedálneho lístka sladkosti, biele pečivo. Konzumuje viac ovocia a zeleniny.

junova
autor
9. máj 2017

@majaxy Ja kompromis dodržiavam. Ked je "manželov" víkend sedime s ním doma alebo beriem deti a idem s nimi von. Pretože jeho program je telka plus počítač. Keby aspoň spoločenské hry. Ale to zahrá jednu partičku a koniec. Občas sabotuje "moje" víkendy, raz je moc teplo, raz zima, raz ho bolí hrdlo, chrbát.

mooonika1975
9. máj 2017

@janinah zobrala si mi to z úst, my matky unavené nemôženme byť , iba chlapi 😲 ja stojím celý deň v práci a doma ma čaká druhá a niekedy aj nočná, treba chlapa trošku pošťuchnúť, nech sa mu chce, ono ho to na tom výlete prejde

mooonika1975
9. máj 2017

@junova
nie sú všetci domasedi, ale poznám, z rodiny , tiež domasedov a riadnych, nikde ich to neláka, u nás sme obidvaja taký stred, keď si povieme že ideme, tak neni problém ani na jednej strane, keď sa nám nechce, kľudne sa povaľujeme ako mrože po dome 😉 ale prinútiť domaseda ísť niekde je strašne ťažké, netreba mu to hovoriť, čo tak sa pobaliť, stáť pri dverách a ideme ...... ???

eliska13
9. máj 2017

@majaxy ale on to vidi po svojom chce oddych on nechce kompromis ved vidis, ze sabotuje aj, ked ona nieco vymysli.Ja by som to spravila tak, ze teda ak chce byt doma nech s nimi kresli, hra hry, hra clovece ...

jana_eyre
9. máj 2017

Inak len som chcela, moj muz vekom tiez dost pribral, blizil sa k 100vke.. aj ked on ma takmer 2m uz mal brucho.., tiez ma steatozu pecene (on to ma ale geneticky po matke, ona ma uz stadium pred cirhozou) a teraz uz chudne.. Samozrejme zacal sam, ale ja som mu stale opakovala, ze ci sa fakt nechce dozit vnucat a podobne veci.. Ja viem ze to zavana manipulaciou, ale podobne reci ho presvedcili prestat fajcit a uz 6r nefajci a zdravsie je.. Mozno som zla, ale nechcem byt mlada vdova a tak mu proste opakujem co sa mu moze vsetko stat ak na svoju vahu bude kaslat.. Odstrasujuci priklad ma aj svojho otca..

slunce3
9. máj 2017

Aj moj bol,kym som ho nenamotala na ryby, teraz je to premna ectra vyhoda lebo ja ked ma naserie poslem ho na ryby a som este k tomu najlepsia zena ze ho vlasnte vyhanam 😂 ako na ihrisko s deckami alebo.len tak niekam do lesa ho musim pomali podplacat ale ked ideme k vode neni problem takze ja teraz nechhytam s krpcom sa mi neoplati kupovat listok ale chodime vsetci mala bud chyta s nim alebo sa prechadzame, popr. Vyberiem.miesto kde je aj ihrisko,napr jelka a pod.

celasapremenim
9. máj 2017

@jana_eyre no ved preto sa zenaci dozivaju dlhsie a vedu kvalitnejsi zivot, lebo ich dobra zena aspon jemne usmerni, ich tieto veci okolo zdravia velmi nezaujimaju

mamutka
9. máj 2017

on je proste lenivy. Ma deti, tie maju dvoch rodicov, preco im zabavu na vikend ma robit len matka? Ved sa s nim nudia. Ked su s nim doma, necha ich pred telkou. To nie je o povahe, ze aky je clovek, ked raz tie deti ma, tak sa musi starat a venovat. A zobrat deti cez vikend aspon na hodinku vybehat do lesa, alebo zakopat futbal, to snad nie je nic hrozne. To sa ma o vsetko starat matka? A predpokladam, ze vari a perie a pod ona. No okaslala by som s nim diskusie o kompromisoch, zdvihaj rit milacik a chod si zakopat so synom, nebude kysnut cely den zhrbeny pri PC. Ved ho nikto nechce vlacit cele vikendy po hradoch a zamkoch, alebo jaskyniach, tu sa bavime o troche pohybu pre deti. Dazdivych chladnych vikendov, kedy mohol oddychovat uz bolo az az, teraz zacne ine obdobie tak nech sa zdvihne z gauca a vyvenci deti. Co si myslel, ked ich robil, ze maju vypinac a na vikend sa len napoja na telku? takých rodicov je asi vela v dnesnej dobe. A potom su decka v skole nesustredene, lebo zo seba nemaju kde dostat nahromadenu energiu a ani si poriadne neokyslicia mozog. Mne keby chlap povedal, ze si so synom nepojde zakopat loptu, alebo sa len prejst na chvilku ked je normalne pocasie, tak mu ja potom mozem povedat, ze mu prestavam varit? Sak sa mi nechce, nie? a ked som sa vydavala, tiez som si myslela, ze sa na vikend vypne a nebude pytat jest?

sense
9. máj 2017

@junova myslim ze v jeho pripade treba aj tuky - tucne maso, smadove vyrobky atd, pretoze pri chudnuti je zaklad stra a obmedzit nielen sladkosti a pecivo ,zvlast ak ma problem s cholesterolom

gdulskadarina
9. máj 2017

@slunce3 si s tym dobre vybabrala 🙂 ale tak je to fajn rybarcenie a nie len pre chlapa ale aj pre celu rodinu. mam uja co rybarci dlhe roky ked boli sesterky male tak precestovali tolko toho co chodili na ryby tam a tam a tam a spievali si pri ohni na gitare a spali pod stanom a vsetky taketo veci. podla mna to moze byt nakoniec zabavka pre celu rodinu 🙂

junova
autor
9. máj 2017

@sense Nepije sladké nápoje, tiez obmedzil údeniny a vyprážané jedlá len výnimočne.

tinkax
9. máj 2017

@junova ved presne jak ty som 🙂 vcera som proste sama s dvomi detmi isla do lesa lebo doma ostat by som zosalela ked sa nic nedeje a nikam nejde 😂 a krasne sme sa presli, uz spm si zvykla ze sami a len raz za cas spolu, neni som z toho nadsena radsej by som spolu ale ked sa neda idem sama lebo keby som mala len na ihrisku pri dome ostat tak to je na maslu rovno 😁

junova
autor
9. máj 2017

@jana_eyre Našťastie nefajčí ani nepije alkohol. Tiež to má dedične po matke. Užíva tvoj manžel niečo? Môj lagosu a kupuje si aloe Vera

tinkax
9. máj 2017

@mamutka to je super ze tvoj muz taky akcny, no niektorych muzov proste nedonutis a robit nieco bez nadsenia neprinasa spokojnost ani pre druhu stranu... proste su to ine typy 😗

mamutka
9. máj 2017

@tinkax no, az tak super to nie je vzdy 😀 ale ako som pisala vyssie, kaslat na to aky je kto typ, to je vyhovorka, ked ma deti, tak sa im ma venovat. Z tejto diskusie to vychadza tak, ze matka sa stale stara detom o vsetko a ked ostanu s nim, necha ich pre pc, alebo tv a nech sa deti nudia. A deti sa za cely vikend potrebuju trochu vyskakat vonku, im nestaci dva cele dni presediet na gauci pri telke.

tinkax
9. máj 2017

@mamutka presne viem o com hovoris ani sa nejdem rozpisovat ale niekt muz to nepochopi a nikdy neuzna , bud ma tvrdi palicu alebo nemal vzor v otcovi a nepresvedcis ho takze to ostane na matke, pripadne ma napadlo ze on a ostatni to nechaju na zene lebo ona chce bavi ju to a jemu to tak vyhovuje, mozno keby bola uplne pasivna ze by bol on co vymysla ze podme uz niekde ...

junova
autor
9. máj 2017

Aby som bola objektívna, musím napísať, že keď trávime víkend doma väčšinou varí on, aj do umývačky naloží. Ja upratujem a periem.

junova
autor
9. máj 2017

Ale zabavanie deti je moja úloha. Proste ich posadí pred telku alebo im povie, nech sa hrajú samé

tinkax
9. máj 2017

@junova 🤔 takto to stale ostava na nas to zabavanie deti .... 😶

janush
9. máj 2017

Ja mám tiež manžela domasedu a dve malé deti. Keď som mala iba dcérku bolo to jednoduchšie, chodili sme bez neho. Teraz je syn ešte veľmi malý, je to náročnejšie, no keď on nebude chcieť ísť, vezmem deti a pôjdem bez neho, teda aspoň so synom, lebo pre mňa je utrpenie celý deň presedieť doma...

majaxy
9. máj 2017

@junova Aha

alaguema
9. máj 2017

@junova zabávanie detí...Ja sa deťom venujem celkom dosť, ale nikdy som to neponímala tak, že je mojou úlohou zabávať ich. Som mama, nie animátorka. Robíme veci spolu. Čokoľvek od prechádzky po lese, po upratovanie, cez výtvarné tvorenie. U vás vnímam niečo ako: kto si vezme na starosť zábavu detí, ako nejakú záťaž a on sa k tomu teda vôbec nemá, čo je na prd, ale ty to tiež vypichuješ, ako niečo, čo nemá byť len na tebe. No, nemá. Ale nejde o prerozdelenie nejakej imaginárnej ťarchy. Ide o čas, ktorý spolu strávite. Dobrovoľne a v pohode. A nie je vôbec nič zlé na tom, ak sa hrajú aj sami. Oni by sa mali vedieť zahrať aj sami. Dnes niektorí rodičia trpia utkvelou predstavou, že musia svoje deti hnať z jednej aktivity do druhej a pomaly ich v tom uštvať, aby si o sebe mohli myslieť, že sú dobrými rodičmi. Vysedávanie pred telkou nepodporujem. Ale ak to jednoducho zakážeš a pôjdeš von sama, tak sa nič nestane, ak im on nebude vytvárať program a nechá ich hrať sa samé. Stačí, že sa o ne postará a dozrie na ne. Vzala si si pasívneho človeka. Možno aj lenivého. Ťažko ho teraz zmeníš.

slunce3
9. máj 2017

@gdulskadarina jasne ze je. Je to super

jana_eyre
9. máj 2017

@junova moj to vie len par tyzdnov, takze este sme ani nejako popri detoch nezistovali co s tym a co brat.. Teraz sa len ucime co moze a nemoze jest, lebo mu zistili aj histaminovu intoleranciu a ja sa snazim zistovat tiez, lebo co som si o tom citala na mna to tiez sedi.. Ale zdravsie jeme uz dlhsie, lebo pneumatika mu vytrca uz dlho 😂

junova
autor
9. máj 2017

@alaguema Nemyslela som to doslovne, že ich musím zabávať, skôr som myslela venovať sa im. S dcérou pečiem koláče, hráme človeče, so synom sa hrám s autami, skladáme puzzle. Ja ich nechávam hrať sa aj spolu. Ale medzi nimi je rozdiel 5 rokov, 9 ročne dievča nebaví hrať sa so škôlkarom. Ked sme na ihrisku, manžel sedí a ja chvíľu hrám futbal so synom, chvíľu naháňačku s dcerou.

junova
autor
9. máj 2017

Inak deti sa nesnažím ustvat. Dcéra chodí len na tanečnú, viac krúžkov nemá. Kúpili sme im bycikle, ja mám tiež, nahovarala som manžela nech si tiež kúpili a chodíme sa byciklovat celá rodina ale ani to sa mu nechce. Navrhla som, že s ním budem chodiť do fitka, nechce, že by tam bol na smiech.